Полезные материалы

Колишній завгосп посольства Росії в Аргентині погодився пройти детектор брехні

Фігуранти гучної справи про спробу контрабанди близько 400 кілограмів кокаїну заперечують свою причетність до злочину. Один з них - колишній завгосп посольства Росії в Аргентині Алі Абянов навіть висловив готовність пройти так званий детектор брехні Фігуранти гучної справи про спробу контрабанди близько 400 кілограмів кокаїну заперечують свою причетність до злочину

Фото: depositphotos.com

Business FM стали відомі подробиці кримінальної справи трьох громадян Росії, заарештованих в грудні 2017 року, в рамках гучної справи про 12 валіз з кокаїном, які знайшли в 2016 році в диппредставництві Росії в Аргентині. Знаходяться в СІЗО колишній завгосп посольства Алі Абянов, а також підприємці Володимир Калмиков і Іштімір Худжамов стверджують, що не мають відношення до знайденого зілля.

При цьому на допитах вони підтвердили, що спілкувалися колишнім співробітником посольства РФ в Берліні Андрієм Ковальчуком. Останнього вважають організатором каналу постачання наркотиків.

Алі Абянов, Володимир Калмиков і Іштімір Худжамов були заарештовані в грудні минулого року в рамках кримінальної справи, яку порушив в листопаді 2017 року Слідчий департамент МВС. Їм пред'явили звинувачення в замаху на контрабанду наркотичних засобів (ч.3 ст.30 - ч.4 ст. 229.1 КК РФ) і в спробі незаконного виробництва, збуту або пересилання наркотиків (ч.3 ст.30 - ст.228.1 КК РФ) .

Сама ж історія, яка лягла в основу кримінальної справи, сталася півтора року тому, але була розголошена лише днями аргентинськими владою. Вони заявили про виявлення на території посольства Росії 12 валіз з кокаїном. Зілля найвищої якості готувалося для переправлення до Європи. А вага партії склав 389 кілограмів. Його вартість на чорному ринку могла сягати приблизно 50 млн євро.

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова уточнила, що підозрілу знахідку виявили ще півтора роки тому в одному з допоміжних будівель посольства Росії в Буенос-Айресі - шкільно-житловому комплексі. Її знайшов посол Росії в Буенос-Айресі Віктор Коронеллі, який зв'язався з аргентинськими правоохоронцями. Було порушено кримінальну справу.

За даними різних зарубіжних ЗМІ, в ході нього з'ясувалося, що валізи потрапили на територію посольства завдяки Андрію Ковальчуку. Раніше він працював в посольстві РФ в Берліні. Уже після звільнення організував бізнес з постачання елітних товарів (алкоголю, кави тощо). Щоб уникнути додаткових високих мит, він переправляв товари, використовуючи свої зв'язки з працівниками диппредставництв, серед яких і був Абянов. Він звільнився більше року тому. Затримали його і двох столичних підприємців вже після проведення спільної аргентино-російської спецоперації. Її організували в грудні 2017 роки для того, щоб відстежити канал постачання кокаїну і вийти на всіх учасників кримінальної схеми. Для цього кокаїн замінили борошном, а в валізи встановили датчики.

За відомостями агентства «Росбалт», валізи відправили в Москву після того як Абянов нібито заявив, що в них його речі, і попросив вислати йому на батьківщину. Їх зустрічали Володимир Калмиков і Іштімір Худжамов.

За відправку вантажу в обхід митниці були в Аргентині затримані кілька людей, серед яких були два вихідця з республік колишнього Радянського Союзу Олександр Чикало і місцевий поліцейський Іван Близнюк. Що ж стосується Андрія Ковальчука, то його оголосили в міжнародний розшук. За деякими даними, в даний час він проживає на території Німеччини. У Росії йому також заочно пред'явили звинувачення, а суд санкціонував його заочний арешт.

Як стало відомо Business FM, 8 лютого в ході розгляду клопотання СД при МВС про продовження терміну арешту Алі Абянову (він є етнічним татарином), а також Володимиру Калмикова та Іштіміру Худжамову захисники фігурантів просили змінити їм запобіжний захід на домашній арешт. Так, захисник Абянова Олександр Костанянц апелював до того, що його клієнт є громадянином РФ, має постійно місце проживання в Москві і раніше ні в чому поганому помічений не був. Однак суд за клопотанням слідства продовжив обвинуваченим термін перебування в СІЗО до середини квітня. Незважаючи на незгоду з прийнятим рішенням, захисник сказав Business FM, що не буде оскаржувати його, тому що не бачить в цьому сенсу.

При цьому Олександр Костанянц стверджує, що його підзахисний не мав відношення до контрольованої поставки і нічого не знав про наркотики. Він підкреслює, що не був затриманий на місці злочину - при отриманні товару. Його клієнта зупинили по дорозі додому. «Якби він був замішаний, він зробив би якісь заходи. А він навіть не в курсі. Він спокійно жив тут, працював на території Москви. Він дзвонив в посольство, МЗС, спеціальні підрозділи МЗС, які розподіляють технічних працівників після відряджень в різні країни, його тримали на контролі як заслужив авторитет співробітника, щоб продовжити йому контракт. І при такій ситуації його заарештовують на вулиці, при вході в квартиру », - повідав подробиці адвокат.

Він підкреслив, що ні Абянов, ні інші фігуранти провину не визнали. «Як він може визнавати щось, якщо він нічого не знав?», - сказав захисник. На думку Костанянца, фігуранти потрапили в поле зору правоохоронців лише тому, що «перебували на зв'язку» з Андрієм Ковальчуком «з якихось інших питань». Він вважає, що передбачуваний організатор контрабанди наркотиків після того, як зник, навмисно пустив правоохоронців по помилковому сліду і перевів їх на осіб, які не були задіяні в його схемі. Це було зроблено для того, щоб відвести їх від справжніх співучасників, вважає він.

Адвокат розповів: його підзахисний не заперечував, що, працюючи в Аргентині в 2012-2016 роках, він знав і спілкувався з Ковальчуком. Останній, за його словами, нерідко бував в посольстві Росії, привозив і відвозив якісь документи і речі. При цьому він позиціонував себе як авторитетного фахівця в галузі охорони посольств, колишнього силовика і генерала і обіцяв допомогу в подальшому працевлаштуванні. «Вони дружили», - сказав адвокат.

Він розповів, що недавно його клієнт пройшов судово-медичну психолого-психіатричну експертизу в лікарні імені Алексєєва, яка визнала його осудним. Також захист вже подала клопотання про допит Алі Абянова за участю поліграфа (так званий детектор брехні). Юрист вважає, що, хоча закон і дозволяє якусь провокацію з метою збору доказів, проте в даному випадку для контрольованої поставки не було підстав. У справі відсутній склад і подію злочину. Адже самі наркотики так і залишилися на території Аргентини.

До речі, за даними «Росбалта» , На допитах обвинувачені нібито заявили, що стали жертвами провокації. Вони показали, що в 2016 році повинна була відбутися поставка елітної кави. Але хтось підмінив його на кокаїн.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

«Як він може визнавати щось, якщо він нічого не знав?
Ru в ваші джерела новин?