Полезные материалы

Жири при цукровому діабеті та їх значення для одужання

  1. «Поганий» і «хороший» холестерин
  2. Реальна загроза - це цукор, а не жир при цукровому діабеті
  3. Низький вміст жирів = низький холестерин = шкідливо для здоров'я!
  4. Чому так корисні омега-3 жири при цукровому діабеті?

Жири при цукровому діабеті та їх значення для одужання   Зазвичай, при захворюванні на цукровий діабет, лікарі призначають найсуворішу дієту

Жири при цукровому діабеті та їх значення для одужання

Зазвичай, при захворюванні на цукровий діабет, лікарі призначають найсуворішу дієту. І основним принципом і одночасно найбільшим помилкою такої дієти є те, що жири при цукровому діабеті повинні вживатися по мінімуму. Чому це неправильно?

По-перше, ще не доведено, що саме ожиріння призводить до діабету, а як багато хто знає, цією причиною є дисбаланс цукру в крові і опірність інсуліну.

А по-друге, їсти менше жирів, але при цьому налягати на вуглеводи - це рівнозначно тому, що є тільки жири, тому що надлишковий цукор, отриманий із вуглеводів, потім відкладається в організмі у вигляді жирів і призводить до розвитку серцево-судинних захворювань.

Розглянемо кілька варіантів дієт, де вживаються в обмеженій кількості або не вживаються зовсім, або ж використовуються корисні жири при цукровому діабеті і побачимо, що реально допомагає побороти недугу, а що є абсолютно марним в його подоланні.

«Поганий» і «хороший» холестерин

«Поганий» і «хороший» холестерин

Вважається, що насичені жири при цукровому діабеті особливо підвищують рівень «поганого» холестерину. Однак при цьому «Поганому» холестерин ЛПНЩ також зростає рівень і «хорошого» холестерину ЛПВЩ, який дуже сприятливо впливає на людський організм.

Вже неодноразово дослідження в Англії, Америці і Канаді показують, що харчування, де насичені жири у великій кількості і низький вміст вуглеводів при цукровому діабеті переважають, викликає найсприятливіший для здоров'я співвідношення холестерину ЛПВЩ до ЛПНЩ, а також зниження зайвої ваги в 2 рази, по порівняно з тими класичними дієтами, де зазвичай вміст жирів набагато нижче.

І найяскравішим дослідженням є те, де порівняли дієти, в основі яких лежать жир при цукровому діабеті в дуже обмеженій кількості в раціоні хворих і такі, де переважає низька гликемическая навантаження (тобто зменшується споживання вуглеводів, а також йде їх ретельний відбір в сторону низького глікемічного індексу).

Так ось висновки такі, що якщо жир при цукровому діабеті скоротити до незначного мінімуму, то це погано відбивається на стані здоров'я, тому як рівень глюкози натще значно збільшується; а за умови, що «корисні» жири при цукровому діабеті вживаються в помірній кількості і плюс низька гликемическая навантаження по вуглеводах, це дає людині значне зниження рівня глюкози в крові натще, а також збільшується «хороший» холестерин, знизивши при цьому «поганий»!

Реальна загроза - це цукор, а не жир при цукровому діабеті

Реальна загроза - це цукор, а не жир при цукровому діабеті

Раніше, навіть після численних досліджень довго не могли прийняти той факт, що не жир становить найбільшу загрозу для діабетиків, а все таки цукор, тобто саме велика кількість вуглеводів, які потім і перетворюються в цукор в крові, а науковою мовою - це дієта, де гликемическая навантаження на організм дуже висока.

В ході досліджень було також виявлено, що саме вживаючи занадто багато вуглеводів, солодкої їжі, приносить набагато більшу загрозу людині, ніж це були б жири. А все тому, що через вуглеводної їжі поправляється людина, так як надлишковий цукор з вуглеводів відкладається у вигляді жирів ( тригліцеридів ) В нашому тілі.

А при надмірній вазі страждає і серцево-судинна система, а тут і діабет не так вже й далеко, так як надлишок цукру напружує нашу підшлункову, щоб виробити більше інсуліну і вивести цукор в потрібне русло.

Але коли це не відбувається, або організм вже сам не приймає цей інсулін (резистентність до інсуліну), то можна говорити про настання цукрового діабету.

Низький вміст жирів = низький холестерин = шкідливо для здоров'я!

Низький вміст жирів = низький холестерин = шкідливо для здоров'я

Але давайте тоді розберемося, звідки ж береться цей «поганий» холестерин ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності), і де взяти «хороший», і як взагалі він пов'язаний з діабетом?

Виявляється, це просто казковий міф про те, що підвищивши вживання продуктів з високим вмістом холестерину, зможе підвищити і холестерин в нашому організмі! Хоч скільки завгодно з'їжте яєць в день - це ніяк не вплине на коливаннях холестерину в організмі.

Холестерин виробляється в нашій печінки. А необхідний він людям для синтезу багатьох гормонів, наприклад, кортизолу, тестостерону, естрогену і прогестерону. Якщо людина перебуває в стресовому стані, виробляється багато кортизолу, тому відразу йде підвищення холестерину.

А при вживанні великої кількості цукру (Солодкої їжі, напоїв), вуглеводів з високим глікемічний навантаженням (борошняні вироби, картопля, дуже солодкі фрукти, наприклад кавуни і дині в необмеженій кількості, виноград), а потім ще і зловжили алкоголем, і наша печінка починає виробляти «поганий» холестерин, коли йде процес перетворення надлишкового цукру в жир, як говорилося вище.

Також, якщо Ви будете дотримуватися дієти, де жир при цукровому діабеті будуть в невеликій кількості, а за цим підтягнеться і низький вміст білків, то Вам не минути проблем зі зниженням рівня життєво важливих гормонів.

Наприклад, тут точно постраждає тестостерон. А простою мовою - це тягне за собою збільшення ваги, перепади настрою, вічну втому, захворювання серця, зниження статевого потягу, а у чоловіків може бути і імпотенцію.

Якщо правильно відкоригувати рівень тестостерону, то це теж допоможе Вам стати на шлях до одужання від цукрового діабету.

Чому так корисні омега-3 жири при цукровому діабеті?

Чому так корисні омега-3 жири при цукровому діабеті

Омега-3 жирні кислоти містяться в сортах морської риби, в насінні льону, Чіа і гарбузових, а також всіх видах горіхів (найбільше в волоських).

Є цілий ряд причин, чому людині варто збільшити в своєму раціоні омега-3 жири при цукровому діабеті, а саме кількість продуктів, що містять омега-3 жири. Бо вони:

  • знижують ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи;
  • покращують кровотік, зменшуючи злипання тромбоцитів;
  • знижують артеріальний тиск;
  • знижують рівень тригліцеридів;
  • підвищують чутливість тканин до інсуліну;
  • володіють протизапальними властивостями;
  • допомагають відновити структуру пошкоджених тканин, викликаних процесом гликации;
  • дані омега-3 жири підвищують рівень гормону адінопектіна, що знижує рівень цукру в крові і спалює зайвий жир (а це якраз те, що потрібно для одужання при діабеті!).

Тому, додавши в Ваш раціон на щоденній основі столову ложку насіння і жменю горіхів , Неодмінно призведе Вас до найкращих результатів в одужанні від діабету, збільшивши у своїй дієті корисні жири при цукровому діабеті до необхідного рівня.

Отже, якщо Ваша мета побороти діабет, то Вам неодмінно необхідно:

  • скорочення вживання м'яса і молочних продуктів, а також оброблених харчових продуктів;
  • вибирати продукти з низькою глікемічний навантаженням;
  • їсти в помірній кількості жирну рибу (омега-3 жири), наприклад, лосось, тунець, скумбрію, оселедець, форель, сардини), як мінімум 3 рази на тиждень;
  • щодня з'їдати жменю насіння Чіа, льону, гарбузового насіння або волоських горіхів;
  • їжте по 6 яєць на тиждень (але тільки від домашніх курей!).

Шукайте, пробуйте, вибирайте що краще і просто будьте здорові!

Чому так корисні омега-3 жири при цукровому діабеті?
Чому це неправильно?
Але давайте тоді розберемося, звідки ж береться цей «поганий» холестерин ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності), і де взяти «хороший», і як взагалі він пов'язаний з діабетом?
Чому так корисні омега-3 жири при цукровому діабеті?