Полезные материалы

Діабет 2 типу та алкоголь: які наслідки можуть бути?

  1. Ризики при вживанні алкоголю
  2. Скільки можна пити алкоголю діабетикові

Цукровий діабет сьогодні вважається найбільш поширеним захворюванням ендокринної системи Цукровий діабет сьогодні вважається найбільш поширеним захворюванням ендокринної системи. Воно пов'язане з порушенням вироблення інсуліну в підшлунковій залозі, що впливає на рівень глюкози в крові. Наслідки бувають катастрофічними, аж до коматозного стану і летального результату. Щоб уникнути таких трагічних сценаріїв, необхідно дотримуватися суворої дієти.

Режим харчування є для діабетиків необхідністю протягом усього життя. При діабеті першого ступеня і запущених формах другий потрібно додатково робити ін'єкції ліків. Багато продуктів доводиться виключити з ужитку. У чорному списку, мабуть, першу позицію займає алкоголь. Багато хто дивується: чому не можна пити при захворюванні, якщо є мінімально допустима доза, яка вона?

Ризики при вживанні алкоголю

Алкогольні напої збільшують в кілька разів розвиток гіпоглікемії, тому його негативний вплив навіть обговорювати не має сенсу. Особливо це справедливо, якщо вживати алкоголь без їжі, в якій є вуглеводи, здатні нейтралізувати швидке всмоктування рідини в кров.

Ще гірше йдуть справи, якщо людина буде пити в великий проміжок між прийомами їжі або після фізичних навантажень. Діабет і алкоголь несумісні, тому етанол б'є і по рівню цукру, і по підшлункової, яка виробляє інсулін. Тип напою особливої ​​ролі не грає, а ось кількість спирту варто враховувати. Вплив алкоголю тягне такі наслідки:

  1. Блокування вироблення багатьох необхідних організму речовин в печінці.
  2. Підвищення рівня інсуліну.
  3. Руйнування клітинних мембран (глюкоза потрапляє в багато клітини у великій кількості і провокує відчуття голоду).
  4. Гіпоглікемію.

Чим більше людина випиває спиртного, тим гірші наслідки. Бувають випадки так званої відстроченою гіпоглікемії. Існує міф, що невеликі кількості алкоголю не можуть нашкодити діабетикові. Але це не зовсім так - ризики залишаються завжди, хоч і в меншому ступені. Тому важливо звести випивку в раціоні до мінімуму, а згодом і зовсім виключити.

Скільки можна пити алкоголю діабетикові

Перш ніж пити спиртне, завжди потрібно перевіряти рівень цукру крові - це непорушне правило для діабетиків. Випивка може стати причиною різкого зниження рівня протягом 14 годин після прийому, тому важливо не забувати цю інформацію тривалий час і особливо уважно стежити за раціоном. Вважається, що чоловікові при нормальних показниках можна випивати дві порції напою, а жінці - одну. Детальніше це виглядає наступним чином:

  • допускається одна пляшка пива в день (350 мл);
  • дозволяється один келих напівсолодкого або сухого вина (150 мл);
  • можна в рідкісних випадках випити чарку міцного напою, наприклад, рома, джина або віскі (50 мл).

Ставлячи питання «Чи можна пити при цукровому діабеті?», Потрібно завжди себе стримувати і розуміти, що будь-які дози, навіть найнезначніші, на перший погляд, вимагають вибору якісного продукту. Найкраще запивати алкоголь або розбавляти напої. Тут підходить чиста вода або несолодкі рідини.

Читайте також: Особливості цукрового діабету під час вагітності

Багато людей помилково вважають, що заходи з алкоголем можна не дотримуватися, якщо вибирати пиво. Цей міф пов'язаний з тим, що в його склад входять пивні дріжджі - на перший погляд, навіть корисний компонент, багатий углеводом. Вважається, що такий елемент нейтралізує дію спирту. Але ця думка є помилковим і може коштувати хворому життя.

Вихід за норму провокує напад глікемії, нерідко виникає небезпека коматозного стану. Тому краще відмовитися від алкогольних напоїв повністю, дозволяючи собі тільки невелику порцію на свято, щоб убезпечити себе від ускладнень. Пам'ятайте, що спирт в будь-якому вигляді шкідливий навіть для здорової людини.

Багато хто дивується: чому не можна пити при захворюванні, якщо є мінімально допустима доза, яка вона?
Ставлячи питання «Чи можна пити при цукровому діабеті?