Полезные материалы

Силові вправи при гіпотонії, тренування та лікування

Автор: Тимко Ілля - владика всієї сайту і фітнес-тренер | докладніше >>

Рід. 1984 р Тренується з 1999 р Тренує з 2007. Автор і творець сайту tvoytrener.com. КМС по пауерліфінгу. Чемпіон Росії і Півдня Росії за версією AWPC. Чемпіон Краснодарського краю за версією IPF. 1 розряд з важкої атлетики. 2-х кратний призер чемпіонату Краснодарського краю по т / а. Автор понад 700 статей з фітнесу та аматорського атлетизму. Автор і співавтор 5 книг.


Місце в рейтингу авторів : Поза конкурсом ( стати автором )
Дата: 2011-03-25 Перегляди: 101 392 Оцінка: 5.0

Всі статті автора >>

Медалі статті >>

Триває завантаження статей ...

медалі
статті: більше 100 тис
переглядів За що статтями даються медалі:

Гіпотонія - знижений тонус судин або м'язів. Часто гіпотонією називають артеріальна гіпотензія, тобто знижений артеріальний тиск. (Вікіпедія)

Може для когось це буде новиною, але при гіпотонії можна не тільки тренуватися з «залізом», а й вилікуватися від неї за допомогою силових тренувань. Адже ви тренуєте не тільки м'язи, але і серцево-судинну систему (ССС), Говорячи про гіпотонії, я маю на увазі як хронічне захворювання, так і періодичне зниження тиску під час тренування. І якщо у вас спостерігається таке короткочасне зниження тиску, то ви в будь-якому випадку, як мінімум, маєте схильність до гіпотонії.

Розглянемо для початку ознаки зниження тиск під час занять.

  1. Під час тренувань ви часто відчуваєте слабкість і стан близький до непритомності. Особливо коли тренуєте нижню частину тіла (ноги, сідниці, гомілка).
  2. Чим довше ви тренуєтеся (в рамках одного тренування), тим більше хочеться спати. Під кінець тренування постійно позіхає і ледве тягніть ноги.
  3. При виконанні силових вправ, де голова виявляється нижче тулуба - відчуваєте запаморочення. Це може бути гиперєкстензия, згинання ніг лежачи в тренажері, скручування на похилий лаві, жим лежачи під кутом вниз і так далі.

Зауважу, що всі ці ознаки найчастіше спостерігаються у нетренованих людей. І в процесі адаптації організму до навантажень - зникають.

Чому це відбувається? Чому в повсякденному житті ви відчуваєте себе нормально (навіть якщо у вас хронічно знижений тиск), а тільки починаєте тренуватися, і все це обрушується на вас?

Справа в тому, що, за інших рівних умов, тиск залежить від ширини кровоносних судин і рівня цукру в крові. Саме ці два параметри починають стрімко змінюватися, як тільки ви приступаєте до чергового тренування. Від фізичного навантаження судини в м'язах взагалі, а в тренованих м'язах тим більше, починають розширюватися, щоб забезпечити потрібний приплив крові. Цукор в крові починає швидко витрачатися. Його рівень падає, і тиск теж. Так як тиск безпосередньо залежить від вмісту цукру в крові. Додайте сюди слабку серцево-судинну систему, нетренована організм і схильність до гіпотонії. І ми отримаємо різке зниження тиску навіть у тих, хто ніколи на це особливо не скаржився. Особливо часто таке явище може спостерігатися, коли виконуються вправи на ноги. Кров спрямовується до ніг. Неважко здогадатися, що у верхній частині тіла, зокрема в голові, тиск падає ще більше.

Тепер, після того як ви дізналися через що вам так "херовеет" на заняттях, поговоримо про те, як цьому запобігти.

  1. Обов'язково беріть з собою на тренування солодку воду (сік, компот, чай) і пийте по ковтку після кожного підходу. Це забезпечить вам постійний приплив цукру в кров.
  2. Перед початком тренування обов'язково протягом 10 хвилин проводите загальну розминку. Це дозволить краще включити механізм врабативанія в майбутню навантаження.
  3. вправи , Де становище голови нижче тулуба, приберіть поки на 1 - 2 місяці з тренувального плану, якщо від них паморочиться в голові. Якщо голова не паморочиться, то можна залишити.
  4. Усе вправи на ноги робіть в кінці тренування. Тоді менше шансів знепритомніти (чорний тренерський гумор).
  5. Якщо відчуєте ознаки зниження тиску, то випийте чогось солодкого і ляжте на підлогу, хвилини на 2 - 4, поклавши ноги на лавку.

Ось, власне, і все. "А як же мені вилікуватися і де ж вправи ?!" - запитаєте ви. Так ніяких спеціальних вправ і не треба. Ваша тренування буде відрізнятися від звичайної тільки за перерахованими вище параметрами. У розділі Методики / загальні принципи знаходяться плани тренувань для новачків чоловіків і жінок. Вибираєте будь-хто. "Ноги засовує" в кінець тренування і вперед!

Пройде кілька місяців, і ви помітите, що можете вже тренувати ноги навіть на початку тренування і обходитися без солодкого пиття. І голова у вас вже ніколи не крутиться. Вітаю! Ви зміцнили свій організм, свої м'язи, серце і судини. Цей процес є одночасно і тренованістю, і лікуванням. Адже причина більшості захворювань криється в нестачі фізичного навантаження (гіподинамії). Успіхів!

Знайшли помилку в статті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. І ми її виправимо!

Схожі статті образний зміст якої знаходить Нові статті
Чому це відбувається?
Чому в повсякденному житті ви відчуваєте себе нормально (навіть якщо у вас хронічно знижений тиск), а тільки починаєте тренуватися, і все це обрушується на вас?
Quot;А як же мені вилікуватися і де ж вправи ?
Знайшли помилку в статті?