Полезные материалы

Протеїн - дія протеїну, види і побічні ефекти

  1. види протеїну
  2. Сироватковий протеїн
  3. казеїн
  4. протеїновий комплекс
  5. Можливі побічні ефекти протеїну

Протеїн - спортивна добавка, що складається з концентрованої білкової суміші. Білок є основним будівельним матеріалом для м'язів і одним з головних компонентів спортивної дієти. Активне зростання м'язової маси можливий, коли потреба в протеїні задоволена. Забезпечити організм якісним білком без добавок складно, тому на допомогу приходить спортивне харчування .

спортивне харчування

види протеїну

Виділяють різні види білка, різні за складом, швидкості засвоєння і призначенням.

Сироватковий протеїн

Швидкий протеїн є білок, що відрізняється стрімкою абсорбцією. До такої категорії належать всі білки, що входять до молочну сироватку, а також білки з продуктів тваринного походження (риба і м'ясо). Останні застосовуються у виробництві рідко. Швидкий сироватковий протеїн призначений для стрімкого збільшення м'язової маси. Він здатний підвищити вміст амінокислот в організмі, що особливо актуально після спортивних занять. Для кращого засвоєння поєднуйте його з прийомом аминокислотного комплексу BCAA .

Сироватковий протеїн піде на користь всім, хто займається спортом і хоче збільшити обсяг м'язів.

Особливості прийому залежать від цілей:

  1. При високому обміні речовин і відсутності зайвої ваги білок приймається кілька разів в день. Ідеальний час для прийому - після пробудження і на завершення заняття. Також рекомендується вживати білок між прийомами їжі і за 1,5 години до навантажень, тобто по 3-5 30-грамових порцій в день.
  2. Людям, що бажають скинути вагу, потрібно пити білок перед тренуванням, після неї і вранці. При схудненні потрібно приймати комплексний протеїн (про нього нижче), але вранці і після тренування можна приймати і сироватковий в кількості 50% від рекомендованої порції (тобто по 15 г).

Три форми швидкого білка:

  1. Концентрат володіє середнім ступенем очищення. У його складі є лактоза і трохи ненасиченого жиру. Концентрат засвоюється на 90% протягом 3-4 годин. Плюс - невисока ціна.
  2. Ізолят - це оброблений концентрат, який містить до 97% чистого білка. Його повне засвоєння триває 3 години.
  3. Гідролізат - найдорожча версія сироваткового білка. Він частково зруйнований ферментами, що набагато прискорює абсорбцію. Слід враховувати, що він підвищує виділення інсуліну.

Яка форма швидкого протеїну краща? Ряд досліджень показує, що при інтенсивних тренуваннях і дотриманні дієти будь-який вид сироваткового протеїну дає відмінний ефект. З цієї причини безглуздо платити великі гроші за гідролізат.

казеїн

Казеїн - один з найпопулярніших видів протеїну серед професійних бодібілдерів. Повільний протеїн отримують в результаті ферментного перетворення молока. Потрапляючи в організм, такий складені білок перетравлюється довго. В цей час він дає необхідні амінокислоти.

До плюсів повільного протеїну відноситься гипоаллергенность. Він незамінний для спортсменів з алергією на швидкий або яєчний білок.

На жаль, повільне засвоєння казеїну призводить до гальмування засвоєння інших видів білка. Крім того, він має низьку біологічну активність і може знижувати апетит. Останнім часом став доступний міцелярно казеїн, який краще засвоюється і має приємний смак, але коштує дорожче.

Коли слід приймати казеїн:

    1. При наборі м'язової маси такий вид білка не рекомендований. Його доцільно вживати тільки на ніч в поєднанні з сироватковим білком. Якщо вам доводиться пропустити прийом їжі, можете прийняти 30-40 г білка, щоб зупинити руйнування м'язової тканини. Розмір порції становить від 30 до 45 м
    2. Казеїновий протеїн можна використовувати при схудненні для усунення почуття голоду. Якщо необхідно прискорити спалювання жиру, слід приймати казеїн на ніч. Він надає термогенний ефект і знижує апетит, що допоможе з нічним голодом і переїданням. Під час дієти коктейлі з казеїну можна пити 3-4 рази на день: вранці, перед заняттям, в перервах між їжею і на ніч. Порція становить 15-20 м

протеїновий комплекс

Комплекси представляють суміш різних видів білків. Вони дають максимальний вміст амінокислот в крові і м'язах через короткий час після прийому, при цьому забезпечують тканини поживними речовинами на довгий час.

Комплексні протеїни можна приймати для різних цілей: вони стануть у пригоді тим, хто хоче набрати м'язову масу, знизити вагу або попрацювати над рельєфом. Однак дослідження показують, що сироватковий протеїн є більш ефективною добавкою.

Кратність прийому і дозування залежить від цілей:

  1. При бажанні збільшити масу варто приймати протеїн перед сном, щоб м'язи були забезпечені необхідними речовинами вночі. Також його можна використовувати замість сироваткового білка за кілька годин до заняття. Після тренування краще віддати перевагу швидкому протеїну. Можна приймати протеїновий комплекс замість основної їжі, коли немає можливості повноцінно поїсти. Якщо протягом декількох годин не вдається поїсти, слід випити 30 г комплексного протеїну.
  2. Режим прийому під час схуднення схожий зі схемою даної вище. Пийте протеїн перед сном і в періоди тривалої відсутності їжі. Також їм можна замінити 1 або 2 прийоми їжі. Порція повинна бути в 2 рази менше, тобто всього 15 м

Таким чином, сироватковий протеїн вважається найефективнішим видом даної добавки. До його мінусів відноситься велика витрата при високій ціні. При необхідності ви можете успішно поєднувати його з більш економічним комплексним білком або казеїном.

Можливі побічні ефекти протеїну

Існує думка, що спортивне харчування (зокрема, протеїн) може викликати серйозні побічні ефекти, а при довгостроковому застосуванні значно погіршити здоров'я. Насправді негативний вплив протеїну на організм не має наукових підтверджень.

Протеїнові добавки можна використовувати чоловікам і жінкам в будь-якому віці. Це не призведе до погіршення здоров'я, так як протеїн виробляється шляхом особливої ​​очищення з харчової сировини. Тобто білок має природне походження і спрямований на те, щоб допомогти нашому тілу впоратися з інтенсивним рівнем сучасного життя.

Це не скасовує ймовірності індивідуальної непереносимості білка. Зазвичай вона проявляється у вигляді алергічної реакції або як розлад травлення. З останнім можна успішно боротися, застосовуючи додаткові ферменти або знизивши дозу добавки.

Ще одним побічним явищем можуть стати запори. Вони викликані неправильною дієтою і недостатнім споживанням рідини. При коригуванні харчування і достатній питво ця проблема швидко вирішується.

Протеїн - це зручна добавка, яка значно спрощує життя сучасним спортсменам, дозволяє прискорити прогрес від тренувань і при необхідності може бути використана в якості замінника їжі.

Яка форма швидкого протеїну краща?