Полезные материалы

Набір бігуна: що завжди має бути при собі

  1. Твій перший забіг в горах
  2. Ідеальний набір для ранкової пробіжки
  3. Перша серйозна дистанція

Важко заперечувати, що правильно підібрана екіпіровка і бігові аксесуари можуть зробити сам процес бігу значно комфортніше, а це значить, що є набагато більше шансів на те, що там найперша ранкова пробіжка не стане останній, а той найперший і важливий забіг принесе результат в скарбничку особистих досягнень. Для того щоб розібратися, що має бути у вашому рюкзаку на старті, ми звернулися до наших експертів з бігового спільноти. Сумку в гори нам допоможе зібрати Оля Майкопова, учасниця минулорічного забігу Elbrus World Race, а готуватися до першого серйозного забігу будемо разом з координатором жіночого бігового клубу Girls & Sole Надею Белкус.

Твій перший забіг в горах

Трейловий біг з кожним днем ​​набирає популярність. На то є маса причин. Подумайте самі, як здорово перетворити рутинний біг на доріжці в залі на справжню пригоду. Для тих, хто ще не знайомий зі специфікою трейл, хочеться додати, що цей вид дистанції не завжди має на увазі біг в класичному його прояві: десь доведеться пройтися пішки по вузькій гірській стежці вздовж струмка, а десь забратися в гору - в загальному , потрібно бути готовим до всього. Ось що увійшло в нашу добірку найнеобхідніших речей для трейл-ранінга.

1. Вітрівка або дощовик - погода в горах дуже мінлива, до того ж в процесі вас чекає серйозний набір висоти, а це значить, що ласкаве сонце на старті може бути оманливе.
2. Вода - в процесі бігу організм людини сильно зневоднюється, тому так важливо, щоб під рукою завжди була рятівна рідина.
3. Фітнес-трекер - ваш незамінний помічник на дистанції, крім стандартного набору функцій (підрахунок кроків, калорій, час у дорозі) «розумні годинник» часто оснащені GPS, тому ви точно не заблукаєте на дистанції.
4. Маленьке рушник - незамінний помічник у боротьбі зі спекотною або вологою погодою.
5. Сонячні окуляри - через мінливої ​​погоди в горах потрібно бути готовим до будь-яких погодних умов.

6. Аскорбінка - компактне джерело вітаміну C, який допоможе своєчасно зарядитися на дистанції.

Аскорбінка - компактне джерело вітаміну C, який допоможе своєчасно зарядитися на дистанції

Фото: Поліна Іноземцева, «Чемпіонат»

Оля Майкопова, учасниця забігу Elbrus World Race: «У самий початок обов'язково взяти з собою пляшку води, суперлегкій вітровку, окуляри. Можна взяти рушник, я не користувалася, хоча коли дуже жарко, зручно його намочити водою і охолодитися. Фітнес-трекер, щоб дивитися на час і розраховувати свій пейс. Ще, наскільки я пам'ятаю, для проходження першої частини маршруту на Ельбрусі (близько половини дистанції) давалося певна кількість часу. І якщо не встиг, то можна далі не йти. Стежити за часом потрібно тим, хто не вміє розраховувати свої сили, щоб не видихнути зовсім. Обов'язково взяти з собою аскорбінку - вітамін С і глюкоза дають енергію і на складних ділянках сильно допомагають продовжити маршрут ».

Лайфхак:

легко заощадити місце в своєму рюкзаку, якщо взяти в гори пляшку води Aqua Minerale Active , В складі якої вже є вітаміни групи В, магній, калій.

Ідеальний набір для ранкової пробіжки

Серйозно потрібно поставитися не лише до підготовки до змагань, а й до першої у своєму житті пробіжці. І дійсно, можливо, набагато більше людей виходило б щоранку бігати в парк або на найближчий стадіон біля будинку, постався вони серйозніше до своєї першої біговій тренуванні. Давайте розберемося, що потрібно покласти в свій рюкзак.

Давайте розберемося, що потрібно покласти в свій рюкзак

Фото: Поліна Іноземцева, «Чемпіонат»

1. Вода - при перших же ознаках зневоднення організм перестає працювати в повну силу, в результаті тренування не приносять результативності. Для того, щоб досягти перших помітних результатів, варто пам'ятати, що спорт неможливий без грамотного і своєчасного вживання чистої питної води. Ось чому так важливо вчасно заповнювати запаси рідини в організмі.

2. Фітнес-трекер - стежимо в режимі реального часу за своїм пульсом, часом і залишком дистанції.
3. Перевірені кросівки - все нове - це добре забуте старе. Не поспішайте надягати нову пару взуття з магазину, тому що нові кросівки можуть виявитися занадто жорсткими або натерти ногу, навіть якщо розмір підібраний ідеально.

4. Телефон і навушники - слухаємо улюблену музику, з натхненням і біжимо тільки вперед.

Ідеальний плейлист допоможе вам визначитися з комфортним темпом бігу. Спробуйте побігати під найрізноманітніші треки і з'ясуйте для себе, під який біт рухатися комфортніше. Або, може бути, ви любите бігати під сонати Моцарта?

5. Чохол на телефон - рухи руками - дуже важлива частина бігового процесу. Зручний чохол на телефон, який надягає на руку, - ідеальна річ для ранкової пробіжки.
6. Напульсник - хороша заміна маленькому рушнику.

Перша серйозна дистанція

Зовсім скоро відбудеться ваш перший забіг на десятку, а можливо, навіть напівмарафон - це значить, що настав час ґрунтовно підготуватися. І справа навіть не в щоденних тренуваннях, а в правильному підборі аксесуарів, які будуть супроводжувати вас на дистанції.

І справа навіть не в щоденних тренуваннях, а в правильному підборі аксесуарів, які будуть супроводжувати вас на дистанції

Фото: Поліна Іноземцева, «Чемпіонат»

1. Футболка - твоя, зручна, перевірена часом.
2. Вітрівка - на випадок непередбачуваної погоди. Багато старти проходять рано вранці, тому навіть якщо в розпал дня обіцяють стабільні 20 градусів, не варто розраховувати на те, що вранці бігти в одній футболці буде комфортно.
3. Медична довідка - не забудь пройти огляд у лікаря, на більшості забігів подібний огляд можна пройти на самому майданчику, але якщо організатори не заявляють наявність подібної зони або ти хочеш отримати стартовий пакет заздалегідь, подбай про отриманні довідки сам. Це важливо, мабуть, навіть важливіше, ніж правильно підібрана футболка і вітровка, адже без цього документа твій перший забіг просто не відбудеться.
4. Фітнес-трекер - зручна річ для тих, хто хоче точно заміряти час проходження дистанції, кілометраж, а головне постійно залишатися на зв'язку зі своїми друзями і передплатниками в соціальних мережах. Майже кожен розумний браслет своєчасно відправить вам повідомлення про дзвінок, повідомлення або новому лайці на фото зі старту.
5. Телефон, навушники і чохол на руку - телефон легко можна замінити на плеєр, тут вже справа смаку. Але пробігти першу десятку під улюблені треки має бути дуже круто. Обов'язково спробуйте!

6. Вода - всі експерти сходяться в одному, на дистанції не існує питного режиму, стежте за природними реакціями свого організму і пийте стільки, скільки вам хочеться. Зверніть увагу на те, що якщо дистанція не надто довга, то рекомендуємо уточнити у організаторів наявність питних зон по ходу траси.

Вибирайте зручну пляшку без кришки або користуйтеся спеціальної спортивної пляшкою. При створенні збірки ми зупинили свій вибір на Aqua Minerale Active через правильної форми горлечка, яка дозволить вам втамувати спрагу і не пролити на себе воду в процесі бігу. До того ж в ній є вітаміни і мінерали, які допоможуть своєчасно заповнити водно-сольовий баланс

Надя Белкус, координатор жіночого бігового клубу Girls & Sole : «Часто на забігах разом зі стартовим номером ви отримуєте футболку. Так ось, я б прибрала її відразу в рюкзак, тому що трапляється різне і іноді ці майки можуть бути не дуже за розміром (сітка не збігається) або шви не плоскі (тоді вони натруть) або пройма рукавів вже, ніж треба, і людина може стерти руки в кров. Є таке неписане правило, і про нього не можна забувати: «на забігу - нічого нового», все повинно бути відтестувати до старту. А з того, що я б порадила крім звичного нам набору, - невелика поясна сумочка, в яку помещаюется телефон, карта і гроші ».

Або, може бути, ви любите бігати під сонати Моцарта?