Полезные материалы

Навіщо ходити в тренажерний зал: вся правда про тренування

  1. Навіщо ходити в тренажерний зал: міфи
  2. Післямова

Радий вітати Вас, шановні читачі, на зв'язку проект " Азбука Бодибилдинга "! Сьогодні ми поговоримо про міфи, але не древньої Греції, а тих стереотипах поведінки і мислення, які існують майже у всіх, хто ще тільки перебуває в роздумах, навіщо ходити в тренажерний зал чи ні. Найчастіше, велика частина людей малює такі картини у себе в голові щодо тренажерного залу, що іноді дивуєшся - звідки вони все це взяли. Якісь незрозумілі (частіше придумані) перепони, умовності, страхи і побоювання.

Адже ніде правди діти, майже кожен хоче мати гарне, підтягнуте тіло, рельєфні м'язи і в цілому привабливий зовнішній вигляд, але чомусь більшість людей так і не доходять до найближчого спортивного закладу або тренажерного залу, щоб нарешті зайнятися собою. Незважаючи на таку очевидність, вони задаються питанням: навіщо ходити в тренажерний зал. І немає, це не тому, що вони байдуже ставляться до свого здоров'я і тілу зокрема, просто (як їм здається) існує ціла купа об'єктивних причин, які не дають / дадуть їм цього зробити, в принципі.

Отже, в загальному і цілому будемо розбиратися з причинами (об'єктивними, суб'єктивними, вигаданими), які стримують людини від усіляких намірів у бік занять фізичними навантаженнями в цілому, і від походу в тренажерний - зокрема. В кінці статті ви будете мати тверду відповідь на питання про те, навіщо ходити в тренажерний зал.

Ключ на старт, поїхали ...

Навіщо ходити в тренажерний зал: міфи

Кожен день в мозку людини генерується кілька тисяч ідей, проноситься ще більше думок, і це не може не радувати. Однак є в "Думалка" місце, яке відповідає за зворотній зв'язок і реакцію організму на нові події, які можуть статися з людиною. І найчастіше це простір настільки захаращене і подзабіто всяким сміттям і "тарганами", що місця для нових занять / захоплень просто не залишається, і все сприймається мозком "в штики".

Так ось, якщо розглядати поличку цього горища під назвою - тренажерний зал, то ми побачимо такі найпоширеніші причини, які заважають людині взяти і почати займатися фізичною активністю, фітнесом, бодібілдінгом і т.п.

Отже, ось список міфів, які ми будемо розвінчувати (знайоме Вам підкреслити):

  1. Тренежарка - важкий, постійний, багатогодинна праця - це справжнісінька "каторга";
  2. Який там зал - у мене і так немає часу, крім того, я втомлююся на роботі;
  3. Ну не подобаються мені фітнес-заняття і тренажерні зали: це піт, бруд, скрегіт заліза;
  4. Це дороге задоволення;
  5. Не, ну де я і де спорт? Ніколи не пробував і сенс вже починати?

Ну як список, дізналися щось своє?

Навіть якщо це так, то нічого страшного в цьому немає, бо як я говорив - це бачення тренажерного залу у 95% людей через свою призму мислення стереотипів.

Наше ж завдання зрозуміти, що тут правда, а що вигадка, і прийняти власне рішення. Для цього ми пройдемося по кожному пункту грунтовніше і з'ясуємо, від чого ж варто позбутися, щоб почати ходити в тренажерний зал і отримувати від цього задоволення.

Власне, рушили по списку.

№1. Тренажерку - це важкий, постійний, багатогодинна праця - це справжнісінька "каторга"

Сама безглузда і одночасно найсильніша причина, яка засіла в умах більшості людей. Безглузда тому, що всі думають, що потрібно не вилазити з тренажерного, постійно (по кілька годин на день) посилено займатися, в загальному в'ї .. впахівать як "негр на галерах" і світла білого не бачити. Крім того, якщо у тебе ще й зайва вага є, тоді багатогодинні пробіжки йдуть комплектом до силових занять.

Звідки це взялося, скажіть, товариші дорогі? У бодібілдингу все зовсім по-іншому. На початковому етапі новачкові слід займатися не більше 45-50 хвилин (час максимум), 2 рази на тиждень, включаючи розминку, відпочинок і т.п.

Че, сильно багато? По-моєму, взагалі мізер.

Звичайно, я не сказав як займатися, і в цьому вся фішка. Займатися потрібно важко, інтенсивно і в основному працювати з "базою", а не в темпі вальсу проскочити все тренажери і намилити до таблички з написом "вихід". Ну а для того, щоб зрозуміти, як займатися протягом цієї години, потрібно багато розуміти і розбиратися в питаннях роботи м'язів , принципах харчування та інше (у всьому цьому ми будемо постійно розбиратися на проекті).

Отже, в загальному і цілому тренування не повинна перетворюватися в "каторгу" - постійне перетягування обтяжень з місця на місце, багатогодинні, виснажливі заняття на блокових / ізолюючих тренажерах. Не треба намагатися обійти за раз все тренажери і затриматися якомога довше в залі, щоб відбити свої гроші за разове відвідування. Оптимальна тренування - це невелика кількість (2-3) многосуставних вправ, з кількістю повторень в підході 6-8 на 2-3 підходи, ну і звичайно ж, все це в поєднанні з помірним відпочинком.

Власне, сподіваюся, міф під назвою: "чим більше і наполегливіше я буду працювати в тренажерному залі - тим швидше виростуть мої м'язи" - розвінчаний. Думайте головою, а не руками тяга залізяки по кілька годин поспіль, бо не в безглуздому завзятості сила, товариші.

Тут все!

№2. Який там зал - у мене і так немає часу

Який там зал - у мене і так немає часу

Вітаю тебе, самий зайнята людина планети Земля :) приємно познайомитися.

Мені часто доводиться чути від багатьох людей (навіть немає, візьму вже - моїх близьких знайомих) фраз - я хотів би ходити в тренажерний зал, займатися фітнесом, плавати в басейні, але у мене катастрофічно не вистачає часу. Тоді я привожу вбивчий аргумент, який змушує їх задуматися над своїми словами і зветься він - цифри. Отже, беремо калькулятор в руки і вважаємо.

Ми вже з'ясували, що для занять нам (переважно новачкам) потрібно виділити всього годину (візьмемо по максимуму) і 2 (навіть нехай візьмемо 3) дні на тиждень. Разом виходить 3 години через 168 годин за 7 днів. Ну як Вам співвідношення? По-моєму, неіллюзорно-сміховинне. І що, не можна виділити, які то замшілі 180 хвилин? Не вірю. Ні, не так - вірю, що Ви їх з легкістю знайдете.

На перших порах Вам може допомогти простий тижневий графік своїх справ, записаних на листочку. Упевнений, Ви вже побачили, що є вільне віконце, яке можна зайняти. Тепер пару слів про "работяжках". Звичайно, я в курсі, що після роботи прямо ну ніяк не хочеться волочити своє тільце в зал. Та який там зал, в лом взагалі навіть активно рухатися, краще полежати, подивитися телик, відпочити. Дозволю з цим не погодитися, бо кращий відпочинок - це зміна виду діяльності, причому не просто зміна декорацій і зовнішньої обстановки, а саме характеру діяльності. Тобто якщо Ваша робота пов'язана з переговорами, продажами по телефону та іншої пасивної діяльністю, то змінивши її на активну - фітнес, тренажерний зал, Ви відчуєте себе більш відпочив, підбадьорить, ніж Ви б просто просиділи у TV.

Взагалі, Ви звертали увагу, що втома в кінці робочого дня буває просто нереальною, але це своєрідна втома (не та, що після активної діяльності - наприклад, катання на лижах), це скоріше якась (зае ... ність :)) тяжкість в голові, скутість по всьому тілу. Науково доведено, що активні фізичні вправи відновлюють організм після розумової праці і рутинної роботи. Так що чоловіча частина населення, направо - в тренажерний зал, жіноча - наліво, фітнес або аеробіка на вибір.

№3. Ну не подобаються мені фітнес-заняття, тренажерні зали


Ще одна помилка, що спортивний зал - це місце спітнілих, брутальних чоловіків (скрежещущіх брудним залізом), в якому панує постійна штовханина і в повітрі висить "неймовірно-пахуча" атмосфера.

Поспішаю Вас розчарувати, бо Ваша інформація застаріла. Я не скажу за всю Одесу :), звичайно, але те, що облагороджений фітнес-закладів та тренажерних залів зросла в рази, це факт. Так що сміливо можете відвідати сусіднє заклад і переконатися в цьому самі. Запевняю, як мінімум захочеться повернутися.

Тепер пару слів про утиску, красненіі, сором'язливості та інше. Звичайно ж, одна з психологічних перешкод, яку людина сама собі ж і побудував - це боязнь здатися оточуючим на очі, в не найкращою своєю фізичною формою. Типу - від'їлися на булках і пирогах і тепер, бачте, совість заїла і треба щось робити, але здатися в світло боязно, а раптом хтось чого подумає.

Дорогі мої, це цілковита хрень, яка сидить у більшості в головах. Всім абсолютно наплювати, який Ви - худий, товстий або у Вас одна рука коротша за іншу. Не треба думати, що в залах у кожного другого точені тіло, а Ви на їх фоні будете, м'яко кажучи, "програвати". Та хоч і будете спочатку, що з цього? Головне розуміти, що люди приходять в зал все різні, але об'єднує їх одне - вони захотіли над собою попрацювати і поліпшити свої пропорції.

Так що нєфіг соромитися, дуйте в зал!

Так, щоб хоч якось скласти загальне уявлення про тренажерних залах, фітнес-центрах, будь ласка, ось є непогана стаття, освоюйте.

№4. Це дороге задоволення

І тут дозволю з Вами не погодитися, величезного бюджету не потрібно. Досить обзавестися необхідною амуніцією (про неї читайте тут ) Або хоча б пошукати і знайти в засіках батьківщини (шафах) більш-менш адекватну одяг - шорти, футболку. Так, ще не завадило б придбати абонемент на відвідування тренажерного залу, тому що з ним Ви реально економите на заняттях. До того ж, бути в потрібний час, в потрібному місці потужно дисциплінує. Тим більше навряд чи захочеться пропускати тренування, бо Ви в неї вже вклали свої кревні, а значить, хочеш-не хочеш, а треба відпрацьовувати. Отже, зрозуміло, у Вашому бюджеті з'явиться нова стаття витрат, але Ви впевнені, що це зайва стаття?

Так уже й складно знайти необхідне-мінімальний грошовий еквівалент суми? Може, почнете економити? На чому? - запитаєте Ви. Ну, наприклад, можна трохи менше тріскати ковбаси або не купувати курильних трубок (якщо Ви поки курите), і тоді зекономлені кошти проінвестувати у власне здоров'я.

Способів маса, а суми просто смішні, тому ще один міф про те, навіщо ходити в тренажерний зал, розвінчаний.

№5. Не, ну де я і де спорт? Ніколи не пробував і сенс вже починати?

Ніколи не пробував і сенс вже починати

Дуже часте оману, типу все свідоме життя я вів неправильний спосіб життя - навіщо ходити в тренажерний зал тепер? І правильно зробите, скажу я Вам, бо здорове, мускулисте тіло виведе Ваше життя на якісно новий рівень. І не треба думати, що Вам уже пізно або рано. Тут як в любові - кожен вік підвладний. Звичайно, відкрию Вам таємницю, найефективніший період в розгойдування тіла і закладці майбутнього фундаменту м'язів - вік від 16 до 19 років, але це зовсім не означає, що Ваш вік не підходить. Так що немає ніяких обмежень, і всі двері відкриті, головне, ефектно постукати.

Власне, начебто все міфи розвінчали, залишилося підвести підсумки.

Післямова

В кінці скажу фразу, яку поцупив у когось із великих. Так ось, оно говорив: "Якщо Ви будете регулярно займатися спортом, я не можу гарантувати Вам на сто відсотків, що Ви проживете довше, але я можу гарантувати що за останнім склянкою води Ви встанете самі ...". Ємко, чи не так? Так ось, викиньте з голови всі стереотипи, які ми сьогодні розібрали, їх немає. Це вигадка, брехня і необгрунтована примха, в топку все умовності і "таргани". Ну а щоб переконатися, що я говорю правду, почніть ходити в тренажерний зал, і самі побачите, як йдуть справи насправді. Загалом, дійте, я в Вас вірю!

На сім все, дозвольте відкланятися, шановні читачі, до новий зустрічей і заходите на вогник.

PS. Якщо у Вас є, що сказати на тему того, навіщо ходити в тренажерний зал, або є свої припущення, чому люди не ходять в тренажерний зал зокрема, тоді милості прошу в коментарі.

Ніколи не пробував і сенс вже починати?
Ну як список, дізналися щось своє?
Звідки це взялося, скажіть, товариші дорогі?
Че, сильно багато?
Ну як Вам співвідношення?
Та хоч і будете спочатку, що з цього?
Отже, зрозуміло, у Вашому бюджеті з'явиться нова стаття витрат, але Ви впевнені, що це зайва стаття?
Так уже й складно знайти необхідне-мінімальний грошовий еквівалент суми?
Може, почнете економити?
На чому?