Полезные материалы

Корисні соки при цукровому діабеті: томатний, гранатовий, гарбузовий і ін.

  1. Томатний сік
  2. Гранатовий сік
  3. гарбузовий сік
  4. Морквяний сік
  5. Яблучний сік
  6. буряковий сік
  7. сік топінамбура
  8. Галерея корисних соків при цукровому діабеті

Автор Олена На читання 5 хв. переглядів 99

Свіжовичавлений сік корисний, причому неважливо, фруктовий він або овочевий - цей науковий факт підтвердить вам будь-який лікар. І буде правий, адже це вітаміни, мінерали, бадьорість духу і зміцнення імунітету. Однак, дозволяється вживати їх людям, хворим на цукровий діабет - захворювання, при якому необхідно дотримуватися суворої дієти і виключити з меню практично всі цукровмісні продукти?

Відповідь ствердна - соки здатні знижувати рівень цукру в крові , Попереджати ускладнення і зміцнювати стінки судин. Користь найпоширеніших розглянемо в даній статті.

Автор Олена На читання 5 хв

Свіжовичавлені соки: овочеві та фруктові

Томатний сік

Перше місце в списку соків, які рекомендується вживати діабетикам, займає томатний. Тільки подумайте - в 100 мл цієї чудової рідини міститься 3,5 грама вуглеводів, 1 грам білків, 19 ккал, мінеральні речовини (калій, натрій, магній, залізо, кальцій), амінокислоти і вітаміни (С, А), а ось жири відсутні геть. Відомо також, що томати містять в кілька разів більше корисних речовин, ніж всі цитрусові і яблука. Причому кількість цих речовин прямо пропорційно ступеня зрілості плодів.

Вживати томатний сік при діабеті найкраще в якості самостійного блюда: одного стакана рано вранці, вдень або ввечері цілком вистачить, для того щоб заповнити норму запасу вітамінів і мінералів. Тільки не забувайте, що він повинен бути приготований самостійно і тільки зі свіжих помідорів: магазинні варіанти не тільки не принесуть користі, але і зашкодять здоров'ю.

Томатний сік ні в якому разі не рекомендується вживати людям, що страждають на подагру, різними захворюваннями нирок і жовчнокам'яну хворобу. Виною всьому здатність томатів підвищувати освіту в організмі пуринів-хімічних сполук, що беруть участь в процесах обміну речовин.

Гранатовий сік

Наступний корисний сік - гранатовий. Медичні дослідження давно довели, що його регулярне вживання виключає розвиток атеросклерозу, запобігає закупорювання судин, уповільнює засвоєння холестерину (шкідливого) допоможе зменшити ризик інсульту. У 100 мл. соку гранатових зерен міститься 64 ккал, 0,3 грама білків і трохи більше вуглеводів - 14,5 грамів. Однак не поспішайте засмучуватися - до складу соку входять тільки корисні цукру, які не підвищують глікемічний індекс і захищають організм від процесів атеросклерозу .

Готувати гранатовий сік найкраще самостійно: очистити фрукт від шкірки, вибрати зерна і відправити їх в соковижималку. Добова норма споживання - 0,5 склянки перед кожним прийомом їжі 3 рази в день.

гарбузовий сік

Користь гарбуза незаперечна - цей овоч містить в собі мінімум калорій (23 ккал на 100 грамів), нормалізує рівень цукру в крові, сприяє регенерації клітин, виводить з організму зайву рідину і холестерин, що для діабетиків особливо актуально.

Свіжовичавлений гарбузовий сік практично повністю складається з води, а тому легко засвоюється організмом. Всього 1 стакан рідини в день допомагає в короткі терміни налагодити кровообіг, позбавити організм від шлаків, токсинів і пестицидів.

Не менш корисними властивостями володіють гарбузове насіння. Вони також виводять з організму шкідливі речовини, а також знижують цукор в крові. Тому, при приготуванні чудо-рідини, з м'якоті їх краще не виймати - так гарбузовий сік буде набагато корисніше й ефективніше.

Морквяний сік

Про вітамінний багатство і користь морквяного соку нам говорили з раннього дитинства: у ньому є і каротин є, поліпшує зір, і мінерали з корисними вітамінами (В, С, D, йод, марганець, бор, барій, цинк, магній, мідь, калій ), які очищають організм, підвищують його життєвий тонус і знижують рівень холестерину в крові.

Однак яким би хорошим цей сік не був, протипоказання у нього теж є. Зокрема, що стосуються людей, які страждають діабетом - в моркві міститься багато цукрів, тому випивати в тиждень можна всього 1 стакан.

Яблучний сік

Що-що, а цей вид соку в нашій країні має особливу популярність. Та й як інакше - яблука в Росії ростуть повсюдно, сортів безліч, гріх не скористатися таким положенням. Крім приємного аромату і незабутнього смаку, яблучний сік - це ще й безліч вітамінів (С, Е, Н, РР, В), мінералів (магній, кальцій, калій, натрій, хлор, сірка, фосфор), мікроелементів і корисних амінокислот.

Сахара в яблуках, на жаль, теж досить, тому діабетикам рекомендується пити сік із зелених яблук - вони набагато кисліше своїх побратимів. Добова норма - не більше однієї склянки в день.

буряковий сік

Буряк багата мінералами, вітамінами і органічними речовинами: володіючи невеликою калорійністю (всього 42 ккал на 100 грамів), цей овоч містить в собі аскорбінову і фолієву кислоту, каротин, залізо, калій, фтор, йод, мідь, фосфор, натрій, цинк, магній , клітковину, пектин і ще багато чого корисного.

Функцій також чимало: позитивно впливає на серцево-судинну систему, нормалізує рівень гемоглобіну, зміцнює стінки судин, виводить холестерин і шкідливі речовини. Незважаючи на те, що засвоюється вона краще у вареному вигляді, сік готують тільки зі свіжого коренеплоду.

Однак лікарі до бурякового соку ставляться скептично: високий глікемічний індекс не дозволяє випити його дуже багато -200 мл на добу і ні грама більше.

сік топінамбура

Дивовижне рослина, що нагадує не те соняшник (з біологічної точки зору), не те звичайна картопля (по виглядом і властивостями), насправді є дуже корисним і дієтичним продуктом. У 100 грамах топінамбура міститься всього лише 58 ккал, безліч мікроелементів (цинк, залізо, магній, кремній, фосфор, марганець, кальцій), вітамінів (С, В1 В2), амінокислот, мінеральних солей і інуліну - полісахариду, при розщепленні якого утворюється фруктоза , так необхідна діабетикам.

Сік цього овоча знижує вміст цукру в крові і нормалізує кислотність шлунка. Фахівці радять випивати 100-200 грамів свіжого соку за 30 хвилин до їжі перед кожним прийомом їжі. Регулярний прийом такого блюда дасть свої результати вже через кілька тижнів.

Хворі на цукровий діабет можуть вживати в їжу і інші соки: чорничний, лимонний, журавлинний, огірковий, березовий. Дозування середня - приблизно 0,5 склянки раз на добу.

Галерея корисних соків при цукровому діабеті

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Однак, дозволяється вживати їх людям, хворим на цукровий діабет - захворювання, при якому необхідно дотримуватися суворої дієти і виключити з меню практично всі цукровмісні продукти?