Полезные материалы

Чи можна їсти рис при цукровому діабеті?

Дієта грає важливу роль для здоров'я, особливо для людей, які страждають на діабет. Багато людей задаються питанням, як їжа з високим вмістом вуглеводів впливає на здоров'я.

Цукровий діабет є захворювання, коли організм не виробляє достатньо інсуліну. Інсулін грає вирішальну роль для підтримки нормального рівня цукру в крові. Є два основних типи діабету: цукровий діабет 1 типу та 2 типу.

Люди з діабетом мають високі рівні цукру в крові. Ця хвороба може пошкодити багато органів, якщо її не лікувати. Лікарі при діабеті радять:

Вибирати здорову їжу;

Регулярно виконувати фізичні вправи;

Приймати лікарські засоби, якщо це необхідно.

Людям з цукровим діабетом 1 типу потрібно інсулін. Люди з діабетом 2 типу часто керують своїм станом за допомогою дієти і фізичних вправ, а також за допомогою лікарських засобів.

Дієта грає важливу роль для здоров'я, особливо для людей, які страждають на діабет

(С) India

Вуглеводи є важливим джерелом енергії для організму. Вуглеводи містяться в продуктах харчування, які містять крохмаль і цукор. Прикладами є зернові, овочі і бобові, фрукти, молочні продукти і солодощі.

Коли цукор розщеплюється і поступає в кров, організм виробляє гормон інсулін. Інсулін допомагає цукру проникати в клітини. Після того, як клітини поглинають цукор, рівень цукру в крові падає. У людей з діабетом порушується здатність виробляти і використовувати інсулін.

Люди з діабетом 1 типу не можуть виробляти інсулін, тому вони приймають інсулін. Хворі на цукровий діабет 2 типу часто є стійкими до інсуліну. Крім того, вони часто відчувають труднощі з виробленням достатньої кількості інсуліну, щоб підтримувати рівень цукру в крові в межах норми.

Існують три різних типи вуглеводів - крохмаль, цукор і волокна. Крохмалі є складні вуглеводи, які містяться в крохмалистих овочах, таких як горох, картопля і кукурудза. До них відносяться також квасоля і цільні зерна.

Волокна, що надходять з рослин, не можуть бути переварені. Клітковина міститься в таких продуктах, як овочі, фрукти, цільне зерно, бобові і горіхи. На відміну від інших вуглеводів, клітковина не підвищує рівень цукру в крові, і це уповільнює засвоєння їжі. Рекомендується вживати від 20 до 35 грамів клітковини в день.

Цукор, як правило, всмоктується в організм швидше. Природний цукор міститься в молоці і фруктах. Цукор додають в консервовані фрукти, хлібобулочні вироби і оброблені харчові продукти.

Вуглеводи містяться і в НЕ крохмалистих овочах, таких як салат, перець, огірки, гриби. Вуглеводів мало в цих продуктах, оскільки вони мають високий вміст води.

Харчові продукти, які перетравлюються повільно, можуть запобігти збільшенню рівня цукру в крові після їжі. Вживання великої кількості вуглеводів швидше підніме рівень цукру в крові.

Високоуглеводние продукти, такі як зерно, крупи, макаронні вироби, рис і крохмалисті овочі не заборонені, але вони повинні вживатися в помірних кількостях.

Рис є зерном з високим вмістом вуглеводів, але його можна включити в харчування у відповідних кількостях. Одна третина чашки рису містить 15 грамів вуглеводів, а за один прийом рекомендується прийом 45-60 грамів вуглеводів. Харчування, яке включає здорові білки і жири, може уповільнити вплив рису на рівень цукру в крові.

Харчування, яке включає здорові білки і жири, може уповільнити вплив рису на рівень цукру в крові

(С) ISTOCK / STEPAN POPOV

Щоб визначити, як швидко їжа розщеплюється на цукор і всмоктується в кров, використовують глікемічний індекс. Продукти з високим глікемічним індексом піднімають рівень цукру в крові швидше і повинні вживатися в обмежених кількостях, їх необхідно поєднувати з продуктами з більш низьким глікемічним індексом.

Білий рис має більш високий глікемічний індекс, ніж коричневий рис, хоча індекс коричневого рису залежить від типу і марки. Різні сорти рису мають різні гликемические індекси. Вважається, що рисові пластівці і рисові коржі є дієтичними продуктами, але вони мають високий глікемічний індекс і не є ідеальними для здорового харчування.

Деякі коричневі сорти рису є необробленими і містять багато клітковини. Вони можуть бути частиною збалансованого харчування. Змішування коричневого рису з іншими продуктами допомагає збалансувати рівень цукру в крові.

Автори іншого дослідження вважають, що деякі жирні кислоти можуть підвищити ризик цукрового діабету 2 типу у жінок .

Сподобалася новина? Читайте нас в Facebook

Читайте нас в Facebook

Запрошуємо підписатися на наш канал в Яндекс Дзен

Сподобалася новина?