Полезные материалы

Як розподілилися $ 100 млн призових з турнірів по Dota 2

Після завершення Epicenter Moscow 2017 сумарний призовий фонд всіх офіційних киберспортівних турнірів по Dota 2 перевищив $ 100 млн. На подолання цієї позначки пішло шість років. Незважаючи на те що Valve дала потужний старт ігровій дисципліні за допомогою карколомного за мірками 2011 року призового фонду в розмірі $ 1,6 млн, нагорода на регулярних найбільших міжнародних турнірах ще більше року трималася в інтервалі від $ 10 тис. До $ 20 тис. Лише в листопаді 2012 року в рамках четвертого сезону ліги G-1 Champions, що пройшла в китайському Фучжоу, була підкорена планка в $ 50 тис. А вже напередодні The International 2013 Шанхаї відбувся перший «стотисячник» - Perfect World's Dota 2 Super League розіграла між учасниками $ 170 тис.

Хто і скільки заробляє в Dota 2. Довгоочікуваний тест про гроші

Сумарний призовий фонд всіх турнірів по Dota 2 скоро проб'є позначку в $ 100 млн. Чи знаєте ви, в чиїх кишенях осіли ці кошти?

Подив всього доту-спільноти викликав анонс першого сезону Nexon Sponsorship League в Сеулі в 2013-му. На той момент про корейських команди і гравців ніхто нічого не знав, а організатори заявили про розіграш більше $ 100 тис. Варто розуміти, що тоді такі гроші не розігрувалися практично ніде. Тому на другий сезон в Південну Корею відправився перший легіонер, яким став Джиммі «DeMoN» Хо, а на третій - уже ціла команда Team Zephyr.
Вперше на Заході розіграли $ 100 тис. В рамках MLG Championship Columbus в кінці 2013 року - той самий турнір, завдяки якому на весь світ прославився Артур «Arteezy» Бабаєв. Маленькими кроками, але впевненим темпом призові фонди міжнародних змагань кожен півроку-рік ставили нові рекорди, і на даний момент вже було проведено декілька турнірів без підтримки Valve, загальний призовий фонд яких перевищував $ 500 тис. І навіть $ 1 млн.

І навіть $ 1 млн

Розподіл грошових коштів турнірів в Dota 2 по рокам; показник за 2017 рік зазначений станом на 12 червня і продовжує рости.

Як видно з діаграми, з року в рік зберігається позитивна динаміка, але все ж ситуація може помінятися вже в цьому році. Перед стартом The International 2016 сумарний призовий фонд всіх турнірів за перше півріччя становив $ 9,95 млн, тоді як за аналогічний період поточного року було розіграно трохи більше $ 7 млн. Звичайно, попереду нас чекає ще кілька турнірів, які додадуть в залік кілька сотень тисяч доларів, але скоротити такий солідний гандикап перед початком чемпіонату світу в Сіетлі не вийде. По суті, різниця якраз в скороченому кількості мейджорів: в 2016 році до літа вже відбулися турніри в Шанхаї і Манілі, в той час як в 2017 - тільки в Києві. Але якщо призовий фонд The ​​International 2017 встановить новий рекорд, все може стати на свої місця.

Кампанії, скрині і престиж. Стимулятори росту призового фонду TI7

Коли призовий фонд TI призупиняється, Valve тут же дістає з рукава черговий козир. Що ще в запасі у розробників Dota 2.

З $ 100,3 млн розіграних коштів більшу частину становить вклад доту-спільноти - $ 52,6 млн, або 52,45%. Ось тільки з того моменту, як Valve почала проводити мейджори, організатори інших турнірів забули про заробіток прямим шляхом, тобто через продаж внутрішньоігрових квитків, компендіумів або предметів, так як сезонні бойові пропуски від розробників витіснили всіх. Тепер основним джерелом доходу турнірів є безпосередній дохід від трансляцій і контрактів з рекламодавцями. З цієї причини турніри за участю команд другого і третього ешелонів переживають зараз не найкращі часи.

З цієї причини турніри за участю команд другого і третього ешелонів переживають зараз не найкращі часи

Топ-10 команд, які заробили найбільше грошей в Dota 2

Не менш цікаво дізнатися про те, хто ж урвав найбільші шматочки 100-мільйонного пирога. Дві бронзи і одне золото на The International, перемога на DAC 2015 року, а також успішні виступи на мейджор та інших великих турнірах дозволили «Злим геніям» вирватися далеко вперед від найближчих переслідувачів. У трійці також розташувалися китайські власники чемпіонських Аегісов - Wings і Newbee. Четверте місце за чотирикратними переможцями мейджорів OG. Десятку замикає єдиний представник СНД в даному списку - Natus Vincere з показником $ 3,65 млн. Всього ж понад мільйон доларів в доті заробила 21 команда, включаючи Virtus.pro ($ 2,7 млн) і Team Empire ($ 1 млн).

Стрижень американської «Доти». Історія Саахов «UNiVeRSe» Арори

Професійна кар'єра та секрет успіху найбагатшого «Дотері» планети Саахов «UNiVeRSe» Арори.

Що стосується персон, то найбагатшим кіберспортсменом світу є гравець складної лінії Evil Geniuses Саахов «UNiVeRSe» Арора. Його кишеню поповнився призовими в розмірі $ 2,82 млн. Слідом за ними в десятці товстосумів розмістилися гравці чемпіонських складів EG і Wings, які заробили левову частку свого стану перемогою на чемпіонаті світу. Серед лідерів списку окремо варто виділити Густава «s4» Магнуссона ($ 1,4 млн) і Клемента «Puppey» Іванова ($ 1,37 млн), які займають 13-е і 15-е місця відповідно. На відміну від інших, вони збирали свої статки по крупицях, адже жодна з перемог на турнірах не принесла їм більше $ 300 тис. До слова, капітан Team Secret був першим, хто заробив $ 1 млн в доті таким чином.

Бос серед босів, або Найтитулованіший гравець в Dota

Історія становлення легендарного гравця в «доту» Клемента «Puppey» Іванова, за плечима якого десятки титулів і світові рекорди.

Варто звернути увагу і на те, що майже 40% всіх грошей дісталися гравцям з Піднебесної, які представлені найбільшою кількістю в Dota 2 . У трійку лідерів за національною приналежністю входять також представники США і Швеції. Українські та російські гравці разом заробили трохи більше $ 8 млн. Примітно, що замикає десятку Пакистан, який представлений лише одним гравцем - Сумаілом «SumaiL» Хассаном. Поодинці юний талант зумів переплюнути досягнення десятка представників Сінгапуру, Німеччини і навіть Філіппін.

Поодинці юний талант зумів переплюнути досягнення десятка представників Сінгапуру, Німеччини і навіть Філіппін

10 країн, представники яких заробили найбільшу кількість грошей в Dota 2

Охочих інвестувати в кіберспорт додається з кожним днем, тому відмітка в $ 100 млн сумарного призового фонду всіх турнірів по Dota 2 - це лише початок. Головне, щоб пропорційно новим матеріальним досягненням росло і якість самих чемпіонатів. В даний момент безліч глядачів нарікають на надлишок змагань за участю найсильніших колективів світу, в той час як організаторам турнірів для команд середнього ешелону складно функціонувати без краудфандінга. Врегулювання цих питань - одна з найважливіших задач, що треба буде розв'язати Valve вже в найближчому майбутньому.

Чи знаєте ви, в чиїх кишенях осіли ці кошти?