Полезные материалы

Натуральні замінники цукру: природні підсолоджувачі

  1. мед
  2. Стевія і стевіозід
  3. сухофрукти
  4. фініковий мед
  5. Концентрат ячмінного солоду
  6. Пекмез (натуральні рослинні сиропи)
  7. список сиропів
  8. сироп топінамбура
  9. виноградний цукор
  10. Кленовий сироп
  11. Сироп ріжкового дерева
  12. сироп шовковиці
  13. патока
  14. Чорна патока або меляса
  15. Карамельна чи біла патока

Зміст статті:

Вирази «солодка смерть» «біла смерть» знайомі, напевно, всім. Йдеться про звичайнісіньку цукрі. Цей продукт шкідливий настільки, що людям давно пора від нього відмовитися. Але як це безболісно пережити? Адже кожна людина з раннього дитинства привчений батьками до солоденької кашки, цукеркам, печінкою, тістечком і лимонаду.

Навіть ставши дорослими, люди не перестають любити солодке і часто заїдають їм свої проблеми. Цукрову залежність можна порівняти із залежністю від наркотиків, але і її можна перемогти. А для тих, хто прагне схуднути або страждає на цукровий діабет, цей продукт є найлютішим ворогом.

Позбутися від цукру та інших солодощів сьогодні допомагають людині натуральні підсолоджувачі і природні продукти, які, вторгаючись в організм, не тільки не порушують обмін речовин, але і приносять користь Позбутися від цукру та інших солодощів сьогодні допомагають людині натуральні підсолоджувачі і природні продукти, які, вторгаючись в організм, не тільки не порушують обмін речовин, але і приносять користь.

Автори статті пропонують своїм читачам ознайомитися з великим переліком природних солодощів, які свого часу витіснив штучний аналог - білий цукор.

мед

Справжнісінький замінник цукру - безумовно, мед. Багато людей люблять його просто за ароматний і приємний смак, а не тому, що він приносить велику користь. Мед постачає організму необхідні речовини:

  • мікроелементи;
  • вітаміни;
  • фруктозу;
  • глюкозу.

Цукор же, навпаки, краде ці елементи з організму для свого засвоєння. Причому мед в кілька разів солодше цукру, але багато його з'їсти просто неможливо. Проте, як цукрозамінника мед зовсім не підходить людям, що страждають на діабет.

Як це не сумно, але мед, як і цукор, викликає різкий підйом рівня глюкози в кров'яному руслі.

Зверніть увагу! Мед може викликати алергічну реакцію, тому давати продукт дітям потрібно з великою обережністю! Що стосується всіх інших, то навіть тим, хто сидить на дієті, вживання меду не забороняється.

Тільки не слід забувати, що мед не любить термічної обробки. При ній він втрачає практично всі свої цілющі властивості.

Стевія і стевіозід

Південноамериканська рослина стевія (медова трава) в останні роки набирає велику популярність в Росії, і цьому є пояснення. Стевія є відмінним замінником цукру, який не боїться термічної обробки і випускається у вигляді порошку, який в 200-300 разів солодше звичайного цукру.

здатність нормалізувати   рівень глюкози в крові   , Низька калорійність і регуляція обмінних процесів в організмі відносять стевію до числа натуральних цукрозамінників здатність нормалізувати рівень глюкози в крові , Низька калорійність і регуляція обмінних процесів в організмі відносять стевію до числа натуральних цукрозамінників.

Продукт підходить як для діабетиків, так і для тих, хто дбає про свою фігуру. До речі, стевію можна давати навіть дітям!

Є у стевії і свої невеликі мінуси, до них відноситься невиразний трав'янистий присмак (деяким він доводиться не до душі) і дещо запізніле відчуття солодощі.

Для того щоб підсолоджувати випічку, каші й напої краще використовувати відвар стевії. Його можна приготувати про запас і зберігати в прохолодному місці близько тижня.

Препарат стевіозід продається в аптеці у вигляді таблеток або порошку, а додають його в напої і страви згідно дозуванні.

сухофрукти

Ще одні натуральні замінники цукру - сухофрукти. Відмінними джерелами мінералів і вітамінів є:

  • груші;
  • банани;
  • яблука;
  • чорнослив;
  • курага;
  • родзинки;
  • фініки.

З поєднання сухофруктів і горіхів виходять дивно смачні торти і цукерки. Звичайно, з додаванням сушених яблук не вийде приготувати солодкий чай, але деякі солодощі замінити сухофруктами все-таки можна.

Важливо! Замість того, щоб напихати малюка цукерками і тістечками, велелюбні батьки і бабусі повинні пригощати його різноманітними сухофруктами. Це набагато корисніше і не менш смачно!

Єдина умова - сухофрукти повинні бути якісними. При виборі продукту не варто кидатися на яскраві кольори, красиві упаковки і блискучі плоди. Всі вони оброблені діоксидом сірки і багаті всілякими консервантами.

фініковий мед

Продукт виготовляють з золотистих фініків, які давно зарекомендували себе як натуральні замінники цукру через свого дуже солодкого смаку Продукт виготовляють з золотистих фініків, які давно зарекомендували себе як натуральні замінники цукру через свого дуже солодкого смаку.

У фініків найвищий показник сахаридов серед інших фруктів - 60-65%. Крім того, самі фініки при діабеті дозволені, і про це докладно можна дізнатися з нашої статті.

Неможливо переоцінити користь фінікового меду або сиропу - це справжнісіньке лікарський засіб в боротьбі з ожирінням. У своєму складі цей продукт містить:

  1. Окситоцин.
  2. Селен.
  3. Пектин.
  4. Амінокислоти.
  5. Вітаміни.
  6. Мікроелементи.

Фініковий мед можна сміливо додавати в напої, десерти і випічку. Проте, в фініках дуже великий вміст глюкози, тому фініковий сироп або мед можна вживати людям, хворим на цукровий діабет.

Концентрат ячмінного солоду

Ячмінно-солодовий концентрат являє собою темно-коричневу, густу, тягучу рідину, яка має солодкий смак і приємний хлібний аромат. Екстракт отримують шляхом замочування і пророщування ячмінних зерен. При цьому використовується властивість злакових міняти в процесі пророщування свій хімічний склад.

Там де були крохмалі, утворюються цукру, а точніше мальтоза (цукор, який має високу здатність до бродіння). Комусь може не сподобатися специфічний смак екстракту, але не варто звертати на це увагу, адже екстракт принесе для організму неоціненну користь.

Пекмез (натуральні рослинні сиропи)

При вживанні солодких натуральних сиропів слід пам'ятати, що ці продукти є висококонцентрованими, а користь вони приносять тільки при обмеженому споживанні.

список сиропів

сироп агави

Видобувають з стебел агави - екзотичної рослини Видобувають з стебел агави - екзотичної рослини. Вичавки стебел у вигляді соку виварюються при температурі 60-70 градусів, перетворюючись в солодку тягучу масу. Цей продукт солодше цукру в 1,6 рази і має ніжний медовим присмаком.

Якщо розглядати зміст в сиропі цукрів, то його відносять до продуктів з низьким ГІ (глікемічним індексом) Глюкози в ньому міститься 10%, фруктози - 90%. Тому сироп агави можна вживати при цукровому діабеті.

сироп топінамбура

Прекрасний підсолоджувач, смак якого не може не сподобатися людям будь-якого віку. Відвикання від звичайного цукру за допомогою сиропу топінамбура проходить безболісно.

Бурштиновий прозорий сироп можна додавати в напої, каші і випічку. Одним словом, цукор можна повністю виключити.

Співвідношення натуральних цукрів в сиропі таке:

  • Глюкоза - 17%.
  • Фруктоза - 80%.
  • Манноза - 3%.

Сироп має приємну текстуру і ніжний карамельно-медовий аромат. А повна відсутність протипоказань зараховує сироп топінамбура до кращих цукрозамінникам натурального походження.

виноградний цукор

Густий прозорий продукт, дуже нагадує цукровий сироп. При його одержанні не використовується термообробка. Виноградний сік згущається в спеціальній центрифузі і відціджують через натуральний фільтр.

Склад виноградного цукру - переважно глюкоза, тому людям, що страждають на цукровий діабет, цей продукт протипоказаний. Зате дітям він прекрасно замінить звичайний рафінад. Та й сам виноград при діабеті прекрасно замінює цукор, але в невеликих кількостях.

Кленовий сироп

Продукт отримують методом згущення соку цукрового клена. Виростає дерево переважно в Канаді. Для виготовлення всього 1 літра сиропу йде 40 літрів соку. Кленовий сироп має слабку присмаком дерева. Сахароза є основною складовою цього продукту, тому діабетикам його вживання протипоказано.

Клиновий сироп гарний як добавки до десертів, хлібці, вафлям, млинців або використовується замість цукру в процесі приготування страв.

Сироп ріжкового дерева

Даний продукт дозволено вживати при цукровому діабеті, крім того, він має низку цінних якостей. У сиропі ріжкового дерева міститься велика кількість:

  1. натрію;
  2. калію;
  3. кальцію;
  4. цинку.

Крім того, в ньому відсутні токсичні речовини. А виявлений в результаті багатьох досліджень протипухлинний ефект сиропу, робить його надзвичайно корисним продуктом, який можна додавати в будь-які напої і десерти.

сироп шовковиці

Виготовляють цей солодкий і смачний продукт з ягід чорної шовковиці Виготовляють цей солодкий і смачний продукт з ягід чорної шовковиці. Ягідна маса уварюється приблизно на 1/3. До цілющих властивостях сиропу шовковиці належать протизапальні і кровоспинні ефекти.

патока

Патока виходить сама собою, так як є побічним продуктом при виробництві крохмалю і цукру. Чистий патока абсолютно не має кольору, а за смаком і консистенцією нагадує мед, тільки без аромату.

До складу цього натурального цукрозамінника входять:

  • глюкоза;
  • декстрин;
  • мальтоза.

Оскільки патока - це практично той же цукор, то при цукровому діабеті її вживання в їжу протипоказано.

Проте, патока володіє більш корисними характеристиками, ніж цукор. Такі продукти, як випічка або інші вироби кондитерського виробництва з вмістом патоки тривалий час залишаються м'якими, так як патока НЕ ​​кристалізується.

Чорна патока або меляса

Цей замінник цукру теж виходить в процесі цукрового виробництва. Але в чистому вигляді його не використовують, патока йде тільки на виготовлення лікеро-горілчаної продукції.

Карамельна чи біла патока

Є побічним продуктом крохмалю, має золотистий колір. Її застосовують в кондитерському виробництві для виготовлення морозива і джемів.


Але як це безболісно пережити?