Полезные материалы

Дієта при цукровому діабеті: симптоми і лікування, таблиця продуктів, стіл номер 9, рецепти, меню і харчування, відгуки та результати

  1. особливості раціону
  2. Харчування за типами діабету
  3. Загальні рекомендації по харчуванню для діабетиків
  4. діабетичне меню
  5. Недоліки та гідності дієти для діабетиків

Цукровий діабет - це захворювання, яке може виникнути у кого завгодно, але особливо схильні до нього люди в похилому віці, любителі солодощів і страждають ожирінням. Порушення толерантності до глюкози викликає такі симптоми, як постійна спрага, нудота, занепад сил і навіть агресія в деяких випадках.

Для діабетиків лікуючий лікар спеціально розробляє меню з урахуванням особливостей протікання захворювання і стадії його тяжкості, але є і загальні рекомендації з приводу харчування для всіх пацієнтів.

Зміст статті:

особливості раціону

Найпершою ознакою схильності до підвищеного рівня цукру в крові є преддиабет Найпершою ознакою схильності до підвищеного рівня цукру в крові є преддиабет. Це стан, коли хвороба ще не повністю наступила, але в будь-який момент може себе проявити. Діагностувати його можна тільки шляхом проведення спеціальних аналізів, що і є причиною несвоєчасного виявлення. Незважаючи на те, що від схильності до появи самого захворювання проходить від 2 до 3 років, люди часто навіть не знають, що знаходяться в групі ризику.

Харчування при преддіабетом виключає вживання легкозасвоюваних вуглеводів, це означає, що цукор і будь-які солодощі, включаючи солодкі фрукти, з меню варто виключити. Також рекомендовано значно знизити вживання тваринних жирів, так як вони негативно впливають на перепади рівня інсуліну.

В цілому, дієта не така вже й сувора - в ній присутні пісні сорти м'яса, риба, кисломолочні продукти, несолодкі фрукти і ягоди. А ось овочі і злаки повинні стати основою харчування.

Харчування за типами діабету

Діабет 1 типу вимагає від пацієнта особливо ретельного контролю раціону Діабет 1 типу вимагає від пацієнта особливо ретельного контролю раціону. Цей тип захворювання характеризується інсулінозалежних хворих, дозу препарату вираховує і підбирає лікар, рівно так само, як і становить дієту, виходячи з особливостей фізіології діабетика.

У будь-якому випадку, призначається низкоуглеводная дієта, при якій суворо розраховується кількість хлібних одиниць (ХО), дозволених для вживання за один раз. Одна ХЕ - це один шматок хліба, або один плід спілого апельсина. При перекладі в грами вона становить 10-12 г вуглеводів.

При першому типі діабету упор робиться не стільки на складові меню, скільки на їх раціональне кількість.

Діабет 2 типу вважається більш простою формою, оскільки він не вимагає постійного введення інсуліну Діабет 2 типу вважається більш простою формою, оскільки він не вимагає постійного введення інсуліну. При цьому з раціону повністю виключаються продукти, які підвищують рівень глюкози в крові і шкідливий холестерин. Слід відразу забути про таких ласощах, як цукор, солодкі фрукти, все жирні страви. Обов'язковою заходом в такому випадку є фізичні навантаження, вони роблять клітини більш сприйнятливими до інсуліну.

У вагітних жінок також часто спостерігається підвищений цукор в крові, особливо якщо їх вік більше 30 років або у них є генетична схильність до захворювання. Така форма називається - гестаційний діабет, він може завдати шкоди як майбутній мамі, так і плоду.

Найчастіше, відразу після пологів толерантність до глюкози приходить в норму, але щоб уникнути ускладнень, під час вагітності варто дотримуватися певних правил харчування. З меню повністю виключаються легкозасвоювані вуглеводи і жирні страви, калорійність раціону розраховується за формулою 30 ккал на 1 кг ваги. Їсти потрібно дрібно невеликими порціями.

Загальні рекомендації по харчуванню для діабетиків

Знаменитий доктор Певзнер розробив спеціальну дієту номер 9 , Вона призначена для хворих з легкої і середньої формою тяжкості діабету, за умови, що інсулін вводиться в зовсім невеликих кількостях або не вводиться взагалі.

Раціон виключає їжу, яка збільшить рівень глюкози в крові і сприяє появі шкідливого холестерину. Якщо у пацієнта дуже високий рівень цукру, то набір дозволених і заборонених продуктів може коригуватися його лікуючим лікарем.

Діабетикам не можна вживати такі продукти:

На дієті харчування має бути дробовим - є потрібно 5-6 разів на день, але невеликими порціями. Перевагу віддавати варто варінні, приготування страв на пару або в духовці без додавання жиру і масла. У рідкісних випадках дозволяється смажити м'ясо, але попередньо його потрібно буде відварити.

У спеціалізованій літературі і на тематичних сайтах представлені цікаві і різноманітні рецепти, ви можете скористатися ними, щоб кожен день готувати смачну і корисну для здоров'я їжу.

Раціон дієти буде складатися з таких продуктів:

діабетичне меню

Скласти на тиждень меню з дозволених продуктів буде дуже просто, тому ви можете не побоюватися, що на дієті доведеться страждати від прісної і одноманітною їжі.

Навіть ласуни зможуть радувати себе ласощами, оскільки зараз продаються спеціальні солодощі для діабетиків, в яких немає цукру.

Використовувати для самостійного приготування страв можна натуральні цукрозамінники, такі як ксиліт, сорбіт і фруктозу Використовувати для самостійного приготування страв можна натуральні цукрозамінники, такі як ксиліт, сорбіт і фруктозу. Однак їх дозування повинен призначати лікар, перестаратися цими приправами можна.

Зразкове меню на дієту номер 9:

  1. На сніданок готуємо гречану кашу, змішуємо сир з кефіром, розтираємо до однорідної маси, якщо немає заборони, можемо туди додати чайну ложку меду, випиваємо чашку чаю з молоком або лимоном.
  2. На ланч випиваємо відвар із пшеничних висівок.
  3. Обідаємо вегетаріанським борщем, відварною курячим філе з будь-яким дозволеним соусом, на десерт з'їдаємо фруктовий мус.
  4. На полуденок з'їдаємо діабетичне печиво і випиваємо стакан натурального йогурту без добавок.
  5. Вечеряємо овочевий запіканкою, відвареної, а потім запеченої в молочному соусі рибою, випиваємо стакан настою з шипшини.
  6. Перед сном можемо випити склянку ряжанки.

Недоліки та гідності дієти для діабетиків

Спеціальний раціон дійсно допомагає знизити рівень глюкози в крові і не допустити різких стрибків інсуліну Спеціальний раціон дійсно допомагає знизити рівень глюкози в крові і не допустити різких стрибків інсуліну. Харчування на дієті досить різноманітне, враховуючи, що навіть солодощі можна замінювати спеціальними продуктами для діабетиків, воно абсолютно не викликає психологічного дискомфорту.

Однак є у цієї системи і деякі недоліки. Перш за все, це її індивідуальні варіації. Загальні рекомендації можна використовувати тільки при преддіабетом або нескладних формах захворювання, якщо ж у пацієнта сильно підвищений цукор, то доктор методом проб підбирає для нього спеціальне меню.

Харчуватися без відхилень від дієти потрібно все життя, найменші послаблення можуть привести до дуже плачевних наслідків і серйозних ускладнень.

Відгуки та результати пацієнтів підтверджують, що правильно складений раціон допомагає ефективно боротися з недугою, а якщо його поєднати з фізичними навантаженнями, то ефект буде приголомшливим. Ви можете готувати смачні і корисні для свого здоров'я страви, вести здоровий спосіб життя, і діабет перестане бути для вас вироком.

З цим читають

Відгуки та коментарі