Полезные материалы

Чим замінити цукор при схудненні і цукровому діабеті

  1. Користь цукру - міф чи реальність
  2. Причини тяги до цукру
  3. Чим можна замінити цукор?

Продовжуємо тему, в якій розповім: як позбутися від тяги цукру і чим замінити цукор, якщо організм вимагає? Далі розглянемо міфи і реальність, коли цукор дійсно може бути корисним для людини.

Зміст статті

Користь цукру - міф чи реальність

Кожен з нас знає, що не можна зловживати вживанням цукру, так як цукор - це біла смерть. Вчені провели експеримент, в ході якого вдалося встановити, що людина протягом дня з'їдає близько 22 чайних ложок цукру.

На перший погляд може здатися, що це дуже багато, але чи дійсно цукор може принести шкоду нашому організму? Кожна монета має дві сторони, і якщо детально розглянути існуючі міфи про шкоду цукру стає зрозуміло, що правдиві вони частково.

Кожна монета має дві сторони, і якщо детально розглянути існуючі міфи про шкоду цукру стає зрозуміло, що правдиві вони частково

  • Багато людей помилково вважають, що велика кількість цукру наш організм отримує з шоколаду і цукерок, тобто якщо виключити їх з вашого раціону, тоді і впаде рівень вживання цукру.

Але це не зовсім правдивий міф, так як найбільшу кількість цукру наш організм отримує з солодких газованих напоїв, соків, кетчупів. Наприклад, в одній столовій ложці сучасного кетчупу міститься чайна ложка цукру - а це досить багато.

  • Чи дійсно цукровий діабет виникає від надмірного вживання цукру?

Ці два поняття мають між собою досить тісний зв'язок. Досить часто зустрічається діабет саме другого типу, який виникає через постійне переїдання. Через те, що ми вживаємо велику кількість їжі, ваш організм змушений виробляти більшу кількість глюкози, отже, відбувається виробок більшої кількості інсуліну.

Потім цей інсулін всмоктується клітинами і призводить до вмісту великої кількості цукру в крові. Можна зробити висновок, що діабет і цукор пов'язані, але цукор - це не головна причина виникнення даного захворювання.

  • Цукор сприяє швидкому старінню шкіри (про це ми вже говорили в минулій статті)?

Як би сумно це не звучало, але це дійсно так. Наша шкіра залишається пружною і еластичною завдяки колагену, який підтримує молодість нашої шкіри. Але після того, як колаген вступає у взаємодію з цукром він повністю втрачає всі свої корисні властивості, наша шкіра втрачає колишню пружність і ми виглядаємо набагато старшими за свій вік.

Відмовившись від надмірного вживання цукру, ми зможемо продовжити свою молодість.

  • Цукор сприяє збільшення ваги?

Багато хто вважає, що якщо вони хочуть скинути зайву вагу, тоді їм досить просто відмовитися від вживання цукру і зайву вагу сам по собі розчиниться. Це не зовсім так.

Якщо дотримуватися правильного режиму харчування, тоді цукор, який міститься у вуглеводах, що не буде відкладатися у вигляді жирових відкладень. До того ж найбільша кількість цукру міститься в алкоголі, тому хто їм «захоплюється», для початку треба обмежити вживання спиртних напоїв.

  • Цукор сприяє виникненню гіперактивності?

Більшість батьків обмежують вживання солодкого для своїх дітей, вважаючи через це, може виникнути гіперактивність. Це не так. Вчені змогли довести, що через сильні хвилі відбувається вироблення адреналіну і призводить до виникнення гіперактивності.

Тому, якщо ви вважаєте, що з'ївши перед спортивним тренуванням шоколадку, будете більш активно займатися - ви помиляєтеся, просто від такої тренування не буде ніякої користі.

Причини тяги до цукру

Причини тяги до цукру

  1. Причиною, яка може викликати сильну тягу до солодкого - це прагнення схуднути. Адже саме в цей час ми намагаємося повністю виключити зі свого раціону макарони, каші і хліб. Отже, ми практично повністю відмовляємося від вуглеводів, а це як відомо в цукрі є головним джерелом поставляють вуглеводи нашому організму. Не варто повністю прибирати вуглеводи зі свого раціону, досить буде звести їх кількість до мінімуму.
  2. Наступною причиною є повна відмова від сніданку, а через кілька годин Ви захочете з'їсти щось солодке. Коли Ви відмовляєтеся від сніданку, в крові падає рівень цукру, а наш мозок вимагає харчування, і ми отримуємо «команду» з'їсти шоколадку або щось солоденьке. У підсумку, Ви не втрачаєте зайву вагу, а набираєте його.
  3. Не варто на обід є низькокалорійні продукти, так як ми ризикуємо переїсти під час вечері, коли наш організм буде відчувати почуття голоду.
  4. На мій погляд, найпоширеніша причина тяги до солодкого - це недолік в організмі вітаміну B1. Саме цей недолік B1 призводить до нервової депресії, швидкої стомлюваності, м'язової слабкості, ослаблення імунної системи.

Для того щоб вам не хотілося солодкого, і при цьому не набирати зайву вагу, включайте в свій раціон вуглеводи. Якщо ви через сильну зайнятість просто не встигаєте вчасно сходити на обід, тоді вам необхідно запастися їжею, до складу якої обов'язково будуть входити складні вуглеводи.

Можна зробити висновок, що сильна тяга до цукру - не що інше, як входить в порівняння з наркотиком. Ухвалення цукру супроводжується короткою ейфорією, яка тут же змінюється апатією і дратівливістю, тому ми знову хочемо все більше і більше цукру.

Чим можна замінити цукор?

Вчені провели експеримент і підрахували, щоб людині відвикнути від цукру - йому потрібно протриматися без нього 3 (три) тижні. Саме рівно такий термін потрібен, щоб організм спокійно почав реагувати на солодке. Комусь може здатися не виносяться, пити з ранку чай або кава без цукру, тоді тут можуть прийти продукти - замінники цукру.

  • сухофрукти - високоуглеводний продукт, може гідно конкурувати з цукру.
  • Цукрозамінники. Про них можна написати цілу статтю. Але я особисто не радила б їх застосовувати. Є природні (фруктоза, ксиліт, сорбіт), і є штучні цукрозамінники (сахарин, цикломат, аспартам, ацесульфат).
  • Фруктоза - природний замінник рослинного походження, отримують з фруктів і ягід. Фруктоза в 1,5 рази солодше цукру, але якщо порівняти з глюкозою - вона в три рази повільніше підвищує цукор в крові. Але важливо також знати, що якщо використовувати її дуже довго, може розвинутися ацидоз (порушення кислотно-лужної рівноваги в організмі).
  • Ксиліт і сорбіт. Ксиліт отримують з лушпиння бавовняних насіння і з серцевини кукурудзи. Смак схожий з цукром. В 1г ксиліту міститься всього 5 ккал. Сорбіт спочатку був отриманий з горобини. Він також був знайдений в морських водоростях, абрикосах, яблуках. Сорбіт має жовчогінну і послаблюючу дію, але не таким вираженим як ксиліт.

Навіть все такі природні цукрозамінники в тій чи іншій мірі шкідливі організму. Нешкідливі лише: інулін (отримують з топінамбура) і стевія.

  • Стевія (медова трава) - природний замінник. З неї отримують «Стевиозид». Стевія корисна при гіпертонії, і не підвищує тиску. Будучи природним консервантом, стевія має протигрибкову і антимікробну дію, сприяє виведенню шлаків і солей важких металів з організму, відновлює сили після нервового і фізичного виснаження.

Для діабетиків вона є незамінним засобом, так як стевіозид стимулює секрецію інсуліну. У здорових людей стевіозід не підвищує цукор в крові.

  • Сахарин солодше цукру в 500 разів, перший цукрозамінник. Застосування сахарину у великих дозах провокує утворення різних пухлин, може бути канцерогеном і загострює жовчно-кам'яні хвороби.
  • Цікломан дуже шкідливий, солодше цукру в 20-50 разів - є продуктом нафтопереробки. Може використовуватися у виготовленні кукурудзяних паличок і дитячому харчуванні. Є припущення, що він викликає рак і заборонений при вагітності.
  • Аспартан дуже небезпечний, термонеустойчів, і розкладається на формальдегід. Може бути канцерогеном. Ця речовина додають в усі солодкі напої для дітей.
  • Ацесульфат додають в морозиво і звичайні торти. Також фахівцями доведено, що ця речовина має концерогени.
  • Продукти, що містять цукор на одному і тому ж рівні - хліб з борошна грубого помелу, висівки, зелень і овочі, все ягоди, груші та яблука.
  • Мед - мій найулюбленіший цукрозамінник. Прекрасний продукт від багатьох хвороб.
  • Коричневий тростинний цукор, про який я писала в попередньому статті .

А що б ви вибрали в якості заміни цукру? Чекаю ваших відгуків в коментарях.

Продовжуємо тему, в якій розповім: як позбутися від тяги цукру і чим замінити цукор, якщо організм вимагає?
На перший погляд може здатися, що це дуже багато, але чи дійсно цукор може принести шкоду нашому організму?
Чи дійсно цукровий діабет виникає від надмірного вживання цукру?
Цукор сприяє швидкому старінню шкіри (про це ми вже говорили в минулій статті)?
Цукор сприяє збільшення ваги?
Цукор сприяє виникненню гіперактивності?
Чим можна замінити цукор?
А що б ви вибрали в якості заміни цукру?