Полезные материалы

Буряк при діабеті | корисні властивості і протипоказання

  1. Корисні властивості продукту
  2. калорійність буряка
  3. Глікемічний індекс продукту
  4. Протипоказання
  5. висновки

Практично немає захворювань, при лікуванні яких не потрібні були б якісь обмеження в дієті. Буває, що продукти харчування відіграють набагато більшу роль, ніж медичні засоби. А це означає, що тоді потрібно прописувати своє життя по кроках, щоб якомога швидше позбутися від недуги. Одне із захворювань, протягом якого в значній мірі залежить від їжі - цукровий діабет. Існують продукти, які погіршують здоров'я пацієнта, але є й ті, які можуть навіть вилікувати хворобу. Розглянемо, який вплив має буряк при діабеті. Чи можна вживати цей продукт? Чи надає він корисну дію на організм. Чи підвищує буряк цукор в крові?

Отже, якщо буде стояти питання, чи дозволено буряк при діабеті, то можна сміливо стверджувати, що так. Звичайно, є ряд ситуацій, коли відповідь буде трохи іншим. Але в цілому даний продукт є навіть корисним для діабетиків, особливо, якщо його правильно вживати.

Корисні властивості продукту

Буряк - дуже популярний овоч. Обумовлено це кількома причинами. По-перше, це дуже дешевий продукт, який можна придбати в будь-який час року, і завжди він буде мати відмінні споживчі якості. По-друге, з нього можна приготувати багато відомих і корисних страв - вінегрет, борщ. Також дуже популярна страва, де використовується буряк - салат з чорносливом.

У чому ж користь продукту? Тут є дуже багато мікроелементів. Також буряк містить вітамін С і речовини групи В. За рахунок наявності біофлавоноїдів і рутина зміцнюються стінки судин.

Але тим, хто страждає на діабет, важливі не тільки корисні властивості овоча, і рівень цукру в ньому, а й інші показники такі як калорійність, хлібні одиниці
Але тим, хто страждає на діабет, важливі не тільки корисні властивості овоча, і рівень цукру в ньому, а й інші показники такі як калорійність, хлібні одиниці. Дуже важливо знати глікемічний індекс овоча.

калорійність буряка

У даного овоча дуже низька калорійність, одна з мінімальних в своєму класі. Її значення становлять 42 ккал в кожних 100 м Крім того, тут дуже багато клітковини, зокрема, того типу, що розчиняється у воді. А це означає, що завдяки вживанню буряка можна очистити кишечник, привести його роботу в норму, навести порядок в природній мікрофлорі, стимулювати появу корисних бактерій.

А якщо всередині є відкладення небезпечних токсинів, овоч сприяє їх виведенню, бореться з надмірною кількістю холестерину і жирових відкладень. Це саме те, що потрібно при лікуванні діабету. При цьому неважливо, якого він типу.

Глікемічний індекс продукту

Відомо, що в цукровому буряку дуже багато глюкози, адже з неї роблять власне цукор. Як же справа йде з столовим буряком? Картина тут трохи краще, але все одно не дуже приємна для діабетиків. Будь-яка буряк має дуже високий глікемічний індекс, зокрема, це стосується вареного буряка. Тому рецепт буряка з яблуком, з горіхом, чорносливом (якщо вона варена) краще забути, адже в такому вигляді небезпека буде вище, ніж користь. Замість цього може використовуватися сирий буряк з часником, з якої виходить відмінний салат.

Особливо строго потрібно ставитися до дієти особам, з діабетом інсулінозалежного типу. Це означає, що їм слід повністю виключити зі свого раціону варений буряк, а сиру вживати в їжу вкрай рідко, за рекомендацією лікаря і з обережністю. Якщо ж хочеться вжити цей овоч у вареному вигляді, потрібно вивчити рецепти, як його правильно приготувати, щоб знизити глікемічний показник страви.

Що стосується діабету другого типу, то тут кулінарні правила не такі суворі, і є певні поступки, на які можна піти, не шкодячи своєму здоров'ю. Так, якщо щодня вживати не більше 120 г буряка в відварному вигляді, при цьому дотримуватись рекомендацій по її приготування, навряд чи буде сильно підніматися цукор. Якщо ви хочете приготувати вінегрет, це реально, якщо видозмінити рецепт і зробити все без картоплі, поживна цінність якої мінімальна, а глікемічний індекс дуже високий.
У борщі також можна прибрати картопляну частина, щоб додати буряк. Компенсувати її відсутність можна більшої порцією пісного м'яса. Також рекомендується робити це блюдо як можна менш жирним.

Якщо ви любите салат з буряка з чорносливом, можна його приготувати, але виключити з нього сухофрукти. Якщо салат є разом з зернистим сиром та іншими джерелами нежирних білків, шкоди від цього не буде.

Завдяки таким нехитрим правилам можна скорегувати свою вагу, поступово його знижуючи, а також привести в порядок кількість глюкози в крові. Поступово це призведе до того, що діабет другого типу відступить. Звичайно, довгостроковість результату залежить від самого пацієнта. Домігшись тимчасового одужання, потрібно підтримувати свій організм в нормальному стані і не допускати ситуацій, коли основні процеси метаболізму знову будуть патологічними. Ключовий шлях в лікуванні діабету 2 типу - зміна способу життя і суворе дотримання рекомендацій в дієті. Якщо це виконувати, можна отримати очікуваний результат.

Протипоказання

Може виникнути ситуація, коли лікар заборонить їсти буряк, і це буде цілком обгрунтовано. Отже, виділяють наступні протипоказання до застосування страв з буряка при цукровому діабеті:

  • різні захворювання шлунково-кишкового тракту.
  • мочекам'яна хвороба. У буряках ряд мікроелементів, а також речовин органічного походження (наприклад, оксалати), які можуть посилювати перебіг цієї хвороби, сприяючи зростанню конкрементів. Тому рекомендується уникати страв з неї при даної хвороби.
  • захворювання нирок - основна проблема, при якій протипоказано застосування буряка у діабетиків. Зазвичай цукровий діабет атакує саме цей орган. Якщо ж ще й дієта буде давати навантаження на нирки, вони можуть вийти з ладу.
  • в буряках міститься дуже багато оксалатів. За рівнем цих органічних речовин продукт може конкурувати хіба що з гречкою. Оксалати люблять утворювати камені і різні відкладення. Якщо є діабет, необхідно продукти, що містять солі щавлевої кислоти, зменшити у вживанні, оскільки хвороба вражає нирки, і вони не справляються зі стрімким зростанням відкладень.

висновки

Отже, буряк при цукровому діабеті цілком можна їсти, але не у всіх випадках. Цей продукт варто включити в свою дієту тільки тим, хто готовий ретельно стежити за своїми глюкозні показниками, регулярно проходити обстеження і коригувати дієту в разі різних погіршений. Не можна конкретно відповісти, чи можна окремому пацієнту, який намагається побороти цукровий діабет будь-якого типу, регулярно приймати буряк в стравах або в чистому вигляді. Для цього лікар повинен дослідити багато показників і спостерігати за пацієнтом.

Тому з цим питанням краще звернутися до свого ендокринолога. Він врахує тяжкість захворювання, індивідуальні особливості людини, перебіг і стан його хвороби.
Якщо ж буряк ви будете їсти, не забувайте, що сирий вона засвоюється краще і глікемічний індекс у такому вигляді значно нижче. Діабетикам слід уникати вареного буряка, і тоді не доведеться коригувати решту свого дієту.



Автор

Автор

Олена Анатоліївна Павлова

дієтолог

Чи можна буряк при діабеті?

5 (100%) 2 votes

Чи можна вживати цей продукт?
Чи підвищує буряк цукор в крові?
У чому ж користь продукту?
Як же справа йде з столовим буряком?