Полезные материалы

Як 4-річна відеоблогерша з Бреста збирає мільйони переглядів

  1. «Працювали, працювали і все відео поудалял»
  2. «Якщо вийде, то вийде. Якщо ні - значить, не наше »
  3. «Ніколи не вгадаєш, що піде, а що - ні»

Графік у чотирирічної YouTube-селебріті з Бреста Мілани Крусь дуже напружений. Вранці дитячий сад, потім гуртки: танці, гімнастика або моделлинг, ввечері - репетиції і багатогодинні зйомки чергового ролика для каналу. У своїх відеоблозі Мілана робить зарядку, застеляє ліжко, ходить з лялькою Бебі Бон на пікнік, готує татові-далекобійникові пластмасовий фруктовий салат на іграшковій кухні. Загалом, ділиться зі своєю аудиторією звичайної дошкільної рутиною. За кілька місяців її канал зібрав більше 100 тисяч передплатників і 24 мільйони переглядів.

її канал

З Міланою ми зустрічаємося після зйомок чергового ролика, який буде присвячений лихові вибагливого відвідувача її домашнього кафе. По кутах лоджії стандартної Брестської троячки стоять вимкнені софтбокси на штативах, а юна актриса на дивані у вітальні допомагає молодшому братові Димке розібратися з м'якою іграшкою, схожою на могвая з фільму «Гремліни» 1984 року.

- Ух ти, це Гізмо?

- Ні, це Фёрбі, - здивовано пояснює Мілана.

У сфері дитячого ігрушкостроенія закони логіки діють інакше. Навіть стандартний тест на очевидність тут відмовляється працювати: якщо іграшка виглядає як Могвай, ходить, як Могвай, і крякає, як Могвай, зовсім необов'язково, що це Могвай. Сказали, Фёрбі - значить Фёрбі.

За межами YouTube Мілана така ж безпосередня, як в кадрі. На запитання відповідає щиро - коли словами, коли живий, дитячої мімікою і активною жестикуляцією.

- Мілана, а ти сама кого дивишся на YouTube?

- Катю на скейті [ Miss Katy , Одна з найпопулярніших російськомовних дітей-блогерів з більш ніж 10 млн передплатників].

- Втомилася сьогодні на зйомках?

(Мілана посміхається і хитає головою)

- Подружки підписалися на твій канал?

(Посміхається і ствердно хитає головою)

- Твій улюблений відеоролик який?

- Як я знімалася в дитячому центрі .

- Навіть не сумнівався! А тато як себе веде на зйомках?

(Посміхається і показує великий палець)

- Чи не заважає працювати в кадрі?

- Не заважає.

- Важко тата в садок вранці піднімати?

(Посміхається і заперечливо хитає головою)

- Не важко?! А як ти його піднімаєш?

(Мілана підходить до тата, бере його за ноги і тягне на себе).

- А про що ти хочеш зняти відео?

- Про те, як тато не хоче вставати на роботу, - кидає інтернет-діва і тікає на кухню, ближче до склянки з гарячим какао.

«Працювали, працювали і все відео поудалял»

Ідея створити YouTube-канал для Мілани виникла у її батьків три роки тому. Після Нового року папа Владислав і мама Євгенія взяли стару фотокамеру і вирішили організувати лампову домашню відеомануфактуру. Формат майбутнього каналу підказала Мілана, яка любила дивитися на YouTube відеоблог інших дітей. Озброївшись знаряддями праці з цифрового неоліту, сім'я почала робити перші кроки в новій для себе галузі дитячого інтернет-Інтертейнмент.

- Ми ніколи цим раніше не займалися - іншому вчилися. У мене освіту спортивне, у дружини - нархоз. Щось там назнімав, змонтували. Перше відео було на пару секунд про розпакуванні подарунків на Новий рік, - згадує Владислав.

- Ми про YouTube не знали нічого: ні де монтувати, ні як монтувати, ніяких нюансів, - додала Євгенія, - Зареєстрували канал, а потім зрозуміли, що спочатку треба було все дізнатися - а вже потім реєструватися. Тому паралельно вчилися працювати з програмою відеомонтажу. Наш ноутбук не тягнув цю програму, довелося міняти техніку. Загалом, спочатку було дуже важко.

Контент на каналі з'являвся, але перегляди росли слабо. Тоді батьки вирішили переключитися на англомовну аудиторію. Формат той же - дитячі відеоблог. Сама Мілана по-англійськи не говорить, але запам'ятати і відтворити кілька простих фраз для ролика їй було цілком під силу.

- Ми зробили канал повністю англійською. Займалися їм півтора місяці, доросли до 20 тисяч передплатників - а потім на YouTube почалася колотнеча з дитячими каналами - нові правила ввели, - зітхає мама.

- Вони оновили правила, ввели заборону на демонстрацію солодощів, нездорової їжі. Багато каналів забанили, навіть канали-мільйонники видаляли, - розповів Владислав.

Період смути в дитячому сегменті YouTube торкнувся і англомовний канал Мілани. З 40 відео 37 видалили. Іншим заборонили монетизацію, тобто творці контенту не могли отримувати прибуток від показів реклами.

- Ми дуже засмутилися. Працювали, працювали - і нічого. Ми на півроку взагалі зйомки припинили. Софтбокси продали, нічого не робили. Думали вже навіть свою нову камеру продавати, - згадує Євгенія.

«Якщо вийде, то вийде. Якщо ні - значить, не наше »

Незважаючи на жорстку розправу YouTube, батьки все ж вирішили все почати спочатку - в другий і останній раз. Важливу роль тут зіграли два чинники. По-перше, бажання Мілани зніматися. По-друге, несподівано для авторів «вистрілив» ролик на їх російськомовному каналі про те, як дівчинка в перший раз пішла в дитячий сад . Влоги почав стрімко набирати популярність і зараз вже переступив планку в мільйон переглядів - при тому, що інші сюжети не збирали тоді і 6 тисяч.

- У нашого садка довго було 3 тисячі переглядів. Півроку приблизно так і стояло, динаміка була дуже слабка. А потім дивимося - вже 800 тисяч переглядів. У нас на той момент було 120 відео завантажено, і тільки одне «вистрілила». Ми видалили близько 50 відео, які міг видалити сам YouTube, а решта залишили, - розповів Владислав.

- А що відчуває людина, яка відкриває свій канал і бачить, що його відео 800 тисяч переглядів зібрало?

- Ми були страшенно здивовані. Чи не розуміли, з чого раптом, - відповів тато.

Після довгих обговорень на сімейній раді мама, тато і Мілана вирішили продовжити зйомки. За спогадами Владислава, другий раз в ту саму річку йшли з оптимізмом гладіаторів:

- Останній раз. Якщо вийде, то вийде. Якщо ні - значить, не наше.

Мама взяла на себе роботу оператора і монтажера, а тато з Міланою - сценаристи і актори. Відео вирішили публікувати з періодичністю 2-3 ролика в тиждень. Поки творчому сімейному колективу вдається дотримуватися плану, хоча графік доводиться підлаштовувати і під розклад Мілани, і під розпорядок дня дворічного Дмитрика.

- Коли Діма спить, у нас є годину-півтори, щоб більшу частину матеріалу зняти, - пояснила Євгенія.

- А коли не спить, часто перезнімати?

- Так, - посміхнулася мама, - Можемо одну сцену знімати 20 хвилин - то десь пискне, то іграшку зачепить.

В середньому на одну зйомку у сім'ї йде близько 3-5 годин. Після того, як матеріал відзнятий, мама сідає за монтаж.

- Я вдень не можу монтувати, діти не дають. Те садок, то танці. Діма взагалі постійно з мамою. Тому доводиться монтувати або в обід, коли вони сплять, або ввечері. Іноді сиджу до ранку, - каже Євгенія.

Левову частку роботи беруть на себе батьки. Як підкреслюють мама з татом, для них головне, щоб Мілана отримувала задоволення від процесу, тому зйомки розписуються з урахуванням її побажань і можливостей.

- Вчора думали знімати відео, але вона сказала, що у неї немає настрою, хоче відпочити. Ми не знімали.

Ще один важливий фактор, який впливає на графік - це робота тата. Владислав - далекобійник.

- Я повернувся три тижні тому. А так їхав на два місяці. Їздив по Європі.

Перед виїздом тата в рейс сім'я відзняла кілька роликів з його участю, щоб під час його відсутності на каналі продовжували виходити свіжі відео.

За словами Владислава, роботу далекобійника він любить, тому все себе інвестувати в зйомки не готовий. До того ж, строгість правил YouTube лякає:

- У моїй роботі є стабільність і визначеність. Ти знаєш, скільки відпрацював і коли у тебе зарплата. В YouTube такого немає. Зараз йде, все добре, а потім хоп - і нічого у тебе немає. Ось недавно заблокували великий канал. У них були десятки мільйонів переглядів. Заблокували, і все - ніхто нічого не пояснює. В YouTube можна прокинутися - і в тебе нічого немає. Починай все спочатку.

«Ніколи не вгадаєш, що піде, а що - ні»

Зараз канал збирає близько 1,5 млн переглядів за 48 годин. В день на нього підписується в середньому півтори-дві тисячі користувачів. За статистикою, левова частка трафіку приходить з Росії. На другому місці США, на третьому - Ірак. Білорусь загубилася між Марокко і Ефіопією в другій десятці списку.

До стотисячника канал розвинувся трохи більше, ніж за три місяці. Зростання популярності Мілани батьки пов'язують з якісним контентом. Хоча чесно зізнаються, що робота алгоритмів YouTube для них до сих пір загадка:

- У нас відео «Мілана і тато самі вдома» стояло довго і там було щось близько 5-6 тисяч переглядів. Через два місяці воно пішло - і зараз 2 мільйони. Ніколи не вгадаєш, яке піде, а яке - ні, - розповіла Євгенія.

Єдине джерело монетизації каналу - це реклама, яку розміщує на відео YouTube. За словами Владислава, поки прибуток невелика. Канал Мілани все ще швидше сімейне хобі, ніж джерело доходу.

- Але нам це дуже подобається. Ми всі разом з ранку до вечора практично. Робота у нас загальна, мети загальні. Круто же! - каже тато.

- каже тато

Коментарі доступні тільки для
зареєстрованих користувачів сайту

infoliokrat 2018-12-06 16:12

Зазначив на форумі сабж, коли діда залучать на чергування до внукам- розповім. (Коли онук хворів, то мультик ПIЛIПОК, за мотивами бел.нар.сказкі йому сподобався. Нехай тільки не хворіють діти.) З павагай да неабиякавих



) З павагай да неабиякавих

Сторінки: [1]

Ух ти, це Гізмо?
Мілана, а ти сама кого дивишся на YouTube?
Втомилася сьогодні на зйомках?
А тато як себе веде на зйомках?
Важко тата в садок вранці піднімати?
А як ти його піднімаєш?
А про що ти хочеш зняти відео?
А що відчуває людина, яка відкриває свій канал і бачить, що його відео 800 тисяч переглядів зібрало?
А коли не спить, часто перезнімати?