Полезные материалы

Перець при діабеті: чи можна чорний і болгарський перець діабетикам 2 типу

  1. Глікемічний індекс перцю
  2. користь перцю
  3. Корисні рецепти

Зміст статті:

При наявності будь-якого з видів цукрового діабету (1, 2 тип і гестаційний) людина повинна скоригувати свою систему харчування. Це необхідно для того, щоб рівень цукру в крові був стабільним, і показники наближалися до значень здорової людини.

Окрім дотримання режиму харчування, діабетикові необхідно враховувати глікемічний індекс (ГІ) продуктів харчування. Дане значення показує вплив певної їжі на підвищення цукру в крові. Чим менше показник, тим безпечніша їжа для хворого. Для діабетичної дієти глікемічний індекс продуктів не повинен перевищувати 50 ОД.

З приходом теплого сезону у хворих гостро постає питання про те, чи можна їсти певні овочі і при цьому, не шкодити організму? У даній статті мова піде про такий улюбленому овочі, як солодкий болгарський перець і про те, як правильно його їсти, щоб організм отримав найбільшу кількість цінних вітамінів і мікроелементів. Так само в статті представлені діабетичні рецепти, страви яких мають невелику кількість хлібних одиниць і маленьку калорійність.

Глікемічний індекс перцю

На питання - чи можна їсти болгарський перець при цукровому діабеті, будь ендокринолог, не замислюючись, дасть позитивну відповідь На питання - чи можна їсти болгарський перець при цукровому діабеті, будь ендокринолог, не замислюючись, дасть позитивну відповідь. Вся справа в тому, що перець болгарський має досить низький глікемічний індекс, всього 15 ОД.

Калорійність даного овоча на 100 грам складе всього 29 ккал. Це важливо враховувати, адже багато хворих з інсуліннезалежний типом цукрового діабету мають надлишкову вагу. Вживання в їжу перцю при діабеті 2 типу дозволено щодня і в необмеженій кількості.

Існує не тільки болгарський, але і чорний перець, гіркий перець чилі, перець червоний і зелений. Їх калорійність так само низька, а ГІ не перевищує позначки в 15 ОД.

Деякі з овочів мають властивість підвищувати свій індекс після термічної обробки. Але до перцям дане правило не відноситься.

Так що сміливо, діабетики його їдять і в тушкованому і в запеченому вигляді, не побоюючись за рівень цукру в крові.

користь перцю

рівень цукру

чоловік

жінка

Вкажіть Ваш цукор або виберіть підлогу для отримання рекомендацій

Йде пошук не знайдено

Вкажіть вік чоловіка

Йде пошук не знайдено

Вкажіть вік жінки

Йде пошук не знайдено

Болгарський перець при діабеті - це особливо цінний продукт на столі Болгарський перець при діабеті - це особливо цінний продукт на столі. Вся справа в тому, що цей овоч має велику кількість вітамінів і мікроелементів. Мало хто знає, що вітаміну С в перці більше, ніж в цитрусових та інших фруктах.

З'ївши всього 100 грам перчика в день, людина задовольняє добову потребу в аскорбіновій кислоті. Через такої кількості вітаміну С, перець підвищує захисні функції організму в боротьбі з інфекціями і бактеріями різної етіології.

Так само овоч зводить практично до нуля ризик утворення ракових хвороб, завдяки наявності в своєму складі такого речовини, як флавоноїди.

Основні вітаміни і мікроелементи в болгарському перці:

  1. вітамін А;
  2. вітаміни групи В;
  3. вітамін РР;
  4. аскорбінова кислота;
  5. фолієва кислота;
  6. калій;
  7. фосфор;
  8. нікотинова кислота;
  9. селен;
  10. рибофлавін.

Перець при цукровому діабеті 2 типу прекрасно бореться з анемією, покращує кровотворення і підвищує гемоглобін. Він цінний і при авітамінозі. Ця прикра захворювання схильні багато діабетики. Адже через збої в метаболізмі, частина надійшли в організм вітамінів і мінералів просто не засвоюється.

Перчик містить в собі антиоксиданти і допомагає виводити з організму шкідливі речовини. Так само він бореться з поганим холестерином, запобігаючи утворенню холестеринових бляшок і закупорку судин.

Продукти, що мають в хімічному складі нікотинову кислоту (ніацин), особливо важливі при «солодкої» хвороби. Вченими достовірно виявлено факт, що люди з СД, які отримують в повній мірі нікотинову кислоту, потребували меншій дозі інсуліну.

Ніацин стимулює підшлункову залозу до підвищеної секреції інсуліну.

Корисні рецепти

Для діабетика важливо враховувати, що всі рецепти страв повинні включати в себе продукти тільки з ГІ до 50 ОД Для діабетика важливо враховувати, що всі рецепти страв повинні включати в себе продукти тільки з ГІ до 50 ОД. Допускається зрідка урізноманітнити меню стравами, що містять їжу з індексом до 69 ОД.

При термічній обробці даний овоч втрачає до половини своїх цінних речовин. Доцільніше додавати болгарський перець в свіжому вигляді в салати або ж вибирати більш щадні методи приготування - на пару або в духовій шафі.

Необхідно також враховувати, що гострий перець підвищує апетит, а це вкрай небажано для діабетиків з надмірною вагою. Описані нижче рецепти підійдуть для хворих будь-якого з типів «солодкої» хвороби. Всі інгредієнти мають невелику калорійність і низький глікемічний показник.

Для перцю, фаршированого овочами будуть потрібні наступні інгредієнти:

  • два болгарських перцю;
  • твердий нежирний сир - 100 грам;
  • волоські горіхи - 30 грам;
  • кілька зубчиків часнику;
  • два середніх помідора;
  • нежирна сметана - дві столові ложки.

Перець очистити від серцевини і розрізати уздовж на дві частини Перець очистити від серцевини і розрізати уздовж на дві частини. З помідор видалити шкірку, обдавши їх окропом і зробивши хрестоподібні надрізи. Порізати помідори на дрібні кубики, додати пропущений через прес часник і подрібнені ступкою або в блендері горіхи.

Нафарширувати перець горіхово-томатної сумішшю, посолити і посипати подрібненим меленим чорним перцем. Зверху змастити сметаною, і укласти сир, нарізаний тонкими пластинками. Форму для запікання попередньо змастити олією.

Запікати в розігрітій до 180 С духовці, протягом 20 - 25 хвилин. До такого складного овочевому гарніру добре підійдуть курячі котлети для діабетиків 2 типу які готуються на пару.

При наявності діабету хворі повинні виключити зі свого раціону білий рис. Але це зовсім не означає, що тепер доведеться відмовитися від улюбленого блюда - фаршированого перцю. Існує декілька хитрощів в рецепті, які допоможуть зробити блюдо діабетичним.

Будуть потрібні такі інгредієнти:

  1. болгарський перець - 5 штук;
  2. куряче філе - 250 грам;
  3. часник - кілька зубчиків;
  4. відвареної коричневий рис - 1,5 склянки;
  5. томатна паста - 1,5 столові ложки;
  6. сметана нежирна - 1,5 столові ложки.

Відразу ж варто відзначити, що бурий рис вариться не менше 40 хвилин. За смаковими якостями він не відрізняється від білого рису. Зате, має низький ГІ, а кількість вітамінів і мікроелементів в рази вище, завдяки спеціальній обробці на стадії збору врожаю.

Куряче філе промиті, видалити залишки жиру і пропустити через м'ясорубку або блендер, разом з часником. Для додання більш вираженого смаку, за бажанням, можна використовувати трохи чорного перцю в фарші. До фаршу додати рис і перемішати.

Перець очистити від насіння і нафарширувати рисово-м'ясною сумішшю. Дно каструлі змастити олією, укласти перці і залити підливою з томатів і сметани. Для неї потрібно буде змішати томатну пасту, сметану 250 мілілітрів води. Готувати перець під кришкою на повільному вогні, не менше 35 хвилин.

Фарш в даному рецепті можна готувати не тільки з курятини, а й з індички. Вся справа в тому, що глікемічний індекс індички дорівнює нулю, а калорійність на 100 грам продукту складе всього 139 ккал. З індички так само слід попередньо видалити залишки жиру і шкуру.

У відео в цій статті розказано про користь болгарського перцю.

рівень цукру

чоловік

жінка

Вкажіть Ваш цукор або виберіть підлогу для отримання рекомендацій

Йде пошук не знайдено

Вкажіть вік чоловіка

Йде пошук не знайдено

Вкажіть вік жінки

Йде пошук не знайдено

Останні обговорення:

448 перегл. 1 відповідь. 0 голос.

901 перегл. 1 відповідь. 0 голос.

522 перегл. 1 відповідь. 0 голос.

З приходом теплого сезону у хворих гостро постає питання про те, чи можна їсти певні овочі і при цьому, не шкодити організму?