Полезные материалы

Профілактика діабету 2 типу | Схуднути при діабеті 2 типу | Bodykeeper.ru

  1. Як боротися з діабетом
  2. Схуднути при діабеті 2 типу
  3. 1. Харчування і дієта при діабеті 2 типу
  4. 2. Як боротися з діабетом тренуваннями
  5. Що таке профілактика діабету?

Привіт друзі!

Однією з найбільш відомих захворювань в сьогоднішній час є діабет. Цукровий діабет буває трьох типів. Як ви розумієте, я не є лікарем, і не буду описувати способи лікування діабету. Ми будемо говорити про профілактику цукрового діабету 2 типу, а саме про зниження рівня цукру в крові за рахунок зниження ваги і правильного харчування. Адже діабет 2 типу, в основному, пов'язують з ожирінням і віком, хоча є й інші причини.

Природно, потрібно почати з відвідин лікаря-дієтолога для перевірки можливого ризику захворювання на діабет і розвитку ожиріння. До відома, близько 75% людей з діабетом 2 типу мають зайва вага , Тому над цим необхідно працювати. Ситуацію можна значно поліпшити за допомогою фізичних навантажень і здорового харчування.

Як боротися з діабетом

Відразу хочеться задати питання, чи все ви зробили, для того щоб знизити вагу і рівень цукру в крові? Наскільки збалансоване і здорове харчування? Як часто ви тренуєтеся і займаєтеся спортом взагалі?

На рівень цукру в крові може впливати їжа, напої з високим вмістом цукру і порушення секреції інсуліну. Наприклад, фруктові соки містять велику кількість глюкози. Формою зберігання глюкози в організмі є глікоген, який в основному відкладається в м'язах і печінці. Якщо дію інсуліну не знижує рівень цукру в крові, то, як його можна зменшити?

Глікоген використовується організмом як енергетичний запас і може бути реалізований в глюкозу для активного харчування організму, наприклад, при інтенсивних тренуваннях. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що знизити цукор допоможуть фізичні навантаження.

Схуднути при діабеті 2 типу

Якщо ви не ведете активний спосіб життя, не дотримуєтеся дієти, харчуєтеся, чим попало, то ви збільшуєте ризики розвитку ожиріння. Зробіть акцент на харчуванні і тренуваннях, хоча б протягом 3 місяців, щоб відчути зміни.

1. Харчування і дієта при діабеті 2 типу

Харчування і дієта при діабеті 2 типу

Як відомо, вуглеводи підвищують рівень цукру в крові. Солодкі газовані напої, соки і неякісна їжа в сукупності з вуглеводами підсилюють ефект. Звідси висновок: контролюйте споживання вуглеводів, не відмовляючись від них. Віддавайте перевагу вуглеводам з фруктів і цільнозернового хліба, додайте до них продукти з високим вмістом клітковини і білка. Це послужить відмінною профілактикою діабету і добре позначиться на кількості цукру в крові.

2. Як боротися з діабетом тренуваннями

Як боротися з діабетом тренуваннями

  • аеробні навантаження - ходьба, велотренажер, плавання, аеробіка і т.д., збільшують надходження кисню в кров і м'язи, ефективно спалюючи жир. Підтримуйте серцевий ритм на рівні 60% від максимуму (можливість розмовляти під час вправи). Кількість серцевих скорочень розраховується як 220 мінус ваш вік. Це орієнтовний розрахунок, оскільки існує маса факторів (вага, вік, фізичний стан і т.д.)
  • Силові (анаеробні) тренування - навантаження з обтяженням (гантелі, штанга, тренажери). при силових навантаженнях починають використовуватися запаси глікогену, що в значній мірі впливає на зниження рівня цукру в крові. Складіть програму тренувань на регулярній основі.

Що таке профілактика діабету?

висновок:
  • Обмеження споживання цукру і солі
  • Збалансоване харчування (Білки, жири і вуглеводи)
  • Багато клітковини і мало тваринних жирів
  • Багаторазове харчування (5-6 разів на день)
  • Відсутність шкідливих звичок (алкоголь, куріння, кава)

Якщо ви помічаєте, що дані способи малоефективні і у вас як і раніше високий цукор і надмірна вага, то безумовно, потрібно звертатися до лікаря на предмет лікування.

Друзі, якщо вам є, що додати або заперечити, обов'язково пишіть в коментарях.

На цьому все. До нових статей.

Наскільки збалансоване і здорове харчування?
Як часто ви тренуєтеся і займаєтеся спортом взагалі?
Якщо дію інсуліну не знижує рівень цукру в крові, то, як його можна зменшити?
Що таке профілактика діабету?