Полезные материалы

Чому може скакати цукор в крові при діабеті

  1. Відхилення рівня цукру від норми
  2. Причини стрибків цукру
  3. Що робити при стрибку цукру?
  4. Як уникнути стрибків цукру?
  5. Кома при стрибку цукру у хворих на діабет
  6. Медична допомога

Важлива умова гарного самопочуття хворих на діабет - контроль рівня глюкози в крові. Показник зростає або падає в залежності від різних факторів, в т.ч. прийому їжі.

Відхилення рівня цукру від норми

Відхилення рівня цукру від норми

Різке збільшення рівня глюкози розпізнати нескладно. Стан супроводжується відсутністю сил і апатією. Перше, що повинен зробити людина, виявивши цей симптом - звернутися за консультацією до ендокринолога. Ознаки стрибка цукру:

  • сильне почуття спраги;
  • блідість шкіри;
  • симптоми отруєння;
  • мігрень;
  • погіршення зору.

У хворих на діабет 1 і 2 типу стрибок цукру викликається порушенням режиму харчування, наприклад, вживанням заборонених солодощів.

Падіння рівня глюкози викликано:

  • стресовим станом;
  • вірусним або інфекційним захворюванням, яке супроводжується підвищенням температури тіла хворого;
  • епілепсію;
  • гормональною перебудовою організму (в підлітковому віці, під час вагітності і т.д.).

Відхилення концентрації глюкози від норми - порушення, що вимагає коректування.

При діабеті 1 типу цукор в крові скаче через пропуску ін'єкції або неправильного харчування, часто після їжі.

Причини стрибків цукру

Причини стрибків цукру

Від чого ж у хворих на діабет змінюється рівень глюкози в крові? Причини відхилення від норми полягають в:

  • вживанні заборонених продуктів;
  • збільшенні калорійності раціону;
  • сильному стресі;
  • зміні рівня гормонів;
  • відсутності фізичного навантаження.

Цукор скаче на тлі порушення вуглеводного балансу в організмі хворого на діабет. Після прийому їжі відзначається підвищення рівня глюкози. Деякі продукти сприяють повільному і рівномірному збільшенню цукру в крові, а після прийому їжі, багатої вуглеводами, скачки відбуваються різко і раптово, тому пацієнтам потрібно стежити за глікемічним індексом страв.

Збільшення глюкози в крові обумовлено і внутрішніми проблемами організму: порушенням роботи печінки, панкреатит та ін.

Скачки цукру в крові зустрічаються і у здорових людей. В цьому випадку організм приходить в норму самостійно, але для профілактики необхідна консультація фахівця.

Що робити при стрибку цукру?

Що робити при стрибку цукру

Розібравшись, чому різко стрибає цукор в крові при діабеті, задумайтеся про заходи щодо нормалізації стану.

Спочатку необхідно визначити ступінь підвищення рівня глюкози і відвідати лікаря. Спеціаліст з'ясує, чому у хворого скаче цукор, які причини викликали відхилення і що потрібно робити для поліпшення самопочуття пацієнта.

При різкому підвищенні глюкози в крові лікар призначить спеціальні препарати. Таблетки ефективно знижують цукор до рівня норми. Недолік медикаментозного підходу - недовговічність: стан стабілізується тільки на час дії таблетки.

Щоб рівень глюкози в крові був близький до норми, переглянете власні звички і всерйоз займіться здоров'ям.

Якщо рівень цукру впав, виправити стан допоможе високовуглеводна їжа. Організм дасть знати про необхідність солодкого бажанням терміново з'їсти шматок торта або тістечко. Цей метод виправлення відхилення від норми підходить тільки для здорових людей, а хворим на діабет слід звертатися до лікаря при зміні стану.

Як уникнути стрибків цукру?

Як уникнути стрибків цукру

Якщо цукор скаче в крові у хворого на діабет, що робити - підкаже лікар. Основа коригування відхилення - спеціальний режим харчування, спрямований на нормалізацію стану.

Дієта має на увазі:

  • дотримання допустимої калорійності споживаних продуктів;
  • збалансований раціон;
  • часте вживання їжі невеликими порціями;
  • повна відмова від заборонених страв;
  • підтримання водного балансу в організмі.

Пам'ятайте: різкі скачки цукру призводять до серйозних наслідків, аж до діабетичної коми - стану, пов'язаного з небезпекою для здоров'я і життя.

Особливу групу ризику становлять пацієнти, які мають ранню стадію розвитку діабету першого або другого типу. Людина не підозрює про захворювання і не розуміє причини, чому скаче глюкоза в крові.

Групу ризику розвитку ІНСУЛІННЕЗАЛЕЖНОГО форми недуги складають пацієнти похилого віку із зайвою вагою. Чому іноді скаче цукор при діабеті 2 типу? Відповідь проста: шукайте причини в способі життя. На зміну показника впливають продукти харчування, що вживаються в їжу пацієнтом, і його фізична активність.

Точну відповідь на питання «чому різко скаче цукор в крові?» Ви знайдете на прийомі у ендокринолога.

Кома при стрибку цукру у хворих на діабет

Кома при стрибку цукру у хворих на діабет

Скачки глюкози чреваті ускладненнями, в т.ч. діабетичною комою. При першому типі захворювання кома називається кетоацидотической, а при ІНСУЛІННЕЗАЛЕЖНОГО формі недуги - гиперосмолярной.

Кетоацидотическая кома розвивається поступово і характеризується утворенням ацетону в сечі хворого. Спочатку організм сам справляється із збільшеним навантаженням, а потім з'являються:

  • сильна слабкість і сонливість;
  • постійно зростаюча спрага;
  • симптоми інтоксикації організму.

В результаті наступають непритомність, які закінчуються комою.

Гіперосмолярна кома розвивається протягом декількох тижнів. Симптоми аналогічні кетоацидотической різновиди, але проявляються повільніше. Результат сильного підвищення концентрації цукру - втрата розуму, що завершується коматозним станом.

Якщо людина близька до діабетичної коми, необхідна термінова госпіталізація. Своєчасне звернення в «швидку допомогу» допоможе врятувати пацієнта.

Медична допомога

Медична допомога

При постійно підвищеному рівні цукру вирушайте в клініку і пройдіть обстеження. Стан вказує на проблеми внутрішніх органів, тому необхідно проконсультуватися з лікарем, який визначить, від чого різко скаче цукор в крові у пацієнта.

Після аналізів доктор обов'язково проводить бесіду з хворим, з'ясовуючи подробиці проходження рекомендованим раціону. При необхідності дієта коригується, призначають фізичні вправи і медикаменти, що поліпшують обмін речовин. При діабеті 1 типу уточнюються дози щоденних ін'єкцій.

Найчастіше хворі на діабет самі провокують підвищення концентрації цукру. Щоб не допустити розвитку гіпоглікемії, дотримуйтеся рекомендацій лікаря. Запам'ятайте: постійно зростаючий рівень глюкози - причина серйозних ускладнень, аж до коми і летального результату. Підвищення цукру провокується вживанням в їжу заборонених продуктів. Слід подумати, перш ніж з'їсти «заборонений плід» - яку ціну доведеться заплатити за миттєве задоволення?

Діабет - не вирок, але необхідно уважно стежити за раціоном, і тоді життя і здоров'я будуть поза загрозою.

Як уникнути стрибків цукру?
Що робити при стрибку цукру?
Як уникнути стрибків цукру?
Чому іноді скаче цукор при діабеті 2 типу?
Точну відповідь на питання «чому різко скаче цукор в крові?
Слід подумати, перш ніж з'їсти «заборонений плід» - яку ціну доведеться заплатити за миттєве задоволення?