Полезные материалы

Епоха Жукова в ОКР закінчилася. Чим вона запам'яталася

- У ситуації, що за останній час непростій ситуації в міжнародному спорті, дуже важливо, щоб керівник, який очолить Олімпійський комітет Росії, працював в ОКР на постійній основі. У мене такої можливості зараз немає в зв'язку з великою завантаженістю в Державній Думі. Тому, зваживши всі "за" і "проти", я прийняв рішення не брати участь у виборах Президента ОКР.
Із заяви Олександра ЖУКОВА

Олег ШАМОНАЕВ

Президент Олімпійського комітету Росії (ОКР) Олександр Жуков прийняв рішення не брати участь у виборах глави організації, які пройдуть 29 травня. Після восьми років роботи в головній спортивній громадської організації країни 63-річний політик вирішив зосередитися на кар'єрі в Державній думі РФ. Завершилося "восьмиліття Жукова" виявилося одним з найскладніших в історії російського спорту, проте, Олександр Дмитрович залишає наступнику працездатну і визнану міжнародними організаціями структуру.

Жуков очолив ОКР в 2010 році після провалу збірної Росії на Іграх у Ванкувері - в спортивному і організаційному плані ми в цей момент досягли своєї нижчої точки. Попереду були домашні Універсіада, чемпіонат світу з легкої атлетики та зимова Олімпіада. Через це частина функцій ОКР були передані оргкомітетом цих змагань. Проте, Жуков вніс свій внесок в настанні в 2010-х "золотої ери" вітчизняного спорту, як і в те, що послідувало за нею "чорна смуга" не обернулася для нас до фатальними наслідками. "СЕ" виділив головні події восьмиліття, до яких був причетний Олександр Жуков.

СЕ виділив головні події восьмиліття, до яких був причетний Олександр Жуков

20 травня 2010 року. Москва. Олександр ЖУКОВ - новий президент ДКР. Фото Олексій ІВАНОВ

1. Контракт з "Газпромом"

У 2011 році ОКР уклали величезний договір з ВАТ "Газпром", який виділив 130 мільйонів доларів на підготовку російських спортсменів до Олімпійських ігор в Сочи. З цих грошей фінансувалися наукові дослідження, в також контракти з іноземними тренерами.

2. Відставка Билалова

У 2013 році в неприємну історію потрапив віце-президент ОКР Ахмед Билалов. За зрив термінів будівництва олімпійських об'єктів він був змушений подати у відставку з усіх посад і виїхати за кордон. За офіційною версією - на лікування через отруєння парами ртуті.

За офіційною версією - на лікування через отруєння парами ртуті

25 листопада 2011 року. Москва. Олександр ЖУКОВ (праворуч) і президент МОК Жак РОГГЕ на балі олімпійців, присвяченому 100-річчю Олімпійського комітету Росії. Фото Тетяна ДОРОГУТІНА

3. Боротьба за боротьбу

У 2013 році Міжнародною і російської федераціям спортивної боротьби вдалося відстояти боротьбу як олімпійський вид спорту. Основна робота тут була проведена ініціативною групою, але ОКР теж брав у ній участь, а взаємодія з МОК було головною зоною відповідальності відомства Жукова.

4. Інцидент з Беджамовим

У 2015 році у Олімпійського комітету Росії виникли проблеми через банкрутство Внешпромбанка. Керівник цієї установи і глава федерації бобслею Росії Григорій Беджамов втік з країни, залишивши в складній ситуації своїх фінансових і спортивних партнерів.

Керівник цієї установи і глава федерації бобслею Росії Григорій Беджамов втік з країни, залишивши в складній ситуації своїх фінансових і спортивних партнерів

18 лютого 2014 року. Олександр ЖУКОВ (ліворуч) і президент МОК Томас БАХ в Будинку уболівальників Олімпійської команди Росії в Сочі. Фото Ігор Заремба / РІА Новини

5. На чолі координаційної комісії

У 2014 році Жуков був призначений головною оціночної комісії з вибору господаря Олімпіади-2022. А після того, як переможцем в цьому конкурсі став Пекін, глава ОКР очолив координаційну комісію з проведення зимових Ігор в китайській столиці.

6. Порятунок перед Ріо

У 2016 році після публікації доповіді Макларена над збірною Росії нависла загроза заборони на поїздку на Олімпіаду в Ріо. У цій критичній ситуації Жукову вдалося домовитися з главою МОК Томасом Бахом про "м'якому вирішенні" - передачі питання про допуск росіян на рівень міжнародних федерацій та в CAS. В результаті наша команда поїхала до Бразилії під власним прапором і майже в повному складі.

В результаті наша команда поїхала до Бразилії під власним прапором і майже в повному складі

27 липня 2016 року. Москва. Кремль. Урочисті заходи перед від'їздом збірної Росії на Олімпіаду в Ріо-2016. У першому ряду - Олександр ЖУКОВ, Олена ІСІНБАЄВА і патріарх Кирило. Фото Олександр ФЕДОРОВ, "СЕ"

7. Ісінбаєва змінила Попова в МОК

Після того, як закінчилися повноваження в комісії атлетів МОК плавця Олександра Попова , Наша країна не втратила місця в цій організації. В результаті голосування спортсменів усього світу в комісію було обрано російська стрибунка з жердиною Олена Ісінбаєва .

8. Піти, щоб залишитися

У жовтні 2016 року у президентській раді по спорту у Володимирській області було оголошено про те, Олександр Жуков вирішив зосередитися на політичній кар'єрі, і залишає посаду в ОКР. Однак в результаті відставка була відкладена більш ніж на півтора року.

Однак в результаті відставка була відкладена більш ніж на півтора року

29 листопада 2017 року. Москва. Олександр ЖУКОВ на показі олімпійської форми збірної Росії. Фото Дарина ІСАЄВА, "СЕ"

9. Новий екіпірувальника збірної

У 2017 році вперше за 15 років Олімпійський комітет Росії вибрав нового виробника екіпіровки олімпійської збірної. На зміну компанії Михайла Кусніровіч прийшла фірма Анастасії Задоріна.

10. Вибачення за допінг

Напередодні Олімпіади в Пхенчхані над збірною Росії знову нависла загроза звільнення з Ігри. В результаті дуже важких переговорів з Томасом Бахом вдалося домовитися про особливий статус для російських олімпійців, незважаючи на дискваліфікацію Олімпійського комітету Росії і заборона на національну символіку. При цьому сам Жуков був тимчасово позбавлений членства в МОК і публічно вибачився за допінгові порушення, допущені в Росії. Процес допуску нашої команди до Олімпіади вийшов дуже нервовим, але російські атлети були в Пхенчхані, а після закінчення Ігор ОКР повернувся в олімпійську сім'ю.

Процес допуску нашої команди до Олімпіади вийшов дуже нервовим, але російські атлети були в Пхенчхані, а після закінчення Ігор ОКР повернувся в олімпійську сім'ю

Глави Олімпійських комітетів СРСР і Росії. Фото "СЕ"