Полезные материалы

Біг для схуднення: вранці або ввечері? Відповіді, результати і відгуки

  1. Ефективність бігу для позбавлення від зайвої ваги
  2. Користь бігу для організму
  3. Протипоказання до бігу
  4. В який час потрібно бігати
  5. Правила бігу для схуднення
  6. Секрети і рекомендації
  7. Біг для схуднення живота
  8. Результати та відгуки
  9. Харчування до і після занять


зміст:

Біг - один з найпопулярніших видів тренування Біг - один з найпопулярніших видів тренування. Унікальність бігу в порівнянні з іншими видами спорту полягає в тому, що він впливає практично на всі органи і системи людини. Біг підходить для будь-якого віку і підлоги. Завдяки тому, що це тренування не вимагає спеціального оснащення, вона доступна при будь-якому фінансовому становищі. Біг для схуднення - один з найпростіших способів нормалізувати масу тіла.

Ефективність бігу для позбавлення від зайвої ваги

При інтенсивному бігу в організмі підвищується клітинний метаболізм, прискорюється кровообіг, через легені в кров потрапляє додаткова кількість кисню. В результаті витрата енергії організмом підвищується, і, якщо калорійність раціону знижена, відбувається спалювання жирових відкладень з метою додаткової енергії. Регулярні заняття бігом сприяють зміцненню м'язів, підвищують тонус шкіри, роблять її свіжою і привабливою; фігура набуває стрункість і підтягнутість.

Користь бігу для організму

Крім помітного зниження ваги біг позитивно позначається на життєво важливих функціях і зміцнює всі органи людини. Під час занять пульс підвищується, отже, більш швидка робота серця прискорює кровотік. Судини і капіляри активніше живлять м'язи і органи, що покращує їх роботу.

Прискорився обмін речовин дозволяє організму швидше позбутися від шлаків і токсинів, що накопичуються в клітинах. Якщо дихання правильне, то об'єм легенів збільшується, а при регулярних заняттях захворюваність на бронхіти значно знижується.

Оскільки покращений кровотік живить стінки кишечника і шлунка, застійні процеси в цих органах зводяться до мінімуму Оскільки покращений кровотік живить стінки кишечника і шлунка, застійні процеси в цих органах зводяться до мінімуму. Підвищується ефективність роботи печінки і видільної системи. Заняття спортом здатні врегулювати і гормональний фон людини, так як продукують гормони залози працюють в повній мірі.

При гіподинамії стан суглобів, зв'язок і кісток може бути несприятливим. Оскільки кров погано надходить в незадіяні м'язи і кістки, починається їх поступова атрофія. При бігу застій і зниження тонусу цих органів припиняється, і вони починають функціонувати подібно до того, як працювали в молодості. Біг зміцнює і хребетний стовп, сповільнюючи розвиток протрузий і остеохондрозу.

Регулярні заняття бігом здатні позбавити людину від безлічі психологічних проблем, а також рекомендуються фахівцями при неврозах і частих стресах.

Доведено, що спорт підвищує вироблення гормонів радості - ендорфінів і серотоніну, тому, крім стрункості і здоров'я можна знайти і гарний настрій.


Протипоказання до бігу

Як і інші заняття спортом, біг має ряд протипоказань: Як і інші заняття спортом, біг має ряд протипоказань:

  • з боку серця і судин - хронічна серцева недостатність, гіпертонічна хвороба середньої і вище ступенів тяжкості, серйозні вади серця, варикоз.
  • з боку захворювань внутрішніх органів - гострі захворювання травного тракту, астма і серйозні хвороби легенів, захворювання ендокринної системи, запалення нирок, печінки, селезінки, значна втрата зору.
  • інші стани - будь-яке гостре інфекційне захворювання, плоскостопість, хвороби хребта.

В який час потрібно бігати

Біг в різний час доби дає абсолютно різні результати Біг в різний час доби дає абсолютно різні результати. Для схуднення найбільш результативно бігати у вечірній час. Ранкова пробіжка надзвичайно корисна для дихання і серця. Біг днем ​​відмінно зміцнить м'язи і зв'язки. Звичайно, не у всіх є можливість бігати в строго певний час. У будь-якому випадку, біг принесе тільки користь здоров'ю, коли б він не виконувався.

Якщо пробіжка все-таки доводиться на ранкові години, для посилення ефекту втрати зайвої ваги необхідно не приймати їжу перед заняттями. З ранку можна випити тільки склянку негазованої води. Кращий час для бігу з 6 до 7.30 ранку. У денний час оптимальним буде приділити фізичної активності проміжок між 11 і 12 годинами, а ввечері - з 17 до 19. Перед кожним тренуванням бажано прийняти контрастний душ, а після неї - теплий.

Правила бігу для схуднення

Якщо заняття бігом виробляються в повільному темпі, організм починає витрачати глікоген Якщо заняття бігом виробляються в повільному темпі, організм починає витрачати глікоген. Професійні спортсмени рекомендують в перші півгодини після початку тренування бігати неквапливої ​​підтюпцем. Після такого бігу, службовця розминкою перед більш серйозним навантаженням, організм розігрівається, приплив крові до м'язів, органів і тканин збільшується. Після цього джерелом енергії для організму стають жирові відкладення.

Далі рекомендується переходити на більш інтенсивний темп бігу, щоб загальна тривалість тренування становила близько години. Треба пам'ятати, що зайве навантаження може негативно позначитися не тільки на стані здоров'я, але і на м'язах. Адже після 70-75 хвилин бігу тіло починає «добувати» енергію з власних м'язів.

У тому випадку, якщо не виходить викроїти час для повноцінного тренування, можна використовувати интервальную систему бігу. Вона не підходить страждають серцево-судинними захворюваннями будь-якої складності, а також завзятим курцям. Інтервальний спосіб бігу дає кращі результати в схудненні, але є досить важким видом навантаження і не підходить новачкам.

Для такого типу тренування необхідно пройти швидким кроком стометрівку з метою розминки; таку ж відстань після розминки потрібно пробігти підтюпцем. Далі йдуть сто метрів з максимальною швидкістю і інтенсивністю. Останній етап - сто метрів бігу неквапливої ​​підтюпцем, а потім - перерва на відпочинок не більше 5 хвилин. Тренування, дублююча весь цей цикл, може тривати 20-25 хвилин.

Фахівці стверджують, що після інтервального системи бігу організм продовжує спалювати жири більше 6 годин після її закінчення.

Відповідно, для схуднення вибір на користь такого бігу очевидний. Час для проведення занять має припадати на вечір, так як інтервальний біг забирає дуже багато сил, і після закінчення необхідний повноцінний відпочинок.

Відео: Худнемо з бігом


Новачкам не рекомендуєтьсяНовачкам не рекомендується

відразу давати тілу великі навантаження. У перший тиждень потрібно займатися швидкою ходьбою, поступово переходячи на біг підтюпцем. Час для занять можна поступово збільшувати з 15 хвилин до години. Кількість пробіжок в тиждень - не менше 2-3. Для місця тренувань найкраще підійдуть парки і стежки в лісі, а також стадіони. Ми рекомендуємо захистити коліна, якщо пробіжка буде проходити на дорожньому покритті асфальтом.

Як для новачків, так і для досвідчених спортсменів обов'язковий контроль пульсу до і після тренувань. Збільшення його частоти не повинно становити більше 60-70 відсотків у порівнянні зі спокійним станом. Оптимальною є частота пульсу 130 ударів, причому він повинен прийти в норму не більше ніж через 30 хвилин після закінчення бігу.

Секрети і рекомендації

Дуже важливо дотримуватися при бігу - правильне дихання . Треба пам'ятати, що під час тренування потрібно дихати носом. Ті, хто дихає ротом, дуже скоро починають відчувати спрагу і сильну сухість у роті. На заняття бігом рекомендується брати з собою пляшку негазованої води. При будь-якому бажанні пити необхідно зробити пару ковтків води.

Одяг для спорту повинна бути дуже зручним і не сковувати рухи. Кращим варіантом буде придбання дихаючої одягу, нехай навіть не дорогий марки. Взуття для бігу потребує більш ретельному підборі. Розмір повинен строго відповідати нозі, в іншому випадку можливе швидке поява мозолів. Якщо взуття занадто велика, під час бігу можна впасти і травмуватися. Для того щоб пробіжка була веселіше, можна взяти з собою плеєр з музикою, або запросити займатися друзів і подруг.

Біг для схуднення живота

Живіт є найбільш проблемною зоною, як у жінок, так і у чоловіків Живіт є найбільш проблемною зоною, як у жінок, так і у чоловіків. В цілому, біг ефективний для схуднення живота і талії, так як при інтенсивному витраті енергії організм спалює жирові запаси, розташовані під шкірою всього тіла. До того ж, при бігу задіюються абсолютно всі групи м'язів, в тому числі і преса. Результати зниження ваги будуть помітні вже після 2-3 тижнів регулярних тренувань. Для посилення ефекту рекомендується виконувати комплекс вправ для схуднення живота - вправи для пресу, зміцнення косих м'язів живота і заняття для схуднення його нижньої частини.

Ви можете прочитати інші сторінки сайту VashFitnes.ru

Результати та відгуки

За відгуками, біг приносить реальні результати в зниженні ваги досить швидко. Досвідчені спортсмени і худнуть дають наступні рекомендації:

»Необхідно бігати не дуже швидко. Якщо пульс зашкалює, то основне навантаження йде на серце, а жирові відкладення спалюються дуже повільно. Якщо витривалість не дозволяє прискорити темп, краще щодня займатися бігом, а інтенсивної ходьбою, поки тіло не звикне до навантажень. Далі можна зменшити кількість тренувань в тиждень до 3-4, інакше заняття можуть швидко набриднути. Головне - не їсти багато протягом дня, і не «від'їдатися» за вихідні! »

»Посилити результати схуднення допомагає нанесення антицелюлітного крему перед бігом. Якщо при цьому правильно харчуватися, то ефект буде приголомшливий! Біг спалює жирові відкладення, якщо спочатку йде розминка, потім інтенсивні заняття, а після - перехід на повільний біг. Це - оптимальний варіант »

Харчування до і після занять

Для того щоб скинути зайву вагу, необхідно   правильно організувати харчування Для того щоб скинути зайву вагу, необхідно правильно організувати харчування . Для цього пробіжку рекомендується виконувати, останній раз поївши за 2 години до занять. Після тренування не потрібно їсти ще 1-1,5 години, так як в цей період триває споживання організмом енергії, яку він бере з жирових відкладень. Далі можна з'їсти повноцінну порцію знежиреного білкової їжі.

зробимо висновок

При правильному підході біг для схуднення - один з найефективніших видів тренувань. Ретельно стежачи за пульсом і станом серця і суглобів, а також правильно харчуючись, можна швидко отримати бажаний результат у вигляді стрункого тіла.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!