Полезные материалы

Крупа булгур: користь і шкода для організму, особливості вживання та використання каші в різних сферах

  1. Як вибрати хороший продукт
  2. зберігання
  3. Склад, калорійність, харчова та енергетична цінність, глікемічний індекс
  4. Корисні властивості крупи для здоров'я
  5. Загальні особливості впливу на організм, небезпека і протипоказання
  6. Чи можна булгур для вагітних і годуючих жінок
  7. Чим корисний для дітей
  8. Рекомендації по вживанню
  9. Каша в кулінарії
  10. Для схуднення
  11. Для лікування різних хвороб
  12. У косметології

Булгур відомий вже більше 4 тис. Років, хоча в нашій країні набув популярності зовсім недавно. Це крупа, яку отримують із спеціально підготовленої пшениці твердих сортів. Вона проходить термообробку паром в сирому вигляді, а потім очищається і дробиться.

При такій технології виготовлення в цьому продукті зберігається найбільша кількість корисних речовин, а відварна крупа абсолютно не злипається. Її ще називають «середземноморським рисом». Булгур після обсмажування набуває горіховий смак, а при варінні його обсяг збільшується в три рази.

Розберемося, чим корисний і шкідливий булгур, яка калорійність відвареної каші на 100 г.

до змісту ↑

Як вибрати хороший продукт

Вибираючи крупу, потрібно шукати упаковки з арабськими написами, так як в європейських країнах справжній булгур не проводиться Вибираючи крупу, потрібно шукати упаковки з арабськими написами, так як в європейських країнах справжній булгур не проводиться.

Пакети брати прозорі, щоб побачити розмір, забарвлення і якість зерна. Найбільш корисний коричневий булгур. У крупі не повинно бути сміття, а її зерна не повинні злипатися.

Залежно від помелу зерна можуть бути дрібними (кофтелік) і великими (пілавлік). Для приготування супів, салатів і випічки беріть найдрібнішу крупу, а для самостійних страв (гарніри, плов) - велику.

до змісту ↑

зберігання

Щоб при зберіганні булгур не втратила своїх смаку і корисних властивостей, після покупки його потрібно пересипати в скляні банки з кришками.

Ємності зберігати в сухому і темному місці.

Руйнування корисних речовин в крупі відбувається через дев'ять місяців з моменту виготовлення. Тому, якщо вона купується про запас, беріть найбільш свіжу.

Як зберігати, вибрати і приготувати булгур, які корисні речовини в ньому містяться, розповість програма «Жити здорово!»:

»:

У наступній статті розказано докладно про близьку родичі булгура - манки. Дізнайтеся все про шкоду і користь манної каші , Чи варто годувати дітей їй?

У чому полягає користь пшеничної каші, приготовленої на воді, про це розповість наша публікація .

Про шкоду і користь нешліфований бурого рису читайте в нашому матеріалі .

до змісту ↑

Склад, калорійність, харчова та енергетична цінність, глікемічний індекс

Суха крупа має високу калорійність - 342 кілокалорії на сто грамів продукту.

Яка ж калорійність каші булгур, звареної на воді, на 100 г в готовому вигляді? Це 83 ккал за умови, що варили ви на воді.

Глікемічний індекс - 45.

Харчова цінність на сто грамів продукту:

  • білки - 12,67 грама;
  • жири - 1,33 г;
  • вуглеводи - 69 г;
  • харчові волокна - 8,0 г;
  • вода - 9,0 грамів.

У хімічному складі булгура міститься велика кількість:

  • Вітамінів - А, Е, К, РР, групи В.
  • мінералів - калію, магнію , кальцію , Натрію, заліза , фосфору , Марганцю, селену , міді , цинку .

Детально про булгур: склад, калорійність, харчова та енергетична цінність і глікемічний індекс:

до змісту ↑

Корисні властивості крупи для здоров'я

Крупа володіє очищує і заспокійливим діями Крупа володіє очищує і заспокійливим діями.

Її вживання нормалізує обмін речовин в організмі, збагачує його вітамінами і мінералами, нормалізує травлення, зміцнює серцевий м'яз і судини.

Регулярне включення булгура в раціон покращує роботу головного мозку.

Продукт довго перетравлюється, тому створює тривале почуття насичення.

Дієтологи її часто використовують в дієтах, рекомендують вживати його людям, які займаються важкою фізичною працею, спортсменам.

до змісту ↑

Загальні особливості впливу на організм, небезпека і протипоказання

Для дорослих чоловіків і жінок і для літніх людей корисні властивості булгура сприятимуть:

  • підвищенню працездатності;
  • стимуляції кровотворення;
  • підвищенню імунітету;
  • поліпшенню стану волосся, нігтьових пластин і шкірних покривів;
  • усунення стресових, депресивних станів;
  • нормалізації сну;
  • зниження артеріального тиску.

Протипоказання до вживання продукту - целіакія Протипоказання до вживання продукту - целіакія.

Це хвороба, при якій не можна вживати глютен, який міститься в крупі, через його неперетравлюваність. Хворі люди, які їдять булгур, будуть страждати метеоризмом, загальною слабкістю і сонливістю.

Небажаний він і для тих, хто страждає гастритом і іншими захворюваннями шлунково-кишкового тракту в період загострення.

Не варто також з'їдати порцію булгура більше покладеної, так як це загрожує ожирінням. Інші протипоказання - індивідуальна непереносимість, алергічна реакція на пшеницю і будь-які запальні процеси в організмі.

до змісту ↑

Чи можна булгур для вагітних і годуючих жінок

Під час вагітності жінкам необхідно включати в щоденне меню цельнозерновую крупу. Булгур слід вживати тричі за тиждень в першій половині дня. Цього буде достатньо, щоб збагатити організм вітамінами, макро- і мікроелементами.

У першій половині вагітності крупу готувати на гарнір до нежирного м'яса. Таке поєднання забезпечить достатнє надходження заліза, що запобіжить ризик появи анемії, яка часто супроводжує вагітність. У другій половині є булгур маленькими порціями два-три рази на день, щоб не викликати метеоризм.

У перший місяць лактації вживати булгур не можна.

Глютен може викликати розвиток алергії у дитини. Надалі можна поступово вводити в раціон крупу, приготовлену на воді без попередньої обжарки і добре розварену. Можна додати в готову кашу трохи солі, цукру і вершкового масла.

до змісту ↑

Чим корисний для дітей

Продукт стане хорошою вітамінною і мінеральної добавкою для дитячого організму Продукт стане хорошою вітамінною і мінеральної добавкою для дитячого організму.

Але починати включати його в меню, можна не раніше, ніж з двох років. Для більш маленьких дітей це досить важка їжа, яка буде погано перетравлюватися, викликаючи здуття живота.

Дітям до семи років рекомендується їсти супи з булгуром, вживати його як гарнір три-чотири рази на тиждень. У більш старшому віці вони можуть їсти будь-які страви з даним продуктом щодня.

до змісту ↑

Рекомендації по вживанню

Щодня достатньо з'їдати порцію приготованого булгура в двісті грамів. Її можна розділити на кілька прийомів.
Щоб її приготувати, потрібно всього сімдесят грамів сухої крупи.

Бажано робити це не більше трьох разів на тиждень, щоб не набрати зайві кілограми.

На сході традиційно булгур готується не так, як звичайні каші. Крупу попередньо обсмажують на вершковому маслі, щоб поліпшити смак готового блюда. Для приготування дієтичних страв цього робити не потрібно.

Разом з крупою не слід вживати картоплю, яйця, капусту і буряк. При приготуванні десертів не потрібно додавати в них багато сухофруктів і горіхів. Це може бути чревате здуттям живота.

до змісту ↑

Каша в кулінарії

Булгур може бути не тільки звичайним гарніром до рибних або м'ясних страв Булгур може бути не тільки звичайним гарніром до рибних або м'ясних страв.

Його додають в супи, салати, з нього готують плов, голубці, долму, котлети, їм фарширують перці і баклажани. Крупа прекрасно поєднується з індичкою , Куркою, будь-якою рибою, морепродуктами і овочами.

Зі спецій продукт поєднується з коріандром, кардамоном, кмином , куркумою , Орегано, бергамотом і чорним перцем.

При приготуванні випічки і десертів з даним продуктом, в них можна додавати сухофрукти (курагу, чорнослив , інжир , родзинки ), Мед і фісташки .

Як приготувати булгур на гарнір:

до змісту ↑

Для схуднення

Дієтологи рекомендують вживати невелику кількість булгура під час дієт. Він буде заповнювати нестачу вітамінів і мінералів, очищати організм від шлаків і токсинів. Надовго усуває відчуття голоду.

Для більшої ефективності крупу, відварену на воді без попереднього обсмажування, поєднують з овочами. Найбільш придатними будуть баклажани, кабачки , гарбуз , солодкий перець , зелений горошок .

Із зелені до булгуром найбільше підходить кріп, петрушка , кінза і Зелена цибуля . Він добре поєднується з сулугуні та бринзою.

Читайте про те, які ще каші можна використовувати для зниження ваги Читайте про те, які ще каші можна використовувати для зниження ваги.

Королева - гречана каша: про шкоду і користь її дізнайтеся з нашої статті. Розповімо, як знайти струнку фігуру на гречці.

Докладна стаття про кохану, але незаслужено забутої перлової каші - тут розказано все про її корисні властивості і шкоду.

Ячна каша - чим вона корисна і шкідлива для схуднення, дізнайтеся за адресою: https://foodexpert.pro/produkty/krupy-i-boby/yachnevaya-kasha.html

до змісту ↑

Для лікування різних хвороб

Продукт рекомендується регулярно вживати як допоміжний засіб при лікуванні гіпертонії, анемії і   цукрового діабету Продукт рекомендується регулярно вживати як допоміжний засіб при лікуванні гіпертонії, анемії і цукрового діабету .

Він добре допомагає при неврозах, порушення обміну речовин.

Народні цілителі рекомендують тим, хто переніс важкі захворювання або операції, вживати відвар з крупи з додаванням невеликої кількості меду. Гарячий, недоварений булгур корисно використовувати для компресів при бронхіті і гаймориті.

до змісту ↑

У косметології

Регулярне вживання продукту в їжу покращує колір і структуру шкірних покривів, помітно підтягує їх. З його відвару роблять компреси для поліпшення стану волосся.

Також він входить до складу домашніх скрабів, масок і складів для антицелюлітного масажу.

Популярні рецепти:

  • Щоб приготувати живильну маску для обличчя, шиї та зони декольте потрібно: 50 г звареного на молоці булгура змішати зі 100 мл теплого молока, однією чайною ложкою рідкого меду і одним яєчним жовтком. Перед тим як нанести маску, потрібно очистити і розпарити обличчя, можна відвідати лазню або сауну.

    Процедури проводити два рази на тиждень протягом півтора місяців. Потім зробити перерву на півмісяця, при необхідності повторити. Уже після першого курсу лікування помітний значний ефект: шкіра підтягується, а дрібні зморшки стають практично непомітними.

  • Для приготування антицелюлітного складу потрібно: сто грамів сухої дрібної крупи з'єднати з п'ятдесятьма мілілітрами оливкового масла, додати до суміші три-п'ять крапель грейпфрутового масла. Його потрібно наносити на проблемні ділянки легкими масажними рухами.

    Робити це від низу до верху, що сприятиме відтоку лімфи. Сеанс триває від десяти до двадцяти хвилин, після цього слід прийняти теплий душ і нанести на шкіру живильний крем. На один курс потрібно до п'ятнадцяти процедур, які виконують один раз в два дні. Робити це потрібно після фізичних вправ або відвідування сауни.

    Шкірні покриви будуть розігріті, ефект буде значно вище. Якщо існує алергія на цитрусові, то масло грейпфрута можна замінити на будь-яке інше ефірне масло.

  • Якщо існує алергія на цитрусові, то масло грейпфрута можна замінити на будь-яке інше ефірне масло

  • З булгура можна приготувати ефективний скраб для обличчя.

    Для цього потрібно змішати одну столову ложку сухої дрібної крупи з 1 чайною ложкою цукрового піску і однією столовою ложкою рослинного масла.

    Можна додати в скраб щіпку кориці, що буде під час процедури додатково розігрівати шкіру.

    Всі компоненти ретельно перемішати, нанести на обличчя. Потім провести очищення шкірних покривів по масажних лініях. Масажувати близько десяти хвилин.

    Змити, нанести на обличчя живильний крем.

Користуватися скрабом рекомендується не частіше ніж один раз на тиждень. Цього буде достатньо, щоб зникло лущення і оновилися шкірні покриви.

Незважаючи на своє давнє походження, булгур - не найпоширеніший продукт в нашій країні. Але у нього вже з'явилося безліч шанувальників. Його насичений вітамінами і мінералами складу дозволяє назвати його досить корисною крупою.

При правильному вживанні булгур не може завдати шкоди здоров'ю, а принесе велику користь організму внутрішнім оздоровленням та поліпшенням зовнішнього вигляду.

Яка ж калорійність каші булгур, звареної на воді, на 100 г в готовому вигляді?