Полезные материалы

Незвичайні учасники ралі-марафону «Шовковий шлях» 2018 року

  1. Хранителі духу старої школи Заводські команди в ралі-рейдах - це колосальні бюджети і величезна кількість...
  2. Поїздка на «Дакар» з дозволу ... вчителі!

Хранителі духу старої школи

Заводські команди в ралі-рейдах - це колосальні бюджети і величезна кількість співробітників на гонках. Приватні команди - все той же, хіба що в трохи меншому масштабі. Але навіть в наші дні трапляються винятки з таких правил - наприклад, екіпаж офіцера танкових військ Сергія Шалигіна і вченого-кібернетика Артема Канівця на Toyota Land Cruiser 80.
Сергій Шалигін з Тинди, що в Амурській області, і Артем Канівець з Находки, що в Приморському краї, можуть вважатися справжніми талісманами «Шовкового шляху». Це єдиний екіпаж на позашляховику, який взяв участь у всіх восьми минулих ралі-марафонах!

Це єдиний екіпаж на позашляховику, який взяв участь у всіх восьми минулих ралі-марафонах

Фото: Silkway Rally

І адже для цього дуету випробування починаються ще до старту гонки, просто тому що Сергій і Артем своїм ходом (!!!) їдуть з Далекого Сходу до місця початку марафону, а потім, проїхавши всю дистанцію, знову ж своїм ходом повертаються додому. На круг виходить, що Шалигін та Канівець проїжджають в рази більше, ніж всі інші учасники гонки.
При цьому в екіпажі немає нікого, крім них самих - днем ​​вони долають гоночні спецділянки, ввечері і вночі самостійно лагодять автомобіль, щоб на наступний ранок знову відправитися на дистанцію. І так весь марафон. Сплять по черзі на ліазона, а якщо що - змінюють один одного за кермом і на допах.

Бойова машина - бувалий позашляховик, який колись давно був абсолютно стандартним, але для участі в ралі-рейдах його підготували в першу чергу з точки зору вимог безпеки. В іншому заслужений автомобіль поступається сучасній техніці суперників.
Але в цьому вся принадність далекосхідного екіпажу, який втілює собою дух старої школи. Раніше всі учасники ралі-марафонів їхали саме так - на простих автомобілях і розраховували тільки на самих себе. «У нас така традиція - щороку ми удвох збираємося, сідаємо в автомобіль і їдемо на« Шовковий шлях », - сміється екіпаж. Сміх сміхом, а у всіх марафонах, де вони стартували, завжди добиралися до фінішу! І далеко не останніми!

Робота всюди, де є стільниковий зв'язок

Учасників гонки супроводжують медіаавтомобілі з журналістами на борту, а в 2018 році до ралі приєдналися бізнесмени - керівники транспортних і логістичних компаній. Вони пройшли гру на виживання в російських степах без відриву від управління великими підприємствами. При цьому під рукою у бізнесменів - тільки смартфон з цифровою платформою «ОПТИ 24», яку вони використовують щодня в офісах для керування транспортним бізнесом організації. Це рішення було представлено паливним партнером ралі - «Газпром нафтою» - навесні на економічному форумі в Санкт-Петербурзі. Паливо, маршрути, харчування водіїв, щоденна звітність - все це відображається в цифровому особистому кабінеті. Тому бізнесмени віддалено змінювали кількість відпускається палива на кожну машину свого автопарку, контролювали використання додаткових послуг персоналом, перевіряли звітність, пересуваючись зі спецділянки на бівуак і назад.

«Зараз у всіх є смартфони, і мобільний додаток« ОПТИ 24 »дозволяє економити час, а це дуже важливо», - каже учасник бізнес-екіпажу - генеральний директор транспортної компанії «Алєв-Транс» Олександр Козуля.

Фото: Газпром нафта

Можливість віддаленого управління бізнесом з астраханських степів або волгоградського бівуака - не єдина перевага нової платформи.
«Починаючи від якогось істотного обсягу, питання ефективності встає на перше місце в транспортному бізнесі. Тому інформація за обсягом залитого палива в режимі real time стає особливо актуальною. Це можна зробити, тільки якщо інтегрувати нашу IT-систему як споживача з постачальником палива. І у «Газпром нафти» є додаток, за допомогою якого можна дистанційно керувати паливними картами, виданими водіям. Це особливо зручно, коли людям, керуючим автопарком, не обов'язково перебувати перед комп'ютером. Як зараз, коли ми, перебуваючи не в офісі, бачимо, що відбувається з нашою системою », - розповів ще один учасник бізнес-екіпажу - Ігор Ількаєв, керівник компанії« Дентро ».
Поки на «Шовковому шляху» немає заліку бензовозів, але водії мережі АЗС «Газпромнефть» цілком могли б дати фору багатьом спортсменам. Щороку вони йдуть слід у слід за пелотоном, але в цьому сезоні автомобілі стали більш технологічні, ніж раніше. У нинішньому році учасників ралі заправляли паливом Опти «цифрові» бензовози «Газпромнафти». Зараз по дорогах Росії вже їздять сотні подібних автомобілів. На вигляд це звичайні тягачі з цистернами, але насправді - це складний комплекс інформаційних рішень і розробок. Крім відеозапису ситуації навколо і всередині кабіни бензовоза йде постійний моніторинг і архівація даних про маршрут машини, її технічної справності, швидкісному режимі, графіку роботи водія і доступі до ємностей з паливом. Словом, переживати ні за якість палива, ні за безпеку його перевезень не доводиться.
Так що «Шовковий шлях» - це випробування не тільки людей і техніки, а й серйозний виклик для IT-рішень, які, втім, справляються зі своїм завданням де б не перебував бізнесмен.

Фото: Газпром нафта

Поїздка на «Дакар» з дозволу ... вчителі!

Зазвичай участь в гонці залежить або від спонсорів, які допомагають з підготовкою до старту, або від фізичних кондицій самого гонщика, який може пропустити заїзди через проблеми зі здоров'ям. Але Мітчелл ван ден Брінк - випадок особливий.

Ні, це не однофамілець знаменитого голландського пілота вантажівки Мартіна ван ден Брінка, який на своєму «Рено» є завсідником ралі-марафонів - це його син. 16-річний голландський підліток, який робить перші кроки у великому автоспорті, дебютував не тільки на «Шовковому шляху», а й в принципі в гонці на території Росії.
Незважаючи на те що для екіпажу Mammoet Rallysport гонка не заладилося з самого початку, голландці дісталися до фінішу і молодий штурман отримав величезний і дуже важливий досвід. Тим більше, що якщо спочатку Мітчелл ще сумнівався, чи хочеться йому ганятися в ралі-рейдах, то після урочистої церемонії на Червоній площі в серце Росії всі сумніви були розвіяні.
«Це величезний досвід для мене! Перша гонка «Шовковий шлях» виявилася не найпростішим, але я багато чому навчився. Крім того я вперше побував в Росії і дуже вражений цією країною, її пейзажами і, звичайно, людьми - нас всюди дуже тепло зустрічали і були щиро раді нам, так що я з задоволенням приїду в Росію ще раз, але вже не як гонщик, а як турист », - захоплювався ван ден Брінк-молодший в Москві.

Фото: Silkway Rally

Взагалі, «Шовковий шлях» для Мітчелла став лише другим ралі-рейдом в вантажівках - до цього він проїхав лише гонку в Марокко. Батько націлений виховати гідного наступника. Зараз Мартін вчить сина премудростям роботи механіка гоночного екіпажу і, звичайно, нюансам майстерності штурмана в ралі-рейдах, а потім ван ден Брінк-молодший сяде і за кермо.
«Поки я беру участь в кожній гонці тільки тому, що Міжнародна автомобільна федерація і організатори конкретного ралі-рейду дають мені окремий дозвіл на гонку. Я занадто молодий для того, щоб самостійно приймати такі рішення, так що мені потрібно узгоджувати свою участь з керівництвом гонки. Зараз я мрію про «Дакарі» 2019 року, але не знаю, чи дозволить мені зробити це ФІА і моя вчителька в школі. Вона до цих пір наполягає на одному - спочатку навчання, а потім вже гонки! », - зі сміхом сказав ван ден Брінк про свої подальші плани.

Аль-Раджі і Каргинов стали переможцями «Шовкового шляху»

... Ці три приклади яскраво ілюструють, що ні відсутність команди підтримки, ні робочі справи, ні тим більше вік не можуть бути перешкодою для того, щоб втілити свої бажання в життя і побувати на ралі-рейді в самій гущі подій.