Полезные материалы

Стрибки на скакалці: користь для схуднення, як правильно стрибати

  1. Стрибки зі скакалкою - це кардіо тренування
  2. Що дають стрибки?
  3. Важливість стрибків для схуднення. Питання та відповіді.
  4. Чи можна схуднути за допомогою скакалки
  5. Які м'язи працюють при стрибках
  6. Скільки потрібно стрибати, щоб схуднути
  7. Скільки калорій спалюють стрибки
  8. Як правильно стрибати, використовуючи цей інвентар?
  9. Правила стрибків на скакалці
  10. Як виробити власну систему тренувань?
  11. Вправи для схуднення
  12. Які протипоказання мають стрибки?
стрибки на скакалці

Стрибки на скакалці в дитинстві були найцікавішою грою і забавою для всієї дітвори. Ми навіть і не замислювалися над тим, що вибиваючи по 1000 і більше стрибків, тренуємо свою серцево-судинну і дихальну систему.

Накачуємо м'язи ніг, сідниць, живота і скидаємо всі зайві свої кілограми. Серед нас не було товстих дітей, жили ми в селі і щоденний фізична праця і рухливі ігри, робили свою справу.

Я ніколи не хворіла на простудні захворювання і іноді так хотілося застудитися і захворіти, щоб хоч один-два дні побути вдома і не ходити в школу. У нашому селі була восьмирічка і для продовження навчання мені довелося їхати в районний центр, два роки жила в інтернаті, де вперше підчепила ангіну ...

Я запам'ятала ці дні хвороби на все життя. Мені тоді було 15 років, мами поруч немає, тільки один вихователь на весь інтернат, в якому проживало понад 100 дітей, в нашій кімнаті жило 13 дівчаток. Туалет на вулиці, а моя температура під 40 ... Тоді я дала собі слово, що ніколи не буду бажати хвороби ні собі, ні своїм близьким ... Але я відволіклася.

Влітку гостювала у нас на дачі, моя подружка дитинства. Спогадами не було кінця ... Пригадалася, їзда на велосипеді , Лазіння по деревах і дахах будинку і стрибки зі скакалкою. Сидяча поруч свекруха раптом повідомила нам, що вона і зараз може стрибати ... в свої неповні 80 років? !!
Молодший син, підбиваючи нас, приніс скакалку і з цікавістю спостерігав з боку, як бабусі «впали в дитинство», виконуючи послідовні стрибки, хрестики і стрибки на двох ногах ... Соромно зізнатися, але свекруха нас обставила!

Тепер я розумію, чому цю нехитру забаву дитинства вважають альтернативою кардіо тренувань і включають стрибки зі скакалкою в тренувальні комплекси спортсменів.

Стрибки зі скакалкою - це кардіо тренування

Стрибки зі скакалкою розвивають м'язовий каркас серцево-судинної системи. Збільшується сила м'язів, значить збільшується і потужність подачі крові по судинах. А це дуже важливо. Адже кровоносна система тільки на 20% складається з вен і артерій, а 80% це капіляри - найдрібніші судини, в яких кров часто застоюється через багатьох причин.

Серце прокачує кров тільки по великих судинах, а до дрібних вона надходить за рахунок артеріального тиску. При застої крові в капілярах порушується обмін речовин в клітинах. Недолік харчування відразу відбивається на здоров'ї.

Працююча м'язова система - величезна допомога серцю, вона подібна до насосу. Коли м'язи працюють, рух крові збільшується і тоді вже кожна клітина організму забезпечується в повній мірі і харчуванням і киснем.

Стрибки зі скакалкою створюють корисну кардіонагрузку на серце. У тренуваннях серця важлива тривалість занять, а не їх інтенсивність. Фахівці вважають, що стрибки зі скакалкою, набагато корисніше для серця, ніж стрибки на батуті , Їзда на велосипеді, плавання і біг. А ось різкі стрибки, навіть небезпечні.

Що дають стрибки?

Знижують кількість С-реактивного білка, що говорить про зміцнення імунітету. Підвищення цього білка в плазмі крові завжди говорить про запальний процес. Вчені стверджують, що у пацієнтів з підвищеним вмістом цього білка, серцеві напади виникають в 3 рази частіше.

У займаються стрибками людей нормалізується кров'яний тиск і склад тригліцеридів. Тригліцериди грають важливу роль в постачанні клітин енергією. Підвищення, або зниження їх рівня в організмі теж викликає різні захворювання, в першу чергу - серцеві. Постійні заняття нормалізують рівень хорошого холестерину, регулюють склад цукру.

Крім цього, стрибки добре тренують координацію тіла. Узгодженість руху м'язів і тіла важлива при будь-яких рухах. Особливо страждають від порушення координації люди старшого віку, а це загрожує небезпекою отримати травму в будь-який момент.

Під час тренувань стежте за своїм пульсом, його частота не повинна перевищувати 130 ударів в хвилину і не повинна знижуватися нижче позначки 100-110. Час занять регулюйте по своєму самопочуттю. Для здорових людей оптимальним вважаються заняття в межах години, якщо ви займаєтеся 2-3 рази в тиждень. При щоденних заняттях, тривалість зменшується.

Стрибки розвивають гомілковостопні суглоби і суглоби зап'ястя, адже скільки разів ви будете стрибати, стільки і кругових обертань ви будете здійснювати кистями рук.

Важливість стрибків для схуднення. Питання та відповіді.

Тепер уже всі розуміють, щоб скинути зайву вагу, потрібні фізичні вправи, одним з ефективних видів є стрибки зі скакалкою для схуднення. Тільки потрібно врахувати, що якщо для серця важлива тривалість, то для схуднення необхідна інтенсивність в тренуваннях і регулярність. Вправи бажано виконувати щодня.

стрибки для схуднення

Чи можна схуднути за допомогою скакалки

Інтенсивність стрибків з великим навантаженням за малий проміжок часу призводять організм до нестачі кисню (гіпоксії). У моменти відпочинку з метою відновлення дефіциту, легені починають працювати більш активно.

Глибоке і більш повне дихання насичує кров киснем, яка розноситься до всіх тканин і клітин, активізуючи метаболічні процеси.

Йде посилений процес обміну речовин, вимивання токсинів і шлаків. А для цього потрібна енергія, яку організм добуває розщеплюючи жирові відкладення тіла на стегнах, животі ...

Які м'язи працюють при стрибках

Активні рухи в стрибках напружують м'язи сідниць, стегон і ніг. Якщо займатися регулярно, то підкачка м'язів дозволить тримати їх в тонусі, зберігаючи пружність і форму. Тривалі тренування дозволяють відкоригувати лінії свого тіла.

Скільки потрібно стрибати, щоб схуднути

Під час стрибків напружуються м'язи живота і стегон, що позитивно впливає на розсмоктування внутрішніх жирових відкладень і целюліту. Відгуки людей, що стрибають зі скакалкою, підтверджують, що апельсинова кірка на тілі починає зменшуватися після місячних тренувань.

Скільки калорій спалюють стрибки

Дослідження стверджують, що 15-20 хвилинні тренування зі скакалкою спалюють 200 - 300 ккал. Це говорить про те, що через місяць ви можете втратити до 7 кілограмів. А замість втрачених кілограмів, ваше тіло придбає гнучкість, гарну поставу, натренований вестибулярний апарат, що важливо для людей будь-якого віку.

Як правильно стрибати, використовуючи цей інвентар?

Перш ніж відповісти на основне питання, трохи зупинимося на тому, що таке скакалка? Скакалка, є легким спортивним інвентарем, це шнур з ручками на кінцях. Цей інвентар дуже популярний не тільки серед професійних спортсменів, а й простих людей.

Зараз в спорті виділяють спеціальний напрям - сукупного, що власне і є стрибки зі скакалкою. Ці вправи є частиною багатьох тренувальних комплексів. І не випадково, адже стрибки створюють хороше навантаження на серце, зміцнюючи його м'язи і будучи профілактикою серцевих захворювань.

Як підібрати довжину скакалки? Якщо ви не правильно підберете довжину скакалки, це викличе певний дискомфорт. Візьміть скакалку за ручки і витягніть руки вперед. Зверніть увагу, що скакалка повинна злегка торкатися підлоги. Якщо вона буде довше, ви будете плутатися в ній, вона постійно буде волочитися. Ну а коротка скакалка буде бити по вашим ногам.

Правила стрибків на скакалці

☀ Починаючи тренування з використанням скакалки, необхідно пам'ятати про свій вік. Це тільки в дитинстві стрибки на скакалці даються вільно і легко, і в швидкому темпі, і без втоми. Зараз же ситуація інша і вага вже не той, що в дитинстві. Тому, слід дотримуватися певних правил.

☀ Намагайтеся під час стрибків приземлятися з упором на носочки і пружиньте ногами при приземленні і відриві від статі. Упор на повну стопу створює сильне навантаження на колінні суглоби, що може привести до травми.

☀ Спину тримайте рівно. Чи не підстрибуйте високо, тим більше якщо ви вибрали скакалку для схуднення. В цьому випадку результат дає не потужність поштовхів від статі, а швидкість стрибків. Відрив від статі в 2 - 4 см буде цілком прийнятним.

☀ Якщо ви новачок, спробуйте стрибати без скакалки, для початку. Таким чином, ви швидше адаптуєте.

☀ При обертанні скакалки, що не махати руками. Працювати повинні тільки кисті рук, а лікті -неподвіжни і притиснуті до тулуба.

☀ Якщо до тренувань зі скакалкою ви не займалися спортом, то не перестарайтеся і починайте з 5 - 7 хвилин. Коли організм звикне, можна буде поступово збільшувати навантаження, швидкість і час.

☀ Більш результативне час для схуднення, стрибки на скакалці по 30-40 хвилин щодня. Але враховуйте свій стан здоров'я і самопочуття, якщо вам важко, частіше відпочивайте, відновлюючи дихання.

Подивіться невелике видио: як правильно стрибати зі скакалкою, розповідає тренер Ірина Пирогова в програмі Юлії Висоцької.

Як виробити власну систему тренувань?

Як навчиться стрибати? Перш ніж почати вчитися стрибків зі скакалкою зробіть невелику розминку. Якщо не виходить стрибати зі скакалкою, для початку пострибайте без неї. Стежте за своїми ногами, висотою відриву від статі, виробіть пружинисті м'які стрибки з приземленням на носочки.

Заняття починайте з 5-7 хвилинних тренувань, добийтеся того, що ці 7 хвилин ви будете стрибати без зупинок (по можливості). Якщо ви розраховуєте схуднути, то ви повинні стрибати не менше 30 хвилин в день.

Для зміцнення серця досить займатися по 10 хвилин, 3 рази на тиждень. Щоденні заняття тут не обов'язкові, потрібно давати перепочинок своєму серцю для відновлення. Інтенсивність стрибків повинна бути приблизно 80 стрибків за хвилину.

Стрибати краще в кросівках чи іншого взуття з амортизаційними устілками або підошвою.

Вправи для схуднення

Стрибки при використанні скакалки підрозділяються на різні категорії за складністю виконання, з урахуванням підготовки людини, його вміння і можливостей. Я познайомлю вас з деякими з них:

Поодинокі стрибки на обох ногах є класичним варіантом стрибків. Один оборот обертання скакалкою і стрибок на обох ногах. Швидкість стрибків можна поступово збільшувати. Чим темп стрибків вище, тим калорії спалюються швидше.

Почергові стрибки дуже прості у виконанні. Ви повинні стрибати по черзі то правою, то лівою ногою, з боку це виглядає як біг на місці, тільки разом зі скакалкою. Ця вправа і координацію руху розвиває і калорії спалює.

Стрибки хрест-навхрест відносяться до базових, особливо шануються вони серед боксерів. Спочатку робиться звичайний стрибок, а потім, руки перехрещуються на рівні ліктів, в той час, коли шнур скакалки знаходиться над головою і робиться ще один підскок.

Вправа хрест-навхрест має ще одну модифікацію, коли руху рук (схрещування) виробляють за спиною. Це більш складна вправа.

Стрибки з високим підйомом колін. Само по собі проста вправа, схоже на класичні почергові стрибки, тільки ноги потрібно піднімати в цій вправі високо, згинаючи їх у колінах. Вправа вимагає великих витрат енергії.

Інші види вправ подивіться в відео: 26 вправ на скакалці.

Які протипоказання мають стрибки?

  • Стрибки, як і будь-які фізичні вправи мають як показання, так і протипоказання.
  • Не рекомендується стрибати людям з хворими суглобами: артритом і артрозом.
  • Кістковими захворюваннями та захворюванням хребта.
  • При постійних мігрені і навіть рідкісних головних болях.
  • При підвищенні артеріального тиску, інфаркті міокарда, інсульті, захворюваннях судин.
  • Протипоказанням є і надмірна вага, вірніше ожиріння. Потрібно вираховувати свій індекс маси тіла, щоб знати чи є маса нормальної або надлишкової.
  • Не рекомендується виконувати вправи на ситий шлунок. Після прийняття їжі повинно пройти близько 2-х годин.

Самі по собі стрибки дають навантаження на судини і навіть підвищують тиск. Тому, людям страждаючим перерахованими захворюваннями, краще порадитися з лікарем.

Стрибки зі скакалкою доступний і приємний вид тренувань, який поліпшує самопочуття і здоров'я. Інвентар для стрибків не дорогий, а займатися цим видом спорту можна скрізь і в будь-який час.

Будьте здорові, шановні читачі!

В свої неповні 80 років?
Що дають стрибки?
Як правильно стрибати, використовуючи цей інвентар?
Перш ніж відповісти на основне питання, трохи зупинимося на тому, що таке скакалка?
Як підібрати довжину скакалки?
Як виробити власну систему тренувань?
Як навчиться стрибати?
Які протипоказання мають стрибки?