Полезные материалы

В'ячеслав Кравцов після дебюту в НБА: "Три тижні спустошував холодильник одноклубника"

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

29 грудня 2012, 9:40 Переглядів:

В'ячеслав Кравцов.

Після унікального дебюту в НБА український центровий "Детройт Пістонс" В'ячеслав Кравцов розповів Сегодня | Спорт , Чому живе в іншому місті, яке прізвисько дали йому партнери по команді, чому він не розуміє їх англійська і з ким зустріне Новий рік.

- Слава, твій дебют у НБА, такий довгоочікуваний, вийшов дуже незвичайним. Вперше в матчі НБА ти вийшов пробивати штрафні замість травмованого партнера ...
- Коли травмувався Родні Стакі, хлопці говорили мені, щоб я розминався, - мовляв, зараз вийду. Я був впевнений, що вони жартують, адже Стакі є захисником, а я центровим. І тут вони стали пояснювати мені американське правило, за яким саме тренер команди-суперника має право вибирати, хто буде пробивати штрафні, якщо той, на кому фолили, не в змозі цього зробити. Не встигли вони договорити, як мене вже покликали судді на майданчик. Зал просто вибухнув! Мабуть, вболівальники дуже хотіли побачити мене нарешті в грі, щоб упевнитися, що я все-таки справжній (сміється). В голові в цей момент був повний сумбур. Вперше вийти в четвертій чверті 29-й за рахунком гри своєї команди, та ще викликати своїм виходом реакцію 20-тисячного залу ... Було дуже важко кидати ці штрафні, але я забив один з них! Мене незабаром замінили, дали трохи прийти в себе, а потім знову пустили в бій догравати останні п'ять хвилин зустрічі. Ось тут я вже настільки увійшов в азарт, що хотів не просто забити свої перші очки з гри, а нахабно, вперто і навіть десь нерозумно йшов на кидок зверху, навіть якщо до цього не особливо розташовувала ситуація. У перший раз я зробив пробіжку, а в другій все-таки домігся свого!

- Не прикро, що тобі так довго не давали шансу проявити себе в грі?
- Мені здається, це несправедливо. У перших передсезонних іграх я себе почував впевнено, а потім став грати тільки в "відро" час, що не дозволяло показати себе сповна. А з початком регулярного сезону і зовсім став надягати костюм і підтримувати хлопців з другого ряду. Тренер нічого не пояснював, говорив тільки, що час ще не настав, що мені потрібно адаптуватися, звикнути до американського стилю гри ... Але в спорті легко не буває. Я продовжую працювати і чекати свого шансу.

- Розкажи, як облаштувався в Детройті - все-таки це твій перший самостійний досвід життя за кордоном.
- Знімаю квартиру сам, в Бірмінгемі - це на відстані двадцяти хвилин від арени "Обурн Хіллс", де виступає наша команда, і сорока п'яти хвилин від самого Детройта. Чому в Бірмінгемі? Ви знаєте, ніхто з гравців не живе в Детройті - кажуть, в цьому місті дуже небезпечно, а ввечері і зовсім не можна виходити на вулицю. Хоча основною причиною все ж варто назвати відстань до арени, де проводиш дуже багато часу в тренуваннях та іграх, а з Детройта до неї все-таки близько години їзди. Та й скаржитися гріх - в моєму місті дуже затишно і красиво, є два великих кінотеатру, клуби, магазини та інше. Так що команди у всіх видах спорту і селять своїх гравців саме в Бірмінгемі. Я вже встиг побувати на матчах з бейсболу та американського футболу. Від останнього - в захваті!

- Тобто, ось так приїхали і відразу зняли квартиру в незнайомому місті?
- Взагалі-то, коли я тільки приїхав, мене поселили в готель. Думав, за пару днів знайду собі знімну квартиру, але це виявилося важче, ніж я думав. Так що через тиждень мене на деякий час запросив пожити в своєму будинку наш шведський форвард Йонас Жеребко. Я погодився і прожив у нього цілих три тижні, нахабно спустошуючи його холодильник (посміхається).

- Чи є якийсь ритуал для новачків в "Детройті"?
- Не знаю, мені ніякої ритуал проходити не довелося. Мене, як найстаршого з п'ятьох новачків цього сезону, і зовсім намагаються не чіпати. Хіба що доводиться хором співати пісні в честь днів народження, різдвяні пісні тощо. А взагалі, сам колектив дуже хороший, і хлопці мені багато допомагають, коли це необхідно. Чесно кажучи, це навіть трохи незвично, коли немає ні "зазвезділся", ні "ізгоїв", як це часто буває в українських командах.

- Проблем з мовою не було?
- Чесно кажучи, коли я їхав сюди, то думав, що досить добре знаю англійську мову, а вже баскетбольну термінологію - тим більше. Виявилося, що це не зовсім так. Тут використовують цілу купу сленгових та скорочених позначень, так що я іноді замислювався, а в ту чи країну я приїхав? І взагалі, англійською чи тут розмовляють?

- Прізвище тобі дали?
- Звичайно. Ім'я "В'ячеслав" ніхто вимовити так і не зміг, навіть прізвище Кравцов вони жодного разу не змогли правильно вимовити. До сих пір кажуть або "Красов", або "красти". Згодом почали називати мене просто "Слав" або "Славо". А зовсім недавно мені дали прізвисько "Славотрон" - це щось пов'язане зі світом трансформерів, але мені сподобалося.

- З ким спілкуєшся поза майданчиком?
- Періодично підходять журналісти нашої команди "Пістонс" - їх близько десяти чоловік. Багато спілкувався з Олексієм Печеровим і Кирилом Фесенко , Які виступали в НБА і дали мені чимало порад. Також зустрічав людей з команди тренера національної збірної України Майка Фрателло. До речі його асистент Ед Пінкні, що працює в тренерському штабі "Детройта", як-то зізнався мені, що вони напевно підписали б не мене, а Фесенко, якби не його простуда.

- Як проходить в клубі НБА тренувальний процес?
- Як такі, серйозні тренування були лише в предсезонке - ось там і був закладений фундамент. Зараз, через щільний графік ігор, контактні тренування проходять максимум два-три рази на тиждень і тривають не більше тридцяти хвилин. Правда, за два з половиною години до гри, теж в обов'язковому порядку, проводяться півгодинні тренування: гравці розбиваються на групи по два-три людини і займаються індивідуально з тренерами. Ось тут-то з мене і "відривається" по повній програмі тренер "Пістонс" по "великим" Рой Роджерс.

- Як плануєш зустрічати Новий рік?
- Ще на католицьке Різдво до мене приїхав брат з дружиною - вони залишаться у мене до православного Різдва, так що Новий рік зустріну в компанії своєї дівчини і найближчих родичів. Як кажуть, "користуючись нагодою", хочу привітати всіх українських любителів баскетболу з наступаючими святами, побажати бути щасливими і терплячими. Ну, а я, перебуваючи по той бік океану, постараюся, щоб ви чули про мене хороші новини.

ВЗЯВ "ЗОЛОТО" І ПОЇХАВ НА $ 3 МЛН

Ім'я: Вячеслав Кравцов
Народився: 25.08.1987 в Одесі

Український центровий (211 см) починав свою кар'єру в БК " Київ "(2005-2010). У 2009 році виставив свою кандидатуру на драфт НБА, але обраний не був. У 2010-му перейшов в БК" Донецьк ", Який очолив працював в Києві сербський тренер Саша Обрадович. У 2012 році в складі донецької команди вперше став чемпіоном України. Після чого підписав контракт з клубом НБА" Детройт Пістонс "- на $ 3 млн за два роки. Головний тренер команди Лоуренс Френк поки не довіряє Славі грати, він навіть в заявку потрапляє зрідка. Дебют Кравцова відбувся 21 грудня - 6 хвилин,
3 очка, 2 втрати.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "В'ячеслав Кравцов після дебюту в НБА:" Три тижні спустошував холодильник одноклубника "". інші Новини баскетболу дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Музика

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Не прикро, що тобі так довго не давали шансу проявити себе в грі?
Чому в Бірмінгемі?
Тобто, ось так приїхали і відразу зняли квартиру в незнайомому місті?
Чи є якийсь ритуал для новачків в "Детройті"?
Проблем з мовою не було?
Тут використовують цілу купу сленгових та скорочених позначень, так що я іноді замислювався, а в ту чи країну я приїхав?
І взагалі, англійською чи тут розмовляють?
Прізвище тобі дали?
З ким спілкуєшся поза майданчиком?
Як проходить в клубі НБА тренувальний процес?