Полезные материалы

Хокеїстові Павлу Дацюку виповнилося 40 років

  1. Початок кар'єри Павло Дацюк народився 20 липня 1978 року в Свердловську. Перший тренер Валерій...
  2. Чемпіонство в локаут і виконана мрія
  3. СКА

Початок кар'єри

Павло Дацюк народився 20 липня 1978 року в Свердловську. Перший тренер Валерій Голоухов відразу розгледів в хлопцеві перспективного гравця. Дацюк надійшов до спортивного інтернату, і поступово перейшов під опіку Володимира Крикунова. Але з Голоухова продовжував підтримувати теплі відносини, багато в чому завдяки йому потрапивши в свій перший професійний клуб - «Спартак» з Єкатеринбурга. Свердловськ до того моменту вже перейменували.
На батьківщині Дацюк виступав аж до 2000 року. «Спартак» перейменували в «Динамо-Енергію», а в грудні хокеїст отримав важку травму коліна. Якщо вважати, що Дацюк розкрив свій талант на 90%, то решта 10% забрали саме травми, які переслідували гравця протягом всієї його кар'єри. Богатирським здоров'ям центральний нападник ніколи не відрізнявся. Сезон-2000/01 він присвятив «Ак Барсу», в якій переїхав з Єкатеринбурга, а потім настала черга НХЛ. Довгий і продуктивний.

Довгий і продуктивний

Фото: eliteprospects.com

«Детройт»

Саме «червоні крила» задрафтований Павла в 1998 році в шостому раунді під загальним 171-м номером. Судячи з пізнього драфту складалося враження, що в американському клубі на росіянина особливо не розраховували, але все виявилося зовсім інакше. «Ред Вінгс» повірили в Павла, і він відповів взаємністю, вірою і правдою відпахати в «Детройті» 15 років.
Дацюк завжди привертав тренерів і партнерів своєю дисципліною. Знаменитий захисник Мічиганського клубу Кріс Челіос розповідав, що одного разу вся команда хотіла заскочити в Лас-Вегас і пограти в рулетку, на що авторитетний Дацюк відповів відмовою. Загалом, в казино ніхто не поїхав.

- Думаю, нікому не прийде в голову сперечатися з тим, що Дацюк - один з кращих хокеїстів світу. Одне з його головних ігрових достоїнств - то, що при всій своїй фантастичній техніці він однаково здорово грає з обох сторін майданчика: що в нападі, що в обороні. Не випадково Павло три роки поспіль отримував «СЕЛКАМ Трофі», - розповідав про Дацюка нинішній капітан «Детройта» і багаторічний партнер Павла по ланці шведський нападник Хенрік Зеттерберг.

Зеттерберг: Дацюк? Хороший лідер і великий гуморист

Ігор Рабинер взяв інтерв'ю у капітана "Детройта", поговоривши з ним про Павла Дацюка, майбутній Олімпіаді і достатку шведів в "Ред Вінгс".

Саме дисципліна, а також неабиякий талант допомогли хокейному Чарівникові завоювати в складі «Детройта» два Кубки Стенлі - в 2002 і 2008 роках. Причому він був найважливішою частиною всього механізму «червоних крил». Форвард мав чудовий ігровим мисленням, відмінно володів ключкою, розкішно грав на вкидання. Часом Дацюк закидав такі шайби, що вболівальники в захваті хапалися за голову. «Як таке можливо?» - дивувалися любителі хокею, яких в НХЛ важко здивувати.

Відео можна подивитися на офіційному каналі НХЛ в YouTube.
В НХЛ Павло встиг попрацювати зі Скотті Боумену, який покинув команду влітку 2002 року, відразу після переможного фіналу з «Кароліною». Потім був Дейв Льюїс, ну а більшу частину кар'єри росіянин відіграв під керівництвом Майка Бебкока. Після Бебкока в 2015 році клуб очолив Джефф Блешілл, але з ним нападник працював трохи: в 2016 році він переїхав до Санкт-Петербург. Саме з Боумену і Бебкок хокеїст двічі завойовував головний трофей ліги. І, безсумнівно, в тому числі завдяки тренерам потрапив в топ-100 кращих хокеїстів НХЛ.

Фото: eliteprospects.com

Фантастична четвірка росіян в топ-100 кращих хокеїстів НХЛ

НХЛ включила чотирьох російських хокеїстів в список ста кращих за всю історію. Розповідаємо про них і чому туди не потрапив Євген Малкін.

Чемпіонство в локаут і виконана мрія

Під час двох локаутів в НХЛ Дацюк встиг пограти спершу за московське «Динамо», а потім за ЦСКА. У складі «Динамо» хокеїст став чемпіоном Росії 2005 року і найкращим хокеїстом плей-офф. Так що не сказати, що Павло рідко приїжджав на батьківщину. Як тільки з'являвся зручний випадок, він виступав в Росії. Причому досить успішно.
Окремо в кар'єрі Дацюка варто гра за збірну Росії. До недавнього часу хокейний майстер мріяв лише про одне: виграти Олімпійські ігри. Саме золота Олімпіади не вистачало гравця для потрапляння в «Потрійний золотий клуб». Два Кубка Стенлі, виграний в 2012 році чемпіонат світу - все це в колекції хокейного ветерана вже було.

Проблему вирішили Ігри в Пхенчхан. В результаті перемоги колективу Олега Знарка капітан команди Павло Дацюк став сьомим росіянином, який увійшов в «Потрійний золотий клуб». Чарівник через довгі роки виконав свою мрію . На його обличчі читався непідробний захват.
Також зі збірною Дацюк вигравав бронзу ОІ-2002 в Солт-Лейк-Сіті, захищав честь країни на чотирьох чемпіонатах світу, грав на Кубку світу 2004 року. Приїзд Дацюка завжди пов'язували з великими надіями. І не випадково, адже центру такого рівня знайти непросто.

Фото: eliteprospects.com

СКА

Важливо відзначити, що саме завдяки переходу в СКА в 2016 році Дацюк домігся бажаного - здобув перемогу на Олімпіаді в Кореї. Нагадаємо, що НХЛ відмовилася від участі в Іграх. Залишся форвард допрацьовувати контракт з «Детройтом», про олімпійський тріумф він міг би тільки мріяти. Але в «Ред Вінгс» пішли на компроміс: відпустили Дацюка в Росію, а також розвантажили власну платіжну відомість, обмінявши контракт гравця в «Арізони», зазнає проблеми з підлогою зарплат.
Крім потрапляння на Олімпійські ігри Павло завоював зі СКА Кубок Гагаріна в 2017 році. Куди б цей спортсмен не приходив - всюди виявляв себе з кращого боку і домагався результату. У Пітері зв'язка Дацюка з Ковальчуком викликала глядацький захват, але в наступному сезоні спостерігати за грою двох геніїв російської публіці не судилося: Ковальчук відправився в НХЛ. Адже у нього, на відміну від Дацюка, немає в колекції Кубка Стенлі.
Павлу ж в решту життя кар'єри можна і потрібно просто отримувати задоволення від хокею. У СКА він буде прикладом для наслідування молодим партнерам, капітаном і лідером як на льоду, так і в роздягальні.

У СКА він буде прикладом для наслідування молодим партнерам, капітаном і лідером як на льоду, так і в роздягальні

Фото: photo.khl.ru

Редакція «Чемпіонату» вітає Павла Дацюка з 40-річчям. Бажаємо хокеїстові міцного здоров'я, спортивних успіхів і подальшого процвітання.

Зеттерберг: Дацюк?
«Як таке можливо?