Полезные материалы

Міккель Дуелунд - один з кращих трансферів "Динамо" за останні роки (+ Фото, Відео)

  1. Хто такий Міккель Дуелунд?
  2. Чому Міккель Дуелунд перейшов в "Динамо" зараз?
  3. Які у нього перспективи в "Динамо"?

Міккель Дуелунд - один з найперспективніших датських гравців. Те, що "Динамо" його купило і заплатило за нього тільки 4 мільйони євро - це великий успіх для київського клубу. Хтось може сказати, що чемпіонат Данії - це не той рівень, на який варто орієнтуватися, але це все стереотипи. Англійські, німецькі, французькі та голландські клуби давно вже орієнтовані на скандинавський ринок і стабільно там знаходять висококласних гравців. Те, що українські команди довгий час не звертали уваги на чемпіонати Данії, Швеції і Норвегії - це дуже погано. Адже по співвідношенню ціна / якість гравці з цих чемпіонатах є одними з кращих. На цих трансферних ринках можна знайти класних футболістів на будь-який смак і будь-яку позицію.

Хто такий Міккель Дуелунд?

Новачок "Динамо" народився в Орхусі. Це другий за величиною місто Данії. Футболом Міккель почав займатися дуже рано і до 14 років встиг спробувати свої сили в п'яти академіях датських команд. "Мідтьюланд" став тим самим місцем, де Дуелунд вирішив залишитися надовго.


Орхус

Цікаво, що в цьому клубі відразу розгледіли талант юного гравця і всіляко його підтримували і допомагали йому розвиватися. Академія цього данського клубу взагалі дуже розвинена і керівництво "Мідтьюланда" робить акцент саме на тому, що запрошувати молодих і юних футболістів, з яких вони потім намагаються зробити зірок місцевого чемпіонату. А вже після цього перепродують їх за солідні гроші. Досить просто подивитися на трансфери "Мідтьюланда". Уже три роки поспіль вони заробляють на продажі гравців мінімум на 10 мільйонів більше, ніж витрачають на покупки. Погодьтеся, що цифри солідні навіть для більш сильних чемпіонатів. В Україні більшість клубів можуть тільки мріяти про такі заробітки. Це вже позначається стратегія "Мідтьюланда", яка спрямована на виховання і перепродаж талановитих гравців. "Мідтьюланд" представляє дві невеликі датські комуни - Икаст і Хернінг. Вони межують одна з одною, але в цілому там проживає не більше 60 тисяч чоловік.


Икаст
Хернінг

Але повернемося до Дуелунду. Хлопець відразу став важливим гравцем в команді свого віку і навіть був запрошений до збірної Данії (U-16). З того моменту він незмінно викликається до збірних Данії різного віку: Міккель пограв за команду (U-17) - 4 гри і один гол, (U-18) - 3 матчі і 3 голи, (U-19) - 13 поєдинок і 10 голів і (U-21) 11 матчів і 3 голи. Всі тренери, які працювали з Дуелундом, дуже позитивно про нього відгукуються.

Коли Міккель виповнилося 16 років, його хотів купити ПСВ за один мільйон євро. Але ж хлопець ще навіть не грав за першу команду клубу! Але цікаво навіть не це. "Мідтьюланд" погодився продати Дуелунда і хлопець поїхав до Голландії, де приєднався до ПСВ. Він тренувався з молодіжною командою голландського клубу і навіть взяв участь в товариських матчах. Керівництво ПСВ уже готувалося оформити трансфер, але сам футболіст вирішив, що йому рано їхати в іншу країну.

- Я думаю, що це дуже хороший досвід. Я зміг зрозуміти, що здатний відповідати високим вимогам тренерів іншого клубу. Але мені було дуже незвично тренуватися за голландською системою, і я дійсно втомився. Вдома ми тренуємося двічі на день, в той час як в Голландії тренуються тільки один раз, але вони тренуються протягом більш тривалого періоду часу, а саме тренування складніше. Це був високий рівень, але я був в змозі йти в ногу з ним. Але важливо зосередитися на роботі в чемпіонаті Данії, перш ніж починати думати про те, як проявити себе за кордоном, - прокоментував свою поїздку Міккель.

Уже в наступному році авторитетне британське видання The Guardian помістило Дуелунда в список 40 найперспективніших гравців світу. Крім датчанина в списку опинилися такі відомі футболісти, як: Малком (зараз грає в "Барселоні"), Юрі Тілеманс ( "Монако"), Анте Чорич ( "Рома"), Нікола Влашич ( "Евертон"), Домінік Соланкі ( "Ліверпуль"), Усман Дембеле ( "Барселона") і так далі.

У першій команді Дуелунд дебютував у березні 2015 року, коли йому було 17 років. Він встиг зіграти 9 матчів в сезоні і виграв з клубом чемпіонський титул. У наступному сезоні "Мідтьюланд" не зміг пробитися в груповий раунд Ліги чемпіонів, але добре виступив у Лізі Європи, зумівши вийти зі складної групи і навіть обігравши в першому матчі 1/16 фіналу "Манчестер Юнайтед". Правда, в матчі-відповіді англійський клуб легко виграв з великим рахунком і пройшов далі, але для "Мідтьюланда" це був успіх, адже вся Європа обговорювала перемогу скромного клубу в першому матчі з "Червоними Дияволами". Що стосується Дуелунда, то він в єврокубках зіграв лише два матчі (і забив один гол), так як виступав Юнацької Лізі УЄФА. У 2015 році Міккель був визнаний кращим гравцем Данії до 19 років і до нього стали проявляти інтерес багато європейських клубів.


Міккель з нагородою


Один з кращих голів "Мідтьюланда" в чемпіонаті Данії в сезоні 2015/16

Дуелунд неодноразово говорив, що важливо вибрати правильний момент для того, щоб піти з чемпіонату Данії. Поспішати він не хотів, так як багато юні гравці надто квапилися піти в інші чемпіонати і не могли там заграти. Місцева преса писала про те, що інтерес до юного таланта проявляли "Арсенал", "Ліверпуль" і "Челсі". Сам Міккель не спростовує ці чутки. Він не хоче називати конкретні клуби, але розповів про те, що це були найкращі команди Англії.

- Дійсно, ще коли мені було 18 років, багато клубів з Англії зверталися в наш клуб, щоб дізнатися, чи готовий я перейти в іншу команду. "Мідтьюланд" не була проти провести переговори, але я вважаю, що не був готовий тоді грати в найсильнішій лізі світу. Час для переходу було невдалий. Подивіться на те, кого я повинен був би витіснити з основи кращих клубів Англії. Упевнений, що я просто сидів би ще пару років в дублі або на лавці запасних. Я ж вирішив, що краще буду стабільно грати і розвиватися, - розповів Дуелунд влітку 2017 року.

У сезоні 2016/17 Міккель знову відмінно проявив себе. Він став наймолодшим гравцем в історії чемпіонату Данії, який забив 10 голів. І це при тому, що він не грав в нападі. Через його атакуючого стилю гри в півзахисті, датська і британська преса стала порівнювати Дуелунда зі Стівеном Джеррардом і Френком Лемпардом. Міккель не приховував, що йому подобається стиль гри цих гравців і він з дитинства захоплюється Джеррардом і Лемпардом, вважаючи, що ці два футболісти є прикладом для наслідування для гравців на його позиції.

- Я захоплювався Стівеном Джеррардом і Френком Лемпардом. Особливо за їх здатність забивати голи граючи в півзахисті. Я сам півзахисник, який забиває голи, і я знайшов натхнення в цих двох легендах, вивчаючи, як вони підключаються до атак і реалізують свої моменти.

Якщо ж брати тих футболістів, які зараз грають, то мені подобається дивитися гру Філіпа Коутіньйо і, на мій погляд, він дуже близький до того, щоб бути кращим гравцем на своїй позиції - він дійсно приголомшливий футболіст.


Гол за збірну Данії (U-19)

У цьому ж сезоні Міккель був визнаний кращим молодим гравцем чемпіонату Данії. Цікаво, що майже всі тренери місцевого чемпіонату віддали свій голос саме за Дуелунда, незважаючи на те, що "Мідтьюланд" невдало фінішував в сезоні, зайнявши лише четверте місце в чемпіонаті Данії. Але команда змогла вдало вкласти кошти від продажу гравців, купивши багато не тільки досвідчених, а й перспективних футболістів. Серед них був і українець Артем Довбик.

У березні 2018 року Дуелунд став наймолодшим гравцем в історії клубу, який провів 100 матчів за першу команду. "Мідтьюланд" виграв чемпіонат Данії сезону 2017/18 і домігся права виступати в кваліфікації Ліги чемпіонів, але не зміг пройти "Астану".

Чому Міккель Дуелунд перейшов в "Динамо" зараз?

В якійсь мірі Ігор Суркіс сам підставився, коли сказав, що клуб вже рік стежить за Дуелундом, але купив його тільки зараз. З огляду на те, що придбали датчанина вже після вильоту з кваліфікації Ліги чемпіонів, багато хто не тільки вболівальники, але і експерти поспішили звинуватити "Динамо" в повільності. Нібито керівництво клубу відклало трансфер на останній момент. Але не все так просто.


У молодіжній збірній Данії

Відразу скажу, що "Динамо" звернулося до "Мідтьюланд" в дуже вдалий час. Справа в тому, що керівництво "Мідтьюланда" не планувало продавати Міккель цього літа. Данська клуб планував в цьому сезоні потрапити в єврокубки і там заробити пристойну, як для чемпіонату Данії, суму. За різними оцінками вони могли б отримати від 3 до 5 мільйонів євро, якби грали хоча б в груповому раунді Ліги Європи. Але датчани програли боротьбу спочатку в кваліфікації Ліги чемпіонів, а потім і в раунді плей-офф Ліги Європи. Таким чином, команда недоотримала серйозну суму, і їй потрібно було терміново когось продавати. Саме тому в останній день трансферного вікна несподівано пішли з команди Дуелунд (4 мільйони євро) і Буббакар Санні (8,5 мільйонів євро. Цікаво, що Санні влітку 2017 року був куплений за ... 200 тисяч євро, - прим.). Двох футболістів "Мідтьюланд" продав за 12,5 мільйонів євро. А ось якби данський клуб вийшов хоча б в груповий етап Ліги Європи, то Дуелунда вони б продали за 7-8 мільйонів євро. Таким чином, "Динамо" не просто набуло класного гравця, але і заощадило на його покупку солідну суму. В якійсь мірі допомогло і те, що в Англії трансферне вікно рано закрилося, а голландські гранди до того моменту вже укомплектували склади. Тому конкурентів за Дуелунда у "Динамо" не було, і воно змогло диктувати свої умови.

Які у нього перспективи в "Динамо"?

На мій погляд, перспективи Міккель в київському клубі хороші. Це саме той гравець, який зараз потрібен "Динамо". Він класно підключається до атак, і свої 7-8 голів за сезон буде забивати, якщо йому будуть давати грати. Датчанин володіє хорошим дальнім ударом і вміє віддавати результативні передачі. Він багато працює на полі і дограє епізоди до кінця. Нерідко він забиває голи ударами з-за меж штрафного майданчика після того, як захисники намагаються винести м'яч.

Великий плюс Дуелунда в тому, що він універсальний гравець і може зіграти на позиції правого або лівого вінгера. Але все-таки його основна позиція на полі - центральний півзахисник. Не дарма ж його порівнюють саме з Лемпардом і Джеррардом. Та й сам Міккель неодноразово підкреслював, що саме на цій позиції йому найзручніше грати. І тут найважливіше те, де буде використовувати Дуелунда головний тренер "Динамо". Якщо данцеві дадуть грати на улюбленій позиції, то він може продовжити розвиватися, прогресувати і досягти серйозного рівня в київській команді. А через 2-3 роки його можна буде продати в англійський клуб за солідну суму. Радує, що Ігор Суркіс назвав Дуелунда "класичної 10-й". Значить, за гравцем дійсно уважно стежили і розуміють, як краще його використовувати на полі.

Датчанин, можливо, прийшов не в найкращий момент для київського клубу. Але добре, що у нього буде час обжитися, познайомитися з командою і спробувати завоювати своє місце на полі. Є таке відчуття, що Міккель повинен швидко влитися в колектив і зможе проявити себе вже найближчим часом.

Читайте також: Ігор Суркіс: "Дуелунд - чиста 10-ка, добре володіє пасом, вміє розганяти атаки"

Хто такий Міккель Дуелунд?
Чому Міккель Дуелунд перейшов в "Динамо" зараз?
Які у нього перспективи в "Динамо"?
Хто такий Міккель Дуелунд?
Чому Міккель Дуелунд перейшов в "Динамо" зараз?
Які у нього перспективи в "Динамо"?