Полезные материалы

Плюси і мінуси японської дієти

Японська дієта одна з найпопулярніших і дієвих.

Фото: all-diet.info

З чим у вас асоціюється японська дієта? З морепродуктами, рисом, соєю і зеленим чаєм? Це логічно, адже Японія розташована на островах, а грунт тут годиться тільки для вирощування рису та інших зернових.

Як ні парадоксально, в інтернеті навперебій розхвалюють японську дієту, яка не має нічого спільного з японським раціоном харчування. Завдяки їй нібито можна позбутися від 7-8 кг за якихось два тижні. Про те, чи дійсно хороша ця дієта, нам розповіли лікар-ендоскопіст медичного центру "Медісвіт" Віталій Кутняк і засновник громадської організації "Струнка Україна ", Дієтолог-ендокринолог Наталія Самойленко.

Рис містить ряд вітамінів групи В, вітамін РР, каротин, вітамін Е, які зміцнюють нервову систему і піклуються про стан шкіри, волосся і нігтів. Але запам'ятайте: чим більше оброблено і відшліфовано рисове зерно, тим менше в ньому вітамінів і мінеральних речовин.

Одна назва, але два меню

За словами дієтологів, існує дві японських дієти: правильна і неправильна (другу в інтернеті зустрінеш частіше). Остання пропонує щоранку (протягом двох тижнів!) Натщесерце пити чашку чорного натуральної кави. На обід - половинка вареної курки (як варіант - 200 г відвареної яловичини або смаженої риби) + капустяно-морквяний салат. Вечеряти на перших порах треба тій же відвареної яловичиною або смаженою рибою, а потім - виключно фруктами і яйцями. І все це без цукру, солі, мучного і солодкого. Спиртне - теж табу! Пити треба тільки негазовану воду, не менше двох літрів в день, зрідка можна балувати себе склянкою кефіру, томатного соку. В результаті такої жорсткої дієти обіцяють мінус 8 кг за 14 днів. Якщо протримається, звичайно ...

Тепер про правильну японської дієті. Її, мабуть, дійсно придумав корінний японець або хоча б людина, яка довго жив в Країні висхідного сонця і, що важливо, харчувався як японці. Ефект буде, але не відразу! Знадобиться майже місяць, щоб втратити хоча б 3 кг.

Чи не рисом єдиним

"Лжеяпонская дієта не має ніякого відношення до здорового харчування, - каже Наталія Самойленко. - Почнемо з того, що кава натщесерце пити не можна! І справа не в кофеїн, а в хлорогенова кислота, що міститься в каві:" завдяки "їм у людини може бути печія, болі в животі через подразнення слизової шлунка ". Крім цього така дієта явно перевантажена білком. Вуглеводи, відповідно, в дефіциті. Тобто раціон абсолютно незбалансований, що може привести до загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту. Результат дасть про себе знати дуже скоро. "Поки людина дотримується такого жорсткого харчування, вага йде. Коли перестає - все повертається, нехай і не відразу", - пояснює Наталія. На лжедіете категорично не можна сидіти сердечникам, людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту і людям з порушеним обміном речовин (цукровий діабет, подагра).

НЕ ВСЕ ТАК ПОГАНО. А ось другу дієту можна брати за основу здорового харчування. "У дієті виключені смажені страви, відсутня м'ясо (в якому теж чимало шкідливих жирів). А білок в організм все одно надходить - з рибою", - говорить дієтолог.

Якщо ви хочете сидіти на "японці" все життя, меню доведеться урізноманітнити. За допомогою гречки, пшона, молочних продуктів, супів, фруктів і горіхів . Повністю відмовлятися від хліба теж не варто. Наприклад, цільнозерновий хліб містить багато харчових волокон (вони покращують обмін речовин, виводять з організму холестерин, жовчні кислоти, солі важких металів), магній (бере участь у метаболізмі, діленні клітин, синтезі білка), вітаміни групи В. У шліфованої рисі всього цього немає.

Віталій Кутняк теж не радить налягати на рис: "Одна справа, коли ви з'їдаєте піалку рису в день, і зовсім інша, якщо мова йде про триразовому рисовому харчуванні. Тобто, якщо в інші прийоми їжі у вас будуть зовсім інші продукти, порція рису не зашкодить ".

А ось з рибою краще бути обережними. Японці - любителі свіжої сирої риби. Чи варто говорити про те, що морська і океанічна риба, яка лежить на українських прилавках, далеко не першої свіжості? "Рибу, яку ви купуєте в магазині, завжди обробляйте термічно! Ласувати сирої рибкою вкрай небезпечно - в ній можуть бути яйця глистів. Більш того, в деяких видах тропічної риби міститься натуральний токсин сигуатера, що викликає шлунково-кишкові та неврологічні розлади. Словом, краще не ризикувати ", - радить Віталій Кутняк.

ПРОЩАЙТЕ, СУШІ! Ще одне "але": японська дієта - аж ніяк не привід переходити на улюблені суші і роли. "Такі страви можуть бути разовим делікатесом, але не постійним харчуванням. Тут все залежить від генетичної схильності", - розповідає лікар-ендоскопіст. Найкраще організм засвоює ті продукти, які їли наші предки. Якщо європеєць буде цілий місяць обідати ролами, гастрит неминучий!

Одноденний раціон справжньою "японки":

Сніданок: рис зі свіжими овочами (болгарський перець, томат, цибуля, буряк, морква, капуста, кабачок і т. Д.), Але без соусу, майонезу, кетчупу, рослинного або вершкового масла. Зелений чай.

Обід: блюдо з сої, наприклад, суп місо (ферментовані соєві боби) і шматочки тофу, японська рисова локшина, зелений чай. Як десерт дозволяється з'їсти яблуко або інший фрукт (виключення - банан і виноград).

Вечеря: риба або морепродукти з тушкованими на воді овочами, зелений чай.

Обсяг порції (один прийом їжі) - 180-200 г

Не можна: м'ясо, молочні продукти, хліб, солодощі, масла

Особистий досвід: а чи варта гра свічок?

Олена Єкимова з Богданівки сиділа на неправильній японській дієті двічі: в березні 2012-го і лютому 2013-го. З дієтологи не радилася. За основу взяла тижневий раціон, опублікований на одному з дієтичних сайтів. "В обох випадках скорочувала дієту з 14 до 7 днів, проте на результат це ніяк не вплинуло. У перший раз вагу до дієти становив 56 кг, схудла десь на 3 кг за місяць. Що цікаво, вага продовжував йти і після дієти. Мій підсумок тоді - 51 кг ", - розповіла Олена. Потім дівчина стала харчуватися як завжди, іноді переїдати. І кілограми, природно, повернулися. "Знову села на ЯД (так Лена скорочено називає японську дієту. - Авт.). Вага йшов повільніше, ніж в перший раз, але я таки зуміла позбавиться від 3 кг. Після дієти схудла ще на 3 кг. Зараз вага тримається на твердих 47 кг - при помірному вживанні швидких вуглеводів і заняттях спортом ".

Олена не приховує: дієта важка. Каже, що найважчі - перші три дні: "Саме на третій день з'являється слабкість і втому. Але якщо ви їх витримаєте, то зможете протриматися до кінця. До речі, особливо швидко вага у мене йшов в перші, найважчі дні. Потім організм немов адаптується ".

Тих, хто сидів на справжньої японської дієті, вдень з вогнем не знайдеш, оскільки інтернет просто кишить меню неправильної ЯД. Втім, дієтологи кажуть, що такі є: вони худнуть повільно, втрачаючи не більше 3 кг на місяць. Але тоді постає запитання: а чи варто взагалі підсаджуватися на дієту, якщо три ненависних кілограма можна зігнати за цей же термін в спортзалі, без жодних табу на їжу?

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні З морепродуктами, рисом, соєю і зеленим чаєм?
Чи варто говорити про те, що морська і океанічна риба, яка лежить на українських прилавках, далеко не першої свіжості?
Але тоді постає запитання: а чи варто взагалі підсаджуватися на дієту, якщо три ненависних кілограма можна зігнати за цей же термін в спортзалі, без жодних табу на їжу?