Полезные материалы

Тетяна Лисицька про те, як тренуватися при діабеті

© Picvario / Russianlook.ru © Picvario / Russianlook

Потрібно пам'ятати: фітнес ускладнює і обмежує звичний спосіб життя. Особливо у людей, які страждають на діабет. Фізичні навантаження вимагають неймовірної мобілізації волі. Тому дуже важливо організувати найбільш приємні і комфортні умови для тренувань. Краще займатися разом з рідними або друзями, щоб тренування приносили не тільки користь, але і задоволення. Але головне, пам'ятайте, режим і характер тренувань обов'язково слід узгодити з лікарем!

Діабетикам I типу (коли знижена продукція інсуліну підшлунковою залозою) найкраще підходять щоденні тренування, бажано після прийому їжі.

Хворим на цукровий діабет II типу (коли знижується чутливість тканин організму до інсуліну), неправильні фізичні вправи можуть погіршити перебіг хвороби і привести до ускладнень: коливання артеріального тиску і інших ускладнень з боку серцево-судинної системи, крововиливу в сітківці ока, утворення виразок на стопах, ортопедичним травм, різкого підвищення температури тіла.

Для хворих на діабет рекомендуються різні види фітнесу: аквааеробіка, класична,, види аеробіки, кругова тренування силової спрямованості в поєднанні з аеробного навантаженням. Можливе використання кардиотренажеров, а при хорошому стані і тренованості - силових тренажерів, але під контролем фахівця.

Силові вправи слід виконувати два-три рази на тиждень, окремо від кардионагрузки. Якщо це неможливо, то після, але не до аеробного частини заняття. Найбільш сприятливим режимом є тренування силової витривалості з невеликим обтяженням. Підбирати вправи слід з урахуванням великих груп м'язів. Небажано виконувати вправи з утриманням тяжкості над головою протягом декількох секунд. Ці вправи можуть негативно впливати на серце і судини. Дихання повинно бути ритмічним, без затримки.

Аеробні вправи не повинні тривати більше 30-45 хвилин. Слід надавати перевагу більш тривалі заняття середньої інтенсивності, ніж високоінтенсивні меншою тривалості. Тривалі заняття більш ефективно регулюють рівень глюкози в крові і менш небезпечні в сенсі ускладнень.

Фізично непідготовленим людям я рекомендую програму, запропоновану вченими Стенфордського університету (США): три десятихвилинні тренування в день, до і після яких необхідно виконувати розминку і «затримку» загальною тривалістю не менше п'яти хвилин.

У разі гіпоглікемічного нападу, навіть незначного (тремтіння, почастішання пульсу, посилення потовиділення), слід негайно припинити заняття і, якщо це можливо, перевірити рівень вмісту глюкози в крові. Після прийняття вуглеводів слід відпочити 10-15 хвилин. Якщо самопочуття покращилося, можна продовжувати заняття. Якщо немає, краще припинити займатися і надалі відкоригувати тренувальне навантаження і дозу інсуліну або інших гіпоглікемічних препаратів.

Наступного разу я розповім про йоговском лікуванні і спеціальних при діабеті. Будьте здорові і будьте в формі!

Корисні посилання:

Відеозанятій «50 +» з Тетяною Лисицької в фітнес-відеотеці клубу «ЖИВИ!».