Полезные материалы

Горох при діабеті 2 типу: чи можна їсти діабетикові

  1. Особливості гороху і його користь для організму
  2. Страви з гороху

Горох при цукровому діабеті будь-якого типу вважається досить корисним і ефективним продуктом. Цей продукт має низький глікемічний індекс, показник якого становить всього 35. У тому числі горох можна і рекомендується їсти при захворюванні, так як він вміє знижувати рівень глюкози в крові, що дуже корисно для діабетиків.

Зовсім недавно вченими було виявлено, що бобові, до сімейства яких відноситься горох, мають унікальні особливості. Зокрема, цей продукт уповільнює всмоктування глюкози кишечником.

Така функція особливо корисна при діабеті першого або другого типу, так як перешкоджає розвитку глікемії, яка може з'являтися в результаті неправильного харчування.

Подібна особливість, корисна для діабетиків, утворюється завдяки тому, що в бобових є харчові волокна і білки Подібна особливість, корисна для діабетиків, утворюється завдяки тому, що в бобових є харчові волокна і білки. Також ця рослина виділяє такі життєво важливі сполуки, як інгібітори амілази підшлункової залози. Тим часом важливо знати, що ці речовини можуть руйнуватися під час варіння.

З цієї причини горох відноситься до універсального продукту для діабетиків, який можна їсти як у свіжому, так і у вареному вигляді, на відміну від інших бобових рослин.

При цьому горох і бобові корисні при цукровому діабеті першого і другого типу за рахунок того, що цей продукт знижує рівень холестерину в крові, запобігає утворенню ракових пухлин.

У тому числі горох і гороховий суп з давніх-давен вважаються відмінним проносним засобом, що необхідно для діабетиків, які страждають частими запорами, а як відомо, запор при діабеті не рідкість.

Горох вживається в їжу вже дуже давно, коли люди дізналися про корисні властивості цієї рослини і приємному смаку. У такому продукті містяться практично всі вітаміни і корисні речовини, які необхідні для підтримки здорового способу життя при цукровому діабеті будь-якого типу.

Особливості гороху і його користь для організму

При цукровому діабеті першого і другого типу можна їсти тільки ті продукти, які мають низький глікемічний рівень і не впливають на підвищення глюкози в крові. Можна розглянути як раз каші і крупи з низьким глікемічним індексом , Щоб розуміти, про що йде мова.

З цієї причини в лікувальну дієту діабетиків входять страви, здатні не тільки тримати в нормі, але і знижувати цукор в організмі. Подібними особливостями володіє і горох, яка не є лікарським засобом, але допомагає прийнятою ліків краще засвоюватися.

  • Горох має дуже низьким глікемічним рівнем 35, тим самим він перешкоджає розвитку глікемії. Особливо таким лікувальну дію мають молоді зелені стручки, які можна їсти в сирому вигляді.
  • Також з молодого гороху готується лікувальний гороховий відвар. Для цього 25 грам стулок гороху подрібнюють ножем, отриманий склад заливається одним літром чистої води і вариться на повільному вогні протягом трьох годин. Отриманий відвар потрібно випити протягом доби невеликими порціями за кілька прийомів. Тривалість лікування таким відваром становить близько місяця.
  • Великі дозрілі горошини найкраще є в свіжому вигляді. У цьому продукті міститься корисний рослинний білок, яким можна замінити білки тваринного походження.
  • Особливо цінними властивостями володіє горохова борошно, яку при цукровому діабеті будь-якого типу можна їсти по половині чайної ложці перед їдою.
  • У зимовий період величезну користь може принести заморожений зелений горошок, який стане справжньою знахідкою для діабетиків завдяки наявності великої кількості вітамінів і корисних речовин.

З цієї рослини можна приготувати не тільки смачний суп, а також оладки з гороху, котлети, горохову кашу з м'ясом, юшку або кисіль, ковбасу і багато іншого.

Горох є лідером серед інших рослинних продуктів за вмістом у ньому білків, а також поживним і енергетичним функцій.

Як відзначають сучасні дієтологи, людині потрібно з'їдати за рік мінімум чотири кілограми зеленого горошку.

До складу зеленого гороху входять вітаміни групи В, Н, С, А і РР, солі магнію, калію, заліза, фосфору, а також харчові волокна, бета-каротин, крохмаль, насичені і ненасичені жирні кислоти До складу зеленого гороху входять вітаміни групи В, Н, С, А і РР, солі магнію, калію, заліза, фосфору, а також харчові волокна, бета-каротин, крохмаль, насичені і ненасичені жирні кислоти.

Також горох багатий на антиоксиданти, в ньому міститься білок, йод, залізо, мідь, фтор, цинк, кальцій та інші корисні речовини.

Енергетична цінність продукту становить 298 Ккал, в ньому знаходиться 23 відсотків білків, 1,2 відсотків жирів, 52 відсотки вуглеводів.

Страви з гороху

Горох поділяють на три сорти, кожен з яких має свою функцію в кулінарії. При приготуванні страв використовують:

  1. лущильний;
  2. Мозковий;
  3. Цукровий горох.

Лущильний горох в основному використовується при готуванні супів, каш, похлебок. У тому числі цей сорт вирощується для приготування консервованого горошку.

Також консервують і мозкової горох, який має зморщений вигляд і солодкий смак. Під час варіння мозкової горох не здатний розм'якшуватися, тому його не використовують для приготування супів. Цукровий горох використовують в їжу в свіжому вигляді.

Для діабетиків вкрай важливо дотримуватися грамотного раціону. З цієї причини гороховий суп або суп з бобів стане ідеальним і смачним блюдом при цукровому діабеті будь-якого типу. Щоб зберегти всі корисні властивості гороху, необхідно вміти правильно готувати гороховий суп

  • Для приготування супу бажано брати свіжий зелений горох, який рекомендується заморозити, щоб були запаси на зиму. Сухий горох також допускається для вживання в їжу, проте він володіє меншими корисними властивостями.
  • При цукровому діабеті першого і другого типу гороховий суп найкраще готувати на основі яловичого бульйону. При цьому перша вода зазвичай зливається, щоб виключити всі шкідливі речовини і жири, після чого м'ясо знову заливається і вариться. Вже на вторинному бульйоні вариться гороховий суп, в який додається картопля, цибуля, морква. Перед додаванням в суп, овочі обсмажуються на основі вершкового масла.
  • Тим, хто дотримується вегетаріанського харчування, можна приготувати пісний суп з гороху. Для надання особливого смаку в блюдо можна додати капусту брокколі і цибулю порей.

Горохова каша також може стати корисним і смачним блюдом для діабетиків.