Полезные материалы

Напої при цукровому діабеті. Що можна, а що не можна пити при цукровому діабеті?

Є протипоказання, проконсультуйтеся з лікарем.

калорії   , Одержувані з їжею або рідиною, діабетикам можуть приносити як користь, так і шкоду калорії , Одержувані з їжею або рідиною, діабетикам можуть приносити як користь, так і шкоду. Пропонуємо вашій увазі кілька порад про те, як отримувати більше користі від напоїв.

Напої для діабетиків

Людям, страждаючим від діабету, не завжди легко вибрати для себе підходящі напої. Багато досліджень на цей рахунок сіють ще більше сумнівів. Як кава впливає на інсулінорезистентність? Чи може вживання дієтичної коли спровокувати набір ваги? Ми проаналізували різні дослідження і проконсультувалися у трьох провідних сертифікованих дієтологів, які допомагають своїм пацієнтам, що страждають на діабет, робити правильні вибори щодо харчування.

Вода: Пийте більше!

Чи здатні допомогти кілька склянок чистої освіжаючої води контролювати рівень цукру в крові Чи здатні допомогти кілька склянок чистої освіжаючої води контролювати рівень цукру в крові? Нещодавно опубліковане в журналі Diabetes Care дослідження представляє переконливі факти: у людей, які випивають в день менше 2-х склянок води, на 30% вище ризик підвищення рівня цукру в крові. Вся справа в гормоні, який називається вазопресином, він допомагає організму регулювати запаси води. При зневодненні рівень вазопресину підвищується, і це провокує печінку на вироблення більшої кількості цукру, який надходить в кров.

Скільки води потрібно пити?

Експерти рекомендують випивати жінкам 6-9 склянок води в день, чоловікам можна пити трохи більше. Частина води надходить в організм з фруктами, овочами та іншими продуктами, але цієї кількості недостатньо для нормального функціонування організму. «Якщо у вас немає звички пити багато води, просто випивайте по склянці перед кожним прийомом їжі», рекомендує Констанція Браун-Ріггс, спікер Академії Харчування і диететике (Dietetics) і автор книги «The African American Guide to Living Well with Diabetes » ( « афро-американське керівництво для діабетиків, які хочуть жити повноцінно »). «Через декілька тижнів починайте випивати по склянці води ще й після прийомів їжі».

Молоко: пийте більше!

Дитяче молоко - відмінний варіант: воно збагачене кальцієм, магнієм, калієм, вітаміном D і іншими цінними речовинами, які необхідні організму для нормального виконання багатьох функцій Дитяче молоко - відмінний варіант: воно збагачене кальцієм, магнієм, калієм, вітаміном D і іншими цінними речовинами, які необхідні організму для нормального виконання багатьох функцій. До того ж, як показують результати досліджень, завдяки молоку можна схуднути. В одному дослідженні взяли участь 322 людини, які намагалися схуднути. У деяких з них був діабет 2 типу, у інших - захворювання серця. Ті учасники, які випивали більше всього молока - близько 350 мл в день - за період проведення дослідження змогли схуднути в середньому на 2-2,5 кг більше ніж ті, хто вживав молоко в менших кількостях (близько півсклянки на день). «Знежирене молоко або молоко з низьким вмістом жиру - прекрасний напій для діабетиків», - стверджує Браун-Ріггс. Згідно з даними, опублікованими в журналі Американського Інституту Харчування, додавши в свій раціон більше молока, можна домогтися і зниження кров'яного тиску, а адже з такою проблемою стикаються багато діабетики.
Скільки молока потрібно пити?

Експерти рекомендують щодня вживати близько трьох порцій молочних продуктів, в тому числі молока. Здається, що так багато ви не вип'єте? Постарайтеся випити склянку молока на сніданок, або з'їжте що-небудь молочне на десерт, наприклад, пудинг без цукру, мус або фруктове парфе. «Молоко найкраще пити під час прийому їжі - так організму буде простіше врегулювати природним чином рівень цукру, підвищується після надходження вуглеводів», говорить дієтолог Анжела Джинн (Балтімор, Меріленд), координатор по харчуванню в Центрі Діабету і ендокринології на базі Університету Меріленда. Також не забувайте про те, що в кожній склянці молока міститься близько 12 г вуглеводів.

Чай: пийте більше!

Нуль калорій, відмінний смак і багатющий набір антиоксидантів зробили чай - чорний і зелений - неймовірно популярним напоєм серед тих, хто стежить за здоров'ям, в тому числі і серед діабетиків Нуль калорій, відмінний смак і багатющий набір антиоксидантів зробили чай - чорний і зелений - неймовірно популярним напоєм серед тих, хто стежить за здоров'ям, в тому числі і серед діабетиків. В одному китайському дослідженні вчені прийшли до висновків, що саме в чорному чаї міститься більше всього полісахаридів, які уповільнюють абсорбцію цукру в кров. Випиваючи 4 чашки чаю в день, можна знизити ризик розвитку діабету на 16% - про це говорять дослідники з Німеччини. Крім усього іншого, чай знижує ризик серцевого нападу і серцевих захворювань.

Винятки: підсолоджені чаї, бутильовані «айс-ти», що містять багато цукру.

Скільки чаю потрібно пити?

Для більшості людей оптимально випивати 4-5 чашок чаю в день, але не варто забувати про те, що чай містить кофеїн, який може перешкоджати засипанню. Найкраще пити чай в першій половині дня, або вибирати варіанти без кофеїну. Не додавайте в чай ​​цукор, жирне молоко або вершки.

Кава: пийте з обережністю!

Згідно з деякими дослідженнями, у людей, що вживають каву, нижче ризик розвитку діабету 2 типу Згідно з деякими дослідженнями, у людей, що вживають каву, нижче ризик розвитку діабету 2 типу. хлорогенова кислота , Що міститься в каві, уповільнює абсорбцію глюкози. Однак інші дослідження вказують на те, що у людей, які вже страждають від діабету, кава може підвищувати рівень цукру в крові або ускладнювати процес його переробки. Таким чином, в даному випадку необхідно відштовхуватися від індивідуальних особливостей організму. Також стежте за тим, що ви додаєте в каву. «Цукор, інші підсолоджувачі, жирне молоко, вершки та інші добавки можуть спровокувати не тільки стрибок рівня цукру в крові, але і стимулювати набір зайвої ваги», - попереджає Браун-Ріггс.

Скільки кави можна пити?

Експерти стверджують: при діабеті 2-3 чашки кави в день навряд чи зашкодять, але якщо вам важко контролювати рівень цукру в крові, краще обмежити споживання кави і переключитися на більш безпечні напої. «Пам'ятайте про те, що у кожної людини реакція на їжу (маються на увазі коливання рівня цукру) індивідуальна і унікальна», - говорить Джин.

Дієтична кола: пийте з обережністю!
Дієтична кола: пийте з обережністю Невже газовані напої з нульовою калорійністю є прекрасним варіантом для діабетиків, або, можливо, вони можуть спровокувати збільшення ваги або негативно вплинути на абсорбцію цукру? На цей рахунок серед вчених розпалюються справжні дебати. Згідно з одними дослідженнями, люди, що вживають дієтичну колу, мають більший ризик поправитися, ніж ті, хто віддає перевагу класичній колу. Інші дослідження вказують на те, що пристрасть до дієтичної коле загрожує підвищенням ризику розвитку діабету на 67%. Всьому знаходиться пояснення: люди, які віддають перевагу дієтичну колу, схильні до переїдання або вживання висококалорійної їжі в наступні часи. Також існує думка, що дієтична кола лише підсилює спокуса по відношенню до солодощів - цукерок, печива, морозива. Але є і вагомі докази невинності безкалорійний коли. Дослідження, проведене Гарвардом протягом 20 років, в якому взяли участь понад 40 000 чоловіків, показало відсутність зв'язку між дієтичними напоями та діабетом, проте такі напої дійсно підвищують ризик набору зайвої ваги.

Не поспішайте геть відмовлятися від дієтичної коли. Все ж остаточної думки з даного питання у вчених поки немає. А якщо вірити Американської Асоціації Діабету, дієтична кола в будь-якому випадку більш корисна для діабетиків, ніж класична версія напою з великим вмістом цукру.

Скільки дієтичної коли можна пити?

Якщо у вас є пристрасть до цього напою, постарайтеся випивати не більше однієї банки в день. Не забувайте про те, що краще віддати перевагу більш корисним напоям, наприклад, простій воді або чаю.

Пам'ятайте, що дієтична кола - це не «чарівний ластик», здатний «стерти» калорії в чіпсах, бургери, картоплі фрі та іншої нездорової їжі. Дослідження, проведене Університетом Північної Кароліни, показує, що у пацієнтів, які вживають дієтичну колу в рамках здорової дієти, ризик розвитку інсулінорезистентності на 30% нижче, ніж у тих, хто вважає за краще солодкі напої і фастфуд.

Газованої води і солодкі напої: пийте менше!

В одній пляшці газованої може міститися 10 ложок цукру В одній пляшці газованої може міститися 10 ложок цукру! Це не тільки підвищує рівень цукру в крові, але і несе в собі ризик набору ваги, підвищення тиску, розвитку серцевих захворювань. Один стакан газованої води - це 150 зайвих калорій і 40-50 г вуглеводів, що підвищують рівень цукру в крові. Учені з Гарвардської Школи Громадського здоров'я підрахували, що пристрасть до газованої води може обернутися збільшенням ваги близько 7 кг в рік. Що міститься в напоях цукор або сироп фруктози сприяють відкладенню жиру в середній частині тіла, що підвищує ризик запалень і інсулінорезистентності, діабету і серцевих захворювань.

«Якщо ви страждаєте від діабету, обмежте споживання газованої води та інших солодких напоїв - це один з найбільш вірних способів контролювати рівень цукру в крові, вага і здоров'я в цілому», говорить Джин. «Перейдіть на здорові напої - це вбереже вас від сотень зайвих калорій і вуглеводів. Найчастіше це є першою метою, яку ми ставимо спільно з пацієнтами, у яких зовсім недавно діагностували діабет. »Аналогічні висновки зробили дослідники з Північної Кароліни, підкреслюючи, що люди, які відмовляються від газованих напоїв, швидше добиваються поставлених цілей щодо схуднення і контролю рівня цукру в крові.

Скільки газованої можна пити?

В ідеалі - анітрохи. Або хоча б в мінімально можливих кількостях. Якщо пристрасть до газованої води сильно, відучує поступово: спочатку переходите на менші за обсягом порції, потім урізати їх кількість, прагнучи до нуля. Також можете змішувати навпіл газовані і дієтичні напої - це знизить калорійність і вміст вуглеводів. Як варіант, можете пити дієтичну колу або напої з фруктовим смаком без цукру.

Фруктові соки: пийте менше!

Склянка соку з кожним сніданком для багатьох є не просто нормою, а й ритуалом Склянка соку з кожним сніданком для багатьох є не просто нормою, а й ритуалом. Упаковки соків спокушають різнокольоровими апетитними фруктами. Але чи безпечний сік для тих, кому необхідно контролювати рівень цукру в крові? Регулярне вживання соків підвищує ризик розвитку діабету 2 типу - про це повідомляється у виданні Diabetes Care. Набагато корисніше з'їсти фрукт, ніж випити сік, приготований з нього. Наведемо приклад: в склянці 100% натурального апельсинового соку міститься 56 ккал, 12 г вуглеводів, відсутня клітковина; в одному середньому апельсині міститься 45 ккал, 11 г вуглеводів і 2 г клітковини, яка допомагає регулювати рівень цукру в крові.

Скільки соку можна пити?

Любителям соків краще переключитися на фрукти або несолоним овочеві соки, які містять менше калорій і вуглеводів, ніж фруктові соки. Якщо вже дуже хочеться соку, випийте склянку під час їжі, а після виміряйте рівень цукру. Повторіть протягом наступних трьох-чотирьох днів. Якщо рівень цукру не підвищується більш ніж на 30-50 пунктів, значить, невеликі кількості фруктового соку для вас безпечні.

Рекомендуємо прочитати по темі: дієта при цукровому діабеті

Переклад для: FoodLover.Ru
Переклала: Анна Езріном
Першоджерело: www.rd.com

Як кава впливає на інсулінорезистентність?
Чи може вживання дієтичної коли спровокувати набір ваги?
Чи здатні допомогти кілька склянок чистої освіжаючої води контролювати рівень цукру в крові?
Скільки води потрібно пити?
Скільки молока потрібно пити?
Здається, що так багато ви не вип'єте?
Скільки чаю потрібно пити?
Скільки кави можна пити?
Невже газовані напої з нульовою калорійністю є прекрасним варіантом для діабетиків, або, можливо, вони можуть спровокувати збільшення ваги або негативно вплинути на абсорбцію цукру?
Скільки дієтичної коли можна пити?