Полезные материалы

Локаут в НХЛ: хто приїхав підкорювати КХЛ

Павло Дацюк. Фото: ІТАР-ТАСС

Локаут, який оголошений в цьому році в Національній хокейній Лізі, став, мабуть, радісною подією для світових хокейних держав, виключаючи, звичайно, США і Канаду. Поки за океаном підраховують збитки і намагаються схилити керівництво НХЛ і лідерів профспілок до діалогу і пошуку конструктивного рішення, зірки світового хокею роз'їхалися по різним чемпіонатів. На час чи не найбільшим гравцем в світі клубного хокею стала Контінтальная Хокейна Ліга. Хто приїхав в КХЛ через океан і які команди можуть похвалитися зоряними новачками?

Відзначимо, що керівництво КХЛ ввело досить жорсткий ліміт на кількість легіонерів з НХЛ. Боси ліги вирішили, що виступати за команду мають право максимум три людини, які приїхали з-за океану і лише один легіонер. Таким чином, в КХЛ під час локауту повернулися, в основному, російські хокеїсти, які виступали раніше ще в Суперлізі. Для деяких з них на чолі кута стояв фінансове питання, а хто-то, як наприклад Олександр Сьомін, вирішив допомогти рідній команді, що не хапає зірок з неба.

ЦСКА (Москва)

Ілля Бризгалов. Фото: ІТАР-ТАСС

Столичним армійцям пощастило посилитися відразу трьома хокеїстами з НХЛ. Найголовнішим придбанням можна вважати зірку "Детройта" Павла Дацюка. Коли стало відомо, що в НХЛ невідворотний локаут, Дацюк почав вести переговори відразу з декількома клубами КХЛ. Спочатку вважалося, що найбільші шанси отримати нападаючого у "Ак Барса". 16 вересня навіть було анонсовано, що Дацюк підпише контракт з казанським клубом. Але ЦСКА зумів запропонувати більш вигідні умови і Павло проведе найближчий рік в Москві.

Не менш гучним, ніж підписання контракту з Дацюком, стало і поява в складі "червоно-синіх" Іллі Бризгалова. Найдорожчий воротар НХЛ вирішив не винаходити велосипед, а відправився перечікувати локаут в стан московських армійців. До скасування сезону в НХЛ Бризгалов виступав за "Філадельфію Флайерс".

Повернувся в КХЛ і нападник "Торонто" Михайло Грабовський. Несподіванкою таке рішення не стало, столичний клуб має воістину колосальним бюджетом, яке можна порівняти, мабуть, тільки з петербурзьким СКА, тому сумнівів у тому, що ЦСКА використовує всі три відведених вакансії не було напевно ні у кого.

СКА (Санкт-Петербург)

Ілля Ковальчук. Фото: ІТАР-ТАСС

Армійці з Санкт-Петербурга теж не можуть назвати себе обділеними увагою. На сьогоднішній день команда Мілоша Ржиги має дуже серйозним бюджетом, який дозволяє їй розраховувати не тільки на рішення найвищих завдань в першості країни, але і на підписання нових висококласних хокеїстів. Якщо проводити аналогії з футбольним чемпіонатом Росії, СКА дуже нагадує "Зеніт" - високі цілі, величезні витрати і не дуже вдалий виступ у фінальній частині найважливішого турніру (для "Зеніту" - Ліга чемпіонів, для СКА - Кубок Гагаріна). Не дивно, що як тільки в НХЛ оголосили локаут, дуже багато гравців стали дивитися саме в бік СКА.

Головним придбанням і родзинкою трансферної політики СКА в період локауту став Ілля Ковальчук. Герой чемпіонату світу 2008 року, який за дві шайби в ворота канадців став почесним громадянином Тверській області, підписав угоду з петербуржцями. Сватали Ковальчука і в московський "Спартак", де Ілля починав професійну кар'єру, але москвичі не можуть похвалитися великим бюджетом і, як наслідок, поки не підписали жодного хокеїста з НХЛ.

Вдалося СКА підписати і іншого відомого гравця - Володимира Тарасенка. Не встиг молодий хокеїст підписати контракт з "Сент-Луїсом", як трапився локаут і йому довелося повертатися в Росію. Правда, не в небагату "Сибір" а в СКА, який можна вважати одним з фаворитів у боротьбі за Кубок Гагаріна.

Схожа ситуація і у Сергія Бобровського. Тільки-тільки молодий голкіпер встиг укласти угоду з "Коламбусом", як всі мрії про дебют в НХЛ довелося відкласти на рік. Довелося Сергію повертатися в Росію для підтримки ігрової форми. Він став третім новачком СКА.

"Металург" (Магнітогорськ)

Євген Малкін. Фото: ІТАР-ТАСС

Вдало попрацювала на трансферному ринку і "Магнітка". Клуб з історією і солідними традиціями, особливо в російське час. Напевно, доречним буде сказати, що саме "Металург" найбільш успішно попрацював із залучення гравців після оголошення локауту. Цікавий факт: всі троє гравців, з ким були підписані контракти, раніше виступали за "Магнітки".

Герой чемпіонату миру 2012 року Євген Малкін повернувся в рідний до себе клуб. Шість років тому він відправився підкорювати заокеанські простори в "Піттсбург" і встиг виграти Кубок Стенлі у складі "пінгвінів". Тепер Малкін постарається допомогти "Магнітці" в завоюванні Кубка Гагаріна.

Повернувся в Магнітогорськ і захисник Сергій Гончар. Ветеран вже другий локаут перечікує саме в "Металурзі". У цьому сезоні його сватали в ЦСКА, але Гончар вирішив допомогти своїй колишній команді.

Останнім придбанням "Магнітки" став нападаючий Микола Кулємін. Він також повернувся до рідного для себе клуб, де сім років тому почав професійну кар'єру. В "Торонто" у Кулемина справи йшли дуже навіть непогано, та й у збірній Росії він був не на останніх ролях - відзначився шайбою на останньому, переможному для нас, чемпіонаті світу.

"Локомотив" (Ярославль)

Семен Варламов. Фото: ІТАР-ТАСС

Трагедія, що сталася рік тому з "Локомотивом", не вбила команду. "Залізничники", які пропустили попередній сезон через відсутність складу, в цьому повернулися в КХЛ і з новими силами вступили в боротьбу за чемпіонство. Як то кажуть, виграти і для себе, і для тих хлопців, які вже не зможуть вийти на лід у формі "Локомотива".

На час локауту склад Ярославцев поповнив воротар Семен Варламов, який чотири роки тому переїхав за океан, після трьох років виступів за "Локомотив". "Варлі", як його люблять називати за океаном, знаменитий своїм божевільним "сейвом", коли примудрився відбити шайбу легким рухом ключки, вже лежачи на льоду. Крім вражаючою статистики виступів у НХЛ, Варламов відзначався і на останньому чемпіонаті світу, який збірна Росії виграла, що називається, "в одні ворота".

Артем Анісімов так і не встиг спробувати свої сили в новій команді. Скасування сезону зіграла свою роль і форварду довелося відправитися назад - в "Локомотив".

Також "Локомотив" підписав контракт із захисником "Флориди" Дмитром Куликовим. Оборонець не планує залишатися в ярославської команди після завершення локауту, але поки керівництво ліги і профспілки далекі від підписання колективної угоди і про від'їзд Куликова під "Флориду" можна не замислюватися.

"Динамо" (Москва)

Олександр Овєчкін. Фото: ІТАР-ТАСС

Столичне "Динамо" не має таким величезним бюджетом, як ЦСКА, але це не завадило "біло-блакитним" дістати в команду одну з головних зірок російського хокею - Олександра Овечкіна. "Ові" підписав річну угоду з "Динамо", яке для нього є рідною клубом. У 2001 році Овечкін почав свою кар'єру в "Динамо", через чотири роки покинув "біло-блакитних" заради "Вашингтона".

"Торпедо" (Нижній Новгород)

Нижегородське "Торпедо" не відноситься до числа грандів КХЛ, але тим не менше володіє досить міцним і бойовим складом. Допоможе у вирішенні ігрових завдань торпедівцям досвідчений "енхаелівський" захисник Антон Волченков. В "Нью-Джерсі" Волченков - один з провідних захисників клубу, немає ніякого сумніву, що в "Торпедо" він стане гравцем першої пари захисників.

"Барис" (Астана)

Є "свої люди" в НХЛ і у казахстанського "Барис". У команду повернувся Микола Антропов. Минуло вже майже 15 років з того моменту, як форвард вийшов останній раз в формі казахстанського клубу, тоді КХЛ ще навіть не перебувала в планах спортивних чиновників, а він все ж повернувся. І дуже ймовірно, що повернувся надовго, оскільки віковою Антропову цілком може сподобатися КХЛ.

"Динамо" (Мінськ)

Джо Павелскі в оточенні хокеїстів збірної Канади. Фото: ІТАР-ТАСС

Мінське "Динамо" є одним з небагатьох клубів КХЛ, керівництво якого намагається зберегти власні бюджетні кошти і в той же час залучити в команду нових хокеїстів. На час локауту мінчани непогано посилилися - приїхав фінський голкіпер Пекка Рінне, який в НХЛ виступає за "Нешвілл", нападник "Вінніпега" Евандер Кейн, а також склад "зубрів" поповнить нападник "Сан-Хосе Шаркс" Джо Павелскі. Останній обговорює деталі річного контракту з клубом.

"Динамо" (Рига)

Єдиним (швидше за все поки) придбанням ризького клубу став Каспар Каспарс Даугавіньш. Втім, вважати цей перехід повністю "послелокаутним" не можна - хокеїст тренувався з клубом задовго до оголошення локауту.

"Слован" (Братислава)

Клуб з Братислави теж спрацював на трансферному ринку як годиться. Оскільки "Слован" - єдина словацька команда, яка виступає в КХЛ, а рівень словацької хокейної ліги не надто високий, було ясно, що в клубі з'являться вихованці словацької хокейної школи.

Першим став Любомир Вішновскі. Захисник підписав контракт зі "Слованом" всього на місяць, але, найімовірніше, йому доведеться залишитися в команді протягом усього сезону. Заокеанські новини не дають Любомиру зайвого приводу для оптимізму, оскільки сезон, швидше за все, буде повністю відмінено.

"Авангард" (Омськ)

Микита Нікітін. Фото: ІТАР-ТАСС

Колись одна з найсильніших команд країни зараз переживає не найкращі часи. Але на привабливість "Авангарду" для потенційних новачків це ніяк не впливає. Під час локауту, коли все топ-клуби ліги навперебій підписували вітчизняних зірок, "Авангард" знаходився в тіні. Але це тривало недовго - незабаром було оголошено, що склад команди поповнять капітан "Вінніпега" Ендрю Ледд і захисник Микита Нікітін.

Нікітін є вихованцем "Авангарду" і встиг провести в НХЛ всього два сезони.

"Лев" (Прага)

Празький "Лев" не претендує на перемогу в Кубку Гагаріна, але виступи в цьому сезоні показують - команда здатна піднести чимало сюрпризів своїм уболівальникам. Першою приємною несподіванкою для вболівальників пражан стала поява в складу "Лева" захисника Здено Хари. Всі вважали, що словак поповнить ряди "Слована", але "Лев" спрацював на випередження і першим запропонував контракт Харе.

Також "Лев" зміцнився нападником Якуб Ворачек, який раніше виступав за "Філадельфію".

"Витязь" (Подольськ)

Зміцнив свій склад і подільський "Витязь" - рік в складі команди, яку більшість фахівців вважає самим грубо грає клубом ліги проведе захисник Андрій Марков. Таким чином, може з'явитися нова зв'язка захисників з двох Маркових - Андрія і Данила.

"Донбас"

Руслан Федотенко. Фото: ІТАР-ТАСС

Український хокей на рівні збірних - давно забуте явище. Україна на сьогодні не перебуває серед претендентів на будь-які високі місця. Можливо, ситуацію дозволить поправити створення хокейної команди на базі якої можна формувати збірну. "Донбас" залучив двох українських хокеїстів для виступів на час локауту - відомого Руслана Федотенка, який вже багато років бореться на просторах льоду НХЛ і молодого і перспективного Антона Бабчука.

"Атлант" (Митищі)

Митищинському команда посилилася голкіпером Антоном скотина. В "Бостоні" молодий воротар щільно осел на лавці запасних, але в "Атланті" у нього навряд чи знайдуться серйозні конкуренти. А за час локауту, дивись, і проявити себе можна так, що в "Брюїнз" довірять місце в основі.

"Трактор" (Челябінськ)

Відзначився на трансферному ринку і челябінський "Трактор". Клуб поповнив нападник Андрій Костіцин. Досить імовірно, що новобранець челябінців залишиться в команді і після локауту.

Олександр Сьомін

Олександр Сьомін. Фото: ІТАР-ТАСС

Ні, це не помилка, після клубів йде саме прізвище Сьоміна. Він не відкрив клуб імені себе, але вчинок відомого хокеїста заслуговує на всіляку повагу. Олександр вирішив виступати за рідну красноярський "Сокіл" за символічну зарплату в 50000 рублів на місяць. "Сокіл" не є командою КХЛ, а відноситься до другого ешелону російського хокею, але Сьоміна це не збентежило і локаутний рік нападник "Вашингтона" планує провести в складі красноярці.


Нагадаємо, правилами КХЛ регламентовано, що кожен клуб має право заявити трьох хокеїстів з НХЛ на час локауту, при цьому тільки один з новачків може бути легіонером. Контракти нових гравців не будуть враховуватися під загальним стелею зарплат. Обмеження по легіонерам - не більш п'яти чоловік в кожній грі - змін не зазнало.

Підготував Василь Макагонов @vmakagonov

сюжет: Світ спорту: матчі, події, інтерв'ю

Хто приїхав в КХЛ через океан і які команди можуть похвалитися зоряними новачками?