Полезные материалы

Харчування при діабеті 2-го типу в Ізраїлі - Др. Тетяна Синичкина Перчікова

  1. 11. Обмежити вживання солі.

Діабет 2 го типу це складне захворювання з метаболічними порушеннями, що вражає багато системи організму.

Серед них: стійкість до інсуліну в м'язовій і жировій тканинах, зниження виділення інсуліну підшлунковою залозою, надмірне утворення глюкози печінкою, зниження вироблення гормонів.
Так порушується вироблення після прийому їжі в ілеуме кишечника гормону GLP1, який через кров надходить до підшлунковій залозі, стимулює вироблення інсуліну і уповільнює вироблення глікогену, тим самим знижуючи рівень цукру в крові.

І причиною порушення виробок откі гормону GLP1 є надмірна вага, оскільки надлишок жиру і вільні жирні кислоти в крові пригнічують його виработку.У людей, які скинули вагу спостерігалося підвищення вироблення цього гормону.

Величезне значення в розвитку діабету сьогодні приділяють метаболічного синдрому.
Надлишок ваги і не активний спосіб життя ведуть до резистентності до інсуліну, підвищення артеріального тиску, повишeнію профілю жирів і атеросклерозу.
Критерії діагностування метаболічного синдрому:
- об'єм талії:
чоловіки до 102 см, жінки до 88 см;
- рівень тригліцеридів вище 150 мг \ дл;
- рівень хорошого холестерину :
чоловіки не менше 40 мг \ дл
жінки не менше 50 мг \ дл
- артеріальний тиск до 130 \ 85;
- рівень цукру на тощак до 100 мг \ дл;

При діабеті 2-го типу на перших етапах виробляється достатня кількість інсуліну, але він може бути абсолютно даремний, тому що тканини втрачають до нього чутливість. І мабуть, єдиною причиною є надмірна вага.

Безсумнівно, грає важливу роль генетичний фактор. І якщо Ви хочете запобігти розвитку діабету або швидке прогресування вже існуючого захворювання, а також такі незворотні ускладнення як втрата зору, ниркова недостатність, ураження судинного характеру і втрату чутливості, терміново займіться своєю вагою!
Допустимі параметри бажаного ваги по ІМТ не повинні перевищувати 25. Якщо в Вашому тілі переважає м'язова маса має сенс виміряти обсяг талії, який не повинен перевищувати 102 см для чоловіків і 88 см для жінок.
Слід знати, що багато хто з препаратів, що балансують рівень цукру, включаючи інсулін, ведуть до додаткового набору ваги, тому прийміть потрібні міра відразу після виявлення незначних відхилень. Зверніться до дієтолога, що спеціалізується в області діабету і почніть худнути !

В подальшому в більшості випадків унаслідок надмірної ваги і не збалансованого харчування ендокринолог змушений призначити крім таблеток і інсулінотерапію щоб уникнути розвитку ускладнень.
Дуже важливо знати, що дієта складається суто індивідуально. Враховуються вид і форма діабету, підлогу, вага, лабараторние дані, звички харчування і, найголовніше, лікарська терапія і наявність ускладнень.
Бережіть здоров'я! При першому підвищенні рівня глюкози в крові терміново зверніться до фахівця і почніть худнути, але поступово і без шкоди організму!

תזונה בסוכרת

Незбалансовані і малокалорійні дієти уповільнюють обмін речовин, а голодування зовсім протипоказано!
Наступні рекомендації не замінюють індивідуальну консультацію дієтолога:

1. Почніть снідати .Завтрак задіє процеси обміну після нічної перерви і запобіжить переїдання в наступну трапезу.

2. Постарайтеся їсти частіше і менше, кожні 3-4 години, включаючи основні прийоми їжі і невеликі перекушування .Це прискорює обмін речовин. Перекусити можна егурт або фруктом з низьким глікемічним індексом (груші, яблука, сливи, персики). Маються на увазі другий сніданок, полуденок і навіть додатковий прийом їжі після вечері. Зовсім не варто відмовлятися від їжі після 18:00. Навпаки, під час тривалого нічного посту організм, перебуваючи в умовах вуглеводного голоду, починає продукувати цукор

3. Розподіліть протягом усього дня складені вуглеводи. Перевага віддається цільним злакових (гречка, геркулес, що не очищений рис, киноа), бобовим і зерновому хлібу, мають низький глікемічний індекс, т. Е. Низьку здатність підвищувати рівень цукру в крові. Вони сприяє балансу цукру, запобігаючи підвищення і пониження, а також забезпечують почуття ситості і пригнічують тягу до солодкого.
вуглеводи в раціоні діабетика повинні складати до 50% від добової калорійності.
Наприклад при раціоні 1800 калорій це складе 225 гр вуглеводів (15 хлібних одиниць = 15 вуглеводних порцій) 1 порція = 1 шматок хліба = 1 \ 2 склянки відвареного гарніру = 1 фрукт рекомендований розподіл: по 3 порції на сніданок, обід і вечерю і по 2 в проміжні прийоми.

4. До вуглеводів або фрукту додайте порцію рослинного жиру (1 ложку оливкової олії або масла канола, 5 оливок, ложку тхіну або кенжута, 10 грам халви без цукру, 3 волоських горіха або 8 мигдалин) або ложку винного оцту або бальса. Це уповільнює всмоктування цукру і запобігає високу амплітуду коливань.

5. Виключіть по можливості жири тваринного походження.

6. Не займайтеся спортом натщесерце і не вживайте алкоголь на голодний шлунок. Це може привести до гіпоглікемії - сильного зниження цукру. А ось заняття спортом при високому рівні (понад 250 мг%) приведуть до ще більшого підвищення.
Перед заняттями спортом бажано з'їсти фрукт щоб запобігти гіпоглікемії і розпад м'язової маси.
Відомо, що після гіпоглікемії знижується мозкова діяльність як мінімум на кілька годин.

7. Споживайте більше харчових волокон (неочищені злакові, бобові, овочі і мінімум фруктів). Вони підсилюють відчуття ситості, сприяють перистальтиці і уповільнюють всмоктування цукру.

8. Щодня випивайте 10-12 склянок рідини. Віддайте перевагу охолодження не крижану воду. Вона позитивно впливає на обмін речовин і перешкоджає переїдання. Почуття спраги ми схильні сприймати за почуття голоду. Випивайте склянку води перед кожним прийомом їжі. Всього в день 2-2,5 літра. Виняток становлять ниркова, серцева і легенева недостатність а також кількість рідини кілька обмежують при прийомі діуретиків.

9. Будьте обережні з «дієтичними» продуктами на сахарозаменителях. Їсти їх можна, але не в що не обмежується кількості оскільки в основі ті ж вуглеводи, зокрема мова йде про соках, варення і випічці.

10. Від цукру, включаючи коричневий, і від меду потрібно відмовитися зовсім! Навіть якщо рівень глюкози всього лише прикордонний. Це Ваш організм Вам вже сигналізує!

11. Обмежити вживання солі.

Для здорового населення рекомендація становить менше 2,300 мг натрію в день. Для діабетиків кількість натрію не повинно перевищувати 2,000 мг. Причому для обох категорій харчування повинно включати овочі і не жирні молочні продукти (волокна і кальцій) сприяють зниженню тиску.

Важливо дивитися таблицю харчової цінності продуктів і вибирати ті, де кількість натрію не перевищує 200 мг на 100 г продукту, а краще: 100 мг в 100 гр.
1 ч. Л. солі без гірки (6 гр) = 2400 мг (2,4 гр) натрію.
Відповідно в соле з 50% вмістом натрію в половину менше.

Вживання великої кількості солі збільшує ризик повишанія артеріального тиску та інсульту. Більшість солі ми отримуємо з продуктами, які пройшли заводську обробку або з напівфабрикатами, кашерное м'ясом, консервами, соусами, суповими порошками і навіть хлебом.Спісок дуже великий.

{Jcomments on}