Полезные материалы

Трава стевія: користь і шкода при цукровому діабеті її компонентів

  1. Користь медової трави
  2. Приймаємо з обережністю

Цукровий діабет, поряд з ожирінням, стає однією з головних проблем людства. І виключити зі свого раціону солодке в обох випадках допомагає стевія. Екстракт з листя набагато солодший звичайної сахарози, при цьому абсолютно нешкідливий в розумних дозах.

Для діабетиків стевія трава, в першу чергу, - замінник цукру. Вибудовування правильної системи харчування і споживання вуглеводів є однією з найважливіших частин збереження здоров'я при діабеті 2 типу. Не дарма відкриваються так звані «школи діабетика», в яких хворі дізнаються основи дієтології і фітотерапії.

Солодощі люблять майже всі, тому різко відмовитися від цукерок і шоколадок буває дуже складно. Надмірне вживання сахарози псує зуби і ясна, уповільнює метаболізм, провокує ожиріння і діабет 2 типу. З цієї причини людство шукає, чим би замінити цукор без шкоди здоров'ю. Натуральні компоненти можна знайти тільки в природі. Але плоди - продукт сезонний, а що міститься в них фруктоза порушує роботу кишечника і истончает емаль.

Користь медової трави

Трава стевія при цукровому діабеті є одним з безпечних підсолоджувачів. Витяжка з стевії містить значну кількість солодких компонентів, тому екстрактом можна надати солодкий смак гарячих страв, напоїв (чай, компоти). Листя блокують тягу до солодощів, а також прискорюють обмін речовин, чистять організм від токсинів.

Величезною популярністю медова трава зобов'язана вмістом великої кількості мінералів, вітамінів і амінокислот. Екстракт позитивно впливає на роботу:

  • серця і судин;
  • шлунково-кишкового тракту;
  • жовчного міхура і печінки.

серця і судин;   шлунково-кишкового тракту;   жовчного міхура і печінки

Крім того, він оздоровлює порожнину рота і зміцнює імунітет. Але і на цьому корисні властивості рослини ні в якому разі не закінчуються. Трава стевія при цукровому діабеті допомагає регулювати рівень глюкози, стимулює вироблення інсуліну, зменшує показник холестерину. Як відомо, цукор в крові перешкоджає швидкому загоєнню порізів, опіків. Стевія і цю проблему вирішує, сприяючи регенерації тканин. Стевиозид - речовина, що виділяється з стевії, - практично нешкідливий компонент, який солодше звичайного цукру в сотні разів.

Стевія не має на фармакологічному ринку конкурентів у своїй сфері. Ідеально підходить їй народна назва «медова трава» говорить за себе: за смаком, ефективності і користь їй однозначно програють всі підсолоджувачі. Цукрозамінник на основі стевії використовується в мікроскопічних обсягах, так як основний їх компонент солодше сахарози до 300 разів. Стевія застосовується в більшості страв, вона не втрачає смаку при нагріванні. Однак застосування при приготуванні варення або безе ускладнює процес, так як екстракт НЕ карамелізується.

Рослина застосовується не тільки для створення підсолоджувачів, а й при виробництві сиропів. Також продається порошок з двулістніка, який може використовуватися в якості замінника цукру. Реалізується в аптеках і натуральний чай з сушеного сировини.

Всього 10-15 років тому користь і шкода при діабеті були відомі тільки з наукових статей. Знайти добавки з стевії тоді було практично нереально. Сьогодні ж вони доступні по всій країні в аптеках і Інтернет-магазинах.

до змісту ↑

Приймаємо з обережністю

Приймаємо з обережністю

Педіатри рекомендують не вводити натуральний цукрозамінник стевія в раціон малюка до року. Небажано користуватися ним також в період вагітності і лактації. Для дитини в двулістніке занадто складний вітамінний склад. Адже відомо: значна кількість корисних речовин тягне за собою і великі ризики отримання алергії на продукт.

Правда, це припущення не є вдалою. Алергія у вагітних або немовлят ніколи офіційно не реєструвалася. Правда, і особливої ​​потреби використовувати медову траву у них немає. Все ж найчастіше використовуються такі цукрозамінники при діабеті.

Проведені експерименти показники, що при вживанні в необмеженій кількості стевія при діабеті впливає як токсин. В даному випадку важлива міра: максимальна добова доза екстракту - одна ложка. Але з'їсти його за день неможливо, так як цей обсяг замінює майже 300 ложечок цукру. Порошок з медової трави абсолютно нешкідливий, тому, по можливості, краще використовувати його.

При виборі підсолоджувача на основі стіни варто звернути пильну увагу на склад. Часом хімічних добавок і штучних ароматизаторів в ньому набагато більше, ніж самого солодкого екстракту.

до змісту ↑

Відео