Полезные материалы

Таблетки від цукрового діабету 2 типу: список нового покоління ліків

  1. характеристика захворювання
  2. Лікувальна дієта при хворобі
  3. медикаментозна терапія
  4. можливі ускладнення
  5. Вибір методу терапії
  6. Зниження рівня цукру в крові за допомогою таблеток

Кожна людина, яка страждає на цукровий діабет, знає, що таке таблетки від цукрового діабету 2 типу, список нового покоління містить ряд різних препаратів.

Наприклад, часто прописують такі таблетки від цукрового діабету:

  • манініл;
  • Діабетон;
  • Глюренорм;
  • Амарил.

Кожен із вищевказаних препаратів має свої особливості. При цьому функція у них одна і та ж - знижувати рівень цукру в крові. При цьому є ще нові ліки, а є ті, які використовуються досить давно.

Найпопулярнішим препаратом з усіх вищевказаних вважається Манініл. Він надає стимулюючу дію на підшлункову залозу. І вона починає самостійно виробляти інсулін в потрібній кількості. Другий препарат - Діабетон, стимулює підшлункову залозу за допомогою бета-клітин. Але за своїм впливом він трохи слабкіше, ніж Манініл. Хоча під його впливом інсулін виробляється більш природним шляхом.

Ще один препарат - Глюренорм. Даний тип препарату застосовується у випадках, коли пацієнт, який страждає на цукровий діабет, має інші супутні хвороби. Наприклад, ускладнення з нирками. Зазвичай його прописують для літніх людей.

А ось Амарил вже є препаратом нового покоління. Його дія здійснюється за рахунок стимуляції процесу вивільнення інсуліну з бета-клітин самої підшлункової залози. Даний тип препарату дуже часто застосовують в комплексі з інсуліном.

Різновид ліків, яка існує сьогодні, дозволяє підтримувати здоров'я пацієнтів при цукровому діабеті 2 типу на належному рівні. Звичайно, для цього потрібно дотримуватися правильної дієти і здорового способу життя.

характеристика захворювання

Всім відомо, що цукровий діабет першого і другого типу є захворюванням, яке пов'язане з порушенням обміну речовин в організмі. Тому всі препарати, які призначаються пацієнтові, повинні нормалізувати процес обміну речовин і "змушувати" організм працювати самостійно. При цьому для літніх людей і пацієнтів молодого віку можуть призначатися різні препарати.

Основною причиною цукрового діабету вважається загибель бета-клітин, що знаходяться в підшлунковій залозі. Саме ці клітини відповідають за вироблення інсуліну. Відповідно, коли в організмі цих клітин недостатньо, то інсулін потрібно вводити штучним шляхом.

Для цього використовують спеціальні ін'єкції або ж інсулінову помпу.

Але тут є один нюанс: якщо стадія цукрового діабету дійшло до того, що пацієнт почав вводити собі інсулін, то альтернативи лікування даної хвороби вже немає. Це так звана стадія цукрового діабету першого типу.

Ну а для тих, хто хворіє на цукровий діабет 2 типу та третього, призначають інші препарати, що активно борються з рівнем цукру в крові і стимулюють організм до вироблення інсуліну. Таблетки, які застосовують при цукровому діабеті, можна ділити на декілька відповідних категорій.

При цьому говорити про те, що ліки - це панацея, не варто. Цукровий діабет є імунним захворюванням, тому пацієнтові складно вилікуватися від цієї недуги. Дуже важливо вести правильний спосіб життя, стежити за своїм харчуванням і боротися із зайвою вагою. Тоді вдасться уникнути складних наслідків.

До того ж будь-який пацієнт, який страждає на цукровий діабет 2 типу, повинен не забувати про те, що потрібно на регулярній основі проходити планове обстеження і профілактичне лікування в стінах медичного закладу.

До того ж будь-який пацієнт, який страждає на цукровий діабет 2 типу, повинен не забувати про те, що потрібно на регулярній основі проходити планове обстеження і профілактичне лікування в стінах медичного закладу

Лікувальна дієта при хворобі

Лікування цукрового діабету другого і третього типу починається з призначення правильної дієти і збільшення фізичних навантажень. Особливо важливо це правило у випадках, коли пацієнт страждає надмірною вагою або щодо осіб похилого віку. У такому випадку мета дієти - нормалізувати вагу і утримувати його в такому стані. Хоча слід враховувати, що кращої дієтою для тих, хто страждає на цукровий діабет, є звичайне дотримання регулярного прийому корисної їжі. Потрібно виключити з раціону:

  • рафіновані вуглеводи (цукор, мед, джеми і ін.);
  • насичені жири;
  • борошняну продукцію і солодощі;
  • алкоголь.

В основу харчування беруться вуглеводи і ті продукти, які багаті харчовими волокнами. Можна вживати і різні фрукти, які багаті фруктозою. Як відомо, фруктоза дуже добре розщеплюється в організмі людини без допомоги інсуліну.

Ще дозволяється вживати чорний хліб, гречку, трохи менше рису і вівсянки. А ось манку потрібно виключити зовсім.

І звичайно, замінити цукор. Це можуть бути спеціальні цукрозамінники або ж мед, якщо пацієнт упевнений, що бджіл не годували цукровим розчином.

Варто завжди пам'ятати про те, що дотримання правильної дієти при цукровому діабеті 2 типу дуже важливо як для лікування, так і для профілактики цього самого недуги. Звичайно, грамотний прийом ліків від діабету не менш важливий в цьому питанні. При прийомі препаратів слід пацієнту дотримуватися точну дозу, суворо контролювати час прийому і грамотно поєднувати його з вживанням їжі. Тоді вдасться підтримати своє здоров'я на належному рівні, а іноді і зовсім нормалізувати роботу підшлункової залози та інших органів, що відповідають за вироблення глюкози в крові.

медикаментозна терапія

При цукровому діабеті другого і третього типу призначаються спеціальні препарати, які знижують рівень цукру в крові.

Вони діляться на кілька класів. Наприклад, на ранніх стадіях захворювання призначаються інгібітори а-глюкозидази, так звані акарбози. Цей препарат сприяє зниженню процесу всмоктування глюкози в стінки кишечника. Якщо ж необхідно активно стимулювати вироблення інсуліну в організмі, то призначають сульфонілсечовину. Цей препарат стимулює вироблення інсуліну b-клітинами самої підшлункової залози. Але слід пам'ятати про те, що цей тип препарату протипоказаний при таких ускладненнях, як:

  • цукровий діабет першого типу;
  • панкреатичний цукровий діабет;
  • період вагітності та лактації у жінки;
  • перенесені порожнинні операції;
  • наявність інфекційних захворювань;
  • можливі травми;
  • розвинена алергія.

А ось коли в організмі пацієнта є достатня кількість інсуліну, то ендокринолог призначає ліки, що відносяться до групи бігуанідів. Даний тип ліки від діабету не впливає на вироблення інсуліну, але при цьому добре діє на всмоктування глюкози в самому кишечнику, тим самим знижує апетит пацієнта. Але вони протипоказані тим людям, які страждають на ниркову недостатність або мають ускладнення цукрового діабету і знаходяться в гипоксическом стані, а ще для літніх людей.

можливі ускладнення

Найчастіше всі хворі на цукровий діабет нічого особливого при зміні рівня цукру в крові не відчувають. Хоча цей процес досить небезпечний і може спричинити за собою ряд негативних наслідків. наприклад:

  • ураження серця;
  • розвиток проблем в головному мозку;
  • хвороби очей;
  • ниркову недостатність;
  • проблеми, пов'язані з нервовими закінченнями;
  • може порушитися структура судин ніг.

Але і це не весь перелік того, до чого може привести неконтрольоване збільшення або різке зменшення рівня цукру в крові. Варто пам'ятати про те, що будь-яке збільшення глюкози, яка не контролюється, призведе до руйнівних наслідків для організму.

Тому дуже важливо вчасно приймати препарати, які знижують рівень цукру в крові і сприяють правильній виробленню інсуліну. Хоча, звичайно, варто і змиритися з тим, що подібні препарати, які пацієнт приймає протягом багатьох років, негативно впливають на якість крові, завдають шкоди шлунку і печінки. Зазвичай дільничний ендокринолог коригує дозу ліків від діабету, яке приймає пацієнт, виходячи з його фізичного стану. Тому всі, хто страждає на цукровий діабет, повинні на регулярній основі проходити додаткове обстеження і відвідувати свого дільничного ендокринолога. А також приймати ліки, що призначають від цукрового діабету, строго відповідно до інструкції і рекомендацій лікаря.

А також приймати ліки, що призначають від цукрового діабету, строго відповідно до інструкції і рекомендацій лікаря

Вибір методу терапії

Звичайно, тільки лікар має право призначати препарат при цукровому діабеті 2 типу. І робити це потрібно після проведення повного обстеження.

Всі таблетки, що приймаються хворими на цукровий діабет другого типу, діляться на кілька категорій.

Сульфонілсечовина. Цей препарат знижує рівень цукру за рахунок стимуляції підшлункової залози, яка під його впливом починає активніше виробляти інсулін. Є ліки як першого, так і другого покоління. До першого належать:

  • Dymelor;
  • Diabinese;
  • Orinase;
  • Tolinase.

Але на даний момент всі ці препарати вже майже не використовують. Лікарі найчастіше призначають таблетки нового покоління, це:

  • Glucotrol;
  • Glucotrol XL;
  • DiaBeta;
  • Micronase;
  • Glynase PresTab;
  • Amaryl.

Бігуаніди. Даний препарат сприяє збільшенню можливості інсуліну регулювати рівень руху цукру в клітини. Особливо якщо мова йде про м'язових клітинах. Крім цього, прийом цих таблеток дозволяє блокувати викид цукру печінкою. Але ці препарати не можна застосовувати людям, які мають ускладнення в роботі печінки або серця. Інакше може з'явитися ризик розвитку лактатацидозу. У цю групу входять такі препарати нового покоління, як:

  • Biguanides;
  • Glucophage;
  • Riomet;
  • Glucophage XR;
  • Glumetza;
  • Fortamet.

Тіазолідиндіони. Ці таблетки сприяють зменшенню рівня інсулінової резистентності. Вони впливають на м'язи і жирову тканину. У цій групі є два препарати, а саме Actos і Avandia. Це також препарати нового покоління. Але приймати їх потрібно з особливою обережністю. Рівень цукру в крові падає тільки через 1-2 тижні після початку прийому цих препаратів. При цьому Avandia робить сильний негативний вплив на роботу серцево-судинної системи. Тому для літніх людей призначення останнього не рекомендовано.

Інгібітори альфа-глюкозидази. Ця група препаратів блокує вироблення ензимів, які розщеплюють крохмаль і тим самим уповільнюють зростання рівня цукру в крові. Але з побічних дій виявлено діарея і сильне газоутворення. До цього списку належать таблетки:

До цього списку належать таблетки:

Звичайно, вибір того чи іншого препарату залежить від ряду факторів. І остаточне рішення завжди залишається за лікарем.

Зниження рівня цукру в крові за допомогою таблеток

Але крім всіх перерахованих вище таблеток від діабету, є ще ряд засобів, які можуть знизити рівень цукру в крові. Список цих препаратів наступний:

  1. Меглітінід. Сюди входять Prandin і Starlix. Ці таблетки надають стимулюючу дію на підшлункову залозу, яка починає виробляти інсулін у великих кількостях. Але варто пам'ятати про те, що ці препарати глюкозавісімие, і ефект від їх прийому залежить від рівня глюкози в крові. У цьому їхня відмінність разом із засобами групи сульфонілсечовини.
  2. Інгібітори діпептіділпептідази-4. До таких препаратів належать Januvia, Onglyza, Tradjenta.

Ліки від цукрового діабету знижують рівень цукру в крові у пацієнтів, які страждають на цукровий діабет другого типу. Їх дія теж направлено на збільшення секреції інсуліну і одночасно на зниження рівня глюкози в крові. Призначають їх тільки в разі, коли у пацієнта значно збільшений рівень цукру в крові. Крім цього, після їх прийому знижується рівень вироблення цукру печінкою. Це препарати нового покоління і вони можуть призначатися лікарем в якості основного засобу для лікування інсуліну або ж як допоміжний засіб.

Всі ці препарати підбираються індивідуально з урахуванням складності перебігу основної хвороби у пацієнта і наявності ряду супутніх захворювань.