Полезные материалы

«Тут все грають не через гроші, а через любов до хокею»

RussianHockeyStyle починає новий проект «Любителі», в рамках якого буде розповідати про хокеїстів, які займаються улюбленою грою не заради грошей і слави. Вони виходять на лід у вільний від роботи час і витрачають на екіпіровку особисті кошти, а їх вболівальники - це сім'я і друзі. Першим героєм рубрики стане челябінська команда «Заряд», яка виступає в Нічний хокейній лізі.

Першим героєм рубрики стане челябінська команда «Заряд», яка виступає в Нічний хокейній лізі

«Хокей - це професійне хобі»

«Як тренують любителів? Як професіоналів. Тільки професіоналам потрібно тільки розповідати, а тут доведеться ще показати. Пацани хороші, слухаються, все виконують. Хоча і швидко забувають », - розповідає головний тренер команди« заряд »Ян Якуцени.

У недавньому минулому він сам відомий хокеїст, а тепер передає свій багатий досвід тим, хто ніколи не грав професійно. «Навіть ведмедя можна навчити грати в хокей! - продовжує Ян Євгенович, - В принципі хлопці у нас навчені. Просто потрібно донести до них, як правильно все робити. Існують різні рівні любителів, наша команда виступає на найвищому з них. Хтось грав в дворовому хокеї, все знають ази гри. Однак тих, хто закінчив хокейну школу, ми не беремо - таке правило Нічний хокейної ліги. Тут все грають чисто через любов до хокею, не через грошей ».

«У нас хороший, здоровий колектив, - зазначає Якуцени, - Хлопці дотримуються дисципліни, якщо тренування і пропускають - то тільки з поважних причин, вони ж ще й працюють. Команда молода, середній вік - 30 років. Люди самі різні - менеджери, робітники, навіть керівники. Але в роздягальні всі рівні. Сполучені команди - обов'язковий момент. Перед початком сезону завжди збираємося разом, розмовляємо на НЕ хокейні теми ».

Нападник «Заряду» Кирило Костромітін - з хокейний сім'ї: «У нас справжня династія. Батько виступав за майстрам, брат - зараз грає. Але в сім'ї, як то кажуть, не без білої ворони. На професійному рівні я ніколи не грав, тільки в любителях. Навчання займало весь час, і на хокей його практично не залишалося. За професією я менеджер, економіст, працюю за фахом на невеличкий керівної посади ».

«Три невід'ємні складові мого життя - хокей, сім'я і робота, - продовжує Костромітін, - Сім'я - на першому місці, робота - на другому, хокей - на третьому. Хокей - це моє улюблене заняття і, можна сказати, професійне хобі. Сім'я, буває, ревнує. У нас тренування два рази в тиждень плюс гри, все пізно ввечері. Але дружина вже звикла і все розуміє ».

Капітан команди В'ячеслав Нехаев кожен раз їздить на ігри і тренування за 90 км - з Южноуральська до Челябінська. Причому не один, а з усією своєю родиною. «Ми любимо хокей, тому весь тягар по плечу, - пояснює В'ячеслав, - Діти, старший син і дві дочки, з нами теж їздять, активно вболівають за папу, за команду. Навіть кричалки свої придумують. Їм дуже подобається. Сім'я підтримує у всьому. Розуміють, що батько займається улюбленою справою. Я вдячний долі, що зараз у мене є можливість грати на закритому льоду в Нічний хокейній лізі ».

А ось Івану Королеву доводиться долати ще більшу відстань - на ігри він їздить з далекого Сочі: «Зараз я проживаю на два міста. Буває, мені доводиться летіти тільки заради гри в Челябінськ, жертвувати якимись справами. На ігри плей-офф готовий переїхати на весь час. Тут, в Сочі, теж постійно тренуюся і граю в місцевій лізі. Так що дуже сильно чекаю партнерів по команді на Фестиваль Нічний хокейної ліги ».

«Команда« Заряд »взяла колишнього суперника до своїх лав»

У цьому сезоні в аматорському хокеї Челябінській області сталася велика подія - об'єдналися дві відомі команди «Аизовец» і «Заряд».

Команда «Аизовец» була створена на южноуральской арматурно-ізоляторному заводі в кінці 2013 року і за цей час домоглася дуже великих успіхів. Південноуральські гравці три рази потрапляли на Фестиваль Нічний хокейної ліги в Сочі, в 2015-му зайняли друге місце, а рік по тому стали чемпіонами в дивізіоні «18+».

Хокейний клуб «Заряд» був заснований в 2015-му році на базі аматорської команди «Майстер Крафт» з ініціативи відомого нападника Даніса Заріпова. Він небайдужий до стану справ в аматорському хокеї в своєму рідному Челябінську і навіть привозив Кубок Гагаріна в офіс Нічний ліги. Заріпов вийшов з ідеєю створити боєздатну команди з друзів-любителів і назвати її на честь компанії «заряд», першого в Росії виробника композитних хокейних ключок. У свій дебютний сезон команда виступила успішно, проте поступилася «Аізовцу» право поїхати на Фестиваль Нічний ліги.

«У минулому сезоні команда« Заряд »програла« Аізовцу », - пояснює В'ячеслав Нехаев, - Зараз вона взяла колишнього суперника до своїх лав. У «Аізовца» була задача виграти Фестиваль в Сочі. Найвищий результат був досягнутий, план виявився виконаний. Зараз ми об'єдналися з «Зарядом», готові знову завоювати перше місце в Росії і довести, що челябінський хокей - кращий ».

«Компанія російських хокейних ключок« заряд »є головним спонсором команди, - продовжує В'ячеслав, - Ми граємо і забиваємо цими чудовими ключками. Я всім їх рекомендую як найбільш легкі, міцні і зручні. Сам особисто задоволений - грав «заряд» в травні на фестивалі в Сочі, забив два голи, віддав дві передачі, а наша команда виграла. І до сих пір ключка не зламалася ».

«Чесно кажучи, перші ключки« заряд », які мені прислали на пробу, мені не сподобалися, - каже Іван Корольов, - Я грав ключкою Жені Кузнєцова, яку він мені подарував. Але в цьому році я спробував вдосконалений «заряд» і повністю поміняв свою думку, ніякі «Bauer» і «Easton» вже не потрібні. Зараз російські ключки конкурентоспроможні з будь-якими брендами ».

«Фестиваль Нічний хокейної ліги - шикарне захід»

Фестиваль Нічний хокейної ліги - головна подія для всіх любителів країни. Він традиційно проходить в травні в Сочі за участю президента Володимира Путіна, який сам любить і активно просуває хокей. Це велике спортивне свято, де, як би банально це не звучало, немає тих, хто програв.

«У перший раз з командою« Аизовец »ми зайняли 13-14 місце, - розповідає Кирило Костромітін, - Наступного разу - друга, програли в фіналі команді« Моноліт »з Нижнього Новгорода. І, нарешті, цієї весни ми приїхали більш підготовленими, згуртованими, знаючи що і як. Тому і стали чемпіонами фестивалю, обігравши в півфіналі якраз «Моноліт», а в фіналі - «Яр Легенду 17» з Ярославля. Фестиваль - це інше життя. Це шикарне захід, який популяризує наш вид спорту. Для багатьох фестиваль вже став сімейним, приїжджають з дітьми і дружинами. Це навіть дисциплінує - як на майданчику, так і поза нею ».

«Перш за все, фестиваль - це спілкування, - говорить уже В'ячеслав Нехаев, - Це можливість поділитися досвідом з хлопцями з інших регіонів, дізнатися, як вони розвивають у себе хокей і як справляються зі складнощами. Як то кажуть, вік живи - вік учись. Мені вже 36 років, але я розумію, що багато чого ще не знаю. Чим добре бути любителем - щороку ти пізнаєш все нове і нове ».

«Три роки тому я їздив на фестиваль з« Аізвоцем », і мені дали приз кращого гравця команди, - згадує вже Іван Корольов, - Все зроблено на найвищому рівні, кілька тисяч учасників, багато з сім'ями. Також приїжджають зірки хокею і естради, багато цікавих заходів. Єдине, що в дивізіоні «18+" не розігрують великі призи, як в чемпіонаті «+40», де можна виграти льодовий палац. Але в будь-якому випадку грати в такій атмосфері - безцінне ».

Традиційно фестиваль закінчується гала-матчем, в якому беруть участь легенди вітчизняного хокею, перші особи держави, представники шоу-бізнесу та самі гравці-аматори. «У цьому році ми поїхали раніше, а чемпіонат« 40+ »закінчився пізніше, - розповідає Кирило Костромітін, - А два перших роки ми ходили на гала-матч, спостерігали за грою наших великих гравців і президента Володимира Путіна. Те, що він почав займатися хокеєм тільки кілька років і в такому віці, це дорогого коштує. Думаю, що на рівні любителів в дивізіоні «Надія» він може грати спокійно ».

Думаю, що на рівні любителів в дивізіоні «Надія» він може грати спокійно »

«Ми довели, що в Челябінську є не тільки« Трактор »

В цьому році об'єднана команда «Заряд» також націлена тільки на максимальний результат. «У нас одне завдання - поїздка в Сочі, - говорить Ян Якуцени, - А там довести, що наші аматорські команди є найсильнішими в країні, що хокей в Челябінську жив, живий і буде жити завжди. Свого часу «Центуріон» виграв турнір ветеранів «40+» і отримав в подарунок льодовий палац, який побудував поруч з дитячою школою. Ми всі змогли довести, що в Челябінську є не тільки «Трактор».

Хоча виграти регіональний етап буде не так просто: у «заряд» є дуже сильний суперник «Удар», який і переміг в матчі відкриття челябінської Нічний ліги. «Нічого страшного, що ми програли в першому матчі, немає, - зазначає В'ячеслав Нехаев, - Нам показали наші слабкості. Вдячні за це супернику і постараємося більше таких помилок не допускати ».

Однак мрії челябінських любителів обмежуються не тільки Фестивалем Нічний хокейної ліги. «Хочу залишатися в хокеї якомога довше і в майбутньому збираюся стати тренером, - каже В'ячеслав, - Багато що переймаю у нашого головного тренера Яна Якуцени, намагаюся в Южноуральська передавати досвід молодим хокеїстам. У нас є дитяча команда «Метеор», яку всіляко підтримуємо ».

«Шкода, що поки немає європейських, світових чемпіонатів серед аматорів, - зазначає Іван, - Мрію потрапити в аматорську збірну Росії, якщо вона коли-небудь з'явиться. Але і так дуже подобається грати. Хокей не набридає ніколи, можу грати хоч кожен день! Після роботи це відмінна можливість зняти стрес, поспілкуватися з друзями і отримати задоволення від гри ».

«Хотілося б стати багаторазовим чемпіоном Фестивалю, - ділиться своїми мріями Кирило, - Збираюся пограти 7-8 років в дивізіоні« 18+ », а потім перейти з великим досвідом гри в« 40+ », де також цікаво грати і приємно перемагати. Челябінський «Центуріон» тому прекрасний доказ. Так що дай бог до 80 років її пограти! ».