Полезные материалы

Танці на візках - танці без кордонів

Ви коли-небудь бачили, як люди з обмеженим можливостями парять в танці, кружляють у віденському вальсі або танцюють джайв і ча-ча-ча? Хлопці з петербурзьких корекційних шкіл «Озерки» і «Динаміка», які займаються танцями на візках, точно знають, що меж людських можливостей немає. Але іноді їм потрібна допомога. Наприклад, зібрати гроші на нові танцювальні інвалідні коляски.

Юним спортсменам, як і всім дітям їх віку, необхідно рух, спілкування, активність, але щоб хлопці продовжили танцювати, їм потрібні нові інвалідні коляски - всього 11 штук. Вартість кожної 80 тисяч рублів.

Для збору коштів в рамках благодійної онлайн-ярмарки «Всеросійський Душевний Bazar на Planeta.ru» Благодійний Фонд в підтримку розвитку спорту інвалідів «ТОЧКА ОПОРИ» запустив проект «Танці на візках - танці без кордонів» .

Даші Попової 12 років, вона навчається в п'ятому класі корекційної школи «Динаміка». Займатися танцями на візках дівчинка почала три роки тому, а сьогодні вже виступає в дорослому ансамблі. За словами тренера Галини Алов, яка керує секцією хореографії з 1993 року, це унікальний випадок. Коли Даша вперше прийшла на заняття з танців, вона зовсім не вміла ходити і самостійно пересідати з коляски (діагноз ДЦП), а в минулому році вона навчилася вставати на ноги і ходити, тримаючи за руку супроводжуючого, і може зробити самостійно пару кроків.

Даша мріє стати чемпіонкою зі спортивних танців на візках. У новому навчальному році її планують віддати під дорослий танцювальний колектив «Танці на колесах» і знайти партнера для бальних танців. Паралельно Даша займається великим тенісом на візках і в 2015 році стала бронзовим призером Чемпіонату Росії.

Всього в школі в секції з танців на візках займається близько 30 дітей: хлопці з молодших класів і шкільний ансамбль «Динаміка», який вже не раз ставав переможцем фестивалів «Звуки і Фарби Миру», «Крок на Зустріч», «Зірка Надії», «Срібний Орфей», «Російська Зима», призером «Кубка Євразії» і «Кубка континентів». Випускники школи Максим Седаков, Олександра Бердник, Сергій Антонов сьогодні є чемпіонами світу та Європи з танців на візках.

Випускники школи Максим Седаков, Олександра Бердник, Сергій Антонов сьогодні є чемпіонами світу та Європи з танців на візках

Школа "Динаміка"

Але найголовніше, звичайно, не медалі - через 5 років активних тренувань життя маленького Кирила Журби змінилася кардинально. У п'ятому класі він вперше прийшов в гурток з танців на візках, одна рука у хлопчика не працювала зовсім, йому складно було управляти коляскою, і він міг самостійно їздити і робити повороти тільки в одну сторону і був дуже повільним. Йому важко давалися танці, він не завжди встигав робити зв'язки під музику, доводилося придумувати для нього спеціальні рухи. Але тренер Галина Алова і сама не вірить, що колись було таке, тому що зараз практично не відрізнити роботу однієї руки від іншого.

- Я сама не пам'ятаю, яка рука у нього не працює. Це колосальний результат! - зізнається вона.

Таких історій в школі багато, каже тренер. І дуже важливо, що заняття зовсім не заважають дітям у навчанні, а навпаки. Танці розвивають просторову орієнтацію, вони вчать оцінювати дистанцію. Це, зазначають вчителі «Динаміки», призводить до поліпшення результатів у математиці. Також у хлопців розвивається пам'ять, адже їм потрібно запам'ятовувати послідовність рухів. Для багатьох з них танці - перший крок, який допомагає зрозуміти, що вони можуть життя повноцінним, цікавим життям. Але танцювальних колясок в школі всього шість.

Є танцювальна секція і в корекційної школі «Озерки». Маші Маралевой і Вані Селинське 16 років. Вони з дитинства пересуваються на інвалідних візках. Маша народилася з ДЦП, у Вані вроджений порок ЦНС і хребта. Але вже 5 років, всупереч всім діагнозами, вони займаються баскетболом і танцями на візках, хоча танцювати обом подобається набагато більше.

- У баскетболі є намічена схема, а в танцях в один рік ти танцюєш російський народний танець, на наступний - ти на «кубинському вечорі» і танцюєш ча-ча-ча. А в третій рік ти вже в Іспанії і освоюєш техніку іспанського танцю, - розповідає Маша.

Ваня розповів, що став займатися танцями, тому що це красиво і досить складно.

- Танці розвивають гнучкість, спритність і вміння тримати ритм. А мені в житті ці якості стануть в нагоді, - говорить Ваня.

Разом хлопці виступають другий рік і вже досягли серйозних успіхів - завоювали срібло Чемпіонату Санкт-Петербурга 2015 року, стали призерами міжнародного турніру IPC WheelchairDanceSportSuomi Open 2016, а на Кубку світу-2015 зайняли 7-е місце в латиноамериканських танцях і 5-е місце в європейській програмі. Але хлопці, як і всі їхні однолітки, звичайно, мріють не тільки про спортивні досягнення. Маша свою заповітну мрію видавати не стала, а Ваня сказав, що, звичайно, хотів би стати чемпіоном світу, але набагато більше - почати ходити.

Маша свою заповітну мрію видавати не стала, а Ваня сказав, що, звичайно, хотів би стати чемпіоном світу, але набагато більше - почати ходити

Маша Маралева і Ваня Селинське

Секцією з танців на візках в школі «Озерки» з 2005 року керує Дарина Назарова. Також в шкільному розкладі і у молодших, і у старших класів є уроки ритміки, які проводяться кілька разів на тиждень. За словами тренера Дарини Назарової, на цих уроках діти вчаться володіти своїм тілом, розвивають пластичність і координацію. Ще тренування допомагають дітям стати більш активними і адаптуватися в навколишньому світі, а перемоги вчать вірити в себе.

У старшому танцювальному ансамблі «Озерки» займаються 5 осіб (Христина Сударикова, Аня і Саша Прокоф'єви, Маша Маралева і Ваня Селинське) - вони неодноразово ставали призерами міжнародного конкурсу зі спортивних танців на візках «Кубок континентів», переможцями конкурсу «Російська зима» і гран -При конкурсу художнього і прикладного творчості «Вера.Надежда.Любовь».

Всього в секції з танців на візках сьогодні тренується більше 20 хлопців з ураженням опорно-рухового апарату. Але в школі тільки п'ять спортивних танцювальних візків, тому і заняття проходять в групах по п'ять чоловік.

Школа "Озерки"

І, на жаль, спортивні коляски, на яких виступають хлопці, не вічні, багато хто з них вже вийшли з ладу і можуть, всупереч всім старанням тренерів і вчителів, нашкодити не тільки успіхам хлопців, але і їх здоров'ю.

Щоб продовжити тренування, школі «Озерки» необхідні п'ять нових танцювальних колясок. Школі «Динаміка» потрібно поміняти хоча б три несправні коляски, а краще все 6шесть Вартість кожної коляски - 80 тисяч рублів.

- Звичайно, професійний інвентар коштує недешево, але ми сподіваємося, що з Вашою допомогою за три місяці благодійної онлайн-ярмарки «Всеросійський Душевний Bazar наPlaneta.ru», нам вдасться допомогти їм. Команда Фонду «ТОЧКА ОПОРИ», батьки і тренери дітей просять про допомогу в будь-якому розмірі - важливі навіть найскромніші пожертвування! - сказали у Фонді.

Зробити пожертву можна на платформі Планета.ру або зв'язавшись з фондом по тел .: (812) 983-72-21, e-mail: [email protected].

Ви коли-небудь бачили, як люди з обмеженим можливостями парять в танці, кружляють у віденському вальсі або танцюють джайв і ча-ча-ча?