Полезные материалы

годування кішок

  1. Натуральне харчування кішок Яке харчування потрібно кішці, ніж вона харчується в природі? Мишами,...
  2. Готові корми для кішок
  3. Сухий корм або консерви для кішок?
  4. ожиріння кішок
  5. висновок

Натуральне харчування кішок

Яке харчування потрібно кішці, ніж вона харчується в природі Яке харчування потрібно кішці, ніж вона харчується в природі? Мишами, птахами, ящірками, комахами. Тобто, головним чином, раціон становить м'ясо, плюс трохи вуглеводів у вигляді шлунків спійманої дичини з напівперевареною травою і злаками, плюс кальцій і інші мікроелементи і мінеральні речовини з кісток, пір'я, вовни.

Дорослої кішці в день потрібно 100-150 грам білкової їжі, 50 грам вуглеводної їжі, включаючи баластні речовини, необхідні для травлення, вода, вітаміни. Не варто пригощати тварина їжею з вашого столу - спеції, прянощі, солодке, часник, цибуля, консерви, ковбаси кішці шкідливі.

Джерела білка для кішок:

  • Нежирне м'ясо - яловичина і телятина, м'ясо птиці, субпродукти - печінку, серце та інші внутрішні органи. М'ясо ріжуть на маленькі кубики або Скобля, фарш давати не слід, сире м'ясо попередньо заморожують і ошпарюють перед годуванням.
  • Риба - очищена від кісток, переважно морська, річкову обов'язково варити. Чи не є основою раціону! Досить давати 1-2 рази в тиждень.
  • Яйця - крім білка є джерелом вітамінів і мікроелементів. Дають варений жовток, досить 1 раз в тиждень. Набагато корисніше і багатше за складом перепелині яйця - їх можна давати частіше.
  • Молочні продукти - сир, кефір, кисле молоко. Незбиране коров'яче молоко багато кішки не перетравлюють, оскільки не виробляється необхідний для цього фермент, а ось козяче молоко - дуже корисно, особливо для прикорму кошенят.

Джерела вуглеводів для кішок:

  • Крупи і злаки - геркулес, гречка, рис, бобові, пророщені зерна.
  • Фрукти і овочі - морква, капуста, яблука, зелень - все, що погодиться є Ваша кішка. Можна давати в сирому вигляді дрібно натертими або відварити з додаванням рослинної олії.

Вітаміни та мінерали для кішок:

  • Як джерело вітамінів і мікроелементів запропонуйте кішці траву, яку нескладно виростити самостійно: наприклад, дуже швидко росте овес. Беремо ящик, насипаємо тирси, зволожуємо їх, по поверхні розкладаємо зерна вівса. Після досягнення паростками висоти 10-12 см можна запропонувати їх кішці (приблизно через тиждень після прокльовування насіння). Пророщування можна організувати в декількох ящиках зі зсувом у часі - і у Вашої кішки завжди буде свіжа вітамінна підгодівля.
  • Дріжджі - джерело вітамінів групи B, у деяких кішок буває на них алергія.
  • Можна використовувати готові вітамінно-мінеральні комплекси для кішок, але слід контролювати стан тварини - гіпервітаміноз не менш небезпечний, ніж авітаміноз.

Як часто годувати кішку:

  • до 3 місяців - 6 разів, 120-150 грам в день;
  • 3-4 місяці - 5 разів;
  • 4-5 місяців - 4 рази, кількість - як дорослим (150-250г на добу, 30-40 г на 1 кг ваги);
  • 5-6 місяців - 3 рази;
  • далі - 2 рази.

Одноразове харчування для кішок не рекомендується: в природі кішка полює в міру необхідності і не обмежується одноразовою трапезою.

Намагайтеся годувати кішку кожен день в один і той же час, якщо у вас свободногуляющіе тварини - вони звикнуть і будуть приходити додому до цього часу.

Їжа повинна бути теплою, місце годування - затишним, кішці ніхто не повинен заважати Їжа повинна бути теплою, місце годування - затишним, кішці ніхто не повинен заважати. Якщо вихованців кілька - у кожного повинна бути окрема миска. Переконайтеся, що всі мають можливість з'їсти свою порцію. Зокрема, якщо в будинку є собака, можливо, тварин доведеться годувати в різних кімнатах: кішка не відразу приступає до їжі і їсть повільно, іноді в кілька підходів, і навпаки - якщо кішка поткнеться в миску до собаки, то навіть у найдоброзичливішою може проявитися інстинкт, і кішка постраждає.

Якщо кішка знаходиться на вільному вигулі (наприклад, на дачі) і ловить мишей - це не означає, що її не потрібно годувати. Ви не контролюєте кількість їжі, яка з'їдає кішка, тим більше, що далеко не всі міські кішки їдять спійману видобуток (частіше її приносять продемонструвати господареві і обміняти на ласощі).

Після їжі кішка любить поспати - надайте їй таку можливість.

Особливі випадки котячої дієти

При годуванні кішок необхідно також враховувати стан вихованця, його фізичну активність і особливі стану. Http://www.33cats.ru звертає увагу на наступні моменти:

  • Вагітну кішку потрібно годувати частіше, поступово збільшуючи кількість їжі, яка годує кішці потрібно в 2-2.5 рази більше їжі.
  • Коту-виробнику потрібна підвищена кількість білка і вітаміну Е.
  • Раціон літній кішки теж доведеться коригувати: знижується фізична активність, сточуються зуби, з'являється вередливість до їжі. Годувати таких кішок краще часто невеликими порціями, корм повинен бути легко засвоюеться.
  • У кастратів також знижена фізична активність, змінюється метаболізм, з'являється схильність до ожиріння - необхідно контролювати кількість їжі.
  • Хворим кішкам може знадобитися спеціальна дієта, рекомендована ветеринаром.

Готові корми для кішок

Натуральне харчування, безумовно, кращий вибір для Вашої кішки, за умови, що він збалансований і відповідає потребам тварини Натуральне харчування, безумовно, кращий вибір для Вашої кішки, за умови, що він збалансований і відповідає потребам тварини. Але у нього є очевидні мінуси - приготування вимагає часу і певних знань для складання раціону, малий термін зберігання білкових продуктів.

У цьому випадку буде зручніше купувати готові промислові корми для кішок. Якісний корм збалансований за складом, не вимагає добавок, досить довго зберігається, має різний склад для кішок різного віку, активності, вагітних і годуючих і т.д.

Підбір готового корму може виявитися нелегким завданням: то, що підійшло одній кішці, може абсолютно не влаштувати іншу. Слідкуйте за реакцією кішки - активністю, станом вовни, стільцем. Якщо Ви підібрали відповідний корм, то не міняйте його: будь-які зміни в харчуванні - це стрес для кішки.

Вибираючи корм, керуйтеся в першу чергу інтересами Вашої кішки. Уважно вивчайте склад і не піддавайтеся нав'язливої ​​реклами. Дешевий корм, швидше за все, виявиться неякісним, і негативно позначиться на здоров'ї кішки. Не обманюйте себе реакцією вихованця на такий корм: в нього спеціально додають речовини, які залучають кішок.

Поради від http://www.33cats.ru як правильно вибрати готовий корм:

  • До складу корму має входити м'ясо, причому його вигляд повинен бути вказаний явно. У дешевих кормах під назвою «курка» можуть ховатися мелені пір'я, наприклад, а «субпродукти» можуть виявитися копитами або шкірою.
  • Частка рослинної вуглеводної їжі не повинна перевищувати 25-30%
  • Відсутні хімічні консерванти і барвники (якщо вони не вказані явно - це не означає, що їх немає, але якщо їх ДІЙСНО немає - виробник обов'язково про це напише).
  • Відсутня цукор і порожні наповнювачі (такі як целюлоза або шкаралупа горіхів).
  • Якщо корм неякісний, кішка буде «вічно-голодна», їстиме понад норму і не наїдатися. Норма годування у кормів низької якості, зазначена виробником, вище.
  • Зверніть увагу на стілець тварини - він не повинен за обсягом перевищувати чверті з'їденого.
  • Вартість якісного корму не може бути низькою. Можна домогтися гарних кількісних показників при використанні низькоякісних складових, але біологічна цінність такого корму низька, білок просто не засвоюється.
  • Екзотичні інгредієнти - це найчастіше маркетинговий хід, а не потреба кішки.
  • Корм буває різних класів: економ, преміум і супер-преміум, якщо Ви вирішили годувати кішку готовим кормом - вибирайте клас супер-преміум.

Сухий корм або консерви для кішок?

Сухий корм зручний у використанні - він довго зберігається, його можна засипати в Автогодівни, якщо виникне необхідність надовго залишити вихованця одного, він незамінний і в поїздках з кішкою (наприклад, на виставки) Сухий корм зручний у використанні - він довго зберігається, його можна засипати в Автогодівни, якщо виникне необхідність надовго залишити вихованця одного, він незамінний і в поїздках з кішкою (наприклад, на виставки). Але так чи він безпечний? Проведені дослідження показали, що ризик виникнення сечокам'яної хвороби у кішок, які живилися сухими кормами, підвищується в 3-4 рази. При розмочуванні сухого корму водою ймовірність МКБ різко знижується. Якщо Ви вибрали цей вид корму, обов'язково контролюйте не тільки наявність води в мисці, а й споживання води кішкою. Деякі кішки мало п'ють (адже в природі немає необхідності споживати багато рідини) - для таких кішок сухий корм не підходить. Якщо Ви розмочують сухі гранули, то майте на увазі, що в такому вигляді корм може перебувати нетривалий час - він просто закисне, не кажучи про те, що руйнуються вітаміни і поживні речовини.

Якщо Ви використовуєте сухий корм лише час від часу (в поїздках або відрядженнях), врахуйте, що різкий перехід з одного виду корму на інший небажаний. Поїздка - це стрес, але і зміна корму - стрес нітрохи не менший. Привчайте кішку до сухого корму завчасно, поступово збільшуючи кількість нової їжі. Ніколи не беріть в дорогу незнайомий невипробувані корм.

Чи можна змішувати сухий корм з консервами для кішок або натуральною їжею? Виробники кормів рекомендують змішувати тільки з консервами тієї ж марки, і ні в якому разі не з натуральним харчуванням. Тим не менш, багато заводчики цьому правилу не дотримуються, і кілька разів на тиждень додають в раціон натуральні білки - м'ясо, яйця, сир. При змішаному годуванні кішки виникають три проблеми : Перша - зберегти правильно збалансоване харчування (складно, але можна досягти навіть у разі натурального харчування), і друга - забезпечити достатнє вживання рідини, адже при змішаному харчуванні частина рідини буде надходити з консервів або натуралки, і кішка може відмовитися пити в необхідному для сухого корму обсязі. Крім того, при годуванні сушінням і вологим кормом утворюються різні типи травлення. Часта зміна режиму харчування може зашкодити здоров'ю кішки.

Якісні супер-преміум консерви - хороший вибір в харчуванні Вашої кішки, а й фінансові витрати на такий корм будуть відчутними. Поцікавтеся в місцевих клубах - часто заводчики організують колективні закупівлі в офіційних дилерів, що дозволяє не тільки заощадити, але і не купити підробки.

ожиріння кішок

Домашня кішка ризикує набрати зайву вагу вже лише з тієї причини, що вона позбавлена ​​можливості вільно переміщатися по своїм мисливським угіддям Домашня кішка ризикує набрати зайву вагу вже лише з тієї причини, що вона позбавлена ​​можливості вільно переміщатися по своїм мисливським угіддям. Відсутність фізичних навантажень спільно з неправильним харчуванням може привести до ожиріння вихованця. Не годуйте кішку зі свого столу невідповідною для неї їжею, що не перегодовуйте, складіть правильний раціон харчування і дотримуйтеся його.

Якщо кішка стерилізована / каструвати, ризик ожиріння збільшується - скоректуйте дієту Вашого улюбленця, якщо Ви годуєте готовими кормами - вибирайте відповідне маркування.

Вага самих товстих котів доходив до 18 кг! Останнім часом в книгу рекордів Гіннеса навіть відмовилися вносити такі «досягнення», щоб власники не знущалися над тваринами в гонитві за славою.

Кот, зображений на фотографії, живе в Італії і важить 16 кг, що на 13 кг більше середнього котячого ваги. Будь ласка, не перегодовуйте своїх тварин! Такі "Гарфільд" насолоджуються життям тільки в мультфільмах. Насправді тварини СТРАЖДАЮТЬ від ожиріння, їм важко рухатися, і це може привести до серйозних проблем зі здоров'ям.

висновок

Який би вид харчування Ви не вибрали, головний показник його якості - сама кішка. Якщо корм збалансований, тварина буде активним, з красивою шерстю і зубами, сильним і здоровим.

Наумов Максим спеціально для http://www.33cats.ru

Натуральне харчування кішок Яке харчування потрібно кішці, ніж вона харчується в природі?
Сухий корм або консерви для кішок?
Але так чи він безпечний?
Чи можна змішувати сухий корм з консервами для кішок або натуральною їжею?