Полезные материалы

Молоко при діабеті

  1. Користь молока при діабеті
  2. Шкода молока при діабеті
  3. висновок

У житті людей хворих на цукровий діабет будь-якого типу є одна дуже неприємна особливість, крім необхідності прийняття інсуліну - це обмежене харчування. У житті людей хворих на цукровий діабет будь-якого типу є одна дуже неприємна особливість, крім необхідності прийняття інсуліну - це обмежене харчування

0.5ХЕ

Дійсно, раціон хворих на діабет не назвеш багатим, однак кмітливі люди виходять з таких ситуацій переможцями - вживаючи дозволені продукти, вони тим не менш примудряються готувати настільки смачні діабетичні страви , Що навіть здорова людина буде готовий їх їсти. А як щодо молока і супутніх йому продуктів для дієти?

Лікарі розділилися в цьому питанні на дві групи - одні вважають, що молоко дуже корисно як діабетикам, так і всім здоровим людям. Інші, навпаки, вважають, що молоко, в принципі, не можна пити, якщо це не молоко матері.

У цій статті ми розглянемо обидва цих думки, а ви вже самі вибирайте найбільш близьке вам твердження.

Користь молока при діабеті

Лікарі старого гарту, а також прихильники традиційних цінностей вважають, що молоко мало не найкорисніший продукт Лікарі старого гарту, а також прихильники традиційних цінностей вважають, що молоко мало не найкорисніший продукт. Про властивості молока і молочних продуктів було написано чимало, і практично кожна людина з дитинства знає, що в молоці міститься кальцій - вкрай необхідний елемент для правильного росту м'язів, кісток і функціонування нервової системи.

Молоко при діабеті не тільки корисно, а й необхідно! - так вважає більшість лікарів «старої школи».

Адже діабетики вимушені обмежити споживання вуглеводів, які часто провокують викид зайвого рівня глюкози в кров, тому молоко допоможе згладити цей ефект. Звичайно, не варто пити парне молоко, так як там якраз містяться складні вуглеводи. Вони будуть довго розщеплюватися і доставлять масу незручностей шлунку пацієнта.

Молоко зміцнює імунітет і забезпечує стабільний запас жирів - діабетичні хворі повинні випивати в день близько двох чашок знежиреного молока, щоб його цілющий ефект відбився якомога швидше. Молоко містить в собі цілі групи вітамінів - B, B1, B2, A і багато інших.

Наявність лактози допомагає поліпшити роботу печінки і нирок, заодно своєчасно усунувши основні причини "засмічення" токсинів в організмі.

Шкода молока при діабеті

Більш молода і прогресивна частина лікарів, і більшість вчених, з повною упевненістю говорять, що молоко шкідливо навіть здоровій людині, що вже тут говорити про діабетиків Більш молода і прогресивна частина лікарів, і більшість вчених, з повною упевненістю говорять, що молоко шкідливо навіть здоровій людині, що вже тут говорити про діабетиків. Вчені наводять низку фактів, з якими важко посперечатися:

  • Людина єдине на планеті істота, яке п'є молоко протягом усього життя.
  • Людина єдиний, хто п'є молоко інших видів, а не тільки материнське.
  • Науково доведено, що дитина, п'є в дитинстві мінімум півлітра коров'ячого молока в день, ризикує захворіти на цукровий діабет 1 типу з ймовірністю в 5 разів більше, ніж дитина, яка не п'є молоко.
  • Козеін, що входить до складу молока, має властивість руйнувати імунітет і запускати реакції руйнування клітин підшлункової, які відповідають за вироблення інсуліну.
  • Люди, яких з народження годувати не материнським молоком, а коров'ячим, в майбутньому мають рівень IQ набагато нижче, ніж діти, яких годували грудьми.
  • Молоко створює сильне навантаження на нирки.
  • У молочних продуктів низький рівень ГІ, але викид інсуліну такий же, як і від здобної булки. Вчені ще не з'ясували, в чому причина такої різниці між ГІ і ІІ молочки, але припускають, що всьому причиною можуть бути особливі білки - лейцин, ізолейцин, триптофан і глютамин.
  • В Африці люди вживають в 9 разів менше кальцію, ніж, наприклад, в США. Але тим не менше кістки у них набагато міцніше, і кількість переломів менше. Всьому виною окислення організму тваринними білками. Щоб нейтралізувати це окислення, з кісток вимивається кальцій.
  • Організм дорослої людини не здатний засвоювати лактозу. Її можуть засвоювати тільки діти до 2 років і тільки з материнського молока. В організмі дорослої людини лактоза має властивість накопичуватися в різних тканинах, викликаючи пухлини і аутоімунні захворювання.
  • Люди, які люблять молоко, частіше страждають ожирінням. Справа в тому, що молоко містить величезну кількість жиру - до 50%. Те, що виробник вказує на упаковці 2% тільки означає, що це відсоток співвідношення жиру і води в молоці, а не відношення жиру до всього продукту.
  • У середній денній нормі молока міститься стільки ж холестерину, скільки в 60 шматочках сервелат.
  • Найшкідливіший молочний продукт - сир. Він стоїть на 1 місці по збільшенню кислотності в організмі.

висновок

Існування цих двох кардинально різних точок зору лише показує рівень прогресу людства. Ще 30 років тому ніхто й подумати не міг, що будуть існувати смартфони, планшети і ноутбуки. Те ж саме і в області харчування. Потрібно приймати нові дослідження і відкриття, а не відгороджуватися від них стіною переконань і звичок, як це роблять багато людей, в тому числі і лікарі.

Як на мене, повністю відмовлятися від молока не варто. Але потрібно сприймати його не як джерело здоров'я, а як одну з смачних шкідливостей, які ми собі іноді дозволяємо. Не потрібно дітей з дитинства змушувати пити молоко. Просто іноді балуйте їх какао або молочною кашею. Але головне - іноді. Ось наприклад, кефір з корицею дуже корисний при діабеті.

Ви запитаєте, а чому виробники молока твердять у всіх рекламах, що воно таке корисно? Відповідь проста - це їхня робота, їх джерело доходу. Ви ж не вірите рекламам, що курочки живуть як цариці, і їх кожен день з рук годують добірним зерном? Або що розчинна кава готують з ідеальних зерен кави, зібраних молодими незайманими? Теж саме і з молоком - не вірте рекламі.

І на завершення хочу запропонувати вам відео про молоко, лекцію читає німецький лікар і вчений Вальтер Вайт:

А як щодо молока і супутніх йому продуктів для дієти?
Ви запитаєте, а чому виробники молока твердять у всіх рекламах, що воно таке корисно?
Ви ж не вірите рекламам, що курочки живуть як цариці, і їх кожен день з рук годують добірним зерном?
Або що розчинна кава готують з ідеальних зерен кави, зібраних молодими незайманими?