Полезные материалы

Дієта 5: 2: худнемо, не змінюючи харчових звичок

  1. Звідки у дієти ноги ростуть?
  2. У чому сенс?
  3. Приклади режиму харчування в розвантажувальний день
  4. плюси системи
  5. особливості застосування
  6. можливі результати

Мода змінюється. У тому числі і на дієти. Система харчування, про яку я хочу сьогодні розповісти, швидше за все, прийшла до нас надовго. Справа в тому, що така дієта не тільки дозволить скинути зайве, причому в необмеженій кількості (було б терпіння), вона ще й корисна для здоров'я.

Звідки у дієти ноги ростуть?

Цю систему харчування придумав британський журналіст Майкл Мослі (Michael Mosley), який спеціалізується на ТБ-програмах про здоров'я людини. У 2012 році вийшов його фільм Eat, Fast & Live Longer ( «Їж, будь голодним і живи довше»). У цьому фільмі Майкл спільно з лікарями і науковцями докладно вивчав питання, як нам жити довше. В процесі фільму він з'ясовує, що, щоб жити довше, потрібно іноді голодувати. Коли ми вживаємо менше калорій, в нашому тілі запускаються процеси самовідновлення. Плюс в такому режимі ми худнемо до призначеного природою стану, без зайвого виснаження. В процесі фільму ми бачимо весь шлях створення цієї дієти, на яку Майкл переходить в результаті сам з вражаючими результатами і мати більшу вагу, і для свого здоров'я (природно, все його результати документуються у фільмі за допомогою лікарів і аналізів).

дослідження обмеження калорійності настільки вразили Майкла, що він вирішив створити свою власну систему харчування. Навіть не стільки для зниження ваги, скільки з міркувань оздоровлення. Плюс дієти: вона розроблена саме для людей, які люблять поїсти і не хочуть себе особливо обмежувати. Втім, як і Майкл.

Фільм я раджу подивитися. Дуже захоплююче і цікаво зроблений, мотивує неймовірно! Якщо ви раптом застопорилися і не можете продовжувати дотримуватися дієти, подивіться його ще раз на дозвіллі. Впевнена, що сила волі до вас повернеться. Незабаром після виходу фільму Майкл Мослі випустив книгу «Швидка дієта 5: 2», яка була видана на багатьох мовах, в тому числі і російською.

У чому сенс?

П'ять днів на тиждень ви харчуєтеся як завжди, а два дні обмежуєте калорійність раціону до 500 ккал, якщо ви жінка, і до 600 ккал, якщо ви чоловік. Багатьох приваблює в цій дієті той факт, що можна не відмовлятися від будь-яких продуктів.

Важливе правило системи: не діліть дозволений обсяг їжі більше ніж на два прийоми. Небажано їсти п'ять разів на день по 100 ккал. Найкраще їсти 1-2 рази на день і робити між прийомами їжі велику перерву. Адже суть системи - дати організму перепочинок в перетравленні їжі. Ідеальний варіант - невеликий сніданок і невелику вечерю. Або ж тільки щось одне: обід, сніданок або вечерю.

Важливо: за розвантажувальний день потрібно випивати багато води і трав'яного чаю (без кофеїну). Це запобіжить зневоднення і полегшить виведення токсинів.

Якщо ми беремо одну добу, то в них має бути як мінімум 12 годин зовсім без їжі поспіль.

Приклади режиму харчування в розвантажувальний день

Варіант 1. За день до цього ви закінчили вечеряти о 19:00. Після цього поснідали на наступний (розвантажувальний) день о 8:00, з'ївши 300 ккал з покладених. Увечері о 19:00 знову повечеряли, з'ївши решту калорій. Весь день активно пили воду. (Так, я знаю, що їмо ми не калорії, а їжу, але так, по-моєму, зрозуміліше викладається.)

Варіант 2. За день до цього повечеряли в 20:00. На наступний (розвантажувальний) день пропустили сніданок і пообідали о 12:00 раціоном з енергетичною цінністю в 300 ккал. Увечері о 19:00 знову повечеряли їжею з калорійністю в 200 ккал.

Варіант 3. За день до розвантажувального дня повечеряли о 19:00, вранці поснідали о 8:30 на всі 500 ккал, і все. Чи не їли весь день до наступного звичайного дня і активно пили воду.

Чергувати розвантажувальні дні можна так, як вам зручніше. Хоч поспіль, хоч через один, хоч через три. Згодом ви знайдете ритм, який підходить саме вам. Це справа експерименту. Наприклад, я прийшла до висновку, що мені в такі дні зовсім не хочеться вечеряти. Апетит пропадає геть. Тому я просто або щільно снідаю, або так само щільно обідаю. Тобто у мене в такі дні всього один прийом їжі. Кого-то ж може тішити думка, що до вечері залишилося зовсім небагато і скоро можна буде поїсти. Таким людям краще ділити дозволений обсяг їжі на два прийоми.

плюси системи

  • Дуже проста і зрозуміла.
  • Доступна всім: і працюють, і мамам в декреті, і одиноким.
  • Чи не передбачає відмови від будь-яких продуктів.
  • Легко бути застосована в звичайному житті незалежно від того, у відпустці ви, вдома або на роботі.
  • Має чудовий бонус: омолодження організму і його оздоровлення.
  • Системи можна дотримуватися все життя без побоювання за наслідки.
  • До неї легко звикнути і адаптувати під себе.

мінуси системи

Потрібно сила волі, особливо в перший час: багато людей в принципі бояться залишитися без їжі, і ось тут треба буде дійсно знайти в собі силу духу.

Більше мінусів я не знайшла!

особливості застосування

У розвантажувальні дні краще зовсім виключити швидкі вуглеводи (каші, макарони, хліб, навіть найкорисніший і цільнозерновий, солодке у всіх проявах, фрукти). Чому? Тому що вони дуже калорійні і насичують ненадовго. В ідеалі раціон харчування повинен бути складений так, щоб ви наїлися і відчували себе ситим якомога довше. Так вам буде легше перенести такі дні без голоду, плюс корисність дозволених продуктів вище.

Ви, звичайно, можете з'їсти на сніданок булку з варенням, але трохи, так як вона дуже калорійна. Додатково до цього після булки дуже скоро захочеться їсти і розплачуватися доведеться або почуттям голоду, або порушенням планів - навряд чи ви зможете продовжувати розвантажувальний день на такому сумнівному паливі. Краще з'їжте одне яйце з пристойною порцією овочів і столовою ложкою рослинного масла холодного віджиму. Або сир з горіхами, насінням і ягодами. Так ви залишитеся ситими довше і отримаєте корисні речовини, на відміну від варіанту «булка з варенням».

Так ви залишитеся ситими довше і отримаєте корисні речовини, на відміну від варіанту «булка з варенням»

У звичайні дні не треба спеціально намагатися надолужити згаяне. Торт за раз буде зайвим, це точно. І в цьому випадку я за результат вашої дієти вже не ручаюсь. Так, ви можете (і зробите це) з'їсти більше звичайного на наступний день після розвантажувального. Але в розумних межах. Якщо ваш звичайний раціон становить 2 500-3 000 ккал в день, то не треба збільшувати його до 5 000 ккал. Щоб це виходило просто, я раджу і в інші дні думати, що ви їсте. Адже нерозумно очищатися один день, а потім закинути в себе безліч рафінованих продуктів та інших шкідливих речовин, звівши всі зусилля нанівець. Може, ви й схуднете, але, по-перше, результат буде набагато менше очікуваного, а по-друге, ніякої користі для організму не буде. Так навіщо тоді починати? Пам'ятайте це. Повинна мотивувати.

Обережніше з напоями: не забувайте, в них теж є калорії (крім води, чаю та кава без цукру). Хіба не образливо день ходити майже без їжі, але змастити весь результат, випивши колу або капучіно?

Варіанти сніданків:

  • Одне яйце, посмажені з двома великими жменями будь-яких овочів з додаванням столової ложки рослинної олії холодного віджиму.
  • 100 г знежиреного сиру з ягодами і жменею горіхів.
  • Смузі з овочів і зелені (можна додати для смаку один фрукт, наприклад яблуко або банан).
  • Кашка з льняного насіння з ягодами і кокосовою стружкою.

Варіанти обідів або вечерь:

  • Один шматок будь-якої риби та овочі з додаванням рослинної олії.
  • Овочевий суп.
  • Салат з будь-якої зелені з морепродуктами, куркою або рибою.
  • Куряча грудка і солідна порція овочів з рослинним маслом.

Всі прийоми їжі повинні бути побудовані за наступним принципом: білки + овочі + жири (горіхи, насіння, рослинна олія холодного віджиму). При цьому в групу «білки» я не раджу в розвантажувальні дні включати червоне м'ясо, так як воно перевантажує травлення.

можливі результати

Вражають! Всі, хто пробував цю систему, так і говорять. Результат залежить безпосередньо від вашої завзятості і від кількості розвантажувальних днів в цілому. Хтось так позбавляється від 10 зайвих кілограмів, а хтось тільки від п'яти. Дивлячись скільки зайвого, з точки зору вашого тіла, на вас сидить. Хтось же скидає і 20, і 30, і більше кілограмів на такій системі харчування. Ви можете так харчуватися хоч все життя, а можете зупинитися після декількох місяців. Ще варіант: після досягнення бажаного результату можна залишити тільки один розвантажувальний день в тиждень для підтримки ваги, та й для здоров'я.

Мені особисто в цій дієті подобається те, що у неї немає побічних ефектів. Цим рідко можуть похвалитися будь-які системи харчування для зниження ваги. Навіть палеодіета, принципи якої близькі до ідеальних, передбачає надмірне вживання білків і зовсім виключає цукор. Білки навантажують травлення, а уникати цукру все життя бачиться мені справою майже неможливим в сучасному світі. Але це вже тема іншої статті.

Доброго вам здоров'я!

Звідки у дієти ноги ростуть?
У чому сенс?
Звідки у дієти ноги ростуть?
У чому сенс?
Чому?
Так навіщо тоді починати?
Хіба не образливо день ходити майже без їжі, але змастити весь результат, випивши колу або капучіно?