Полезные материалы

Путін очолив зграю журавлів

Президент Росії Володимир Путін, як і анонсувалося, напередодні ввечері на Ямалі взяв участь в експерименті, проведеному в рамках проекту "Політ надії" з порятунку стерхов - рідкісного виду журавля, занесеного в Червону книгу. По дорозі на саміт АТЕС до Владивостока глава держави прилетів в Салехард, звідки на вертольоті дістався до орнітологічної станції "Кушеват".

Завдання вчених полягає в тому, щоб показати вирощеним в розпліднику в Рязанській області шести Стерх маршрут перельоту на зимівлю в теплі краї. У ролі ватажка зграї виступає дельтапланерист. З серпня стерхов вчать літати за повітряним судном. Перебуваючи за штурвалом мотодельтаплану , Путін здійснив три польоти: перший пробний, ще два - з птахами, пише NEWSru .

Коли журавлів тільки випустили з вольєра, за дельтапланом з ватажком-Путіним прилаштувався тільки один стерх. Пізніше в бесіді з журналістами президент пояснив, що під час цього польоту був сильний вітер, через що дельтаплан летів з великою швидкістю, тому птахи не встигали за ним. Другий політ з журавлями пройшов успішно - в хвіст дельтаплану прилаштувалися п'ять стерхов. Через кілька кіл залишилися тільки два птахи - вони літали ще хвилин п'ятнадцять, слідуючи за одягненим в білий халат президентом і впевнено ловлячи повітряні потоки.

Загальний наліт Путіна на мотодельтаплані склав 17 годин. При нальоті в 25 годин він уже може отримати пілотське свідоцтво.

Ділячись з журналістами враженнями від управління мотодельтапланом, Володимир Путін зазначив, що відчуття відрізняються від тих, які він відчував під час польотів на винищувачі.

"Там (у винищувачі) пілот мені просто передав джойстик керування, я зробив" бочку ", а далі літак летів сам. Тут же відчуття дуже цікаве, адреналін гуляє. Рекомендую всім спробувати", - сказав він.

Президент зазначив, що птахи під час польоту добре трималися. "До крилу підходили справа, зліва - красиві хлопці, і почуття приємне", - зазначив він.

За словами Путіна, він задоволений таким, що відбувся експериментом, а також реалізацією всіх раніше розпочатих програм по збереженню рідкісних видів тварин.

Чи не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал