Полезные материалы

Харчування при діабеті - як вживати вуглеводи і клітковину?

Після того, як їжа потрапила в Ваш організм, все прості вуглеводи, які містяться в ній, засвоюються дуже швидко, а значить, піднімають рівень цукру в крові . Складні вуглеводи спочатку перетворюються в цукор. Після того, як організм отримає необхідну кількість цукру, він починає запасати надлишки, після чого перетворює їх в жир. У людини може розвинутися ожиріння при постійному вживанні вуглеводів в великих кількостях. Слід зазначити, що більша частина їжі, якою харчуються люди, містить прості вуглеводи.

Цукровий діабет , Ускладнює цю ситуацію, так як глюкоза погано засвоюється клітинами, і відбувається її накопичення в крові. Складні вуглеводи повільно засвоюються організмом і продовжують відчуття насичення. Вони являють собою складну ланцюжок, що складається як мінімум з трьох молекул цукру. До складних вуглеводів належать глікоген, пектин, крохмаль і деякі види клітковини. Цукровий діабет   , Ускладнює цю ситуацію, так як глюкоза погано засвоюється клітинами, і відбувається її накопичення в крові

Проведені дослідження демонструють те, що складні вуглеводи найменш небезпечні для діабетиків. В основі багатьох дієт лежить принцип харчування, який базується на споживанні великої кількості клітковини. Харчові волокна знижують рівень глюкози в крові . Необхідно приділити особливу увагу формуванню збалансованого харчування при діабеті. Слід зазначити, що клітковину можна вживати в їжу занадто швидко, оскільки харчові волокна мають здатність перевантажувати кишечник, що небажано при діабеті.

Вчені вважають нормою вживання клітковини - 25-40 г на добу, проте середньостатистичний людина споживає в 2 рази менше цієї норми. Джерела харчових волокон - це шкірка фруктів і овочів, боби і висівки з цільного зерна, гречка, горіхи, насіння.