Полезные материалы

Сучасні поради охочим скинути вагу

  1. Формула стрункості
  2. До речі

«Правильною смачною» їжі не існує

«Хорошої людини повинно бути багато», «Поки товстий сохне, худий здохне», «Худа корова ще не газель», «Краще гойдатися на хвилях, ніж битися об каміння» ... Який посил несуть ці перлини народної мудрості? Стверджують різноманітність стандартів людських тіл або виправдовують лінь і слабкість перед спокусами? Міжнародний день боротьби з ожирінням, 26 листопада, - вагомий привід поміркувати над цим.

З статусів в соціальних мережах:

«Ти така сумна, тому що жирна або щось трапилося»

- Не вірте, коли повна людина говорить про те, що він абсолютно щасливий, - каже клінічний психолог і популярний відеоблогер Вероніка Степанова. - Зайва вага приносить багато бід, починаючи з підвищеного тиску, цукрового діабету, жирового гепатозу печінки, проблем з хребтом, навантажень на суглоби і т.д. Плюс душевні страждання через те, що людина ловить на собі косі погляди.

- Я зустрічалася з дуже великим чоловіком. Ми розлучилися, і причиною тому став його гігантський живіт, - ділиться 26-річна Ірина. - Спочатку я могла терпіти передбачуваність сексу, обмежений арсенал поз і зображати оргазм, щоб скоріше все закінчилося, і я не розсміялася, побачивши пеніса, захованого серед складок.

- Коли моя дружина розповніла після пологів, я з розумінням поставився до цього. Але після сніданку вона смажить собі грінки, а гуляючи з коляскою, купує булочки і морозиво, - нарікає 34-річний Микола. - Я намагався переконати її взяти себе в руки. Але у неї в голові щось зламалося. Мета досягнута, вона стала матір'ю - а я, мої бажання пішли на другий план. Мені стало нецікаво з людиною, повернутому на те, «що б поїсти» і «чим би нагодувати». Я пішов. Сина шкода - в десять років він важить вже 60 кілограмів.

Наш світ заточений під людей струнких. Повнота розглядається як «чорна мітка», яка говорить, що людина не надто піклується про те, як виглядає в очах оточуючих. І це чисто соціальна історія. До сих пір існують країни, де звисає з боків жирок - ознака успішності. Винятки лише підтверджують правило. Актриса Наталя Крачковська не приховувала, що зайва вага - це її ролі та гонорари. На думку багатьох, схудла майже в два рази зірка КВН і актриса Ольга Картункова втратила частину харизми.

З статусів в соціальних мережах:

«Постійно хочу дві речі: схуднути і пожерти»

- Тільки одна з моїх повних подруг визнає, що набирає вагу через переїдання, - зазначає Ірина. - Решта уминають за трьох і при цьому міркують про поганий генетиці і оскаженілих гормонах.

У Росії майже чверть населення страждає від ожиріння. При цьому наша країна не входить в топ-10 найбільш «жирних» країн. Але тенденція до збільшення ваги в наявності. Це говорить про низьку гастрономічною культурі і бідності, коли люди не можуть дозволити собі якісне і збалансоване харчування.

- Я люблю спостерігати за огрядними людьми у шведського столу, - зауважує Степанова. - І ніколи не бачила, щоб вони обмежувалися огірочком і букетиком петрушки.

З статусів в соціальних мережах:

«Я товста тому, що в мені живуть відразу кілька принцес»

Що ж змушує людей є від пуза і «рити собі могилу» ножем і виделкою? Дослідники питання називають три основні причини.

  • Біологічна. Їжа - це задоволення. Бажання смачно насититися - частина нашої біологічної програми. Все йшло добре, поки «кормова база» була обмежена.
  • Історична. У культурі будь-якого народу є свято врожаю, а спільне споживання їжі - сакральний ритуал. Це дуже давні традиції - приносити гостинці, заохочувати їжею дітей, ходити в ресторан на романтичні побачення. Стереотипи налаштовують нас на те, що надмірна їжа - це добре.
  • Комерційна. Ми кожен день бачимо і чуємо рекламу, спонукають купувати і споживати. А знижки, акції і розпродажі! У будь-якому фастфуді можна недорого проковтнути 2-3 тисячі кілокалорій, що відповідає добову потребу активної людини.

З статусів в соціальних мережах:

"Ти найкрасивіша. У своїй ваговій категорії »

- Головна причина ожиріння у XXI столітті - у відставанні ментальної еволюції від біологічної, - говорить експерт з фітнесу та схуднення, відеоблогер Антон Петряков aka Bazili0. - Необхідно усвідомити: їжа не повинна бути задоволенням.

- Але багато методик схуднення засноване на тому, щоб переконати: можна харчуватися правильно і смачно.

- По-перше, це самообман. Зварена на пару курятина або шашлик - що смачніше? По-друге, природа зробила нас такими - «заточеними» на задоволення. Якщо людина не змінив цю установку, він скотиться на споживання їжі, яка об'єктивно смачніше правильною. І заплатить за це сонмом проблем.

- І що робити?

- Отримуйте радість в інших сферах - музиці, творчості, спорті, секс, в кінці кінців. Але щоб перекодувати себе, потрібно духовне зростання. Важливо зрозуміти: щоб жити довго і якісно, ​​їжу потрібно скинути з п'єдесталу.

З статусів в соціальних мережах:

"Ти найкрасивіша. У своїй ваговій категорії »

Лікар-дієтолог Олексій Ковальков сам схуд на 70 кілограмів. Але робив це, як він зараз визнає, неправильно. Чи не займався спортом, їв мало білка і втрачав надто багато м'язової маси, яка є опорою для хребта і внутрішніх органів.

- Худнути без контролю фахівців неправильно, - каже Олексій. - Мої нинішні проблеми зі здоров'ям пов'язані з тим, що я вважав ожиріння косметичним недоліком. Зараз всім відомо, що це ендокринологічне захворювання. Тому ніякі психологи, фітнес-тренери людині з діагнозом «ожиріння» не підходять.

На думку доктора Ковалькова, замість обчислень досить виміряти обсяг талії. У жінки він не повинен перевищувати 84 см, чоловіки - 96 см. У США вважається, що якщо ти можеш покласти ногу на ногу і верхня нога не зісковзує, худнути не обов'язково.

Формула стрункості

Прикинути, в який момент зайву вагу перетворюється в ожиріння, можна, розрахувавши індекс маси тіла.

Формула ІМТ: I = m / h2, де: I - індекс маси тіла, m - маса тіла в кілограмах, а h - зростання в метрах, який потрібно звести в квадрат.

ІМТ 30 і більше - ожиріння I ступеня, більше 35 - ожиріння II ступеня, 40 - ожиріння III ступеня. У «рекордсменів», які примудряються розгодувати себе до 400 - 500 кг, ІМТ досягає 150 - 180.

У «рекордсменів», які примудряються розгодувати себе до 400 - 500 кг, ІМТ досягає 150 - 180

«Жінка без весла» німецького скульптора Міріам Ленк прикрасила набережну Боденського озера в місті Людвігсхафен. фото: pixabay.com

- Що ж все-таки перетворює людину в жірдяя - ендокринологічні порушення або неправильне харчування?

- Не можна однозначно стверджувати, що первинно. Проста аналогія - цукровий діабет нерідко є наслідком ожиріння. А іноді ожиріння розвивається у діабетиків. Однак люди контролюють інсулін, отримують призначення і слідують дієті. Ось і ожиріння треба лікувати так само. Перш за все - діагностика. Якщо вас «обіцяють схуднути», але не просять здати аналізи, значить, ви потрапили до шарлатанів.

- Які аналізи потрібні?

- На інсулін, глікерон і гемоглобін, соматотропний гормон, ліпідний профіль. Перелік можна подивитися на сайтах професійних клінік.

Важливо зрозуміти: дієта не усуває причини, через яку розвинулася ожиріння. Приблизно 40 відсотків людей їдять скільки хочеться і не поправляються. Просто вони здорові. Можна простежити історію учасників шоу худнуть - типу «Зважених людей». Далеко не всім вдається утримати досягнуті результати хоча б протягом року. Тільки 5 відсотків сбросившим вага вдається закріпити результат. І це навіть менше, ніж у героїновий наркоманів, де тривала ремісія після лікування трапляється у 10 відсотків.

До речі

  • За даними Міністерства охорони здоров'я, в 2017 році число росіян з діагностованим ожирінням досягло 2 мільйонів, або 1,3 відсотка від населення країни. Найбільший показник в Алтайському краї - 5,4 відсотка. На другому місці - Магаданська область з 3,4 відсотка, на третьому - Курганська з 2,8 відсотка. П'ятірку важкоатлетів замикають Тюменська область (2,5 відсотка) і Оренбурзька (2,4 відсотка).

Заступник голови уряду Тетяна Голікова б'є на сполох: виявляється, 14 відсотків чоловіків, а також 26 відсотків жінок в Росії страждають ожирінням. «І ситуація погіршується!» - заявила вона, запевнивши при цьому, що кабмін вживає заходів.

» - заявила вона, запевнивши при цьому, що кабмін вживає заходів

Тетяна Олексіївна і сама від мучного не відмовляється. Фото Леоніда Валєєва / «Комсомольська правда»

Голікова, звичайно ж, мала на увазі проблему якості їжі, особливо в школах і лікарнях. Однак в соцмережах побачили в заяві віце-прем'єра по соціалці пряму загрозу. «Ми дуже товсті для них, - пишуть у відгуках до мови Тетяни Олексіївни. - А раз є жирок, значить, можна ще якісь податки для нас придумати! »

Який посил несуть ці перлини народної мудрості?
Стверджують різноманітність стандартів людських тіл або виправдовують лінь і слабкість перед спокусами?
Зварена на пару курятина або шашлик - що смачніше?
І що робити?
Які аналізи потрібні?