Полезные материалы

Як розвинути мовне дихання, які вправи більш ефективні і що важливо знати?

  1. Як правильно дихати?
  2. Яке ж дихання є правильним?
  3. Що ж робити далі?
  4. Вправи для мовного дихання
  5. 2. Озвучуємо видих
  6. 3. «Тарзан»
  7. 4. «Квіти»
  8. 5. «Свіча»
  9. 6. «Рахунок»
  10. 7. «Добір повітря»
  11. 8. Вірші, романи, п'єси і т.д.
  12. 9. Скоромовки
  13. Поради наостанок

Чи готові пізнати секрети мовного дихання? Тоді почнемо.

Ви ніколи не замислювалися про те, що наша мова - це озвучений видих? І дикторам особливо важливо дихати правильно, щоб їх голос звучав чітко, зрозуміло і, якщо хочете, смачно.

Ми підготували для вас добірку вправ, які допоможуть вам розвивати мовне дихання, позбутися від якихось вад в голосі, а також підтримувати свою промову і свій настрій на висоті. Адже якщо ви заряджені енергією, правильно дихаєте, то і голос буде звучати на всі 100%!

Робоче місце професійного диктора завжди поруч з мікрофоном, який зрадницьки видає жодна, навіть чутний при повсякденній мові, звук. Звідси випливає висновок, що важливо вміти контролювати своє дихання, його частотність, його чутність. Ви повинні вміти набирати достатню кількість повітря за короткий період часу, щоб спокійно виголосити промову на одному диханні, при цьому не задихаючись.

Як правильно дихати?

Більшість людей звикли дихати грудною кліткою, але таке дихання не є правильним, і з ним ви не досягнете потрібних результатів, так як при диханні грудьми ви обмежуєте свій організм в надходженні кисню.

Яке ж дихання є правильним?

Дихання животом, а якщо точніше, діафрагмою, вважається правильним і більш корисним. При вдиху діафрагма напружується і опускається, дозволяючи легким повністю розправитися. При видиху вона розслабляється, купол діафрагми піднімається, стискаючи легені і виштовхуючи з них повітря.

Діафрагмове дихання вважається правильним диханням.

Як же навчитися правильно дихати?

  • Насамперед ляжте на спину, закрийте очі і розслабтеся. Приємне початок? :)
  • Тепер покладіть одну руку собі на живіт, другу руку - на груди. Вдихніть і простежте, яка рука у вас залишилася нерухомою, а яка піднялася. Важливо домогтися того, щоб при вдиху піднімалася та рука, яка лежить у вас на животі.
  • Після того, як ви навчитеся дихати животом лежачи, встаньте на ноги і повторіть свою майстерність вже стоячи.
  • Вуаля! Правильну техніку дихання ви вже освоїли! Але на цьому зупинятися ніяк не можна.

Що ж робити далі?

А далі важливо регулярно вправлятися в мовному диханні і систематично робити вправи, щоб розвивати свою техніку.

Правильне дихання - запорука успіху.

Вправи для мовного дихання

1. «Розминка»

Для початку потрібно налаштуватися на вправи і просто напросто трохи подихати. Навіть якщо ви професіонал своєї справи, розминка - дуже важлива складова будь-яких вправ. Тому нехтувати їй ні в якому разі не можна.

Зробіть короткий, але глибокий вдих носом, затримайте на пару секунд, потім зробіть плавний видих через рот.

Не забувайте стежити за правильністю свого дихання! Дихаємо тільки животом, що не грудною кліткою. Для того, щоб вам було легше, під час вправ не прибирайте рук з живота і грудей, так буде простіше стежити за технікою свого дихання.

2. Озвучуємо видих

Зробіть вдих, потім видих. Але в улюблених грати не потрібно, а тільки зробити знову вдих і на видиху промовте наступні звуки:

  • іііі
  • Ееееееее
  • аааааааа
  • ооооооо
  • ууууууу

Важливо! Вимовляти звуки саме в такій послідовності.

Звук «і» сприяє інтенсивному кровообігу. Звук «е» активізує роботу горла (прикладіть руку до шиї і відчуєте вібрацію). «А» включає в роботу область грудної клітини, «о» підсилює кровопостачання серця і, нарешті, «у» позитивно впливає на нижню частину живота.

А тепер пропонуємо вам трохи пофантазувати!

3. «Тарзан»

Спочатку уявіть себе в ролі знаменитого Тарзана. Встаньте прямо, руки стисніть в кулачки, зробіть глибокий вдих, потім голосно скажіть звук «ІІІ» і одночасно бийте себе кулаками по грудях, наслідуючи відомому герою. Повторіть даний алгоритм зі звуками «еее», «ааа», «ооо», «ууу».

Дана вправа ефективно впливає не тільки на постановку дихання і голосу, але також оберігає вас від простудних захворювань. Після вправи ваші бронхи очищаються від слизу, що робить ваше дихання більш вільним.

4. «Квіти»

Тепер уявіть, що в даний момент ви знаходитесь на квітковому полі або в квітковому магазині і вдихаєте аромати квітів. Покладіть одну руку на живіт, другу - на ребра. При вдиху живіт повинен висуватися вперед, ребра розширитися. Вдих повинен бути коротким. Після робіть плавний, повільний видих, вимовляючи «пффффф». Ваш живіт повинен поступово втягнутися, а ребра опуститися. Рекомендуємо повторювати вправу 2-3 рази.

5. «Свіча»

Для цієї вправи вам знадобиться вузька папір (шириною 2 см., Довжиною - 8-10 см.). Уявіть, що цей папір - це полум'я свічки. Потім почніть задувати свічку. Але пам'ятайте, ви зараз не загадує бажання, намагаючись задути, а то і здути відразу всі свічки! Зараз ви домагаєтеся рівного дихання, щоб наше паперове полум'я не згасло, а лише трохи нахилилося. Якщо папір знаходиться в одному положення протягом усього видиху, значить ви домоглися рівності вашого дихання. Якщо ж папір тремтить, відхиляється то назад, то вперед, значить над рівністю вам необхідно ще попрацювати.

6. «Рахунок»

Зробіть подих і підніміть руки вгору. Потім опустіть їх, роблячи видих і одночасно вважаючи вголос (раз, два, три ...). Намагайтеся домогтися такого результату, щоб при видиху ви змогли дорахувати до якомога більшої кількості. Потім повторіть цю вправу, вважаючи в зворотному напрямку.

7. «Добір повітря»

Тепер ми з вами подумки опиняємося на лижні, і, здається, нам пощастило потрапити на змагання! Але необхідно поставити ноги разом і почати відштовхуватися уявними палицями то однієї, то другої рукою, поступово прискорюючись, при цьому злегка присідаючи, потім присідання повинні бути глибше і глибше. Тепер починаємо вважати вголос. Важливо не стежити за диханням, а набирати повітря «на автоматі». Тут ви повинні насолоджуватися звучанням свого голосу, навчившись за потребою непомітно вдихати.

Якщо вам складно робити цю вправу з цифрами, вимовляєте протяжний звук «м» в поєднанні з різними голосними (ММА, ММЕ, ММО і т.д.). Це допоможе зняти напругу голосу і зажадає меншого викиду вашої енергії.

До всього іншого звук «м» допомагає активізувати роботу грудей і живота. Чи не відкриваючи рота, скажіть звук «м» спочатку тихо, потім трохи голосніше і в третій раз настільки голосно, наскільки тільки зможете, щоб ваші голосові зв'язки напружилися. Тримаючи руку на животі, ви відразу ж відчуєте вібрацію.

8. Вірші, романи, п'єси і т.д.

Виберете свій улюблений уривок з роману, повісті, вірші і постарайтеся прочитати його на одному диханні. Згодом намагайтеся додавати по рядку або пропозицією, не забуваючи і про манеру подачі інформації (намагайтеся не тільки вимовити все на одному диханні, але при цьому ще й обіграти голосом те, про що ви розповідаєте).

При виконанні вправ, важливо відчувати себе максимально комфортно.

9. Скоромовки

Відмінним помічником у розвитку мовного дихання є всіма улюблені скоромовки, прислів'я і приказки. Постарайтеся прочитати скоромовку, приказку або ж прислів'я на одному диханні, також звертаючи увагу не тільки на дихання, але і на чіткість мови.

Поради наостанок

  • Щоб домогтися потрібного результату, важливо систематично вправлятися. Це головне правило в будь-якій справі.
  • Навіть якщо ви професіонал з багаторічним стажем, забувати про вправи для мовного дихання ні в якому разі не можна, щоб підтримувати своє дихання і свій голос завжди в тонусі.
  • Найкраще вправи робити вранці, так ви на цілий день зарядите себе позитивом, а подих і голос будуть розігріті з самого ранку.
  • Роблячи все вправи, важливо, щоб вам було комфортно і легко. Ні в якому разі не можна зажиматься, соромитися, закриватися і т.д. Ви повинні бути максимально розслаблені, розкуті і готові на будь-які подвиги. Інакше успіху не досягти!
  • Також радимо вам записувати на диктофон свій голос, так ви будете стежити за його зміною, чути свої помилки і знати, над чим ще потрібно попрацювати.

Ми щиро віримо, що ви зможете домогтися неймовірних вершин у своїй справі. У свою чергу ми будемо намагатися вам в цьому допомагати, публікуючи корисні поради. Хто знає, може в майбутньому ми разом з вами створимо шедеври?

матеріал підготовлений Аудіо-Реклама.ru
Використання всього тексту або його фрагментів, дозволяється тільки з посиланням на цю сторінку.

Як правильно дихати?
Яке ж дихання є правильним?
Що ж робити далі?
Ви ніколи не замислювалися про те, що наша мова - це озвучений видих?
Як правильно дихати?
Яке ж дихання є правильним?
Як же навчитися правильно дихати?
Приємне початок?
Що ж робити далі?
Хто знає, може в майбутньому ми разом з вами створимо шедеври?