Полезные материалы

Як лікувати хрести? досвід футболіста

Артем Загумённов, шеф-редактор відділу «Спецпроект» порталу «Чемпіонат. com », розповідає про непростий період в житті - травмі коліна. Кожному футболісту-аматору знадобляться поради нашого співрозмовника: як правильно лікувати ушкодження і розрив передньої хрестоподібної зв'язки, які нюанси супроводжують реабілітаційний період, і які дії необхідно робити, щоб уникнути травми колінного суглоба.

Кожному футболісту-аматору знадобляться поради нашого співрозмовника: як правильно лікувати ушкодження і розрив передньої хрестоподібної зв'язки, які нюанси супроводжують реабілітаційний період, і які дії необхідно робити, щоб уникнути травми колінного суглоба

- Артем, як давно ти займаєшся спортом, і футболом зокрема?

Як тільки почав ходити, так відразу став штовхати м'яч. У футбольну секцію записався самостійно, коли мені було 8 років.

- Розкажи, будь ласка про свою насиченою футбольної біографії.

Футбол для мене - це більше, ніж просто захоплення. За кар'єру грав за багато команд, домігся різних успіхів. Серед особистих нагород два найбільш пам'ятних призу отримав в Москві і в Києві. Перший, як кращий бомбардир чемпіонату Москви з пляжного футболу 2007 року, а другий - як кращий захисник (!!!) X Міжнародного футбольного турніру аматорських команд Кубок незалежності-2009. До речі, команда Moscow City, кольори якої я захищав на цих змаганнях, в той рік в єдиний раз у своїй історії стала переможцем цього турніру, в якому беруть участь футбольні колективи з України, Білорусії та Росії. До травми грав за футбольну команду нашого видання, команду ЛФЛ «Монблан», команду МІФЛІ «Moscow City», команду ПФЛ «Old Farters» і команду з Красногорська під назвою «Бецема». Ось такий солідний набір (посміхається). Кожна з цих команд мені дуже близька, перш за все, завдяки чудовому мікроклімату. Найприкріше, правда, поки за «Монблан», де зібрані відмінні гравці. З року в рік ми ходимо навколо, та близько призових місць у Вищій Лізі ЛФЛ СЗАО, але все ніяк не можемо увійти в медалі. Сподіваюся, що все-таки ми доб'ємося свого. В інших колективах в різні роки ми домагалися різних успіхів. Але це вже інша історія (посміхається).

- Зовсім недавно російська футбольна громадськість дізналася про важку травму лідера «Зеніту» Данні - розрив передньої хрестоподібної зв'язки (ПКС) коліна. 8 місяців лікування і реабілітації! Але ж і у тебе якийсь час назад трапилася така ж травма. Можеш розповісти докладно, як все сталося?

Ситуація вийшла неприємна, але для футболу досить часта. Через великих навантажень, а грав я мало не кожен день, зв'язка вичерпалася. Тому в нещасливий момент досить було поштовху в спину, коли я разом з м'ячем повертав корпус. На натуральній траві нога застрягла, коліно вивернулася, передавши привіт своєму господареві.

- Що робити футболісту-аматору, травмував коліно, після надання першої допомоги?

Остаточний діагноз може поставити тільки лікар. Самостійно вирішувати питання, порвалася чи зв'язка - справа пусте. Найголовніше, що потрібно зробити на перших порах, не чіпати травмований колінний суглоб і накласти лід, щоб не дати коліну сильно опухнути. Потім слід відправитися до оперує хірурга або травматолога-ортопеда, чиєю спеціалізацією є колінний суглоб. Він подивиться травмовану ногу, а потім, якщо будуть побоювання з приводу пошкодження суглобів, відправить робити МРТ (магнітно-резонансна томографія). У Москві дуже багато місць, де можна пройти цю процедуру, вартість якої в середньому становить 4 тисячі рублів. Я особисто робив МРТ в ЦІТО (Центральний інститут травматології і ортопедії). Отримавши на руки знімок і висновок фахівців, всі сумніви остаточно відпадуть, і перед очима буде чітка картина, в якому стані знаходиться коліно.

- За якими критеріями ти вибирав лікаря для операції?

Безумовно, при виборі хірурга в голові проноситься багато думок, що і як. Одним з основоположних критеріїв при виборі доктора були відгуки друзів по нещастю. Травма ПКС, на жаль, явище часте, тому зібрати думки футболістів-аматорів, які потрапили в аналогічну ситуацію, не становило великих труднощів. Головне, насправді, вірити в успіх, тоді все добре буде. У моєму випадку вирішальним фактором став особистий досвід двох осіб: Олександра Яковлєва (граючого тренера Moscow City) і Миколи Пильщикова, з обома я грав в одній команді.

- Я знаю, що ти довго вибирав між різними пропозиціями ...

Так, в результаті, після тривалих роздумів, я вирішив робити операцію у Григорія Федорука, який працює в 13-й московській міській лікарні. Реабілітацію проходив в лікувальному центрі Темира Ондар. І до цього дня вдячний все цим фахівцям, а також хлопцям, які працюють кожен день в реабілітаційному центрі. Честь їм і хвала за їх важку працю.

Честь їм і хвала за їх важку працю

- Розкажи, як уникнути помилок у підготовці до операції на ПКС?

Будь-який хороший лікар при первинному огляді розповість у всіх подробицях, як себе вести до операції. Є два істотні моменти: операцію потрібно робити відразу після травми або через 6 тижнів. Чому? Після травми травмований колінний суглоб справляє враження, як картина після бою: зв'язка, суглоби та інші тканини пошкоджені. Оскільки хірургічне втручання за визначенням пов'язане зі схожими процесами, то нічого страшного з коліном не трапиться. Якщо ж відразу не зробити операцію, то з кожним днем ​​коліно заживає і втручатися скальпелем, означає нашкодити і без того відновлюється коліну. Це слід знати, а про підготовку до операції лікарі розкажуть дуже докладно.

- Якщо не вийшло зробити вчасно, ні відразу після травми, ні через 6 тижнів - чим загрожує затягування?

Найголовніша загроза - це артроз. В принципі можна операцію і взагалі не робити. Причому навіть спортом займатися, якщо сильно закачати чотириголового м'яза стегна, але все одно стабільності суглоба не буде, тому періодично коліно буде, що називається вилітати. У спорті професійному, до речі, є люди, які так грають, але одне точно - від артрозу врятує тільки операція, а при цій хворобі через роки ваш колінний суглоб буде розривати від болю. Тому операцію робити треба, можна зробити і пізніше, але краще зробити в підсумку.

- На яку суму розраховувати гравцеві?

Розцінки скрізь різні, але відразу обмовлюся, що операція на колінному суглобі задоволення дуже дороге. В середньому операція на ПКС обійдеться в сто тисяч рублів.

- З чого складаються витрати на операцію?

Основні витрати пов'язані з триденною госпіталізацією - це приблизно 30 відсотків вартості, левову частину з'їдять витратні матеріали, які будуть потрібні для проведення операції. Це приблизно 70 відсотків вартості.

- Відчуття після операції напевно не з приємних?

Безумовно. З власних спогадів відклалося одне, бажання взяти і відпиляти ногу (жартую). Але в кожному жарті доля правди. Потрібно бути готовим, що ніч після операції буде важкою і безсонною.

Потрібно бути готовим, що ніч після операції буде важкою і безсонною

- Скільки часу зайняла реабілітація?

Тут важливо розмежувати два моменти. Перший, нормально ходити я почав уже через півтора місяці після операції. Другий, повне повернення до колишньої активного життя в середньому становить півроку, але трапляються винятки, так як у кожної людини свій організм. Проте, будь-який лікар скаже, що повернення до спорту можливо тільки через півроку.

- Сьогодні ти знову в строю! Зізнаюся, дивитися за твоєю грою на футбольному полі - одне задоволення. Сподіваюся, більше в твоєму житті не буде жодної травми! Що з власного досвіду порадиш футболістам-аматорам? Закачувати ноги? Найчастіше тренуватися? Берегтися під час гри? А може, ну його, цей футбол?

Дякую за добрі слова. Перш за все, пораджу грамотно розподіляти навантаження. Не можна в один день брати участь в двох іграх, а то і в трьох. Частіше ходіть в зал, щоб закачувати м'язи ніг, зміцнюйте чотириголового м'яза, вона допоможемо вам тримати ваш колінний суглоб навіть в той момент, коли, не дай бог, ви пошкодите зв'язку. Берегтися ?! Даремна справа, у футбольній лихоманці зазвичай забуваєш про все. Але, звичайно, будьте обережні, так як ми з вами не заробляємо футболом, а всерйоз його любимо. Будь-яке серйозне пошкодження дуже сильно вплине на ваше життя, на вашу працездатність. А ну його футбол? Це для себе вирішує кожен сам. Мені без активного способу життя зовсім туго, так що бажаю всім хлопцям, таким же фанатикам, від щирого серця здоров'я і щоб травми вас минули.

- Дякую за інтерв'ю Артем, і без травм!

Спасибі вам! Успіху і здоров'я!

Сергій Аляев, лютий 2012

  • © Агентство «Футбольні Комунікації»
  • © footcom.ru - Сайт про індустрію футболу, масовому, аматорському, дитячо-юнацькому футболі
  • © «Росія футбольна» - Проект про футбол в різних куточках країни

Всі інтерв'ю на footcom.ru: http://www.footcom.ru/interviews.php

Артем, як давно ти займаєшся спортом, і футболом зокрема?
Можеш розповісти докладно, як все сталося?
Що робити футболісту-аматору, травмував коліно, після надання першої допомоги?
За якими критеріями ти вибирав лікаря для операції?
Розкажи, як уникнути помилок у підготовці до операції на ПКС?
Чому?
Якщо не вийшло зробити вчасно, ні відразу після травми, ні через 6 тижнів - чим загрожує затягування?
На яку суму розраховувати гравцеві?
З чого складаються витрати на операцію?
Відчуття після операції напевно не з приємних?