Полезные материалы

Гімалайський йога і здоров'я

Гімалайський ЙОГА І ЗДОРОВ'Я

Автор Саті Мата Джі (Олена Тарасова)

Гімалайський йога складається з трьох основних складових: аштанга-йоги, яка зцілює тіло, крийя-йоги, що настроює розум на тонкі вібрації і самадхи-йоги для переживання вищих станів свідомості і єднання з Богом.

Ми в цій статті Погоріла про терапевтичному ефекті асан, исцеляющих тіло.

Прості, але дуже усвідомлені вправи, даються навіть новачкам без будь-яких зусиль і з насолодою.

Питання: «Чому йога (асани і пранаяма) так легко і дивно просто дається нам в Гімалаях, адже у нас в Європі статус йога можна отримати лише, якщо ти досяг стійкого становища в найскладніших позах»? »- змусив посміхнутися Пайлота Бабу.

Він відповів: «У Європі процвітає дух змагань! В даному випадку мова йде про змагання з йоги. У Гімалаях практикують усвідомлену йогу. Кожна вправа тут - будь то простий рух пальцями ніг або рук або подмасана - робиться свідомо і з розумінням того, навіщо ви це робите і до чого вас це може привести.

Кожен, хто починає займатися йогою, повинен розуміти, що хатха-йога - лише єдина із ступенів йоги, що відповідає за здоров'я фізичного тіла. Вона потрібна людині для того, щоб очиститися від газів, токсинів, Тоніно і інших шкідливих речовин, що містяться в нашому організмі, а внаслідок цього - і від шкідливих звичок, набутих як з попередніх життів, так і в цій, в сукупності складових нашу карму. Йога потрібна для того, щоб прочистити свої канали (Наді, яких у нас 72000), зробити тіло гнучким і незалежним і підготувати його до тривалого перебування в сидячій позі і досягненню просвітління ».

Йоги іноді жартують: «Після того, як ви сіли в подмасану або сідхасану або будь-яку іншу сидячу позу більш, ніж на 6 годин, йога вам більше не потрібна!».

Але це дійсно всього лише жарт, так як в умовах сьогоднішньої екології серія асан, пранаям і крий необхідна нам щодня, щоб бути завжди у формі як фізичної, так психічної і ментальної.

Не варто згортатися в велосипед. Будьте простіше і робіть все усвідомлено і тільки те, що приносить вам задоволення. Якщо вам не приносить задоволення ту чи іншу вправу, залиште його і перейдіть до іншого. Ніколи не примушуйте себе, особливо на початковій стадії.

Крім того, йога - це одне з найпотужніших ліків від усіх хвороб. Адже кожна асана стимулює той чи інший енергетичний центр, а значить, і орган, сприяючи здоровому кровеобмену, зміни метаболізму, а значить, і енергообміну в усьому організмі.

Пам'ятайте, наш організм - це цілісна система. Тому, якщо у вас вийшов з ладу один орган, що не тіште себе - значить, весь ваш організм не здоровий!

Погане здоров'я однієї системи (органу) свідчить про погане здоров'я системи організму в цілому. Якщо у вас болить кілька органів, постарайтеся приділити увагу хоча б одному з них і вилікувати лише його. Ви переконаєтеся самі, як поступово зцілиться вся ваша система.

Всі хвороби мають одну природу або початок - це імпринт, блок або страх, який увійшов в нас і жив там, розмножуючись і виростаючи до стану фізичної недуги.

За допомогою йоги лікується діабет, астма, високий кров'яний тиск, епілепсія, істерія, ревматизм, кишкові захворювання, виразка, хвороби нирок, селезінки і печінки, а також безліч інших захворювань, проти яких наша медицина безсила.

Так йога зцілює спочатку першопричину захворювання, коректуючи свідомість, яке згодом допомагає одужувати тілу.

Дати таблетку легко, спробуйте пробудити людини, давши йому ліки від самого себе ...

Почніть займатися йогою або навчіть іншого займатися йогою, відкривши для себе і нього духовні сфери життя, не зациклюючись на фізичній формі. Зрозуміти, що життя - гра, загравшись в яку можна пропустити найцікавіше подорож в своєму житті - до себе - це один з перших і основних кроків до розуміння Великих Істин!

Хочете покращити своє фізичне здоров'я - поліпшите ментальне! Змініть своє природу, і ви зміните природу своєї хвороби! Позбавте себе від пут розуму і станьте здоровим і щасливим! Саме цьому вчить нас йога.

В здоровому тілі здоровий дух!
або асани, які можуть вас зцілити

Кінцева мета кожного, хто живе на цій планеті - просвітлена, незважаючи на те, що багато хто навіть не замислюються про це, - це скоріше прерогатива старих душ.

І коли починається робота на тонкому рівні (плані), ви повинні бути готові сидіти в медитативної позі від 12 до 18 годин в день. Хоча, як каже Пайлот Баба, якщо ваша свідомість вже готове і вам судилося саме в цю хвилину стати Просвітленим, ви їм обов'язково станете, навіть не сидячи в лотосі.

Але крім підготовки до духовного пробудження, йога є великою наукою про здоров'я. З давніх часів йога використовувалася як засіб від усіх хвороб і різних дисфункцій організму.

Віпаріта-карані-мудра - плекаємо клітини головного мозку, зцілюючи весь організм.

Віпаріта-карані-мудра - плекаємо клітини головного мозку, зцілюючи весь організм

Другий за важливістю йогичеськой асан вважається віпаріта-карані-мудра (символ перевернутого дії). Практика цієї асани зберігає молодість всього тіла.
Ляжте на спину, ноги витягнуті, руки з боків, долоні притиснуті до підлоги. Повільно підніміть ноги приблизно до кута в 30 градусів і затримайтеся в цьому положенні. Відштовхуючись руками від підлоги, підніміть ноги до вертикального положення. Затримайтеся так протягом декількох секунд. Продовжіть підйом, нахиляючи ноги «на себе», відірвавши від підлоги таз. Підхопите поперек руками, поставте на підлогу лікті. Утримуючи тіло на руках, випряміть тулуб. Голова лежить на підлозі, спина пряма, ноги витягнуті вертикально вгору. Дихайте вільно і природно, бажано - досить глибоко, але не напружуючись. Якщо утримувати ноги вертикально складно, можна трохи нахилити їх «на себе», але так, щоб площина погляду не перетинала ступні. Після виконання асани хребець за хребцем обережно опустіть на підлогу тулуб.

Не забувайте про витягуванні хребта в кожному русі: таз «йде» від плечей вгору, голова - в горизонтальному напрямку. Вертикальна вісь таза в фазі утримання продовжує вісь хребта. Ноги вертикальні за рахунок згинання тіла в тазостегнових суглобах, а не в поперековому відділі хребта. Це важливо!
Освоювати підйом в Віпаріта-карані слід обережно і дуже поступово. Протягом усього вправи зберігається слабка Мула-бандха. Після закінчення виконання Віпаріта-карані-мудрі обов'язково розслаблення в положенні лежачи на спині, що займає по часу як мінімум стільки ж, скільки тривала фаза фіксації.

Ця вправа усуває всі дисфункції шлунково-кишкового тракту, усуває нетравлення, запори, анемію, підвищує апетит і загальний тонус організму. Виводить шлаки і токсини. Під час виконання асани кров приливає до черевної порожнини і верхньої частини тіла - до шиї і голові. Кровоносні судини ніг відпочивають, а мозок отримує додаткове кровопостачання, щитовидна залоза рясно забезпечується кров'ю. Протипоказання: з високим кров'яним тиском, з серйозними травмами хребта.

Сарвангасана - стійка на плечах - поза всіх частин тіла - лікуємо порушення кровообігу, варикози, серцеві м'язи і щитовидну залозу

Однією з асан, благотворно впливають на нашу сердечну систему, щитовидну і паращитовидную залози, є сарвангасана. Вона усуває тиф, холеру, віспу, пневмонію, проказу, шлунково-кишкові захворювання, запори, нетравлення, розлади печінки і селезінки, стабілізує менструальний цикл, ліквідовує загальну слабкість, геморой і грижу.

Іноді її називають позою всіх частин тіла, яку варто робити не менше 2-3 хвилин щодня. Сарвангасана більшою мірою відноситься до мудрих, ніж до асанам.

Таке положення тіла підсилює кровотік через хребетну артерію в потиличну область, що стимулює функціонування всіх центрів вісцеральної регуляції стовбурових структур головного мозку, удосконалює роботу всіх органів і функціональних систем організму, звідси і назва - «поза всіх частин тіла». Така поза служить ефективною профілактикою варикозного розширення вен, робить благотворний вплив при порушеннях мозкового кровообігу. Але головне - «берізка» покращує показники роботи лівого шлуночка серцевого м'яза, що і є профілактикою серцевих захворювань.

Обов'язково варто робити підборіддя замок (зажим в області щитовидної залози).

Виконувати асану варто з Халасана, з витягнутим вертикально вгору хребтом і переплетеними в замок пальцями рук, стежачи за тим, щоб не було концентрованої навантаження на шийний відділ хребта, інакше можливі травми. Розчепити кисті, не даючи ліктів розійтися в сторони, підіпріть руками тулуб, як би витягаючи хребет вгору - геть від плечей. Тіло спирається не на шию, а на лікті. Шия вільна!

Спробуйте сумістити сарвангасану з практикою Ашвіни-мудрі.

Особливо ефективною ця асана буде в повний місяць і на спадної Місяці - так як «зганяє кров» в бік голови.

Протипоказана людям з серцевими захворюваннями, підвищеним кров'яні тиском і травмами хребта.

Халасана, або плуг, - лікуємо печінку, простатит і втихомирювати тваринні інстинкти

Халасана, або плуг, - лікуємо печінку, простатит і втихомирювати тваринні інстинкти

Варто пам'ятати, що поза плуга є однією з основних асан, які лікують гормональні відхилення, так як чинить активний вплив на щитовидну, паращитовидную і підшлункову залози і впливає на розвиток хребта. Тому дітям до 12 її виконувати не рекомендується.

Плуг, або халасана (ноги закинуті назад з витягнутими уздовж тіла руками і шкарпетками, що впираються в підлогу), лікує печінку і різні варіанти її захворювання. Крім того, ця ж асана допомагає в лікуванні простатиту і різних застоїв в статевий області, при цьому «угамовуючи» наші тварини статеві інстинкти. Природно, як і багато інших асани, вона стимулює кровообіг.

Асана зміцнює м'язи живота, стегон, тазової області.

Важливо приділяти увагу правильному виконанню асани: протягом всього вправи зосереджуватися нема на шиї, а на плечах: при повному опусканні ніг за голову, шию слід витягати геть від плечей. Хребет піднімається дуже поступово, відриваючи від підлоги хребець за хребцем. В остаточному положенні можна зробити Мула-Бандху.

Матсіасана - поза риби: лікуємо дисфункції щитовидної залози

Матсіасана - поза риби: лікуємо дисфункції щитовидної залози

Тим, у кого спостерігається хвороба щитовидної залози, дуже корисно відразу після берізки робити матсіасану - позу риби). Поза риби являє собою посилений прогин з опорою на лікті і на таз. Ноги вільно витягнуті. Плечі до межі відкинуті назад. Потилицю статі не стосується. Голова відкидається назад, внаслідок цього розтягується область переднього горла. Кров інтенсивно омиває щитовидку, вивільняються гормони щитовидної залози, «сиділи» до цього в спеціальних бульбашках (фолікулах). Правильне виконання супроводжується наростаючою тремтінням у всьому тілі, жаром.

Дханурасана - кораблик, який лікує нирки і діабет


Необхідно згадати дитинство - саме цього багатьох з нас навчали на уроках фізкультури. Щоб уникнути травм, будьте обережні і робіть все усвідомлено.

Ця асана стимулює сонячне сплетіння, органи травлення, виділення та відтворення. Зцілює нирки, надниркові залози, печінку. Виробляє профілактику захворювань підшлункової залози, а тому є основою лікування діабету. Тонізує ендокринну, щитовидну, паращитовидную залози. Допомагає при ревматизмі, порушенні менструального циклу і безпліддя.

Протипоказана людям з пошкодженнями хребта, які перенесли будь-які операції, з серцевими захворюваннями і високим артеріальним тиском.

Бхуджангасана, або кобра, - позбавляємося від стресу і ниркових захворювань

Бхуджангасана, або кобра, - позбавляємося від стресу і ниркових захворювань

Бхуджангасана, або кобра, - лежачи на животі, підніміть грудну клітку і голову.

Ця асана дуже багато важить для тих, хто ще не позбувся звички злитися і ображатися! Пам'ятайте, восени «жар ​​гніву» особливо гарячий і реакція на нього різних ваших органів може бути абсолютно непередбачуваною.

Кобра якраз мобілізує вас. Адже саме ця асана може допомогти вам усунути стрес. Але її важливо правильно виконувати: лягаємо на живіт, витягуємо ноги, зводимо сідниці, лоб на підлозі, долоні також наголошуємо в підлогу, при цьому лікті ззаду зведені зусиллям. Далі необхідно уподібнити себе кобру, яка готується до стрибка. Повільно піднімаємо голову - до положення, поки потилиця не впреться в верхню частину спини (в загривок). У цей момент активізується щитовидна залоза. Живіт - від пупа і нижче - НЕ повинен відриватися від підлоги. Далі починаємо прогинати грудний відділ хребта. Груди повільно відривається від підлоги, разом з нею можна підняти і руки.

Ця поза впливає на роботу нирок і надниркових залоз, а також покращує роботу серцевого м'яза, стимулюючи анахата-чакру і маніпура-центр.

Сімхасана - поза лева. Лікуємо ангіну.

Лікуємо ангіну

Ця асана є однією з важливих йогических асан.

Виконується сидячи на колінах. Груди вперед, лопатки стиснуті. Повільно і напружуючи кожен м'яз висовуємо мову назовні наскільки це можливо (можна до пупа, якщо фізіологія дозволяє) і вимовляємо протяжний звук «Ахххх». Підборіддя опущений в груди. Погляд в третє око.

Руки впираються в коліна.

Час виконання одного циклу 30-60 секунд.

Приплив до лімфи зцілює ангіну і стимулює вішудха-чакру. Зцілює від хвороб порожнини рота, носа, вух. Тонізує горло і викорінює заїкання.

Краще виконувати цю асану перед сходом сонця.

Гарудасана - поза орла - зцілює сечостатеву систему

Гарудасана - поза орла - зцілює сечостатеву систему

Поза, яка не просто допомагає усунути хвороби сечостатевої системи, а й відновити втрачену нами енергію шакті, розташованої в муладхаре-чакри.

Стоячи на лівій нозі, правою ногою ( «змією») оповити опорну. Руки повертаємо долонями вгору, лікоть однієї руки ставимо на праве коліно, лікоть іншої встромляє в яму ліктьового згину першої руки; пальці охоплюють особа; очі не закриваємо, дивимося на уявну точку, «фіксується» в 2-3 метрах перед собою. Стоїмо 1-2 хвилини, але можна і більше, якщо дозволяють сили. Напруга м'язів таке ж, як при затримуванні сечовипускання. Потім руки і ноги треба поміняти - в сенсі «праве на ліве» - і повторити вправу.

А гарудасана показана насамперед для молодика і для «зростаючого Місяця», - в цей період її можна робити до 3 разів на кожній нозі, міняючи ноги (праву на ліву) без перерви. Тоді як в повний місяць і «на спадної Місяці» - тільки по 1 разу.

Примітка: асана не виконується в періоди загострення даних захворювань. Навіть якщо Ви вирішили займатися йогою самостійно, необхідна робота з інструктором з йоги на початкових етапах, а також консультація лікаря.

Сіршасана (стійка на голові) - «лікуємо голову».

Сіршасана (стійка на голові) - «лікуємо голову»

Як ми всі знаємо, всі хвороби «йдуть з голови». Відповідно дуже важливо, щоб клітини нашого головного мозку регулярно отримували кисень і глюкозу, які приходять з кров'ю. Ця асана найкращим чином забезпечує кровопостачання, харчування і роботу клітин головного мозку, тим самим через головний мозок впливаючи на будь-який орган нашого організму.

Протипоказання. У цій асан є серйозні протипоказання для людей, які перенесли черепно-мозкові травми і травми шийних хребців. І ще - вранці і після великої дози випитого в цій асан не варті!

Крім того, цікавим є той факт, що стійку на голові варто робити не більше 5 хвилин в дні повного місяця і на убуваючому місяці. У дні зростаючого місяця - не більше 1 хвилини (під час повного місяця Місяць до нас ближче, вона як би «притягує» кров, і в ці дні корисно активізувати верхню частину тіла. А в молодика кров «краще себе почуває» в тазової області, яку і треба буде навантажувати).

Уграсана - тонізуємо центральну нервову систему

На перший погляд - дуже проста поза: сісти прямо і гарненько нахилити тіло вперед, обхопивши пальцями рук пальці ніг, але робити це необхідно дуже акуратно, поступово розтягуючи м'язи спини. Намагайтеся коліна не згинати, хребет тримати прямим, не травмуючи його зайвими пружинистими нахилами.

У цій асан здійснюється підняття прани по сушумне, активізується маніпура чакра і найбільша активність припадає на центральну нервову систему. Працює підшлункова залоза, селезінка, нирки, печінку, надниркові залози. Тонізуються м'язи живота і стегон - хороша для схуднення. Усувається діабет, запори, здуття живота, шлунково-кишкові захворювання. Добре впливає на зцілення діабету.

Протипоказана людям з підвищеним артеріальним тиском, людям з травмами хребта і міжхребцевої грижею.

Матсіендрасана - скручування, що збільшує вогонь травлення

Гімалайські йоги роблять скручування - щадні і дуже красиві.

Подібна скручування стимулює органи травлення, збільшуючи вогонь травлення, який усуває всі хвороби. У момент асани дуже важливо вся увага перенести в область третього ока - таким чином ви стимулюєте муладхара-чакру. Саме тому ця асана пробуджує кундаліні.

Зцілює проблеми підшлункової залози, нирки, печінку, селезінку. Активізує роботу шлунка і товстої кишки. Усуває діабет, запори і ревматизм.

Протипоказана людям зі зміщенням хребців та іншими проблемами хребта.

Важливо розуміти, що йогические вправи не просто лікують ваші хвороби, вони сприяють лікуванню вашого організму в цілому, гармонійно діючи на нього, а також забезпечуючи рівновагу і здоров'я вашій нервовій системі. Перевернуті пози тренують свідомість.

Питання: «Чому йога (асани і пранаяма) так легко і дивно просто дається нам в Гімалаях, адже у нас в Європі статус йога можна отримати лише, якщо ти досяг стійкого становища в найскладніших позах»?