Полезные материалы

Які каші можна їсти при цукровому діабеті 2 типу: глікемічний індекс круп і їх корисні властивості

  1. переваги
  2. Раціон харчування при діабеті
  3. особливості приготування
  4. пшоняна
  5. гречана
  6. Перлова і ячна
  7. кукурудзяна
  8. Пшенична
  9. льняна
  10. горохова
  11. манна
  12. рисова
  13. Які каші можна їсти при цукровому діабеті 2 типу?
  14. Відео по темі

Діабет - серйозне ендокринне захворювання, що виявляється в інсулінозалежності, вилікуватися від якого практично неможливо.

Можна поліпшити самопочуття хворого і призупинити розвиток симптомів, якщо він буде дотримуватися всіх рекомендацій лікаря і строго дотримуватися харчову дієту протягом усього життя, виключивши з раціону всі швидкі вуглеводи .

Для підтримки необхідного рівня глюкози в крові, діабетикам необхідно скласти раціон харчування в основному зі складних (тривалих) вуглеводів, тому важливим елементом харчування хворого будуть різні види каш.

Каша надовго насичує енергією і більшістю речовин, які є обов'язковими для нормального функціонування організму. Однак перш ніж запасатися крупами, хворий повинен дізнатися, які каші можна їсти при діабеті 2 типу, а також при недугу 1 типу, і як їх правильно приготувати.

переваги

Каша, як блюдо, найважливішим інгредієнтом якого є крупа, зварена на воді або молоці, включається в раціон всіх людей, які дотримуються здорового способу життя і стежать за правильністю харчування Каша, як блюдо, найважливішим інгредієнтом якого є крупа, зварена на воді або молоці, включається в раціон всіх людей, які дотримуються здорового способу життя і стежать за правильністю харчування.

Крупи, використовувані при приготуванні страви, містять унікальний склад корисних речовин, в тому числі складних вуглеводів, які перетравлюються організмом довше інших видів їжі, через що виділяється глюкоза повільно всмоктується в кров і не викликає різкого підвищення рівня глюкози.

Саме тому потрібно знати, які каші при цукровому діабеті можна застосовувати, адже вони є основою раціону людини з ослабленим імунітетом.

Перед приготуванням каші для діабетика потрібно дізнатися показник впливу крупи після її вживання на рівень глюкози в крові, який називається глікемічний індекс .

Раціон харчування при діабеті

Оскільки харчуватися одними кашами неможливо, щоб підтримати хворий організм, необхідно урізноманітнити раціон харчування.

при складанні щоденного меню потрібно дотримуватися співвідношення органічних речовин - 16% білкової їжі, 24% жирів, 60% складних вуглеводів, і наступних правил:

при складанні   щоденного меню   потрібно дотримуватися співвідношення органічних речовин - 16% білкової їжі, 24% жирів, 60% складних вуглеводів, і наступних правил:

  • основою харчування повинні стати продукти, що містять велику кількість волокон рослинного походження, які не перетравлюються шлунком повністю і не всмоктуються в стінки кишечника. До найбільш багатим такими волокнами і доступним будь-якій людині відносяться стручкова квасоля , Капуста, кабачок, помідори, огірки, редиска, деякі види салату, висівки , Обдирне житнє і вівсяне борошно, гарбуз, гриби;
  • м'ясні продукти з яловичини, курятини та кролика можна вживати тільки у вареному вигляді;
  • супи варяться на овочевому бульйоні;
  • сир рекомендується вживати щодня в будь-якому вигляді до 100 - 200 грам;
  • до 5 склянок всіх рідин в день, включаючи супи;
  • хлібних і макаронних виробів можна вживати приблизно 200 грам в день.

Продукти, що містять харчові волокна, повинні складати 50% щоденного раціону діабетика, другу половину від усього змісту їжі представляють зерна і крупи.

особливості приготування

Каші при цукровому діабеті 2 типу та 1 типу будуть корисні, якщо вони приготовані з дотриманням певних правил:

  • за один прийом їжі хворому можна з'їдати приблизно 200 грам (5 - 6 столових ложок) каші;
  • перш ніж готувати страву, крупу для нього промивають і перетирають. В процесі видаляється верхній шар, в якому міститься багато крохмалю, що не корисного для хворого організму;
  • не можна додавати цукор , Але після консультації з лікарем можна покласти чайну ложку меду;
  • варити кашу для діабетика потрібно тільки на воді. Можна додати трохи молока перед вживанням.

Дієтологи і лікарі рекомендують для збереження всіх корисних і поживних речовин крупу не варити, а замочувати у воді або кефірі.

пшоняна

Якщо говорити про те, які каші можна їсти при цукровому діабеті, слід почати з пшоняної. Адже однією з круп з низьким глікемічним індексом, який дорівнює 40, є пшоно, тому саме блюдо на його основі лікарі рекомендують включити в раціон харчування хворих на діабет людей.

Крім того, пшоняна каша багата корисними речовинами:

Крім того, пшоняна каша багата корисними речовинами:

  • протеїни стабілізують обмін холестерину і стимулюють жировий обмін в печінці;
  • марганець нормалізує вагу;
  • калій і магній нормалізують роботу серцево-судинної системи;
  • волокна пектину, крохмаль і рослинна клітковина ускладнюють процес всмоктування вуглеводів в кров;
  • вітаміни (групи В, фолієва і нікотинова кислота) нормалізують всі обмінні процеси організму і кровотворення.

Пшоняну кашу готують на воді без додавання інших інгредієнтів і вершкового масла.

Часте вживання пшоняної каші в рідкісних випадках може призвести до запорів.

гречана

Лікарі і дієтологи рекомендують діабетикам вживати гречану кашу щодня, тому що у гречки невисокий глікемічний показник - 50 - і дивно багатий склад вітамінів та інших корисних поживних речовин:

  • амінокислоти підтримують життєдіяльність всіх систем організму і поставляють енергію м'язам;
  • мікроелементи (магній, залізо, кальцій, йод) нормалізують і сприяють підвищенню імунітету;
  • флавоноїди підтримують протипухлинний імунітет організму і попереджають ожиріння печінки.

Щоб приготувати гречану кашу, крупу не потрібно варити, можна її залити гарячою водою або кефіром , Залишити на ніч і на сніданок каша буде готова. Особливо корисною для людей, хворих на діабет, вважається зелена гречка, яку можна проростити самостійно в домашніх умовах.

Іноді гречана крупа викликає алергічні реакції, викликані високим вмістом амінокислот і їх індивідуальною непереносимістю.

Перлова і ячна

Перлова і ячна каша однакові за складом, тому що обидві крупи отримують з ячмінного зерна: перловка методом шліфування, а ячка - дробленням. Однак ці каші володіють різним глікемічним індексом - перловка (ГІ - 22) довше розщеплюється під час травлення і тому вона найбільш цінна при діабетичної дієті. А глікемічний індекс ячної каші становить близько 35 од.

Ячна і перлова - каші корисні при цукровому діабеті, адже вони містять такі мікроелементи: Ячна і перлова - каші корисні при цукровому діабеті, адже вони містять такі мікроелементи:

  • лізіновая амінокислота уповільнює процес старіння в організмі;
  • вітаміни А, групи В, Е, РР покращують стан шкіри;
  • глютен сприяє швидкому виведенню шкідливих речовин з організму;
  • рослинні волокна насичують організм білками.

Перлову кашу потрібно з обережністю вживати людям, схильним до проблем з травленням і метеоризму.

кукурудзяна

Кукурудза допомагає нормалізувати ліпідний обмін в організмі Кукурудза допомагає нормалізувати ліпідний обмін в організмі.

Кукурудза не може бути рекомендована до вживання людям, що страждають на діабет будь-якого типу, тому що володіє високим глікемічним показником - 70, який збільшується при приготуванні, якщо додати додаткові інгредієнти (масло, молоко).

Багато хто плутає кукурудзяну крупу і кукурудзяні рильця, що підтримують загальний стан організму і знижують рівень цукру в крові, які продаються в аптеці і дійсно рекомендовані як частина терапії при діабеті.

Кукурудзяну кашу можна приготувати діабетикові в рідкісних випадках після консультації з лікарем.

Пшенична

Пшенична крупа, що володіє глікемічним показником, рівним 45, може бути присутнім в раціоні хворого на діабет не тільки як каша, але і як висівки Пшенична крупа, що володіє глікемічним показником, рівним 45, може бути присутнім в раціоні хворого на діабет не тільки як каша, але і як висівки.

У складі цієї крупи міститься велика кількість рослинних волокон і пектину, який сприяє нормальному жовчовиділення, функціонуванню кишечника і тим самим перешкоджає відкладенню жирів.

Найбільш корисною вважається каша з пророщеної пшениці.

льняна

Насіння, з якого виготовляється лляна каша при діабеті 2 типу та 1 типу, містить жирні кислоти Омега-3-6, які збільшують сприйнятливість тканин і м'язів організму до засвоєння інсуліну, і може бути присутнім в раціоні діабетика.

Насіння, з якого виготовляється лляна каша при діабеті 2 типу та 1 типу, містить жирні кислоти Омега-3-6, які збільшують сприйнятливість тканин і м'язів організму до засвоєння інсуліну, і може бути присутнім в раціоні діабетика

Лляна каша "СТОП діабет"

Також вона входить до складу продуктів, спеціально розроблених для профілактики діабету, тому що містить речовину, аналогічне інсуліну людини. А глікемічний індекс лляної каші дорівнює всього 35 одиницям.

горохова

горохова

Якщо говорити про те, які каші можна їсти при підвищеному цукрі в крові, не можна не згадати горохову.

Горох як і інші бобові вважається одним з основних продуктів в раціоні діабетика.

Він має низький глікемічний показник - 35 і містить амінокислоту аргінін, яка сприяє засвоєнню інсуліну організмом. Горохову кашу слід варити на воді, додавши сіль за смаком.

Попередньо горох потрібно замочити у воді для набухання.

манна

Манна крупа не просто небажана в раціоні людини хворого на діабет, але вона просто небезпечна, тому що служить джерелом швидких вуглеводів, які підвищують рівень цукру в крові. При цьому в манній крупі практично немає волокон і клітковини.

рисова

Рис буває декількох видів - білий шліфований, дикий, коричневий, басматі і бурий. Вживати часто білий рис шкідливо навіть здоровій людині, тому що він має глікемічний показник, що дорівнює 90, і може провокувати набір ваги.

У раціон діабетика можна вводити рисову кашу з бурого, дикого сорту і басматі, які містять безліч корисних речовин: У раціон діабетика можна вводити рисову кашу з бурого, дикого сорту і басматі, які містять безліч корисних речовин:

  • фолієва кислота нормалізує обмін речовин;
  • вітаміни групи В, Е, РР зміцнюють стінки кровоносних судин;
  • рослинні волокна допомагають позбавлятися від холестерину, шлаків і токсинів.

Перед варінням рис потрібно замочити в холодній воді на кілька часов.т

Які каші можна їсти при цукровому діабеті 2 типу?

Діабет 2 типу - найбільш поширена форма цієї хвороби, яка характеризується зниженням здатності тканин організму засвоювати глюкозу. Хворий не завжди потребує інсулінотерапії, але без дотримання дієти полегшення симптомів неможливо.

Якщо говорити про те, які корисні каші при діабеті 2 типу, то хворому рекомендується включити в раціон горохову, гречану, вівсяну і пшеничну каші.

Вони варяться з круп, що містять велику кількість рослинних волокон, клітковини, і мають низький глікемічний показник.

Відео по темі

Яку кашу можна їсти при цукровому діабеті 2 типу, а яку ні? Дізнатися це можна з даного відеоролика:

В цілому, поєднання діабет і каші є допустимим, а іноді і дуже корисним. Дотримуючись дієти, хворий на діабет все-таки може скласти досить різноманітний і смачний раціон. При цьому обов'язково потрібно враховувати особливості складу і способи приготування кожної крупи, щоб отримати від неї максимальну користь і часом не підвищити рівень цукру в крові.

Які каші можна їсти при цукровому діабеті 2 типу?