Полезные материалы

Соки при цукровому діабеті 2 типу: які можна пити і які не можна

  1. Глікемічний індекс соків
  2. Томатний сік
  3. Гранатовий сік
  4. Соки з цитрусових фруктів
  5. заборонені соки

Зміст статті:

Неправильне харчування, малорухливий спосіб життя і ожиріння - найбільш поширені причини виникнення другого (инсулиннезависимого) типу діабету. При постановці такого діагнозу хворої зобов'язаний дотримуватися особливої ​​діабетичного харчування. Цим не можна нехтувати, адже дієтотерапія є основним лікуванням, контролюючим концентрацію цукру в крові.

Помилково думати, що хворим з «солодкою» хворобою дозволяється лише невеликий перелік продуктів і напоїв, навпаки, вибір їжі досить великий, що дозволяє щодня готувати різноманітні страви.

Головне, дотримуватися правил виборів продуктів харчування - за їх глікемічним індексом (ГІ). Саме цим показником і керуються ендокринологи всього світу. Такий індекс в цифровій формі показує, з якою швидкістю надійшла в кров глюкоза, після того, як з'їсти певний продукт, засвоюється організмом.

Найчастіше, лікарі розповідають хворим тільки про основні продукти харчування, забуваючи приділити належну увагу не менше корисним напоям. Хоча певні соки при цукровому діабеті здатні навіть знижувати концентрацію глюкози в крові. Цій темі і буде присвячена ця стаття. Розглянуто такі важливі питання: які соки можна пити при цукровому діабеті, зміст в них цукру, їх глікемічний індекс, як правильно вживати цей напій є, добова допустима норма.

Глікемічний індекс соків

Для діабетиків 2 типу в харчування допустимі напої і продукти, у яких ГІ не перевищує 50 одиниць. Як виняток можна зрідка доповнювати меню їжею з індексом до 69 одиниць включно. Якщо ж глікемічний індекс понад 70 одиниць, то такі напої і їжа провокують різкий скачок глюкози в крові і здатні розвинути гипергликемию.

Ряд овочів і фруктів здатні підвищувати індекс після проходження термічної обробки і зміни консистенції. Саме останньому пункту і слід приділити особливу увагу, так як він і впливає на глікемічний значення соків.

Соки при діабеті 2 типу - це в більшості своїй заборонений напій, зважаючи на високий вміст швидко розщеплюються вуглеводів. Але чому ж так відбувається. Якщо для їх виготовлення беруться овочі та фрукти з індексом до 50 одиниць? Все досить просто - при такому способі обробки, продукти втрачають свою клітковину, внаслідок чого в напої підвищується концентрація цукру, який швидко надходить у кров і підвищує її показники. І без різниці, якого різновиду сік - з соковарки, магазинний або свіжовичавлений сік.

Так само для вирішення питання - як соки можна пити при цукровому діабеті 2 типу, потрібно звертати увагу на такий показник, як кількість хлібних одиниць (ХО). Це міра вимірювання вуглеводів в продукті. Таким показником регулярно керуються ті, у кого цукровий діабет інсулінозалежного типу, для підбору дозування коротким інсуліном.

Виходить для того щоб зрозуміти, які можна пити при діабеті соки, слід звернути увагу на наступні показники:

  • глікемічний індекс;
  • кількість хлібних одиниць;
  • калорійність.

З огляду на ці показники можна самостійно підбирати напої і продукти в раціон діабетика.

Томатний сік

рівень цукру

чоловік

жінка

Вкажіть Ваш цукор або виберіть підлогу для отримання рекомендацій

Йде пошук не знайдено

Вкажіть вік чоловіка

Йде пошук не знайдено

Вкажіть вік жінки

Йде пошук не знайдено

Самі томати містять в собі 20 ккал і 10 одиниць (ГІ), на одну ХЕ припадає 300 мілілітрів Самі томати містять в собі 20 ккал і 10 одиниць (ГІ), на одну ХЕ припадає 300 мілілітрів. Цей напій один з небагатьох, який не тільки дозволений, але і рекомендований лікарями при «солодкої» хвороби. Вся справа в тому, що цей сік не підвищує рівень цукру в крові, в день можна випити до 200 мілілітрів.

Томатний сік для діабетиків особливо цінний тим, що підвищує імунну систему організму. Зміст в ньому вітаміну С стільки ж, скільки і в цитрусових фруктах. Для найбільшої користі для організму краще пити свіжовичавлені соки.

У свіжовичавленому томатному соку міститься безліч вітамінів і мінералів, які благотворно впливають на різні функції організму. У цього напою навіть немає протипоказань. Головне, не перевищувати допустимої добової норми.

Корисні речовини в помідорному напої:

  1. провітамін А;
  2. вітаміни групи В;
  3. вітаміни С, Е, К;
  4. антоціани;
  5. лікопін;
  6. флавоноїди;
  7. калій;
  8. кальцій;
  9. магній;
  10. кремній.

Антоціани - речовини, що додають овочам і фруктам червоне забарвлення. Вони є потужним природним антиоксидантом, які уповільнює процеси старіння організму і виводить з нього важкі радикали.

Лікопін міститься лише в небагатьох овочах. Він перешкоджає розвитку злоякісних новоутворень, так само, як і антоціани, проявляє антиоксидантні властивості. Томатний сік при діабеті 2 типу особливо рекомендований тим, у кого є проблеми з шлунково-кишковим трактом. Це досягається завдяки стимуляції моторики шлунка, а входить до складу клітковина виступає профілактикою запорів.

Так само вживання томатного фрешу виводить з організму поганий холестерин, перешкоджає закупорці судин і утворення холестеринових бляшок.

Така патологія якраз і властива хворим на цукровий діабет будь-якого з типів (перший, другий або гестаційний).

Гранатовий сік

Гранатовий сік при діабеті можна вживати щодня, але невеликими порціями Гранатовий сік при діабеті можна вживати щодня, але невеликими порціями. Максимальної прийнятої добовою нормою буде 70 мілілітрів, які краще розвести в 100 - 150 мілілітрах очищеної води.

Хоч гранатовий сік і містить в собі чимало цукру, він має терапевтичний ефект при регулярно підвищеної концентрації глюкози в організмі, знижуючи її. Для такого лікування потрібно щодня вранці натщесерце випивати 50 крапель гранатового соку, розбавлених в 100 мілілітрах води.

Вживання свіжого гранатового соку категорично заборонено людям з хворобами шлунково-кишкового тракту - підвищена кислотність, гастрит, виразка, ентероколіт.

Гранатовий сік при цукровому діабеті корисний, тому що:

  • знижує концентрацію глюкози в крові;
  • запобігає ризику розвитку анемії;
  • має антиоксидантні властивості;
  • завдяки наявності дубильних речовин, пригнічує розмноження патогенних бактерій в шлунково-кишковому тракті;
  • виводить з організму поганий холестерин, тим самим запобігаючи закупорку судин;
  • є профілактикою атеросклерозу;
  • знижує артеріальний тиск;
  • покращує процеси кровотворення.

На 100 мілілітрів даного напою припадає 1,5 ХО, а при діабеті в день можна з'їдати всього 2 - 2,5 ХО.

Соки з цитрусових фруктів

самі   цитрусові при діабеті 2 типу   рекомендовані в щоденному раціоні, так як мають низький індекс і невелику калорійність самі цитрусові при діабеті 2 типу рекомендовані в щоденному раціоні, так як мають низький індекс і невелику калорійність. До того ж вони містять в собі безліч вітамінів і мікроелементів. Однак зовсім інша справа з цитрусовими соками. Вони просто перенасичені цукром.

Так, апельсинові соки при цукровому діабеті 2 типу та першого під суворою забороною. Від нього слід відмовитися назавжди. Альтернативою буде виступати грейпфрутовий сік, в ньому міститься менше швидко розщеплюються вуглеводів. Він допомагає виводити поганий холестерин, підвищує опірність організму до бактерій і інфекцій різної етіології. У 300 мілілітрах грейпфрутового соку міститься одна хлібна одиниця.

Такі ж показники по вуглеводах має і лимонний сік. Його в обов'язковому порядку потрібно розбавляти водою, за бажанням можна підсолоджувати цукрозамінників (стевія, сорбіт, фруктоза).

Позитивний вплив на організм:

  1. підвищення імунітету;
  2. виводить з організму поганий холестерин;
  3. має антиоксидантні властивості.

Цитрусовий (лимонний, грейпфрутовий) сік при діабеті дозволений до вживання кілька разів на тиждень, не більше 100 мілілітрів.

заборонені соки

Перелік фруктів з низьким ГІ великий, але ось соки з них заборонені, через вміст великої кількості цукру і відсутності клітковини. Всіма улюблений з дитинства яблучний сік без цукру так само під забороною при наявності «солодкої» хвороби. Так само це стосується і соку з персиків, з вишні, з винограду, груші, смородини, малини, сливи і ананаса. З овочевих заборонений буряковий і морквяний соки.

З даної статті гранично зрозуміло, чи можна пити фруктові та овочеві соки при діабеті будь-якого з двох типів (перший і другий).

У відео в цій статті розказано про користь гранатового соку при діабеті.

рівень цукру

чоловік

жінка

Вкажіть Ваш цукор або виберіть підлогу для отримання рекомендацій

Йде пошук не знайдено

Вкажіть вік чоловіка

Йде пошук не знайдено

Вкажіть вік жінки

Йде пошук не знайдено

Останні обговорення:

446 перегл. 1 відповідь. 0 голос.

899 перегл. 1 відповідь. 0 голос.

520 перегл. 1 відповідь. 0 голос.

Якщо для їх виготовлення беруться овочі та фрукти з індексом до 50 одиниць?