Полезные материалы

Особливості оформлення інвалідності при сколіозі 3 ступеня

  1. Випадки для отримання інвалідності
  2. Алгоритм оформлення інвалідності
  3. Особливості оформлення непрацездатності при сколіозі

Існує група пацієнтів, у яких, незважаючи на проведене лікування, спостерігається стрімке прогресування сколіозу, що зачіпає не тільки хребетний стовп, а й життєво важливі органи

Існує група пацієнтів, у яких, незважаючи на проведене лікування, спостерігається стрімке прогресування сколіозу, що зачіпає не тільки хребетний стовп, а й життєво важливі органи. Через стрімке руйнування хребців відбувається їх зміщення і подальше скручування, тому з часом свою конфігурацію починають міняти і інші частини тіла.

зміст:

Унаслідок розвитку зсуву хребців спочатку порушується постава, яка посприяє розвитку больового синдрому в органах грудної клітини. Чим сильніше буде деформуватися хребетний стовп, тим більш вираженими будуть ставати хворобливі відчуття. Тому так важливо почати лікування вчасно. Однак при його неефективності людина має законне право на оформлення інвалідності при сколіозі 3 ступеня і отримання допомоги, на яке буде жити через виниклу непрацездатності.

Випадки для отримання інвалідності

Настільки прогресуючі і незворотні прояви викривлення хребта , При яких призначається ступінь непрацездатності, є рідкістю. Вони складають приблизно 1 з 10 випадків захворювання.

Увага! При швидкому прогресуванні сколіозу хворий може отримувати групу інвалідності, за визначення і призначення якої відповідає бюро медико-санітарної експертизи.

Але направлення на проходження МСЕ для подальшого отримання непрацездатності при сколіозі 3 ступеня може видаватися лише в наступних випадках:

  • стійка втрата працездатності по основній патології;
  • викривлення хребта третьої або четвертої ступенів в комплексі з дихальною недостатністю (див. Ступені по градусу відхилення );
  • колаборація больового синдрому і явною неврологічної симптоматики;
  • відсутність вираженого ефекту після проведеного лікування;
  • ускладнення після проведеної операції при викривленні хребта (див. Життя після операції );
  • стрімкий розвиток клінічної картини захворювання;
  • порушення функціонування дихальної або серцево-судинної системи на тлі розвитку сколіозу;
  • неможливість самообслуговування в побуті.

Багато хворих задаються питанням про те, чи дають при сколіозі 3 ступеня інвалідність. Однак точну відповідь на нього можна отримати лише після індивідуального розгляду заявки в МСЕ.

Алгоритм оформлення інвалідності

Для пацієнта, який страждає викривленням хребта, існують законні пільги, але для їх отримання необхідно підтвердити діагноз і оформити ступінь непрацездатності при сколіозі 3 і 4 ступеня. Завдяки такій процедурі можна уникнути подальших проблем з виконанням певних обов'язків на роботі.

Незважаючи на те що часто втрата працездатності приписується людині при наявності тяжкого ступеня захворювання, бувають випадки, коли постановка непрацездатності можлива і при невеликому ураженні важливих органів і систем. Тому існують спеціальні групи медико-санітарних експертів, які підтверджують або ж спростовують поставлені діагнози і призначають відповідну групу непрацездатності.

Дізнайтеся,   до якого лікаря звертатися для лікування   викривлення хребта Дізнайтеся, до якого лікаря звертатися для лікування викривлення хребта.

прочитайте, чи беруть зі сколіозом в армію , При якому ступені не можна нести службу.

Процес оформлення групи при викривленні хребта складається з наступних етапів:

  1. Проведення рентгенограми дозволяє оцінити ступінь патологічних порушень в області хребетного стовпа.
  2. Після цього комісія вивчає перебіг захворювання, яке на протязі всього періоду курації хворого писав лікуючий лікар. У ньому члени комісії зазначають ознаки стрімкого прогресування захворювання і його стійкості.
  3. При оцінці стану пацієнта також враховується характер, тривалість частота виникнення хворобливих відчуттів в області хребетного стовпа і грудної клітини.
  4. Члени комісії повинні отримати розгорнуту інформацію про те, як пацієнту допомогли приписані лікарем лікарські препарати, вправи і чи є у нього функціональні розлади роботи органів або систем для підтвердження інвалідності при 3 ступені сколіозу.

Особливості оформлення непрацездатності при сколіозі

Незважаючи на те що питання отримання непрацездатності здається таким легким, всі процедури і алгоритм проведення медико-санітарної експертизи досить складний. Комісія повинна бути впевнена в тому, що хворий строго дотримувався всі необхідні рекомендації лікаря, проходив терапевтичні призначення і чи не симулює тяжкість перебігу захворювання. Як правило, практично всі пацієнти заздалегідь виставляють собі групу непрацездатності, яка в результаті не підтверджується МСЕ.

Медико-санітарні експерти повинні отримати всю необхідну документацію і дані про виконаному лікуванні для постанови групи інвалідності.

Дізнайтеся, які   способи виправлення хребта у підлітків   найбільш ефективні Дізнайтеся, які способи виправлення хребта у підлітків найбільш ефективні.

Ознайомтеся з застосуванням корсета при сколіозі і методикою вибору і правилами шкарпетки.

прочитайте про мануальної терапії при сколіозі , Які прийоми використовуються і наскільки вони безпечні.

Для того щоб бюро задовольнило прохання про присвоєння групи, не потрібно приховувати особливості стану здоров'я та скарги. Деякі пацієнти просто соромляться сказати про свої проблеми і спеціально замовчують про те, що, наприклад, не можуть обійтися і дня без застосування болезаспокійливих препаратів.

При проходженні МСЕ необхідно надати комісії документи, за якими можна відстежити перебіг захворювання, виписки після госпіталізації та перебування в санаторно-курортних установах.

Після призначення пацієнту ступеня інвалідності її потрібно систематично підтверджувати протягом наступних п'яти років, проходячи систематичний огляд вертебрологом і лікування в стаціонарі. При відсутності позитивної динаміки пацієнту може видаватися безстрокова група по втраті працездатності.

Якщо у пацієнта сколіоз 3 ступеня, то питання про інвалідність і те, яка група буде йому призначена, він може уточнити у лікаря. У деяких випадках після додаткового лікування при повторному огляді комісія може замінити на більш легку або важку групу.