Полезные материалы

ПЕРЛОВА КРУПА

Перлова крупа - крупа, яка виробляється з ячменю (рослини сімейства злакових), наше, далеке з дитинства, національне надбання і неодмінний атрибут естонської кухні! Таке ностальгічне, але багатьма нелюбиме (і абсолютно марно!). VEG надихнувся реанімувати і модернізувати репутацію злаку, а заодно і ознайомити вас з його широким спектром корисних властивостей! Російська назва «перловка» походить від слова «перл». Саме так в старовину називали перлини, а перлова крупа схожа на річкові перли. Рис має кілька різновидів, серед яких перлова і ячна крупа. Різниця полягає лише в обробці ячменю. Перлова крупа - крупа, яка виробляється з ячменю (рослини сімейства злакових), наше, далеке з дитинства, національне надбання і неодмінний атрибут естонської кухні

Перловка - ціле, відполіроване (шліфоване) зерно, з якого знята в основному ость (висівки), тоді як ячна крупа - це подрібнений, нешліфований ячмінь, тому в ньому збережено більше клітковини, і, отже, харчова цінність ячної крупи вище перлової. Каша - не єдине, що можна приготувати з перлової крупи.

Перловка, як ви вже встигли помітити, може бути основним компонентом в рагу, плов, може використовуватися як начинка для пирога, може бути додана в салат або суп. Головне - як слід її розварити, а для цього рекомендуємо на ніч замочити перлову крупу в воді. У всіх тонкощах приготування страв з перловки, вам допоможуть розібратися засновники VEG, а я, в свою чергу, надам факти про корисність цього злаку! Дуже рекомендую мати перлову крупу в своєму раціоні! А тепер ЧОМУ ж ?!

Розглянемо, які саме речовини знаходяться в складі злаку.

Мабуть, почнемо з білків. Білки є будівельним матеріалом для людського організму. Частина амінокислот (найдрібніші частинки білків) організм синтезує сам (14 з 22), а інші повинні надходити в організм з їжі, їх називають незамінними амінокислотами. Білки, що містять всі 8 таких кислот, називаються повноцінними. Перлова крупа, на замітку веганам, одна з небагатьох (поряд з гречкою, амарантом і киноа), що має в своєму складі всі 8 незамінних амінокислот, є повноцінним рослинним білком.

Перловка містить значну кількість розчинної і нерозчинної клітковини, яка сприяє виведенню з організму шлаків і токсинів, що регулює роботу шлунково-кишкового тракту, а також цінні речовини, які перешкоджають процесу накопичення жирової тканини. Бета-глюкан (компонент розчинної клітковини стабілізує рівень цукру в крові, що істотно важливо при цукровому діабеті 2 типу). Також в цій крупі виявлені і природні антибактеріальні речовини. Перловка багата мікроелементами і вітамінами (зокрема, групи В (особливо багата на вітамін РР, відомого також як вітамін В3 або ніацин, що знижує рівень поганого холестерину і захищає серцево-судинну систему).

Містить: СЕЛЕН і МАРГАНЕЦ
СЕЛЕН - aнтіоксідант, зміцнює імунну систему і сприяє запобіганню ракових захворювань. Cелен входить до складу білків м'язової тканини, білків міокарда (серцевого м'яза). Також селен сприяє утворенню гормонів щитовидної залози. При дефіциті селену йод погано засвоюється організмом.

МАРГАНЕЦ - впливає на зростання, утворення кісток, крові і функції статевих залоз. Кальцій, фосфор, мідь і марганець (необхідні для зміцнення зубів, кісткової тканини (запобігання остеопорозу - тонкощі та крихкості кісток) залізо (для запобігання анемії, кисневого голодування тканин)

ВІТАМІНИ ГРУПИ В (відповідають за злагоджену роботу нервової системи, здоров'я шкіри, обміну речовин і утворення крові). Комплекс вітамінів групи В бере участь в зниженні загального рівня холестерину і зменшує ризик серцево-судинних захворювань (атеросклерозу). Список корисних елементів також включає в себе цинк, молібден, нікель, хром, бром і йод.

Одним словом, в перлової крупі присутній майже вся таблиця Менделєєва. Протипоказання: Недостатньо розварена перлова крупа може стати причиною запору і роздратування шлунка, тоді як приготована за всіма правилами - рекомендується при гастриті. Іноді зустрічається індивідуальна непереносимість перловки, обумовлена ​​підвищеною чутливістю організму до її білковим складом.

Автор тексту: Еріка Друга
Художник: Ніколь Букрєєва

Можуть вас зацікавити

А тепер ЧОМУ ж ?