Полезные материалы

Як працює «Платон» - система збору грошей з далекобійників

Фото: Андрій Стенін / РІА Новини   З 15 листопада і до 29 лютого 2016 року водії автомобілів масою понад 12 тонн будуть платити 1,53 рубля за кожен пройдений кілометр федеральних доріг

Фото: Андрій Стенін / РІА Новини

З 15 листопада і до 29 лютого 2016 року водії автомобілів масою понад 12 тонн будуть платити 1,53 рубля за кожен пройдений кілометр федеральних доріг. Тариф змінять з 1 березня 2016 року: за один кілометр будуть платити вже 3,06 рубля. Ці правила діють до кінця 2018 року.

Презентацію системи «Платон» в Ростові-на-Дону не анонсований. За кілька днів до цього в сорока регіонах країни далекобійники провели акції проти нових правил оплати проїзду.

Відео з квадрокоптера. Кілометри страйку на трасі «Дон»

Штраф за неоплачений проїзд до травня 2016 року діятиме тільки в Московській області. Після цього його введуть в інших регіонах.

Для роботи з «Платоном» водії повинні будуть відправити пакет документів на адресу електронної пошти, який можна дізнатися на сайті системи. Після цього підтвердять реєстрацію автомобіля. Водій зможе вибрати, як він буде користуватися системою. Можна замовити спеціальне бортове пристрій, який буде фіксувати кілометри. Інший варіант - зробити в системі маршрутну карту, яка розрахує шлях. Після цього розраховані кілометри потрібно оплатити. Для використання «Платона» повинен бути заведений спеціальний розрахунковий рахунок.

У вантажних автомобілях бортове пристрій підключають до прикурювача. На його індикаторі відображаються баланс, стан зв'язку і кількість супутників. Система розраховує пройдені кілометри за допомогою супутникового зв'язку. Гроші списують в режимі онлайн, тому перед виїздом водієві потрібно поповнити баланс картки.

За словами Максима Соколова, всі великі фірми-рітейлери вже підключилися до системи. Раніше в Гільдії логістичних операторів говорили, що багато компаній-перевізники після запуску «Платона» будуть змушені призупинити роботу, оскільки ще не розуміють, як працювати в нових умовах.

В системі «Платон» зареєструвалися більше 400 тисяч машин.

Раніше прес-секретар президента Дмитро Пєсков сказав , Що Володимиру Путіну відомо про протести далекобійників, однак питання про них потрібно здавати Мінтрансу. У Ростові-на-Дону Максим Соколов прокоментував страйк далекобійників, розповіла Марія Погребняк. Міністр сказав, що протести проводили тільки неорганізовані приватні перевізники, і схожого більше не повториться. Журналістка зазначила, що Соколов і губернатор Ростовської області Василь Голубєв представили систему швидко, на питання залишили лише короткий час і відразу після пішли.

«Самі водії з цим не згодні. В офісі "Платона" мені розповіли, що 15 листопада деякі не збираються виходити на маршрут. Майже всі, з ким я спілкувалася в черзі на реєстрацію, ставилися до системи критично. Для багатьох учасників така сума непідйомна. Крім того, деякі з них отримують гроші від замовників вже після своєї роботи, іноді і зовсім їх виплачують не відразу. Виходить, що за новою системою водії повинні заплатити гроші ще до моменту їх отримання », - розповіла Дощу Марія Погребняк.

Збирати гроші буде компанія «РТ-Інвест Транспортні Системи». Її співвласник - син бізнесмена Аркадія Ротенберга Ігор Ротенберг. Держава буде оплачувати послуги цієї організації - щорічно перераховувати 10,6 мільярда рублів. Компанія уклала концесійну угоду з Федеральним дорожнім агентством на 13 років.

Як син Ротенберга став збирачем данини з далекобійників

Створення системи «Платон» обійшлося в 29 мільярдів рублів, 27 мільярдів з яких - кредит «Газпромбанку», решта грошей - власні кошти акціонерів, говорив в інтерв'ю «Коммерсанту» генеральний директор компанії Олександр Радників.